۰ نفر
۲۳ دی ۱۳۹۱ - ۱۴:۰۶

مهر نوشت:

معاون وزیر نفت با تشریح جزئیات مراحل نهایی بازیافت گوگرد از فرآورده‌های نفتی در پالایشگاه‌های نفت از افزایش تولید گوگرد به بیش از 1200 تن در روز تا پایان سالجاری با بهره‌برداری رسمی از 3 پروژه جدید پالایشی خبر داد.

 

علیرضا ضیغمی درباره جزئیات طرح‌های گوگردزدائی از بنزین و گازوئیل در سطح پالایشگاه‌های نفت، گفت: با اجرای طرح‌های بهینه سازی و بهبود فرآیند تولید در پالایشگاه‌های موجود نفتی، امکان تولید بنزین و گازوئیل بدون گوگرد فراهم می‌شود.
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با اعلام اینکه با تولید فرآورده‌های نفتی بدون گوگرد، ظرفیت تولید گوگرد کشور هم افزایش می یابد، تصریح کرد:‌ بر این اساس پیش بینی می شود با افزایش تولید بنزین و گازوئیل یورو 4 و 5، گوگرد این فرآورده‌های نفتی هم جداسازی و به جای سوختن به عنوان یک محصول به بازارهای داخلی و خارجی عرضه شود.
معاون وزیر نفت با تاکید بر اینکه بر اساس برنامه زمان بندی پیش بینی می شود ظرفیت تولید گوگرد در پالایشگاه‌های نفت کشور به بیش از یکهزار و 200 تن در روز افزایش یابد، بیان کرد: این گوگرد با بازیافت انجام شده از فرآورده‌های نفتی تولید خواهد شد.
این عضو هیات مدیره شرکت ملی نفت با بیان اینکه با اجرای طرح‌های بهینه سازی و بنزین سازی در پالایشگاه‌های لاوان، آبادان و امام خمینی (ره) شازند تا پایان امسال، میزان بازیافت گوگرد از فرآورده‌های نفتی به 1200 تن می رسد، اظهار داشت: تا پیش از از اجرای طرح‌های بهینه‌سازی و بنزین سازی در پالایشگاه‌های نفت میزان تولید گوگرد حدود 280 تن در روز بوده است.
این مقام مسئول با یادآوری اینکه با بهره برداری رسمی از طرح بهبود کیفیت فرآورده‌ها در پالایشگاه نفت تهران میزان گوگرد تولیدی در پالایشگاه‌های نفت کشور به 500 تن رسیده است، تبیین کرد:‌از این میزان 130 تن در پالایشگاه بندرعباس، 32 تن در تبریز، 86 تن در اصفهان و 10 تن نیز در پالایشگاه شیراز تولید می شود.
به گفته وی، در شرایط فعلی60 تن گوگرد در پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند و 40 تن در پالایشگاه آبادان تولید می شود که با بهره برداری از طرح‌های بهبود کیفیت در این پالایشگاه ها این رقم به ترتیب به 711 و 80 تن افزایش می یابد.
ضیغمی در پایان تاکید کرد: طرح توسعه و بهینه سازی پالایشگاه لاوان از دیگر طرحهایی است که با اجرای آن تا پایان امسال 30 تن گوگرد از فرآورده های نفتی استحصال خواهد شد.
3939

کد خبر 270102

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =