پروژه بلواراندرزگوکاملاً کارشناسانه بوده است، این پاسخ مهندس داوودی مدیرروابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران در گفت و گو با خبرآنلاین بوده است.

یکی ازخوانندگان خبرآنلاین نوشته بود:«شهرداری منطقه یک تهران تا به حال چند باراقدام به اصلاح هندسی درتقاطع بلوارهای اندرزگو و صبا و شهید سلیمانی که تلاقی شش خیابان است نموده که تاکنون چندان موثر نبوده است (تقاطع به میدان، میدان به دور برگردان، بستن و تغییر مداوم محل دوربرگردان ها). ازسوی دیگر بدلیل تعریض ادامه بلواراندرزگو (خیابان قیطریه) واتصال خیابان‌های شریعتی‌، پل رومی و بوعلی تردد بیشتری در این تقاطع درحال انجام است که راه حل‌های موقتی و سطحی دیگر جواب نمی دهد. اگر بجای هزینه هایی که در طول 5-4 سال گذشته صرف این اصلاحات هندسی شده بود، شهرداری اقدام به احداث یک زیر گذر در این تقاطع و یک میدان در رو گذر می‌‌نمود مشکلات ترافیکی کاهش یافته و دور برگردان های اضافی حذف می‌‌گردید که البته هنوز هم این طرح می تواند مطالعه شود.»
مهندس داوودی مدیرروابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران درگفت و گویی با خبرآنلاین گفت:« بلواراندرزگو یک بلوار شرقی،غربی است. بجزاین بلوارخیابان باهنروبزرگراه شرقی،غربی صدررا نیز دراین محدوده وجود دارد. به این ترتیب بلوار 35 متری اندرزگو به کمک ما آمد تا از بارترافیکی باهنر و صدر کاسته شود. درواقع کسانی که قصد تردد درمنطقه را دارند می توانند از این بلواز 35 متری استفاده کنند.»
وی افزود:«تا آنجایی که من درجریان هستم دراین بلوارهیچگاه دوربرگردانی وجود نداشته است. البته درانتهای بلواراندرزگو که ابتدای بلوارصبا قراردارد تغییرجهتی داشته است.این تغییر جهت هم به دلیل تکمیل بلوار اتفاق افتاده است. این بلوار دو ماه پیش تکمیل و مورد بهربرداری قرارگرفته است. مشکلی را که این خواننده به آن اشاره دارد به زمانی بازمی گردد که این بلوارهنوز به بهربرداری نرسیده بود. ازسوی دیگراین دوربرگردان ها پس ازپایان کاربلوار اندرزگواحداث شده اند.»
مدیرروابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران ضمن اشاره به حجم ترافیک این بلوار گفت:«بهرحال حجم ترافیک این محدوده نیز مانند بقیه خیابان ها و مناطق تهران است. پروژه فوق کاری کارشناسی شده و بزرگی برای منطقه شمال تهران است. بلواراندرزگو از کامرانیه و بازار جنوبی شروع می شود و به خیابان شریعتی می رسد. درمحدوده ای که این خواننده به آن اشاره داشتند تنها خیابان بوعلی ازشمال به جنوب وارد می شود. این پروژه مهمترین پروژه راه های درون شهری منطقه یک است.»
این مقام مسئول ادامه داد:«اگر درمواردی اشکالات فنی دراین بلواروجود داشته باشد قابل بررسی است. درزمان ساخت ممکن است جهت برخی خیابان ها تغییر کند، بهرحال این کارها درمواردی نیازمند مسیرهای جایگزین هستند.اما همیشه پس ازنهایی شدن پروژه همه چیز به حال طبیعی خودش باز می گردد.»
او درخاتمه گفت:«درنهایت به این شهروند گرامی اطمینان خاطرمی دهم که طرح و اجرای این پروژه ها به صورت کارشناسی انجام می گیرند.در مورد این پروژه ازسازمان های همکار هم دعوت شد تا آنها نظرات کارشناسی خودشان را بدهند. از این رو هیچگاه راساً درباره آن تصمیم گرفته نشده است. بهرحال زمانی که خیابان جدیدی افتتاح می شود ترافیک را نیز با درپی خواهد داشت. زیرا شرایط جدیدی برای تردد مردم درآن بوجود آمده است.»
45235
 

