سید حسن موسوی چلک

سبک زندگی با بخشنامه درست نمی شود
عادت کردیم وقتی صحبتی از طرف مقامات کشور مطرح می شود با عجله می خواهیم کاری انجام دهیم تا بگوییم که ما در راستای آن فرمایشات اقدام کردیم و به اصطلاح گزارش کار داشته باشیم.یکی از موضوعاتی که این روز ها بیش از همه مورد توجه قرار گرفته است موضوع سبک زندگی است که توسط مقام معظم رهبری در سفر به استان خراسان شمالی مطرح شد. اگر بیست پرسش مطرح شده را یک بار مرور کنیم متوجه می شویم که برای پاسخ به سئوالات و رفع دغدغه های مطرح شده لازم است سال ها کار شود تا شاید بتوان نتیجه عملی گرفت.به عنوان مثال: پاسخ به این سئوال که چرا دروغ زیاد شده است؟یا چرات به فکردیگران نیستیم یا چرا توجه به حقوق دیگران کمرنگ شده است؟ و ...به زمان زیادی نیاز دارد.حال چه اتفاقی در کشور افتاده است:چند روز بعد از سفر،سازمانی سه کتاب رونمایی کرد!!!جلسات وکمیته های مختلفی دردستگاه های مختلف تشکیل شده که بسیاری هم خروجی مشخصی نداشته و ندارد.نمایشگاهی با موضوع سبک زندگی برگزار توسط شهرداری تهران برگزار می شود!!!همایش و هم اندیشی های مختلفی برگزار شده وخواهد شد!!!برنامه های تلویزیونی با موضوع سبک زندگی ساخته می شود و .....
نگرانی من این جاست که چنانچه چند وقت دیگرموضوعی دیگر مطرح شود دو باره سبک زندگی فراموش می شود و دوباره ستاد و نمایشگاه و غیره برای موضوع جدید.
فراموش نکنیک یک شبه دروغ گو نشدیم و دروغگویی رواج پیدا نکرده است که با عجله بخواهیم با نمایشگاه و بخشنامه و امثالهم جلوی آن را بگیریم و همینطور در خصوص کاهش بهره وری در محیط کار و بقیه پرسش ها یا محور های مطرح شده نیز این نکته مصداق دارد.امیدوارم که مسئولین و کارشناسان مرتبط بتوانند با برنامه ریزی مناسب و واقع بینانه و به دور از هرگونه تعجیل با بررسی و مطالعه دقیق بتوانند دراین حوزه تدبیرکنند تا بتوانیم اخلاق اجتماعی را در جامعه ترویج کنیم.(انشاءا...)

www.mousavichalak.ir
 

کد خبر 276979

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۱۲:۳۴ - ۱۳۹۱/۱۱/۲۶
    3 0
    والا چه عرض کنم..........