دومین چاپ نمایشنامه «شب واقعه» نوشته محمد عارف که برای نخستین بار در سال 1379 به چاپ رسید، شامل سه نمایشنامه با عناوین «شب واقعه»، «پشت درهای خاکی» و «بر شانه‌های زخمی زینب» منتشر شد.

عارف به ایبنا گفت: نمایشنامه «شب واقعه» برای نخستین بار در سال 1379 منتشر و به سرعت نایاب شد. این مجلد شامل سه نمایشنامه با عناوین «شب واقعه»، «پشت درهای خاکی» و «بر شانه‌های زخمی زینب» است. این آثار به روایت واقعه‌ عاشورا می‌پردازند.

وی افزود: نزدیک به 8 سال است که در دهه نخست محرم تله تئاتر «شب واقعه» از شبکه‌های گوناگون سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش می‌شود و همچنین این اثر مدام در شهرستان‌ها روی صحنه می‌رود.

این مدرس دانشگاه در ادامه با انتقاد از طولانی شدن زمان دومین انتشار این نمایشنامه، گفت: من بسیار علاقه‌مند بودم که بلافاصله پس از به پایان رسیدن چاپ نخست این نمایشنامه، دومین انتشار آن نیز با یک بازنگری و ویرایش جدید منتشر شود، اما متاسفانه تا امسال به طول کشید و من لازم است از زحمات معاون فرهنگی انتشارات امیرکبیر و جناب آقای کرمی تشکر کنم، چرا که اگر پی‌گیری‌های ایشان نبود، انتشار این اثر بازهم به تعویق می‌افتاد.

عارف در پایان گفت: چندی پیش جدیدترین کتاب من با عنوان «کمیجان؛ سرزمین شگفت‌انگیز تات‌ها و مادها» نیز از سوی انتشارات طهوری روانه کتابفروشی‌ها شد. همچنین در روزهای آتی نیز کتاب «شکار گراز» که درباره نقش برجسته‌های «طاق بستان» کرمانشاه است، منتشر خواهد شد.

دومین چاپ نمایشنامه «شب واقعه» نوشته محمد عارف، با شمارگان هزار نسخه، 104 صفحه و بهای دو هزار و 300 تومان از سوی انتشارات امیرکبیر وارد کتابفروشی‌ها شده است.

محمد عارف دکترای انسان شناسی هنر دارد و اکنون عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی اراک است.

«باران و بوران»، «پشت درهای خاکی» و «شور شیرین» نام برخی از تالیفات منتشر شده عارف اند. همچنین وی در سال‌های 1389 و 1390 موفق به دریافت تندیس بلورین پژوهشگر برتر رشته هنر و معماری از دانشگاه آزاد اسلامی و امسال (1391) نیز به عنوان پژوهشگر برتر هنر و معماری در سراسر دانشگاه‌های ایران شناخته شده است.

 

6060

کد خبر 268247

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =