وزیر امور خارجه، رژیم صهیونیستی را مانع اصلی بر سر راه خاورمیانه عاری از سلاح​های هسته‌ای دانست.

علی اکبر صالحی در جمع تعدادی از متخصصین و تحلیلگران سیاست خارجی و شخصیت های رسانه‌ای در محل شورای روابط خارجی امریکا در نیویورک، بازیگران بین المللی را منبع واقعی ناامنی در خلیج فارس دانست و گفت: تمامی توطئه ها برای ایجاد تهدید ساختگی علیه ایران در خلیج فارس محتوم به شکست است و ایران منبع امنیت در این آبراه و تامین کننده امنیت منطقه است.
وی تاکید کرد: برغم تلاش این جریانات برای قلب واقعیت های ایران، کشور ایران بخشی از راه حل برای کلیه چالش ها و بحران های منطقه‌ای است.
صالحی با اشاره به جریانی در غرب که به ترویج اسلام هراسی و ایران هراسی مشغول است، افزود: این جریان با این دیدگاه که ما بالا دست و بقیه فرو دست هستند، تلاش می‌کند تا تقابل با ملتی مانند ملت ایران که دارای سنتهای ریشه دار ،کهن و انقلابی اصیل هستند را تا حد موضوع فعالیتهای هسته‌ای نزول دهد و برنامه هسته‌ای صلح آمیز را به چند اتهام بی اساس تبدیل کند.
اهم صحبت های وزیر امورخارجه را در ادامه به نقل از مهر بخوانید:
-   امنیت هیچ کشوری به اندازه ایران به خلیج فارس گره نخورده است، طبیعت و جغرافیا، امنیت ما را به امنیت همسایگانمان در خلیج فارس گره زده و جمهوری اسلامی ایران بر اساس تصمیم و سیاست خود با تمامی همسایگان برای ایجاد امنیت و ثبات خلیج فارس آماده همکاری است.
-   تمامی توطئه ها برای ایجاد تهدید ساختگی علیه ایران در خلیج فارس محتوم به شکست است و ایران منبع امنیت در این آبراه و تامین کننده امنیت منطقه است و باید از انقلاب اسلامی و هشت سال مقاومت مردممان در قبال تجاوز صدام حسین بازیگر مورد علاقه امریکا و متحدینش در آن زمان تقدیر کرد.
-   رژیم صهیونیستی عضو هیچ یک از کنوانسیون های خلع سلاح از جمله ان. پی. تی، نیست و مانع اصلی بر سر راه خاورمیانه عاری از سلاح های هسته‌ای است.این رژیم با داشتن دویست بمب هسته‌ای، در واقع بالاترین منبع بی ثباتی و ناامنی در منطقه و در واقع دردسری برای سیاست خاورمیانه‌ای امریکاست.
-   سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران منبعث از آموزه‌های دینی و قانون اساسی مبنی بر حمایت از مظلوم و ایستادگی در قبال ظالم، سیاست کشورمان در حمایت از آرمان فلسطین است، چه کسی منبع بی ثباتی است؟ آیا کسانی که بدنبال استیفای حق خود و بازگشت به سرزمینشان هستند، یا کسانی که سرزمینی دیگران را اشغال کرده‌اند.
-  در خصوص مسئله سوریه راه حل سیاسی، توقف خشونت، جلوگیری از ارسال سلاح به افراط گرایان، گفتگوی ملی میان حکومت و معارضین، عدم دخالت خارجی و حمایت از ماموریت اخضر ابراهیمی بعنوان یک مرجع بیطرف راهکارهای حل این موضوع هستند.
/29220

کد خبر 247999

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • كريمي IR ۱۱:۱۰ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۲
    12 3
    چرا جهان از بمبهای هسته ای کشوری مثل پاکستان با آنهمه ظرفیت خطرخیزی که دارد احساس ترس نمیکند اما از اسراییل که دقیقا همگام به خود آنهاست احساس ترس بکند؟! بی اعتمادی جهان از جاییست که برخي صدایشان را بلند و جهان را تهدید کرده و میکند.آیا باید به غرب خرده گرفت؟!