رونمایی از نخستین بانک اطلاعات مشاغل بانوان با حضور لاله افتخاری، رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، فاطمه مقیمی بانوی نمونه کارآفرین جهان اسلام، برگزار شد.

به گزارش خبرآنلاین، در این مراسم که حامیان معنوی و مادی کتاب «شهربانو» و جمعی از هنرمندان نیز حضور داشتند، سیده فاطمه مقیمی عضو شورای سیاست‌گذاری کتاب شهربانو با بیان این که یک درصد از ثروت جهان در اختیار زنان قرار دارد در حالی که حدود 50 درصد از جمعیت زمین متعلق به زنان هستند، تاکید کرد: اشتغال رابطه مستقیم با توسعه کشور دارد، و کارآقرینی برای زنان و توانمندسازی زنان 50 درصد توانایی را به چرخه توسعه بازمی‌گرداند.


او انگیزه انتشار بانک اطلاعات مشاغل زنان را معرفی خدمات مورد استفاده زنان و معرفی مشاغل زنان برای فعالیت بیشتر در جامعه خواند و گفت: زنان علاوه بر رسالت خانه و خانواده به عهده آنها گذاشته شده، باید حضور قابل توجهشان در جامعه معرفی شود. مقیمی با بیان این که مشابه این بانک اطلاعاتی در حوزه زنان تا کنون در ایران وجود نداشته، تاکید کرد: در کتاب شهربانو که جمع آوری اطلاعات آن حدود سه سال زمان برده و بیش از 11 هزار رکورد در آن وجود دارد، دو بخش خدمات و مشاغل در نظر گرفته شده و حتی شامل کسب‌وکارهای خصوصی نیز می‌شود.


آنطور که ستاد خبری این مجموعه گزارش داده، عضو اتاق بازرگانی تهران همچنین با بیان این که انتشار این کتاب صرفا یک امر تبلیغاتی نیست تاکید کرد: آموزش، مشاوره و توامندسازی بانوان در دستور کار مجموعه شهربانو قرار دارد. او تاکید کرد: این مجموعه با سرمایه صددرصدی بخش خصوصی راه‌اندازی شده و کتاب شهربانو با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به انتشار رسیده است.


بانوی برتر کارآفرینی جهان اسلام در ادامه با اشاره به این که تولید علم و کارآفرینی با هم عجین است، از تاسیس دفتر توسعه کارآفرینی زنان را در دانشگاه صنعتی شریف خبر داد.

 


در این مراسم همچنین حجت‌الاسلام سیدعلی روحانی رییس موسسه بین‌المللی توسعه فناوری بنیاد صالحین و صاحب‌امتیاز کتاب شهربانو، دکتر مجتبی گلپرور از اعضای هیات‌مدیره موسسه پژوهشی تاریخ و تمدن شرق، و محمدصالح جواهری، مدیر پروژه کتاب شهربانو در سخنانی، جزییات روند انتشار این کتاب را تشریح کردند.

 


ساکنان تهران برای تهیه این کتاب می توانند با شماره 20- 88557016 سامانه اشتراک محصولات فرهنگی؛ سام تماس بگیرند و آن را در محل کار یا منزل _ بدون هزینه ارسال _ دریافت کنند. باقی هموطنان نیز با پرداخت هزینه پستی می توانند این کتاب ها را تلفنی سفارش بدهند.


6060

کد خبر 224363

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =