نامزد انتخابات ریاست جمهوری بر این باور است که اکثریت قاطع مردم طالب میانه‌روی و عقلانیت و اعتدال هستند.

حسن روحانی در گفت و گوی مشروحی که با خبرآنلاین داشت، با بیان اینکه شرایط امروز جامعه با قبل متفاوت است، گفت: بسیای از مردم می خواهند جناح اصولگرا و اصلاح طلب با شکل جدیدی ظهور و بروز پیدا کنند. حرکت​های خشن و تند و رقابت​هایی که از قواعد بازی خارج است و گاهی شکل انتقام‌جویی می یابد امروز دیگر مورد پسند مردم نیست. مردم در طول این مدت آثار افراطی‌گری را مشاهده کرده اند. به شخصه فکر می‌کنم اکثریت قاطع مردم طالب میانه‌روی و عقلانیت و اعتدال هستند.
وی با اشاره به اینکه در طول زندگی سیاسی​اش همیشه با معتدل‌های دو جناح رابطه خیلی خوب و نزدیکی داشته است، چه میانه‌روهای اصولگرا و چه میانه‌روهای اصلاح طلب، ادامه داد: به اعتقاد من همین میانه‌روها که اکثریت جامعه ما را تشکیل می‌دهند، از نامزدی چهره‌های میانه رو استقبال می کنند و نامزدشان کاندیدایی خواهد بود که مشی اعتدال در دهه‌های گذشته داشته است.
وی در پاسخ به اینکه اگر خود شما نامزد نبودید دوست داشتید چه کسی نامزد می​شد تا به او رأی بدهید؟، اظهار داشت: اگر خودم تصمیم نداشتم که نامزد شوم، حتما یک فرد میانه رو را انتخاب می​کردم. کسی که سوابقش نشان دهد که توان اداره کشور را در این شرایط سخت و ویژه دارد و امتحانش را در روزهای سخت و بحرانی پس داده باشد و در روزهای بحرانی کشور را اداره کرده باشد.
مشروح این گفت و گو رااینجا بخوانید.
/2929
 
کد خبر 286122

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام A1 ۲۰:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۲
    3 1
    آقاي روحاني، شما هم از از خاتمي دعوت كنيد كه وارد انتخابات شود.