کد خبر 273589

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • ميثم PL ۲۳:۱۹ - ۱۳۹۱/۱۱/۰۸
  6 2
  آقا اين شهرداري منطقه يك هر كاري دلش بخواهد انجام مي دهدمثلا در بلوار اوشان قسمتي از زمين هاي متعلق به تعاوني مخابرات را كه فضاي بين دو برج مي باشد و متعلق به تعاوني مخابرات است را غير قانوني تصرف كرده و آنرا ديوار كشي كرده در صورتي كه در نقشه اصلي كه به تاييد شهرداري منطقه رسيده آنجا فضاي سبز و محوطه سازي مربوط به اين دو برج بوده است اما همانطور كه گفتم شهرداري آنرا به طور غير قانوني تصرف كرده و ما مالكين اين دو برج دادمان به هيچ كجا نمي رسد لطفا شما به دادمان برسيد. چرا كه اين چيزي جز مصداق بارز زمين خواري و تصرف اموال شخصي مردم نيست. لطفا اين قضيه را هم پيگيري كنيد . با تشكر جمعي از مالكين برج هاي اقدسيه
  • محمدي PL ۱۶:۰۶ - ۱۳۹۱/۱۱/۰۹
   8 0
   لطفا اين قضيه را پيگيري كنيد
 • مجید IR ۲۳:۵۲ - ۱۳۹۱/۱۱/۰۸
  22 1
  آقای عزیز ازبلوار صبا تا تقاطع کامرانیه شش دور برگردان وجودداردکه همین باعث ترافیک سنگین میشود
  • بهزاد IR ۱۴:۳۰ - ۱۳۹۱/۱۱/۰۹
   16 0
   ترافیک اصلی‌ بلوار اندرزگو، علاوه یر دور برگردان های متعدد به خاطر وجود ده‌ها مغازه و بانک و فست فود و آبمیوه فروشی است که روز بروز بر تعدادشان افزوده می‌‌شود.
 • محسن GB ۰۹:۱۸ - ۱۳۹۱/۱۱/۰۹
  17 0
  در بلوار اندرزگو مجاور مسجد مفتخر و در ادامه آن (بلوار صبا) دو دوربرگردان وجود دارد که به دلیل باریک شدن معبر، ترافیک سنگینی را باعث شده اند. همچنین ورودی اندرزگو غربی به بلوار صبا بسیار باریک است. زیرگذر قیطریه هم که یک ماه پس از افتتاح مسدود شد.
 • بدون نام IR ۱۱:۰۰ - ۱۳۹۱/۱۱/۰۹
  15 0
  طراحی و ساخت این بلوار کاملا اشتباه و بدون کارشناسی بوده و مرتب جهت ها و دور برگردانها بدون نصب تابلو های مناسب تغییر میکنند و مردم رو به مشکل میاندازه.من دیروز صبح 1 ساعت تو ترافیک اندرزگو تا پل رومی بودم و بعازظهر هم 45 دقیقه واقعا اونجا رانندگی درهم و برهم و بار ترافیکی زیاد است و این هم بیشتر به علت تغیرات ناگانی در دور برگردانها و یا بستن و باز کردن خروجی ها ست
 • محمدجواد GB ۰۸:۵۴ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۰
  11 0
  در اینکه بلوار اندرزگو بار ترافیکی خیابان‌های لواسانی و شهید باهنر را کاهش داده شکّی نیست ولی‌ خودش دارای نواقصی است که باید برطرف شود؛مانند عدم عقب نشینی دو ملک در این معبر نبش کوچه ارکیده و نداشتن پیاده رو در آن نقطه
 • حسام GB ۱۹:۲۶ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۰
  10 0
  با همهٔ این اوصاف لطفا فکری در مورد معضل ترافیکی بلوار شهید اندرزگو نمایید.