مهر نوشت:

عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به قتل 1100 نفر با سلاح سرد در کشور گفت: با تصویب طرح ممنوعیت حمل سلاح سرد، دادستان ها با موافقت روسای دادگستری می توانند عکس مجرمان را در رسانه ها منتشر کنند.

ابوالفضل ابوترابی اظهار داشت: طرح ممنوعیت حمل، نگهداری و فروش سلاح سرد به کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی ارجاع شده و اعضای کمیسیون بررسی ها در این زمینه را آغاز کرده اند. در این طرح ممنوعیت شامل سلاح هایی خواهد بود که در ضرب و جرع عمدی، قتل و سرقت ها از آن استفاده می شود.

وی پنجه بوکس، چاقوهای ضامن دار، قمه، زنجیر، شمشیر و... را از مصادیق سلاح سرد مد نظر در این طرح اعلام کرد و افزود: مجرمان به یک تا سه میلیون جریمه نقدی و شش ماه حبس محکوم خواهند شد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ادامه داد: در این طرح به دادستان ها اجازه داده شده با صلاح دید روسای دادگستری چهره و اسامی مجرمان را قبل از تایید حکم در رسانه ها منتشر کنند. 

ابوترابی تصویب و اجرای این طرح را باعث کاهش جرایم خشن به خصوص قتل در جامعه دانست و گفت: سالانه 1100 فقره قتل با سلاح سرد در کشور رخ می دهد. از سوی دیگر 90 درصد این قتل ها در نزاع های خیابانی رخ می دهد که طرف های درگیری جوانان هستند. در حال حاضر علاوه بر قتل در جرایم دیگری مانند تجاوزبه عنف، سرقت به عنف و زورگیری از سلاح سرد استفاده می شود.

نماینده مردم نجف‌آباد، تیران وکرون در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: همانطور که ممنوعیت سلاح گرم در جامعه باعث کاهش وقوع جرایم با این سلاح شده، اجرای ممنوعیت در خصوص سلاح سرد هم باعث کاهش جرایم خشن در جامعه می شود.
47282

کد خبر 265850

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۰:۵۵ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۴
  21
  بسیار عالی است... در عین حال باید در نظر داشت این چاقو یا قمه نیست که آدم می کشد بلکه آدم (در معنای عام آن) است که آدم می کشد... برای این موضوع باید یک فکر اساسی کرد...
 • بدون نام IR ۱۱:۴۸ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۴
  27
  خوبه اسلحه ممنوعه وگرنه روی امریکاروسفیدمیکردیم
 • بدون نام US ۱۲:۰۸ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۴
  27
  فکر کن این جماعت اگه مثل آمریکا اجازه حمل سلاح گرم هم داشتن چند نفر کشته هر سال میدادیم؟
  • بدون نام IR ۱۳:۴۶ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۰
   11
   بابا یک حرفی میزنیدها.بنظر من هیچ فرقی نمی کرد.اگر کسی این کاره باشد،در ایران پیدا کردن سلاح گرم خیلی راحت تر از آمریکاست.
 • مقيمي IR ۱۹:۳۰ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۴
  11
  كلاً آستانه تحمل ما بسيار پائينه . و اگر حال و حوصله داشته باشيد مي توانيد هر 10 دقيقه يك دعوا راه بندازيد.
 • شهروند US ۰۱:۰۸ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۵
  13
  اگه سلاح گرم آزاد بود كه رشد جمعيت ما منفي سي درصد مي شد!!!
 • سعید IR ۲۱:۱۴ - ۱۳۹۱/۱۱/۰۴
  6
  باسلام اره بابا خوب شد ممنوع شد من خودما یه بار چاقو زدن ودر رفتن خودم هم یه بار باپنجه بوکس کسی زدم 3میلیون دیه دادم ولی ادم شدم کاش زود اینا راممنوع می کردن که گیرماهم نمیومد به هرحال بازم شکر که ممنوع شده وهرکس این سلاح هارا توجیبش نمیزاره باتشکر
 • رضا IR ۱۷:۵۰ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۳
  6
  خیلی جالبه مجلس برای سگ گردانی قانون تصویب میکنه ولی با چاقو کشها وقمه کشها کار ندارد