۰ نفر
۱۰ آبان ۱۳۸۸ - ۱۵:۳۲

با تصویب نهایی طرح تغییر ساعت کاری ادارات، بانک‌ها، مدارس و واحدهای نظامی و صنعتی قرار بود این طرح از دوم آبان ماه و به مدت یک ماه به صورت آزمایشی در پایتخت اجرا شود.

دبیر شورای عالی ترافیک درباره اجرای طرح تغییر ساعت آغاز و پایان کار ادارات، نهادها و دستگاه‌های دولتی و همچنین بازاریان گفت: این طرح به طور حتم از دوم آذر ماه اجرا خواهد شد.

سعید لطفی‌زاده تأکید کرد: قرار بود این طرح از دوم آبان ماه اجرایی شود که به دلیل عدم آمادگی برخی نهادها و دستگاه‌ها و اصرار آنها برای وفق دادن خود با طرح جدید اجرای آن تا یک ماه به تعویق افتاد.

دبیر شورای عالی ترافیک افزود: وزارت آموزش و پرورش از جمله دستگاه‌هایی بود که به علت عدم آمادگی بر عقب افتادن طرح تأکید داشت اما به دلیل محدودیت زمانی و مناسب بودن این طرح حتماً تلاش می‌شود هر چه سریعتر اجرایی شود.

با تصویب نهایی طرح تغییر ساعت کاری ادارات، بانک‌ها، مدارس و واحدهای نظامی و صنعتی قرار بود این طرح از دوم آبان ماه و به مدت یک ماه به صورت آزمایشی در پایتخت اجرا شود. 

لطفی‌زاده با اشاره به مطالعاتی که شهرداری تهران به عنوان پیشنهاد‌دهنده طرح برای اجرای آن انجام داده است تصریح کرد: بر اساس این مطالعات پیک ترافیک صبحگاهی تا 12 درصد و پیک ترافیک عصر نیز تا 5/12 درصد کاهش خواهد داشت که می‌توان گفت در این صورت کمک بزرگی به رفع معضل ترافیک خواهد شد.

دبیر شورای عالی ترافیک همچنین در رابطه با احتمال مخالفت نهادها یا سازمان‌های مختلف گفت: کسی نمی‌تواند با این طرح مخالفت کند چرا که در زمان مطالعه طرح از نمایندگان اکثر دستگاه‌ها برای شرکت در جلسات و شنیدن نظراتشان دعوت شده بود و آنها نیز پیشنهادات و انتقادات خود در این زمینه را اعلام کرده بودند.

کد خبر 22488

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۰۴:۱۶ - ۱۳۸۸/۰۸/۱۱
  0 0
  آزمون و خطا تا كي؟بهتر نيست از كشورهائي كه قبلا اين مشكل را حل كرده اند الگوبرداري شود؟چرا اينقدر هزينه هاي بي مورد بايد بپردازيم؟
 • ali IR ۰۴:۵۶ - ۱۳۸۸/۰۸/۱۱
  0 0
  ظاهرا آقاي لطفي زاده با بيان اين جمله كه : كسي نمي تواند با اين طرح مخالفت كند !! مفاد اين طرح را با آيات قرآني اشتباه گرفته اند اما در عين حال يك معادله را از ايشان سئوال ميكنم اميدوارم كه جوابي داشته باشند ، پدري ساعت كاريش 7/30 آغاز ميشود مادر همان خانواده دبير است و بايد ساعت 8 مدرسه باشد (يعني 7 حركت كند ) فرزند آنها ساعت 8/30 كلاسش شروع مي شود ممكن لطف كنيد بفرماييد چه كسي بايد فرزند را آماده و به مدرسه اعزام كند و اين 1/5 ساعت فراغ ما بين ساعات كاري چگونه پر شود ؟
 • امير IR ۰۵:۴۵ - ۱۳۸۸/۰۸/۱۱
  0 0
  به نظر شما مادران شاغل كه بايد كوددك خود را ساعت 7.30 به مدرسه رسانده و بعد به سر كار بروند .بايد چه كار كنند؟اگر زمان مدارس ابتدايي 8.30 شود و ساعت كار اداره آن مادر بخت برگشته 7.30 باشد بايد ا ساعت بجه خود را در خيابان رها كند تا به سر كار خود برود
 • شهروند ترافیک زده DE ۰۱:۴۱ - ۱۳۸۸/۰۸/۱۲
  0 0
  اگر راهنمایی رانندگی تهران بجای استخدام پرسنل شهرستانی که از بیگاری به راهنمایی رانندگی روی آورده اند از افراد کارآزموده و دوره دیده در کشورهای پیشرفته استفاده مینمود 90 درصد مشکل ترافیک حل میشد چون خودم هر روز شاهد ترافیک سنکین و ایجاد آن توسط مامورین بی تجربه راهنمایی هستیم
 • maryam IR ۰۸:۳۸ - ۱۳۸۸/۰۸/۲۳
  0 0
  برای پدر مادری که شاغلند چه کسی پاسخگوست ؟
 • میخواهم ایرانی بمانم IR ۰۶:۳۸ - ۱۳۸۸/۰۸/۲۴
  0 0
  من هم نظرات دوستان را دارم آخه بی تدبیری تا کی