فواد ایزدی کارشناس آمریکا از ضرورت بازنگری سیاست جمهوری اسلامی ایران در برابر آمریکا می گوید.

فواد ایزدی، کارشناس آمریکا در گفتگویی با خبرآنلاین با موضوع بررسی کابینۀ جدید اوباما گفت: به نظر می‌رسد که جمهوری اسلامی ایران با توجه به انتخاب افراد جدید، باید در سیاست‌ها و نوع نگاهش به آمریکا بازبینی داشته باشد. چون این افراد جدید هستند و برخی از آنها سابقۀ نسبتاً معتدل تر بودن را دارند، ایران نیز باید بازبینی داشته باشد. بازبینی به معنی تغییر سیاست نیست؛ ممکن است زمانی بازبینی صورت گیرد اما بعد متوجه بشویم که نیازی به تغییر سیاست نیست، ولی به نظر می رسد که در شرایط جدیدتر نیاز به بازبینی وجود دارد.
ایزدی افزود: واقعیت اینست که در میان نخبگان سیاست خارجی آمریکا دو گروه وجود دارند؛ یک گروه شامل جان کری، بایدن و هگل می‌شوند که واقع گراتر و نسبتاً معتدل‌تر از سایرین هستند. گروه دیگر اینگونه نیستند، آنها اکثریت سنا را دارند، به شدت ضد ایرانی هستند، علاقمند به تشدید تحریم‌ها هستند، اگر امکانات جنگ وجود داشته باشد، بدشان نمی آید که بمبارانی حتی به شکلی محدود وجود داشته باشد. از این رو با توجه به اختلاف و دعوایی که وجود دارد، نیاز است جمهوری اسلامی نیز بازبینی داشته باشد. اشکال ندارد که راهکارها و یا کارهایی برای استفاده از این اختلافات از سوی ایران در نظر گرفته شود. آمریکایی‌ها از اختلافات درون حکومت ما استفاده می‌کنند و از این رو هیچ اشکالی ندارد که با توجه به وضعیت فعلی، ایران نیز از این اختلافات استفاده کند.

مشروح گفتگوی خبرآنلاین با فواد ایزدی را اینجا بخوانید
4952

کد خبر 271368

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۰۸:۵۳ - ۱۳۹۱/۱۱/۰۵
  6 10
  تا عمل آنها نمود نداشته باشد هیچ گونه کاری از طرف ما نباید صورت بگیرد... آقای فواد ایزدی این همان آمریکاست که چند روز پیش دوباره انواع تحریمهای جدید را به امضا رساند... آیا میشود بگویید آمدن چند انسان معتدل!!!! از نگاه شما به چه معنی است؟؟ آمریکایی ، آمریکایی است... نژاد آنگلوساکسون است... هر جا پا میگذارد کثافت دنباله اش می آید...
 • مهدی IR ۱۰:۴۱ - ۱۳۹۱/۱۱/۰۵
  15 1
  با آمریکا مذاکره کنید. یه کم به فکر آینده ایران باشید. این وضع فعلی آینده رو تاریک کرده.
 • بی نام IR ۲۳:۰۶ - ۱۳۹۱/۱۱/۰۵
  9 1
  تازه فهمیدین