۰ نفر
۱ آذر ۱۳۸۷ - ۰۷:۵۵

آرزو ترکتاز: بورس تهران امروز رکود جدی را تجربه کرد. معاملات اندک در نمادهای کوچک بازار و صف فروش نمادهای بزرگ این رکود را نمایان ساخت.

 کاهش چشمگیر حجم و ارزش معاملات و در اختصاص یافتن این حجم کم به چند نماد کوچک، نشانگر رکود در بازار سرمایه است. جا خوش کردن شاخص در محدوده 9 هزار واحدی و افت هر روزه آن، دلیلی بر این مدعاست.

 
امروز بازار به مراتب شرایط بدتری را در مقایسه با روزهای گذشته داشت. تقریبا تمامی نمادهای بزرگ بازار راکد بوده و به ندرت معامله می شدند. توقف نماد مخابرات،صف سنگین فروش برای سهام سنگ آهنی واین اواخربخت برگشتگی فولاد و کاهش 50 درصدی قیمت محصولاتش ،همه و همه موجب رکود جدی در بازار شده است. ضمن این که تغییرات در مدیران بورسی نیز به این شرایط دامن زده است.


امروزفولاد مبارکه، در کنار بانک کارآفرین، بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص گذاشت و شاخص کل را به رقم 9 هزار و 895 واحد رساند. شاخص بورس نیز شرایط خوبی را تجربه نکردو با افت 22.8 واحدی بر روی رقم 39 هزار و 895 واحد ثابت ماند. شاخص بورس های آسیایی هم امروز با کاهش ارزش مواجه شدند. وضعیت منفی بورس های آسیایی در شرایطی رقم خورده که شاخص های معتبر بورس آمریکا دیشب با رشد ارزش روبه رو شده اند.


امروز سهامی که در صف فروش قرار داشتند همان سهامی هستند که تا چند ماه گذشته سهامداران روزها و حتی ماه ها برای خرید آن در صف فروش می ایستادند. شرکت هایی چون سرمایه گذاری امید، چادرملو، گل گهر، پتروشیمی خارک، توسعه معادن و فلزات، پالایش نفت، ملی مس و فولاد مبارکه.

کد خبر 278

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =