یکی از مراجع تقلید قم گفت: حوادث اسفناک و دردناکی که در جریان تشییع جنازه رئیس جمهور ونزوئلا واقع شد در مجموع شرم آور بود.

با گذشت سه روز از حضور حاشیه برانگیز رئیس جمهور در مراسم وداع با چاوز در ونزوئلا،  آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی نیز همچون دبیرکل جامعه مدرسین آیت​الله یزدی، در قبال ان موضع گیری کرد و گفت: اگر سخن نگوییم کم کم منکر معروف شده و این مسئله تبدیل به سنت می‌شود.
او که از اعضای جامعه مدرسین است  با بیان اینکه آیت​الله یزدی در این مسئله شجاعانه وارد شد و سخن گفت تا منکر معروف نشود، ادامه داد: 17 نفر از مجلسیان و برخی دیگر موضع گرفتند ولی خیلی‌ها سکوت کردند.
 به گزارش فارس، آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی امروز در جلسه درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد در سخنانی اظهار کرد: این روزها مسائل دردناکی واقع می‌شود که انسان نمی‌داند در برابر آن چه باید بکند، اگر سکوت کند درست نیست و اگر سخن بگوید مشخص نیست که چگونه تفسیر می‌شود.
وی ادامه داد: پیامبر اکرم (ص) در حدیثی فرمودند که زمانی بر امت من می‌رسد که امر به معروف و نهی از منکر ترک می‌شود، اصحاب تعجب کردند و ایشان فرمودند از این بدتر این است که به منکر امر کرده و از معروف نهی می‌شود و باز هم اصحاب تعجب می‌کنند و ایشان فرمودند زمانی می‌رسد که معروف منکر شده و منکر معروف می‌شود.
استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه نباید بگذاریم حجاب منکر و بی حجابی معروف شود بیان کرد: اگر بخواهیم به آنجا نرسیم باید علما، فضلا، دردمندان و شخصیت‌ها زمانی که منکر را ببینند آن را بگویند و تذکر دهند.
آیت​الله مکارم شیرازی اضافه کرد: اخیرا جشنی در تهران به نام جشن استقبال از نوروز تشکیل داده‌اند و این جشن ساعت‌ها طول کشید و از تمام اقوام آمدند و بساط موسیقی‌های مختلف محلی و غیرمحلی را به ره انداختند و رقصیدند و کوبیدند و حتی دختران را وادار به رقص کردند، اگر در برابر اینها چیزی نگوییم منکر معروف می‌شود.
این مرجع تقلید با بیان اینکه آیا با این بساط به استقبال نوروز می‌روند؟ گفت: اگر درباره این مسائل سخن نگوییم در پیشگاه خداوند مسئول هستیم، از آقایان دیگر خواهش می‌کنم در برابر منکرات سکوت نکنند، علمای قم، تهران و شهرهای دیگر نگذارند منکر معروف و عادی نشود.
/2929
کد خبر 282040

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • صالح IR ۲۱:۵۴ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۳
  خدا به شما عزت بدهد که همه فکر و ذکرتان معطوف حفظ حریم دین است پایدار باشید
  • محمد PL ۱۶:۳۱ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۴
   12 93
   واقعا اونایی که منفی میزنن خجالت نمی کشن؟ برین بمیرین...
 • بدون نام IR ۲۲:۳۷ - ۱۳۹۱/۱۲/۲۳
  خدا حفظ کند شما بزرگوار را