ششمین مجلس دانش آموزی امروز با حضور محمود احمدی نژاد، رییس جمهور و حمیدرضا حاجی بابایی، وزیر آموزش و پرورش شروع به کار کرد.

امید کریمی: 145 دانش آموز 15 تا 18 ساله که همگی در دوره متوسطه تحصیل می کنند، از تمام استان های ایران آمده بودند تا مانند دوره های پیشین در ساختمان سابق مجلس، ششمین مجلس دانش آموزی را افتتاح کنند.

مجلسی که به قول رییس جمهور، در هیچ جای قانون، وظیفه ای عهده دار نیست، اما تمرینی است برای یادگرفتن خیلی از امور.

اما محمود احمدی نژاد، که ساعت 10:10 امروز به این مجلس وارد شد، بیش از 45 دقیقه منتظر نشست تا نماینده های مدارس کشور، هم مراسم تحلیف را به جا بیاورند و هم نطق پیش از دستور داشته باشند و البته پس از آن تا ساعت 12:15 دقیقه هم برای آنها حرف زد و از انسان کامل گفت و بر همین محور توصیه هایی به دانش آموزان کرد. چند وعده هم داد.

رییس جمهور ابتدا از صداقت کلامی و سادگی نماینده های دانش آموزی تمجید کرد. او گفت: نوع نگاه، نشاط، امید، اراده و صداقت در سخنان نمایندگان مجلس دانش آموزی موج می زند.

او تشکیل مجلس دانش آموزی را  ابتکار خوبی دانست و گفت: «این مجلس به لحاظ قانون اساسی که تصمیم بگیرد و اعمال کند ندارد اما با کمک هم می توانیم یک جایگاه خوب و شایسته داشته باشیم. مجلس دانش آموزی تجربه خوبی از مشارکت خوب دانش آموزان در مدیریت تعلیم و تربیت و پیشرفت است و باید قدر آن را بدانیم. هر انسانی جایگاه اجتماعی خودش را خودش می سازد و نمایندگان در یک تعامل خوب با آموزش و پرورش هستند."

 

همه می خواهند جاودانه بمانند، اما با سر و صدا که نمی شود

از همین جا احمدی نژاد توصیه هایش درباره انسان کامل را شروع کرد؛ او با اشاره به پرسش مهر که امسال هم مطرح کرد، گفت: "از بچگی می پرسند که می خواهیم چه کاره شویم این سوال خوبی است اما مهمتر از آن این است که بدانیم ما چه کاری می خواهیم انجام دهیم. سوال اساسی درباره انسان این است که چه کار می خواهید انجام دهید؟ بالاترین هدیه خداوند به انسان ها همین عمر دنیا است که اگر آن نبود انسان هیچ جایگاهی نداشت و تمام اتفاقات انسان در فاصله عمر این دنیا است.

رییس جمهور با اشاره به اینکه انسان می تواند تجلی علم خدا باشد گفت: همه دوست دارند با نام نیک جاودانه بمانند اما خیال می کنند با سر و صدا می توانند جاودانه شوند که اینها همه ظاهری است. آنچه انسان را جاودنه می کند آن است که چقدر نسبت به هستی معرفت دارد.

احمدی نژاد با اشاره به زندگی ابن سینا گفت: این دانشمند بیش از نیمی از عمرش را در آوارگی و فرار بود اما همین الان اندیشه و علم ابن سینا حرف اول را می زند و خیلی از حرف های او همین الان غیرقابل فهم است.  اندیشه های فلسفی، ریاضیات و فیزیک او بسیار پیشرفته است و در دوره تلاطم توانست ابن سینا باشد. اصل اراده انسان است و ابن سینا تصمیم گرفت به آن قله برسد و هر کسی باید تصمیم بگیرد که به چه قله می خواهد برسد. 

 

به اهداف 20 ساله در 5-6 سال رسیدیم

احمدی نژاد اما به پیشرفت های علمی ایران اشاره کرد و گفت که ایران به اهداف علمی 1404 در مدت 5-6 سال دست پیدا کرد: "در سند چشم انداز آمده است که در سال 1404 رتبه اول منطقه را داشته باشیم که در حال حاضر پس از گذشت 5 یا 6 سال از این سند از رتبه اول منطقه نیز گذشته ایم. اگر کارها را باور کنیم بسیاری از برنامه های 5 ساله را می شود در 3 سال انجام داد.

وی با اشاره به 2 موضوع که جمهوری اسلامی ایران برای آن تلاش می کند خاطرنشان کرد: نخست اینکه ای انسان ها حرکت به سمت قله کمال و سپس ملت ها حرکت به سمت قله کمال است. رسیدن به جامعه انسان کامل را باید دست یابیم.

 

بروید راهیان نور، چهارتا عکس با چفیه بگیرید، زمانی به دردتان می خورد

اما بخش پایانی حرف های احمدی نژاد به پاسخ به درخواست های نماینده های مجلس دانش آموزی اختصاص داشت و البته دادن چند وعده؛ افزایش اجلاس های مجلس دانش آموزی، اردوهای ملی برای دیدن پروژه های عمرانی کشور، سفر مشهد، راهیان نور، نشست مشترک با اعضای هیات دولت، تامین بودجه سازمان دانش آموزی و مجلس دانش آموزی.

رییس جمهور از حاجی بابایی، وزیر آموزش و پرورش خواست جلسه ای مشترک با نماینده های ادوار مجلس دانش آموزی و نماینده های فعلی بگذارد و این اجلاس هم در ساختمان اجلاس سران برگزار شود. او همچنین از قول حاجی بابایی، وعده سفر مشهد داد که با اعتراض نماینده های استان خراسان همراه شد که همین باعث شد قول سفر راهیان نور ویژه نماینده های مجلس دانش آموزی هم از وزیر بگیرد.

اما این قول گرفتن، با جمله ای از سوی احمدی نژاد همراه شد: "بروید چهار - پنج تا عکس با چفیه بگیرید، برای تبلیغات آینده تان خوب است."

او همچنین گفت: در نشست بعدی نمایندگان دانش آموزی آنها می توانند با لباس های محلی شهرهای خودشان حاضر شوند. بودجه اش را هم دولت می دهد.

برخی از نمایندگان مجلس دانش‌آموزی به بودجه سازمان دانش‌آموزی اشاره کردند و خواستار افزایش آن شدند که رئیس‌جمهور گفت: اکنون به لحاظ بودجه تحت فشاریم. بودجه خیلی جاها صفر شده یا کاهش 25درصدی داشته است. در این شرایط می‌توان فهمید که خیلی‌ها چکاره هستند، اما بودجه مجلس دانش‌آموزی و سازمان دانش‌آموزی را تامین می‌کنیم.

احمدی نژاد با خنده گفت که اگر لازم باشد از حقوق وزیر و سایرین کم می‌کنیم و بودجه شما را می‌دهیم.

یکی دیگر از نمایندگان مجلس دانش‌آموزی خواستار جلسه‌ای مشترک با دانش‌آموزان کشورهای جنبش غیرمتعهدها شد که رئیس‌جمهور از این پیشنهاد استقبال کرد.

در این نشست نمایندگان مجلس دانش آموزی در حضور رییس جمهوری با اهدای لوح تقدیر به پدر شهید ˈاحمدی روشنˈ، از این دانشمند هسته‌ای کشورمان تجلیل کردند.

در پایان این مراسم نمایندگان مجلس دانش آموزی با رییس جمهوری عکس یادگاری گرفتند.
 

سند تحول بنیادین، قانون اساسی آموزش و پرورش 

اما پیش از رییس جمهور، حمیدرضا حاجی بابایی، وزیر آموزش و پرورش در شروع نخستین نشست ششمین مجلس دانش آموزی، از سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش به عنوان قانون اساسی اموزش و پرورش یاد کرد: "با این سند، آموزش و پرورش دارای قانون اساسی شده که سندی نقشه راه این کشور بوده و مورد تأیید شورای عالی انقلاب فرهنگی است."

او  گفت: سند تحول بنیادین در تمام زمینه‌های آموزش و پرورش حرف برای گفتن دارد، بر اساس تدابیر اتخاذ شده در سند تحول بنیادین، کتاب‌های اول دبستان تا پایان دبیرستان یک راه را در پیش می‌گیرند و روش‌های تدریس سنتی جای خود را به روش‌های مدرن می‌دهند.

حاجی بابایی گفت: در تحول بنیادین آموزش و پرورش باید به سمت فناوریهای جدید حرکت کنیم و معلمان مطابق با تکنولوژی روز روش‌های خود را پیاده می‌کنند، همچنین در این تحول استفاده از بسته‌های آموزشی نیز مورد توجه قرار گرفته است.

 

تمامی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان استخدام آموزش و پرورش می‌شوند

وزیر آموزش و پرورش درباره دانشگاه فرهنگیان و دانشجویان پذیرفته شده در آن گفت: حداقل شش هزار نفری که دانشگاه ویژه فرهنگیان را انتخاب کردند معدل بالا و بسیاری معدل 20 دارند. این نشان می‌دهد دانش آموزان ممتاز تمایل دارند در این دانشگاه مدارج علمی خود را طی کنند. تمامی این افراد از روز اول ورود به دانشگاه در آموزش و پرورش استخدام می‌شوند، دانشجویان دانشگاه فرهنگیان علاوه بر فراگیری دروس روش‌های تدریس را نیز فرا می‌گیرند، چرا که تنها علم در آموزش و پرورش تأثیرگذار نیست، بلکه روش تدریس یکی از موثرترین راه‌های یادگیری است.

حاجی بابایی با اشاره به اجرای نظام آموزش3-3-6 نیز گفت: در میان نظام آموزشی خلاء‌هایی وجود داشت و از سالهای دور اجرای نظام آموزشی جدید در دستور کار آموزش و پرورش بوده و امسال در سخت‌ترین شرایط، گسترده‌ترین کار در آموزش و پرورش اجرا شد.

وزیر آموزش و پرورش محوریت همه فعالیت‌های آموزش و پرورش را تربیت دانش آموزان دانست و گفت: می‌خواهیم دانش آموزانی را تربیت کنیم که به اسلام، ایران، پدر و مادر، رهبر و مملکت خود افتخار کنند.

حاجی بابایی به ساخت شدن مجتمع های آموزشی با معماری ایرانی-اسلامی اشاره کرد و گفت: باید در تمام استان‌ها مدرسه‌ای بسازیم که هر نظاره کننده‌ای بداند این مدرسه متعلق به یک کشور ایرانی اسلامی است و باید در آن مدرسه تمام افتخارات بزرگ کشور نشان داده شود.

 

نباید دانش آموزانی تربیت کنیم که ذهنشان انباری از فرمول‌های مختلف باشد

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه تحول بنیادین هیچ وقت پایان‌پذیر نیست، گفت: در مدارس نباید دانش آموزانی تربیت کنیم که ذهنشان انباری از فرمول‌های مختلف باشد ما دانش آموزانی می‌خواهیم که مملو از فضیلت‌های اخلاقی و انسانی باشند.

حاجی بابایی به شش میلیون و 700 هزار دانش آموز دوره ابتدایی اشاره کرد و گفت: برنامه‌های ورزشی و قرآنی بسیار خوبی برای دانش آموزان دوره ابتدایی تدارک دیده شده و با توجه به مدال آوری دانش آموزان در رقابت‌های بین‌المللی تبدیل به قطب ورزشی آسیا در ورزش دانش آموزی خواهیم شد.

 

نماینده های 12 میلیون دانش آموز

وزیر آموزش و پرورش درباره مجلس دانش آموزی هم گفت: این مجلس عرصه‌ای است برای ورود استعداد و خلاقیت‌های دانش آموزان تا بتوانند در فعالیت‌های سیاسی اجتماعی کشور حضور پیدا کنند. مجلس دانش آموزی نماینده 12 میلیون دانش آموز در کشور است و می‌خواهد برای آنها نقشه راه را تنظیم کند تا دانش آموزانی با بصیرت، قدرت تفکر و اندیشه وارد جامعه شوند.

4747

کد خبر 249578

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 34
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • حقیقت گو IR ۱۶:۲۶ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۸
  با سلام بنده سال پیش هم در مورد مجلس دانش آموزی کامنت گذاشتم ولی منتشر نشد مسئله ای که برای من جای سوال دارد این است که این نمایندگان 12 میلیون دانش آموز به چه صورت انتخاب می شوند و به مجلس دانش آموزی راه پیدا می کنند؟!!! نه بنده و نه هیچ یک از خواهران و برادرانم در زمان دانشجویی در انتخاباتی تحت این عنوان شرکت نکرده اند و رایی برای انتخاب "نماینده ی خود" نداده اند. لطفا در مورد نحوه ی انتخاب اعضای این مجلس از مسئولین وزارت آموزش و پرورش سوال بفرمایید با تشکر
  • بهنام بختیاری-کبودراهنگ IR ۱۸:۰۶ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۸
   باسلام برادر عزیز این انتخابات در سه مرحله صورت می گیرد مرحله اول در مدارس با عنوان شورای دانش آموزی صورت می گیرد، در مرحله بعدی روسای شواهای دانش آموزی در شهرستان یا آن منطقه جمع می شوند و 4 نفر پسر و 4نفر دختر را به عنوان هیئت رئیسه شوراهای دانش آموزی آن شهرستان منصوب می شوند، از بین این 8نفر 1 نفر از دختران و 1نفر از پسران برای مرحله استانی انتخاب می شوند و در مرحله استانی هر استان نسبت به جمعیت دانش آموزان آن استان سهمیه دارد و بعد از رای گیری نمایندگان مجلس دانش آموزی انتخاب می شوند. مجلس دانش آموزی هم تقریبا مثل مجلس شورای اسلامی است، کمیسیون فرهنگی دارد پ، کمیسیون کتاب های درسی دارد و... در صورتی که مایل هستید بیشتر در مورد مجلس دانش آموزی بدانید بهم ایمیل بدید ulduz@chmail.ir
  • بدون نام CA ۲۱:۱۳ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۸
   52 4
   جناب بختیاری شما تعداد شرکت کننده ها رو بفرمایین، شما می شین نماینده اون تعداد 12 میلیون دانش آموز توی انتخابات مجلس دانش آموزی شرکت کردند واقعا!؟ همین مسئله راجع به انتخابات کل کشور هم هست. اگه مثلاً 40 % شرکت کنند، اون نماینده ها می شن نماینده اون 40% نه نماینده کل 100% جمعیت
  • بدون نام IR ۰۷:۵۶ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۹
   90 0
   دوست عزیز من هنوز نمیدونم رئیس جمهور چجوری انتخاب میشه اونوقت شما در پی پیدا کردن قاتل بروسلی هستی؟!! خبرآنلاین لطفا""""""""""""""""""""""""!!
 • بدون نام MY ۱۸:۰۹ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۸
  185 4
  دقيقا سوال من هم هست كه اصلا اينها جكونه انتخاب شده اند كه تقاضاي اردو و افزايش بودجه دارند و كاشكي ميشد فاميلي انها هم درج ميشد بفهميم فرزندان حه كساني هستند .خبر انلاين نه توهين است نه افترا ففط سوال هست اميدوارم منعكس نماييد
 • فرزان IR ۱۸:۲۲ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۸
  9 158
  این مجلس لازمه یه کشور مستقل و خودکفاست
 • بدون نام IR ۱۸:۳۴ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۸
  175 8
  یک نکته که دوست دارم بدانم و چند بار آقای احمدی نژاد در مورد آن صحبت کرده و آن رتبه اول در منطقه است. من نمیدانم منطقه قاعدتا یعنی خاورمیانه و قفقاز و این یعنی نهایتا کشورهایی مثل ترکیه امارات پاکستان عربستان قطر و ... و خوب تا اونجا که ذهن ما جواب میده ایران از قبل ار انقلاب از نظر علمی جلوتر بود و تازه فکر کنم تو این چند سال فاصله اونا با ما کمتر شده باشه. من واقعا این رتبه اول رو سر درنیاوردم چیه یعنی مثلا ما قبلا از اینها عقب تر بودیم؟
  • بدون نام IR ۰۷:۲۱ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۹
   8 69
   بله ما زمان قبل از انقلاب از مصر و ترکیه از لحاط علمی عقب تر بودیم و فاصلمون هم خیلی زیاد بوده!
  • بدون نام IR ۰۷:۳۰ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۹
   8 56
   بله ما از کشور های پاکستان مصر ترکیه خیلی عقبتر بودیم، به طوری که حتی از پاکستان و بنگلادش پزشک میوردیم
  • بدون نام IR ۱۰:۵۷ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۹
   22 4
   برادر یا خواهر بدون نام که زدین از پاکستان پزشک میاوردیم . دقیقا یادمه این اتفاق می افتاد و چه فجایعی میکردن این به اصطلاح پزشکان ، ولی غافل نشین که اگه دانشگاه آزاد نبود دانشگاههای دولتی توان جبران این کمبود را نداشته و الان هم ندارند
  • بی نام DE ۱۱:۴۶ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۹
   24 1
   دوستی که گفتن "بله ما از کشور های پاکستان مصر ترکیه خیلی عقبتر بودیم، به طوری که حتی از پاکستان و بنگلادش پزشک میوردیم"،خلط مبحث کردن زیرا پیشرفته بودن یک کشور از لحاظ علمی یک چیز است و نیاز به نیروی متنخصص و ماهر داشتن یک چیز دیگر . اگر حرف ایشون درست بود پس کشورهای مثل کانادا و استرالیا که هر ساله لیست نیروهای متخصص مورد نیازشان را توسط اداره مهاجرت اعلام می کنند و افراد مورد نیازشان را اکثرا از کشورهایی مثل ایران جذب می کنند باید از لحاظ علمی از ایران عقب تر باشند !!!!!
  • بدون نام IR ۱۱:۴۸ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۹
   15 0
   دوست عزیز رتبه ها را شاخص های خاص تعریف میکنند نه یک اصطلاح تقلیل گرا. واقعیت اینه که بحز حوزه علوم انسانی در سایر زمینه ها ایران جایگاه خوبی داشته الان پاکستان اوکراین ارمنستان آذربایجان و... پر دانشگاهه همین الان رییس جمهور ایران دستور بده کنار هر صندلی یه صندلی دیگه بذارن ظرفیت دو برابر میشه محض اطلاع بگم از حوالی سال 75 76ظرفیت دانشکده های پزشکی حتی کمتر از یک سوم شد به دلیل کیفیت آموزش و اشتغال پزشکان و اگه بیای تو دانشکده ها میبینی که همین 5 6 سال اخیر کلی پزشک نه مثلا از هند یا روسیه بلکه از سوریه و آذربایجان اومدن آیا این نشون میده آذربایجان رتبه بالاتری داره
 • میلاد IR ۲۰:۰۴ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۸
  55 0
  با سلام بنده در چندین سال پیش در شورای دانش آموزی مدرسه اول شده بودم بعدش رفتیم برای شهرستان در اونجا یه جوری انتخابات رو برگزار کردند که پسر یکی از مسئولین آموزش وپرورش یکی از شهرستان های گیلان که نامش رو نمیارم (تا خبر آنلاین منتشر کنه) اول شد یعنی یه جورایی اولش کردند با سپاس امیدوارم که منتشر بشه
 • بدون نام FR ۲۰:۴۰ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۸
  دولت احمدی نژاد بی عیب نیست، اما میبینیم با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری هجمه هایی هر روز با مصاحبه های مختلف بر علیه ایشون وارد میکنند، کسانی هم این هجمه ها رو وارد میکنند که تا الان بیشتر در خفا بسر میبردند. این جریانات خاص الان دارند هر چی کاسه کوزه هست رو به سر آقای احمدی نژاد میشکونند، در صورتیکه زمان آنها برای مثال ایران موضع قوی در رابطه با انرژی هسته ای نداشت یا کدوم از اونها به طور حضوری به جزیره ابو موسی رفتند، یا همین طرح هدفمندی که داره اجرا میشه کسی جرات اجراشو نداشت ولی ایشون حالا با هر اشکالی بود با لاخره انجامش دادند، مقام معظم رهبری هم حمایت فرمودند. حالا این جربان خاص به جای کمک در حل مشکلات کشور به دولت با تخریب میخواند بیشتر تنور خودشونو واسه انتخابات گرم کنند!
  • بدون نام EU ۲۳:۱۵ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۸
   42 0
   هرطرحی که اجرابشه نشونه شجاعت نیست بلکه برخی مواقع نشونه یه چیزدیگه است قبلیها خیلی عاقلانه عمل کردند وزیرساختهارابرای این کار آماده می کردند همون زیرساختهایی که احمدی نژاد همه راتخریب کرد
  • بدون نام MY ۰۵:۱۵ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۹
   41 1
   اقاي محترم فكر نكنيد ريس جمهو هاي قبلي عرضه يا جرات نداشتند به ابو موسي بروند اينجا خاك كشورماست بلكه سيا ست داشتند الان در اين شرايط حساس بعد از سفر اقاي احمدي نزاد ببينيد امارات با حمايت امريكا جه دمي دراورده و سعي ميكنه در اين شلوغي بازار منفعتي هم كسب كنه .بله درسته ما ايراني هستيم و يك وجب از خاك عزيزمان را محاله به عرب و بيكانه بدهيم وتا باي جان هم ايستادهايم اما نبايستي همزمان جند جبه را براي خودمان باز كنيم هر كاري زماني دارد
  • بدون نام IR ۰۷:۴۵ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۹
   36 0
   نزدیک شدن به انتخابات؟ چه ربطی به احمدی نژاد دارد و هجمه به دولت گل و بلبل ایشان؟ ایشان که نمی توانند رییس جمهور شوند. اگر هم دارند برای برگزاری انتخاباتی مثل روسیه آماده می شوند(سیستم رییس جمهور- نخست وزیر- نخست وزیر - رییس جمهور) ، پس واقعا لایق هجمه هستند. در ضمن یک مطالعه ای در تاریخ هسته ای ایران بفرمایید بد نیست. یعنی اگر حضرت امام دستور توقف فعالیتهای هسته ای را به دلیل شرایط سخت آن زمان دادند، کار اشتباهی کردند؟ امیدوارم که نظر من را مشمول خطوط قرمز ندانید.
  • بدون نام IR ۰۸:۱۳ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۹
   34 2
   دوست عزيزي که با فيلترشکن وارد شدي بايد ببيني نتيجه اين اقدامات درخشان توي زندگي ما چي هست؟!
 • بدون نام IR ۲۱:۰۱ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۸
  91 9
  از همون مرحله اول که انخابات مدرسه است که انتخاباتی ما ندیده ایم. شاید این دوستان انتصابی باشند ولی حتما انتخابی نیستند.
 • بدون نام US ۲۱:۰۸ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۸
  22 1
  کاش مجلس اصلی هم نشستی برای رفع مشکلات مردم با رئیس جمهور داشت. البته اگر رئیس آنها را قبول داشته باشد.
 • بدون نام IR ۲۲:۱۹ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۸
  41 1
  شهید ندادیم که یعدش با 4 تا عکس بشیم کسی .شهدا قداست دارن استفاده ابزاری یعنی ریا توهین به عقاید.ادامه نمی دم چون می دونم انتشار نمی دی خبر انلاین.
  • بدون نام IR ۱۱:۰۹ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۹
   18 1
   خوب است آقای احمدی نژاد بفرمایند منظورشان به چه کسانی است؟ چون رشادت های شهدا بوده است که این آب و خاک برجاست و چفیه آن عزیزان هم حرمت دارد خوب است که چفیه حذف شود تا اینچنین مورد بی مهری قرار نگیردو خیلی ها هم از سر ریااز آن استفاده میکنند حداقل با حذف آن از ظاهرنمایی بپرهیزیم و حرمت شهدای عزیزمان حفظ شود.
  • بدون نام IR ۱۱:۰۹ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۹
   10 1
   خوب است آقای احمدی نژاد بفرمایند منظورشان به چه کسانی است؟ چون رشادت های شهدا بوده است که این آب و خاک برجاست و چفیه آن عزیزان هم حرمت دارد خوب است که چفیه حذف شود تا اینچنین مورد بی مهری قرار نگیردو خیلی ها هم از سر ریااز آن استفاده میکنند حداقل با حذف آن از ظاهرنمایی بپرهیزیم و حرمت شهدای عزیزمان حفظ شود.
  • بدون نام IR ۱۷:۴۷ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۹
   5 1
   باسلام من خودم برادر شهيدم از ايشان هم دلخوشي ندارم اما منظور ايشان انهايي هستند كه در جنگ يا حضور نداشتند يا حضوري بسيار كمرنگ داشته اند و الان ادعاي ميراث جنگ را دارند
 • سینا از شیراز IR ۲۳:۲۸ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۸
  60 8
  این توهین به رزمندگان عزیز هست نه کاریکاتور روزنامه شرق
 • بدون نام IR ۰۹:۱۲ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۹
  5 53
  مثل اینکه یادت نیمیاد تا همین 20 سال پیش هم کلی پزشک هندی و پاکستانی تو ایران بود. همین که چهارتا ماشین ایران می تونه مونتاژ کنه، خیلی از این کشورها نمی تونن. لابد می گی این کارخونه های ماشین سازی و اسلحه سازی هم از قبل انقلاب همینجوری مونده، اصلا پیشرفت هم نکردند؟ نه داداش
  • سینا از شیراز IR ۱۱:۰۲ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۹
   14 3
   ایشون از گذشته دور حرف نمیزنن از هفت سال خودشون میگن این قضیه پزشک هندی و پاکستانی تو دولت سازندگی و اصلاحات مشکلش حل شد نه حالا. به هر حال ما که نباید تو وضعیت 30سال پیش باشیم ولی جایی که می تونستیم باشیم و باید باشیم هنوز نیستیم و فاصله مون خیلی خیلی زیاده.
 • خاک پای مردم IR ۱۰:۵۳ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۹
  20 11
  آقای احمدی نژاد عزیز چفیه بدون فدای جان و روح و روان ارزشی ندارد . چفیه با ریا و برای ابزار پیشرفت قرار دادن پارچه ای بیش نیست . لطفا کمی سنجیده حرف بر زبان بیار . ما حداقل 500 هزار نفر شهید و جانباز چفیه دار از دست دادیم .
 • بدون نام IR ۱۱:۱۲ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۹
  2 8
  محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور ایران، در مجلس دانش آموزی اعلام کرد که دولت به لحاظ بودجه تحت فشار است و حتی گفت بودجه بسیاری از سازمان‌ها قطع شده است. اما بودجه مجلس دانش آموزی را تامین خواهد کرد. نمی دونم چرا خبرآنلاین خبر به این مهمی رو منتشر نکرده است!!!!
 • بدون نام IR ۱۲:۰۰ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۹
  15 1
  پیشرفت علمی هر چه هم بوده از لیاقت های دانشجویان و محققان ایرانی بوده و کافیست رییس جمهور نگاهی به جایگاه خود در میان نخبگان و محققین و دانشمندان بیندازد
 • بدون نام IN ۱۷:۲۷ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۹
  5 1
  پارسال چند روز قبل انتخابات شورا در مدرسمون رفتیم دفتر مدیر...ایشون یه جوری به ما فهموندن که نورچشمی های ایشون از پیش انتخاب شده اند...به همین سادگی!!!
 • نماینده ی دوره 6 مجلس دانش آموزی IR ۱۳:۴۸ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۰
  5 1
  سلام دوستان...من نماینده ی همین دور جدید مجلس دانش آموزی هستم...باید بگم ما نه پسر مسئولین هستیم...نه سهمیه ی خاصی داریم...نه حقوق میگیریم و نه چیزی...متاسفانه اینجا فقط چیز هایی که در حد وعده است نوشته شده و کار های عملی مجلس ما که در طی 2روز انجام دادیم نوشته نشده...ما اصلا دنبال منافع خود نیستم.اگر دوستی سوالی داشته باشد من در خدمتم. در ضمن اردوی راهیان نور ما با آن مخالفیم...هزینه ی زیادی است...مناطق محروم واجب ترند.این را کامل بیان کردیم.در مورد بقیه ی چیز ها هم میگتوانم کامل پاسخ دهم. یا علی
  • گروه جامعه IR ۱۱:۱۹ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۱
   1 1
   کاربر گرامی؛ با تشکر از اطلاع رسانی شما حبرآنلاین آماده است نظرات شما درباره مجلس دانش آموزی و همچنین بحث ها و اتفاقاتی که در آن می افتد را منتشر کند. shoma@khabaronline.ir با تشکر
 • یکی IR ۲۰:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۳۱
  0 1
  لطفا تعداد نمایندگان هر استان که انتخاب شدند را بنویسید .ولی باز هم ممنون