فارس نوشت:

رئیس سازمان دیده بان رسانه‌های عراقی از وجود ستادهای عملیاتی قطر، ترکی و سعودی خبر داد که درصدد براندازی نظام عراق از طریق اقدامات سیاسی، نظامی و رسانه‌ای هستند.
 خالد السرای در گفت‌وگو با شبکه العالم اظهار داشت: ادامه انفجارهای تروریستی در عراق به آن معنی است که دشمنان همچنان در این کشور حضور دارند و بر ویران کردن زیرساخت های آن اصرار دارند.

تازه ترین انفجارهای عراق در شهرک صدر و مناطق الامین، الکمالیه، الحبیبیه، الحسینیه و الکراده در بغداد دستکم 30 کشته و 120 زخمی داشت.

السرای تاکید کرد: در قطر و ترکیه، ستادهای عملیاتی نظامی، سیاسی و رسانه‌ای وجود دارند که برای براندازی در عراق تلاش می‌کنند و برنامه‌های آنها را برخی سیاستمداران عراقی در داخل که دست نشانده آنها هستند، اجرا می‌کنند.

وی افزود: برخی سعی دارند در پوشش سیاسی به تروریسم مشروعیت ببخشند. از سوی دیگر برخی نیز بدون هیچ شرمی در پی تحریک طائفی گروه های مختلف هستند. همه اینها در حالی صورت می گیرد که بیگانگان از طرح از هم گسستن عراق حمایت می کنند.

رئیس سازمان دیده بان رسانه های عراقی گفت: در حال حاضر برخی از محافظان مسئولان نیز با گروههای تروریستی که با سازمان القاعده همکاری دارند، در ارتباط هستند.

السرای سپس با انتقاد از گروههای سیاسی عراقی، اختلافات آنها را زمینه ساز قدرت یافتن عوامل دشمن در عراق دانست و از آنها خواست در سطحی که از آنها انتظار می رود، ظاهر شوند، اختلافات را کنار بگذارند و برای مبارزه با تروریسم و بازخواست مجرمان و اجرای عدالت مهیا شوند.

رئیس سازمان دیده بان رسانه های عراقی با تاکید بر اینکه مردم قادر هستند این بحران را پشت سر بگذارند، تصریح کرد که جهان عرب حاضر نخواهد بود جوانان خود را در راه طرح‌های بدخواهان از جمله قطر، ترکیه و عربستان فدا کنند.

السرای سپس از اسامه النجیفی رئیس مجلس عراق به سبب سفر اخیرش به قطر، مصاحبه با یکی از کانال‌های دشمن و ایراد سخنانی برخلاف فرایند سیاسی عراق انتقاد کرد و از مجلس خواست در قبال آن واکنش نشان دهد.

وی بسته مطالباتی که النجیفی و هوادارانش مطرح می کنند را غیرقابل اجرا توصیف کرد و گفت: به مطالبات این بسته هر از چندگاهی مطالبات جدیدی اضافه می‌شود.

49261

کد خبر 277951

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =