مهر نوشت:

رئیس جمهوری سوریه در دیدار اعضای یک حزب لبنانی با وی تاکید کرده بود توطئه ها علیه سوریه به شکست منجر شده و ارتش این کشور به پیروزیهای مهمی دست یافته است. به گزارش  روزنامه الاخبار لبنان، "بشار اسد" رئیس جمهور سوریه هفته گذشته در دیدار اعضای حزب ملی گرای عربی لبنان با وی در دمشق اظهار داشت: گروههای مسلح در شرایط کنونی تنها برای بقای خود می جنگند.
یکی از اعضای حزب لبنانی که در این دیدار حضور داشته با اشاره به اظهارات اسد، گفت: رئیس جمهوری سوریه معتقد است که توطئه ها علیه سوریه در حال رسیدن به نقطه پایانی است.

وی افزود: دلیل و مدرک اسد برای اینکه بحران در سوریه در حال پایان یافتن است، وقایع میدانی در نقاط مختلف این کشور بود. این عضو حزب ملی گرای عربی لبنان افزود: رئیس جمهور سوریه از شرایط موجود بسیار رضایت داشت و به پیروزیهای مهمی در نبرد با گروههای مسلح اشاره می کرد که اهمیت آن را استراتژیستهای منطقه ای و بین المللی که علیه امنیت سوریه فعال هستند، بهتر درک می کنند.
اسد در این دیدار همچنین بر این موضوع تاکید داشته که تمام تلاشها برای نفوذ گروههای مسلح به پایتخت سوریه تاکنون با شکست روبرو شده است. از دیگر مواردی که رئیس جمهور سوریه بر آن تاکید داشته مواضع متناقض گروههای مخالف بوده که نشان دهنده شکست آنها در رسیدن به هدفشان محسوب می شود. بنا بر این گزارش، نمایان شدن تهدیدهای ناشی از وجود گروههای تکفیری در سوریه برای ناظران بین المللی از دیگر موارد مورد تاکید بوده است. رئیس جمهوری سوریه سخنان خود را با این جمله پایان داده است: سوریه در این نبرد پیروز شده و توطئه ها علیه خودش را خنثی کرده است.
52261

کد خبر 280497

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =