ایسنا نوشت:

معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش با بیان این که این وزارتخانه پیگیر پرداخت دیه کامل و خسارت دانش‌آموزان فوتی و آسیب‌دیده اردوی راهیان نور در پی حادثه اخیر است، گفت: در تلاش هستیم تا احتیاط‌ها و ملاحظات جدیدی را برای افزایش ایمنی سفرهای اردوی راهیان نور اتخاذ کنیم.
حسین هژبری با بیان این که همه دانش‌آموزانی که به اردوهای راهیان نور سفر می‌کنند، «بیمه کامل آموزش و پرورش»، «بیمه بسیج دانش‌آموزی» و «بیمه سرنشین اتوبوس» هستند، اظهار کرد: آموزش و پرورش در حال پیگیری پرداخت دیه و خسارت به خانواده دانش‌آموزانی است که در حادثه اخیر فوت کرده و یا مجروح شده‌اند.
وی افزود: بر اساس قوانین و مقررات بیمه، دیه کامل دانش‌آموزان فوتی به خانواده‌هایشان پرداخت می‌شود.
 

معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که آیا برنامه‌ای برای جایگزینی حمل و نقل ریلی با حمل و نقل جاده‌ای برای سفرهای راهیان نور در دست نیست، اظهار کرد: با توجه به حجم بالای اعزام دانش‌آموزان به اردوهای راهیان نور، امکان پوشش این سفرها از طریق حمل و نقل ریلی وجود ندارد، اما آموزش و پرورش در تلاش است تا تدابیر، احتیاط‌ها و ملاحظات جدیدی را برای افزایش ایمنی این سفرها و کاهش صدمات انجام دهد.
 

وی عنوان کرد: امروزه استفاده از حمل و نقل عمومی از جمله اتوبوس برای سفرهای برون شهری نه تنها در ایران بلکه در تمام دنیا مرسوم است، اما باید نکات ایمنی و شرایط بهتری برای سفرهای اردوهای راهیان نور به ویژه برای دانش‌آموزان فراهم شود.
 

هژبری عنوان کرد: در اجرای اردوهای راهیان نور علاوه بر آموزش و پرورش، دستگاه‌های دیگری از جمله بسیج دانش‌آموزی، بسیج‌های راهیان نور به عنوان متولیان این طرح حضور دارند، لذا در بحث ساماندهی نحوه اعزام و اجرای دانش‌آموزان به سفرهای راهیان نور، سایر دستگاه‌ها نیز باید همراهی لازم را داشته باشند.
 

وی تاکید کرد: در تدابیر جدید آموزش و پرورش، تلاش می‌کنیم تا با افزایش ضریب ایمنی سفرهای راهیان نور، این گونه حوادث را حذف و به حداقل برسانیم.
 


45301

کد خبر 253383

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 12
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • !!!!! IR ۰۹:۱۸ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۳
  67 1
  یه عذر خواهی یه تسلیت یه ........ خیلی بهتر از دیه نبود؟؟؟؟؟؟ دیه مایه تسلی نیست .براشون بچه نمیشه !!!!!
 • بدون نام IR ۰۹:۲۲ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۳
  45 2
  بازم وعده
  • بدون نام IR ۱۲:۵۷ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۳
   8 0
   بصورت قسطی میده
 • علی IR ۱۰:۱۸ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۳
  28 1
  صحیح تر این بود که وزیر آموزش و پرورش به خاطر پرپر شدن عزیزان مردم ، به علت بی تدبیری و ضعف مدیریت ایشان استعفا می داد
 • بدون نام IR ۱۱:۲۸ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۳
  47 0
  همونطوری که دیه هموفیلی هارو دادین؟!!!!!!!
 • بدون نام IR ۱۱:۳۳ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۳
  13 2
  آخه ديه درگذشتگان چه ربطي به آموزش و پرورش داره؟ چون اين عزيزان در سفر راهيان نور بوده اند بايد آموزش و پرورش خسارت بدهد؟!!! اگر در سفر علمي در كوهستان بودند ديه پرداخت مي شد؟ يا اعلام مي شد كه بيمه آنها بعهده مدرسه و اتوبوس و ... بوده است. ايشان براي اينكه فشار از روي آموزش و پرورش برداشته بشه و اعتراض ها كم بشود همچين برنامه اي گذاشته اند!! اصلا قابل قبول نيست!!
 • بدون نام IR ۱۲:۱۳ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۳
  14 1
  خدا از سر تقصیرات ما بگدره ایشالا
  • بدون نام IR ۱۳:۱۱ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۳
   3 0
   خدا از خون بيگناهان هرگز نمي گذره.
 • مجید10 IR ۱۲:۳۰ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۳
  23 0
  بابا شرمنده میکنید به خدا مردم رو با این همه سخاوت!!!!با روح و روان پدر مادراشون چیکار میکنید؟؟؟
 • بدون نام IR ۱۲:۳۴ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۳
  20 0
  مگر قرار بوده ندهند؟ بعد هم ديه را بيمه اتوبوس مي دهد يا آموزش و پرورش ؟ اين حرفها براي مردم جگر گوشه شان نمي شود .
 • مهناز IR ۱۲:۵۸ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۳
  5 0
  اگه هرجای دیگه دنیا بود لااقل مسئولین می اومدن تو تلویزیون و از خانواده های داغدار عذرخواهی میکردن
 • بدون نام IR ۱۳:۱۵ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۳
  8 0
  چرا این همه هزینه اردوهای راهیان نور را صرف مسائل فرهنگی (جهاد شهادت ومقاومت)وحتی فرهنگ مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن واعتیاد درمدارس نمیکنید ؟ (درکتب درسی /تهیه فیلمهای مستند وآموزشی وهزاران راه دیگر.)مردم چه گناهی کردن که باید غنچه های زندگیشان پرپر شوند ؟ شما که امکانات ریلی ندارید خوب انجام ندهید بهتر است مسئول مربوطه اتوبوسهای استاندارد دنیا راببیند وسپس اظهارنظر نماید که درتمام دنیا ازاتوبوس استفاده میشود)؟