شبکه خبری سی ان ان با اعلام سفر نخست وزیر مصر به نوار غزه از احتمال توقف تبادل آتش میان نیروهای مقاومت فلسطینی و رژیم صهیونیستی خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از سی ان ان، مردم غزه سراسر شب گذشته را با صدای انفجارهای ناشی از بمباران و موشک باران های رژیم صهیونیستی گذراندند. با این همه آنها امروز امیدوارند به خاطر سفر نخست وزیر مصر به سرزمینشان این بمباران ها قطع شود.

در همین حال خبرگزاری فرانسه روز جمعه ظهر به نقل از منابع امنیتی حماس اعلام کرد که هشام قندیل  نخست وزیر مصر وارد نوار غزه شده است اما اشاره ای به توقف تبادل آتش میان دو طرف نکرده است

از سوی دیگر شبکه خبری یورونیوز اعلام کرد  رژیم صهیونیستی در پاسخ به درخواست تونی بلر نماینده گروه چهارجانبه مبنی بر برقراری آتش بس برای رسیدن به یک توافق میان دو طرف حماس را مسئول آنچه در روزهای اخیر گذشته دانسته و اعلام کرده است مادامیکه حماس از پرتاب راکت به سمت شهرک های اسرائیلی دست برندارد، ارتش اسرائیل نیز بمباران غزه را متوقف نخواهد کرد.

حمایت آمریکا، انگلیس و فرانسه از اسرائیل

همچنین کشورهای آمریکا، انگلیس و فرانسه مانند همیشه به طور کامل حمایت خود را از رژیم صهیونیستی اعلام کردند و حماس را مقصر آغاز درگیری ها اعلام کردند. در این بین مصر تنها کشور عربی است که رسما اسرائیل را به خاطر خشونت افسار گسیخته در غزه محکوم کرده و خواستار پایان حملات به غزه شده است.

4949
 

کد خبر 258094

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =