ایسنا نوشت:

وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که چند فروند هواپیمای خریداری شده در راه ایران است، درباره آزادسازی نرخ بلیت این بخش از ناوگان حمل و نقل اعلام کرد: سال آینده آزادسازی نرخ بلیت هواپیما متناسب با مجموعه اقلامی که نرخ آن‌ها آزاد می‌شود، اجرا می‌شود.
 

علی نیکزاد اظهار کرد: پنج فروند هواپیمای فوکر 100 و ایرباس 310 و 320 خریداری شده که وارد کشور شده‌اند را طی 10 روز آینده و با پذیرش مسافر افتتاح خواهیم کرد.
وی با بیان این‌که هواپیماهای جدید دیگری که خریده‌ایم در راه است گفت: تعداد آن‌ها را اعلام نمی‌کنیم اما تا آنجایی که می‌توانیم ناوگان را نوسازی خواهیم کرد.
نیکزاد ادامه داد: صندوق توسعه ملی را به کمک بخش خصوصی می‌آوریم تا بتوانیم در بخش حمل ونقل هوایی به نوسازی لازم برسیم؛ غیر از شرکت هواپیمایی هما که دولتی بود و به تامین اجتماعی واگذار شد، هیچ ایرلاین دولتی نداریم.
وی خاطرنشان کرد: نظارت بر شرکت‌های هواپیمایی طی جلسات هفتگی انجام می‌شود تا خدماتی چون ایمنی، هدایت پرواز و مقررات نشست و برخاست که شوخی‌بردار نیست و کسی حق عدول از آن را ندارد، کنترل کنیم.
وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که افزایش 65 درصدی نرخ بلیت هواپیما در راستای افزایش کیفیت پروازها نبود گفت: نرخ بلیت افزایش یافت چون قیمت سوخت از 200 به 700 تومان رسید و نرخ دلار از 1226 تومان به 2450 تومان افزایش یافت اما ما وظیفه بالا بردن کترینگ را برای خدمت‌رسانی بهتر به مسافران داریم و اگر دراین زمینه ایرلاینی کم‌کاری کند، حتما تذکر می دهیم.
وی درباره آزادسازی نرخ بلیت هواپیما در سال آینده طبق برنامه پنجم توسعه گفت: امسال نرخ بنزین به عدد فوب خلیج فارس می‌رسد و در سال آینده متناسب با مجموعه اقلامی که آزادسازی می‌شوند، آزادسازی نرخ بلیت هواپیما را پیش می‌بریم.
نیکزاد از افزایش 20 درصدی نرخ بلیت اتوبوس برای نوروز 92 خبر داد و گفت: از 23 بهمن‌ماه تا ابتدای اسفند بلیت روزهای 24 اسفند سال جاری تا شانزدهم فروردین ماه 92 به صورت اینترنتی و از 23 بهمن ماه به صورت حضوری و اینترنتی به فروش می‌رسد.
وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: بیش از 50 درصد از 18 هزار و 600 اتوبوس ناوگان حمل ونقل عمومی جاده‌ای که در نوروز به مسافران خدمت می‌دهندVIP یا ویژه هستند.
3939

کد خبر 274113

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۱۹:۲۶ - ۱۳۹۱/۱۱/۱۱
    2 0
    نرخ تاکسی شهرستانها(رشت) چی ازاد نمیشه متناسب با سایر اقلام آخه 200 تومان 300 تومان فکر کنم قبل این گرونیا هم تناسبی با نرخ اقلام نداشت چه رسد به الان .