فارس نوشت:

دولت بحرین برای مقابله با معترضین 3 هزار کارگر معترض را از محل کارشان اخراج کرد. "عباس العمران" عضو مرکز حقوق بشر بحرین در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس به اوضاع بحرین از آغاز انقلاب این کشور اشاره کرد و گفت: دستگیری و زندانی کردن بسیاری از علما، حقوقدانان، سیاستمداران و بسیاری از شهروندان بحرینی، اخراج بیش از سه هزار کارگر و کارمند بحرینی به جرم شرکت در تظاهرات و اعتراضات علیه نظام آل‌خلیفه، لغو مجوز بیش از 200 راننده تاکسی و مصادره تاکسی‌های آنان و همچنین اخراج دانشجویان شرکت‌کننده در تظاهرات‌ها از جمله اقداماتی است که از سوی آل‌خلیفه در دو سال گذشته برای سرکوب اعتراضات مردمی انجام شده است.

وی به توطئه‌های مختلف آل‌خلیفه برای بازگردان ملت به خانه‌هایشان اشاره کرد و گفت: مدتی است که آل‌خلیفه با دعوت از انقلابیون برای نشستن پشت میزهای مذاکره سعی دارد تا با عوام‌فریبی ملت را از ادامه تظاهرات باز دارد و اوضاع بحرین را به دوران قبل از انقلاب بازگرداند.

عضو مرکز حقوق بشر بحرین با تاکید بر اینکه طرح موضوع گفت‌وگو در آستانه دومین سالگرد آغاز انقلاب بحرین نوعی فریب و نیرنگ برای بازداشتن مردم از شرکت در راهپیمایی‌های گسترده است، تصریح کرد: واقعیت آن است که رژیم قصد سازش با مردم را ندارد بلکه در صدد آرام‌سازی کشور برای فرار از بار مجازات‌های سنگین بین‌المللی است.

العمران با بیان اینکه خواسته‌های ملت فقط با سرنگونی نظام ‌آ‌ل‌خلیفه تحقق پیدا می‌کند، تاکید کرد: ملت بحرین قصد گفت‌وگو ندارد و آنانی که پای میز مذاکره با آل‌خلیفه حاضر شوند قطعا از ملت انقلابی بحرین به حساب نمی‌آیند بلکه جزو موافقان رژیم استبدادی هستند.

وی همچنین با اشاره به ناکامی آل‌خلیفه و غرب و در خاموش کردن شعله‌های سرکش انقلاب بحرین گفت: ملت بحرین در دو سال گذشته ثابت کرده‌ با نظامی که حاضر به اشغال کشور از سوی بیگانگان باشد حاضر به دوستی و سازش نیست و مردم آگاه و با بصیرت بحرین ضمن آگاهی به همه توطئه‌های آل‌خلیفه تا پیروزی انقلاب خود در صحنه انقلاب حاضر شده و تا تحقق کامل اهداف خود به سر دادن فریاد سرنگونی نظام ادامه خواهند داد.

العمران، نقض حقوق بشر، شکنجه و تیراندازی به روی تظاهرکنندگان را از جمله اقداماتی دانست که آل‌خلیفه از دو سال گذشته تاکنون بارها در بحرین از خود به نمایش گذاشته است و روزی باید در برابر تک تک اقدامات انجام شده در پیشگاه ملت و جامعه بین‌المللی پاسخگو باشد.
5252

کد خبر 277156

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =