جانشین فرمانده ناجا تاکید کرد که احساس امنیت معلول یکسری شرایط اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی است.

سردار رادان، جانشین فرماندهی انتظامی کشور با بیان این که ایجاد احساس امنیت در جامعه یک وظیفه همگانی است، گفت: نسبی بودن، ذهنی بودن و تجزیه‌ناپذیر بودن از ویژگی‌های امنیت در جامعه است.

سردار احمدرضا رادان که ظهر امروز در همایش ملی "احساس امنیت، نظم و امنیت" سخن می‌گفت، با بیان این که احساس امنیت واکنشی از جنس روانشناختی و اجتماعی است، تصریح کرد: مردم، مسئولان، دستگاه‌های فرهنگی و ... هر کدام به نوبه خود مسئول ایجاد احساس امنیت در جامعه هستند.

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به انواع احساس امنیت در جامعه گفت: احساس امنیت اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و جغرافیایی ازجمله انواع احساس امنیت در جامعه است.

او مولفه‌های ایجاد احساس امنیت فرهنگی در جامعه را ارزشها، باورها و تولیدات فرهنگی دانست و گفت: این مولفه‌ها هستند که منجر به شکل گیری احساس امنیت فرهنگی می‌شود.

سردار رادان همچنین در ادامه با اشاره به این که مسئولیت ایجاد احساس امنیت تنها بر عهده چهره‌های علمی، سیاسی، مدیران اجرایی و ... نیست، اظهار کرد: این امر به همه مردم جامعه برمی‌گردد و یک امر همگانی است.

جانشین فرمانده ناجا با تاکید بر اینکه احساس امنیت معلول یک سری شرایط اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی است، ادامه داد: همچنین رسانه‌ها نیز در این رابطه نقش اساسی و مهمی را بر عهده دارند.

سردار رادان با اشاره به جنگ نرم دشمن علیه ایران یادآور شد: جنگ نرم یکی از شاه‌بیت‌های اصلی و اساسی در زمینه احساس ناامنی در میان مردم است و این موضوع می‌تواند احساس ناامنی را میان مردم افزایش دهد.

به گفته او امروز وظیفه شرعی، دینی و قانونی ما این است که به عنوان یک فرد در جامعه اقدام به بزرگنمایی اتفاقات و حادثه‌های رخ داده نکنیم.

جانشین فرمانده ناجا با تاکید بر اینکه نباید تنها به نیمه خالی لیوان توجه کرد، یادآور شد: پرداختن بیش از اندازه به یک موضوع یا حادثه خود منجر به ایجاد احساس ناامنی در جامعه می‌شود.

سردار رادان در پایان با تاکید بر اینکه دشمن با جنگ نرم درصدد ایجاد احساس ناامیدی در میان مردم است، گفت: در این راستا باید با حفظ ارزشها و اعتقادات و همچنین امنیت به مقابله با جنگ نرم اقدام کرد.

45234

کد خبر 227102

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 10
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۷:۱۶ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۰
  146 1
  بله سردار راست میگن. منظور از بزرگنمایی نکنین، اینه که اطلاع رسانی نکنین! به شما چه که چند هزار میلیارد پرید، به شما که اراذل تو پارک به مردم حمله میکنن، به شما چه که ...! نیمه پر لیوانو ببینید!
  • بدون نام IR ۰۱:۱۰ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۱
   39 0
   کدام لیوان؟ لیوان شکسته که نیمه پر ندارد.
 • مهرداد IR ۱۷:۳۰ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۰
  70 1
  قبول که همه مردم مسوولند و بعضا خودمان مقصریم. امابالاخره مسوولیت آموزش مردم و اقدامات پیشگیرانه از بروز حوادث ناگوار خشن در جامعه با کیست؟ به عبارت دیگر متولی این آموزش و پیشگیری کیست؟ چه کسی باید جلوگیری از لات بازی و چاقو و قمه کشی در روز روشن باشد؟
 • بدون نام IR ۱۷:۵۹ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۰
  108 1
  كشش نديد ...
  • GG IR ۱۸:۳۲ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۰
   71 1
   دمت خیلی گرم
 • بدون نام JO ۱۸:۴۰ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۰
  91 0
  لطفا از این پس به شعر "همه چی آرومه، من چقدر خوشحالم" عبارت "اینجا خیلی خیلی امنه" رو هم اضافه کنید وگرنه ....
 • محمد EU ۱۸:۵۳ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۰
  3 119
  اینکه پلیس در همه لحظات و در همه مکان ها حضور داشته باشه یه کم حرف بیخودیه اینکه تو پارک ها قمه میکشن اگر ضعف از پلیس هست اما از بی عرضگی مردم هم نشون میده تو خیلی از شهر ها و محله هم چنین چیزی نیست اگه پلیس به پوشش گیر میده میگن ورود به مسایل خصوصی مردم اگه میگن امار تجاوز بالا رفته میگن پلیس چیکار میکنه به نظرتون اینها با هم ارتباطی نداره شما ها هرکی با هر سنی با هر عقیده ای با هر دینی و .... اگه یه دختر با حجب و حیا(الزاما هم چادری نباشه) ببینید یا یه دختر بد حجاب بی حیا .... نظرتون شیوه نگاه کردنتون در موردشون یکیه پس بیخود همه چیز رو به گردن پلیس نندازین بعد 3000میلیلرد هم به پلیس چه ربطی داره برو از مسئولان عزیز بانکی بپرس
  • بدون نام IR ۱۹:۱۰ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۰
   59 3
   آقا محمد شما که اروپا تشریف دارین شما دیگه چرا؟ نکنه امنیت اونجا نیست
 • بدون نام CA ۲۰:۳۰ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۰
  11 0
  ما كه نفهميديم منظورشان چي بود؟
 • حامد IR ۰۰:۴۷ - ۱۳۹۱/۰۴/۲۱
  27 0
  امشب تو ساختمونمون دعوا شد. 1 ساعت بعد پلیس اومد. خب جیگر طلا ، یه دفعه نیا و خیالمون رو راحت کن. وقتی هم که میاید همیشه با خشونت با طرفین دعوا برخورد می کنید انگار که شما هم میخواید وارد نزاع بشید!