همانطور که می دانید در دادگاه نقض ثبت حق اختراع در کالیفرنیا، سامسونگ محکوم به پرداخت 1 میلیارد و 50 میلیون دلار به اپل شد اما در تصمیمی جدید دادگاه 450 میلیون دلار به سامسونگ تخفیف داد.

قاضی لوسی کوه اعلام کرد هیئت منصفه در محاسبه میزان خسارت اشتباه محاسباتی کرده و رقن خسارت به 600 میلیون دلار می رسد.
سن خوزه مرکوری نوشت اپل در اصل خسارتی معادل 2.525 میلیارد دلار درخواست کرده بود که در ماه آگوست سال گذشته قاضی کوه و هیئت منصفه ضمن محکوم کردن سامسونگ این شرکت را موظف به پرداخت 1 میلیارد و 50 میلیون دلار کردند و اینک بعد از گذشته چند ماه قاضی رقم محاسبه شده را اشتباه اعلام کرده است و این یعنی اپل 450 میلیون دلار کمتر از رقم اعلام شده توسط دادگاه نصیب اش می شود.
کارشناسان این تصمیم روز جمعه قاضی کوه را ضربه دیگری به اپل می دانند که تلاش می کند برای از بدر بردن زقیب خود در امریکا دست به هر کاری بزند.
اپل دهها جنگ حقوقی علیه سامسونگ در کشورهای مختلف راه انداخته که در اغلب انها شکست خورده است.
سامسونگ در امریکا گوی سبقت را از اپل ربوده و اپل بیم آن دارد که بازار را از دست دهد. در همین حال اپل تلاش کرده تا از ورود گوشی های جدید ساموسنگ در بازار امریکا جلوگیری کند تا ضربه ای دیگر به سامسونگ وارد سازد.
قاضی کوه همچنین خبر از دادگاه جدید برای تعیین اینکه کدامیک از گوشی های سامسونگ می توانند در امریکا فروش داشته باشند نیز داده است.
کیسهای حقوقی رفته رفته به سوی دادگاه کل فدرال در واشنگتن دی سی خواهد رفت که انجا قطعا قضات خیلی با اپل مهربان نخواهند بود.
چهارم فوریه خبر رسید که اپل دادگاه منع تلفن های سامسونگ را از دست داده است و گلکسی نکسوس می تواند در امریکا فروخته شود.
قیمت سهام اپل  همچنان رو به سقوط بوده و به 430 دلار رسیده است و این در حالی است که سهام اپل در سپتامبر سال گذشته هر سهم به قیمت 705 دلار در بازار فروش می رفت.
منبع: د رجیستر

56501

کد خبر 280049

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام US ۰۸:۲۸ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۳
    25
    خب خیالم راحت شد یکم نگرانی داشتم شب عیدی که اونم خدا رو شکر رفع شد. مرسی از اطلاع رسانیتون