اریک اشمیت از مدیران ارشد گوگل که اخیرا همراه با بیل ریچاردسون (فرماندار نیومکزیکو)به کره شمالی رفته بود، مطالب جدیدی درباره اوضاع این کشور و اینترنت ابزار داشت.

وی می گوید در حالی که همه دنیا روز به روز بهم وصل تر می شوند، ایزوله کردن مردم کره شمالی توسط رهبرانش، چیزی جز ضرراقتصادی نخواهد بود.
وی ده روز پیش در گفتگو با بلومبرگ برخی مطالب را ابزار کرده بود اما اینک رسما از کره شمالی خواست تا اینترنت را آزاد کند.
اشمیت تاکید کرد که وضعیت فعلی اینترنت در کره شمالی طوری نیست که مردمانشان به سایر نقاط دنیا وصل شوند و ارتباط داشته باشند.
به گفته وی قوانین سرسختانه ای وجود دارد و برای اینکه چه کسی می تواند اینترنت استفاده کند، در کره شمالی قانون خاصی وجود دارد.
ظاهرا شهروندان عادی نمی توانند اینترنت داشته باشند و فقط اعضای حکومتی، نظامیان و برخی دانشگاهیان مورد اعتماد می توانند به اینترنت وصل شوند.
مردم با باز شدن اینترنت می توانند جامعه خوبی برای خود بسازند. آنها باید اینترنت را در دسترس مردم قرار دهند و الان زمانی است که حکومت موجبات باز شدن اینترنت را فراهم کند.
اریک اشمیت می گوید: وقتی در کره شمالی بوده، دیده است که بسیاری از سیستم ها لینوکسی بوده و اینترنت روی اغلب آنها بسته بوده مگر اینکه مجوز حکومتی داشته باشند. در انجا شبکه نسل سوم وجود دارد که از شرکتی مصری بنام Orascom گرفته شده و پشتیبانی می شود.
شبکه 2100 مگاهرتزی برای اس ام اس وجود دارد ولی کاربران حق استفاده از انتقال دیتا روی آنرا ندارند و اسمارتفون نمی توانند داشته باشند. برای حکومت کره شمالی روشن کردن کلید امکانات نسل 3 همراه بسیار آسان است ولی این کار را نمی کنند!
اریک اشمیت حدس می زند حدود یک و نیم میلیون نفر به تلفن همراه دسترسی دارند و ایزوله مجازی دور مردم روی زندگی فیزیکی و واقعی مردم تاثیر گذاشته است و مستقیم روی رشد اقتصادی آنها تاثیر بدی داشته است.
فرماندار ریچاردسون در مصاحبه ای دیگر گفته اریک اشمیت در آنجا مانند ستاره موسیقی بوده و همه به طرف او می رفتند.
وی در خیلی سخنرانی ها درباره آزادی اینترنت در کره شمالی صحبت کرد که باعث دریافت یادداشتی از سوی دولت امریکا شد تا موضوع را مناقشه انگیز نکند.
در سال 2012 اریک اشمیت گفته یود دنیای دبلیو دبلیو دبلیو به زندگی خود ادامه می داد تا اینکه با آمدن گوگل ، تازه اینترنت خلق شد!
و دسترسی به اطلاعات را برای همگان فراهم کرد و البته صد در صد برعکس عقاید رهبران کره شمالی!
 
منبع: د نکس وب

56501

کد خبر 272091

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۰۱:۰۵ - ۱۳۹۱/۱۱/۰۲
  57 4
  شبکه 2100 مگاهرتزی برای اس ام اس وجود دارد ولی کاربران حق استفاده از انتقال دیتا روی آنرا ندارند و اسمارتفون نمی توانند داشته باشند. برای حکومت کره شمالی روشن کردن کلید امکانات نسل 3 همراه بسیار آسان است ولی این کار را نمی کنند! چقدر شبیه ها!!
 • بدون نام IR ۱۲:۰۹ - ۱۳۹۱/۱۱/۰۲
  41 4
  تشریف بیارید ایران
 • بدون نام IR ۱۳:۴۴ - ۱۳۹۱/۱۱/۰۲
  39 4
  كاش يه سري هم به ايران ميزد