مدیر اجرایی مایکروسافت پیش بینی کرد 400 میلیون ویندوز فون و تبلت دارای ویندوز 8 در بازار فروش خواهد رفت.

وی در کنار مدیر نوکیا و عرضه فنی لومیا 920 با سیستم عامل ویندوز 8، نگفت این تعداد در چه بازه زمانی بفروش خواهد رفت اما تاکید کرد که به 400 میلیون دستگاه دارای ویندوز 8 بزودی نزدیک خواهیم شد. وی از دو دستگاه لومیای نوکیا (تلفن هوشمند نوکیا با سیستم عامل ویندوز 8) و سرفیس مایکروسافت (تبلت جدید با ویندوز 8) نام برد که بازار را در خواهند نوردید. وی ادامه داد این فرصت بسیار خوبی برای دولاپرها (developers) و توسعه دهندگان نرم افزاری و اپلیکیشن نویس ها است که با خلق اپ های (Apps)جدید در این بازار مشارکت خود را نشان دهند.
بالمر قبلا پیش بینی کرده بود که در سال آینده میلادی مایکروسافت  375 میلیون نسخه ویندوز پی سی را خواهد فروخت. به گفته کارشناسان در خوش بینانه ترین حالت شاید نصف این رقم بفروش رود.
همچنین نوکیا بر اساس آمار منتشره ممکن است تا پایان سال در مجموع 14 میلیون لومیا بفروشد که باز با رقم 400میلیون و 375 میلیون نیز فاصله زیادی دارد.
و این در حالی است که گلگسی اس سه در 100 روز گذشته 20 میلیون فروخته است. همچنین مطابق آمار یک میلیون دستگاه آیفون 4S نیز در 24 ساعت در اکتبر گذشته بفروش رفت.
اما جمله ای که بالمر گفته قابل درک نیست. شاید وی خواسته بگوید بازار تبلت و سرفیس به اندازه فروش کل ویندوز پی سی خواهد شد که این موضوع نیز تخیلی به نظر می رسد.
56501
کد خبر 241373

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =