در شرایطی که برخی از رسانه ها از احداث نیروگاه مجانی توسط ایران در عراق خبر می دهند، معاون وزیر نیرو در امور برق از احداث تنها یک واحد این نیروگاه از محل نذورات و کمک های مردمی در نجف خبر داد.

آذرجزایری: به گفته محمد بهزاد، این نیروگاه دارای 3 واحد است که تنها یک واحد آن با سرمایه ای بالغ بر 100 میلیارد تومان در نجف قرار است توسط ایرانی ها تامین مالی شود.
وی تاکید دارد: دو واحد دیگر این نیروگاه 500 مگاواتی از زمان وزارت فتاح در نیرو به امضا رسیده و از ماه پیش زمین آن در نجف جانمایی شده است.
براساس اظهارات معاون وزیر نیرو در امور برق، کل سرمایه گذاری انجام شده در این نیروگاه 400 میلیارد تومان است که 100 میلیارد تومان آن قراراست از محل نذورات مردمی توسط مپنا احداث شود.
وی در عین حال در پاسخ به شائبه ایجاد شده توسط برخی از رسانه ها مبنی بر بدهی چند میلیونی عراق به ایران ناشی از صادرات برق به این کشور متذکر شد: عراقی ها ماهانه باید 70 تا 80 میلیون دلار در ازای خرید برق به ایران بپردازند که از ابتدای امسال تا کنون حدود 450 میلیون دلار آن به ایران پرداخت شده است.
به گفته محمد بهزاد، عراقی ها به تدریج در حال پرداخت هزینه برق دریافتی خود از ایران هستند.
معاون وزیر نیرو در امور برق با اشاره بر اینکه ما حتی برای برادرمان مجانی کار نخواهیم کرد، افزود: ما در هیچ کجای دنیا نیروگاه مجانی نمی سازیم و تنها یک واحد نیروگاه نجف توسط نذورات و کمک های مردمی قرار است ساخته شود.
وی درعین حال بدهی فعلی وزارت نیرو به پیمانکاران برقی را هزار میلیارد تومان عنوان و تاکید کرد: بخش زیادی از مطالبات پیمانکاران در سال گذشته از محل واگذاری نیروگاه ها، اموال و دارایی های وزارت نیرو، تعیین بدهی های بانکی پیمانکاران به جای بدهی دولت به پیمانکاران پرداخت شده است.
 /22231

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 229512

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =