ایسنا:

در پی ناآرامی‌های هفته‌های گذشته در عراق و شدت گرفتن جنگ لفظی میان سران این کشور پارلمان عراق امروز (یکشنبه) نشست فوق‌العاده‌ای را برای بررسی درخواست تظاهرکنندگان عراقی و بررسی راه‌های حل و فصل مشکلات این کشور برگزار می‌کند.


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه اماراتی الخلیج، محمد الخالدی، گزارشگر پارلمان عراق اعلام کرد که این پارلمان امروز نشست فوق‌العاده‌ای را برگزار خواهد کرد.


قرار است در این نشست که در پی اوضاع ناآرام سیاسی در عراق برگزار خواهد شد حاضران به بررسی درخواست‌های تظاهرکنندگان عراقی و نیز راه‌های ممکن برای حل و فصل مشکلات عراق بپردازند.


همچنین فراکسیون ملی البیضاء پیشنهاد تشکیل سه کمیته از سوی پارلمان، دستگاه قضایی و دبیرخانه نخست وزیری عراق را برای بررسی درخواست‌های تظاهرکنندگان ارائه داده است.


ابراهیم الجعفری، رئیس ائتلاف ملی و جمال البطیخ،‌ رئیس فراکسیون البیضاء نیز از فراکسیون‌های سیاسی خواستند تا ضمن مهار بحران کنونی در اسرع وقت با تکیه بر قانون اساسی به حل و فصل آن بپردازند.


پیشتر ائتلاف دولت قانون اعلام کرده بود که برکناری دولت و برگزاری انتخابات زود هنگام یکی از گزینه‌های نوری المالکی نخست وزیر عراق برای رویارویی با بحران کنونی است.


همچنین پنج هیات وابسته به جریان صدر اخیرا به شهرها و استان‌هایی که طی هفته‌های گذشته شاهد تجمع معترضان عراقی بود، سفر کرده و به خواسته‌های تظاهرکنندگان گوش دادند و آن را به دولت منتقل کردند.


شماری از استان‌های سنی نشین عراق در دو هفته گذشته شاهد حضور جمعی از تظاهرکنندگان عراقی بود.

4949

کد خبر 268760

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =