ایسنا نوشت:

سید محمدحسن ابوترابی فرد با اشاره به نقش کلیدی انتخابات ریاست جمهوری در افزایش اقتدار سیاسی کشور تصریح کرد: خلق حماسه‌ی سیاسی در انتخابات ریاست جمهوری باید در بالاترین سطح ممکن محقق شود.

نایب رییس مجلس در نماز جمعه‌ی خوراسگان اصفهان با اشاره به نامگذاری سال 92 به نام حماسه‌ی سیاسی خاطرنشان کرد: معادلات سیاسی امروز جهان در عرصه‌های کلیدی بدون حضور ایران به نتیجه نمی‌رسد که پشتوانه‌ی این قدرت حضور و مشارکت مردم در انتخابات و انتخاب درست است.

او ادامه داد: هر چقدر حضور مردم در انتخابات معنادارتر باشد، اقتدار سیاسی مردم ایران نیز ارتقاء می‌یابد.

ابوترابی‌فرد یکی از ابزارهای مهم اقتدار سیاسی را قدرت آفرینی در معادلات سیاسی منطقه‌یی و قاره‌یی معرفی کرد که در صورت مشارکت گسترده‌ی مردم در انتخابات این امر نیز ارتقاء می‌یابد.

نایب رییس مجلس در ادامه ارتقای مقبولیت نظام در عرصه‌ی سیاسی و بین‌المللی را مشارکت بالاتر مردم عنوان کرد و گفت: در کشورهایی که خود را به دروغ نماد دمکراسی می‌دانند بالاترین سطح حضور 30 تا 40درصد است، اما در ایران همیشه مشارکت بالای 50 درصد و حتی 80 درصد را مشاهده کرده‌ایم.

این نامزد احتمالی دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هم‌چنین انتخاب بهترین فرد را عاملی در جهت اقتدار نظام و تحقق آرمان‌های رهبری و گفتمان ایران اسلامی دانست.

وی هم‌چنین بحث نظام سیاسی اسلام را مورد اشاره قرارداد و گفت: در نظام سیاسی اسلام شایسته‌ترین فرد برای مدیریت جامعه‌ی اسلامی کسی است که از همه و از هر نظر شایسته باشد. در دوران غیبت نیز ولی فقیه به عنوان بنیان نظام سیاسی اسلام مد نظر است.

ابوترابی فرد پس از حضور در نماز جمعه‌ی خوراسگان با شهردار اصفهان دیدار و گفت‌وگو کرد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی هم‌چنین با حضور در جمع معتمدان محلات و روستاهای اصفهان مشکلات آنان را شنید و به ارائه‌ی راهکارهایی برای حل آن پرداخت.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد، در جلسه‌ای که در مهدیه‌ی خوراسگان برگزار شد، تعدادی از مردم و مقتدایین، نماینده‌ی این شهر به بیان مشکلات مردم این منطقه در حوزه‌ی کشاورزی پرداختند.

ابوترابی‌فرد سپس در سخنانی کشاورزی را یکی از مهم‌ترین منابع کشور با توجه به تمامی حوزه‌ها و ظرفیت‌های کشور توصیف کرد و گفت: مشکل کشاورزی ما منابع آبی است، اما اگر منابع موجود به درستی مدیریت شود می‌تواند نیازهای ما را برطرف کند.

وی با تأکید بر برداشته شدن قدم‌های بلند در این راستا گفت: باید کشت را متناسب با منابع آبی خود تعریف کنیم، و در این راستا علم باید به کمک کشاورزان بشتابد. باید اولویت اول کشور کشاورزی تعریف شود.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از برخی سیاست‌های اعمال شده در حوزه‌ی کشاورزی اظهار کرد: اگر به این حوزه به درستی پرداخته می‌شد، امروز شاهد 15هزار روستای خالی از سکنه و نسبت جمعیت شهری به روستایی 70 به 30 نبودیم.

او ادامه داد: نقش دولت در این زمینه کلیدی است و اگر دولت، دولت خردمند و معتقد به عقل جمعی باشد و به رأی نمایندگان مجلس احترام قائل شود می‌توان برنامه‌های5 ساله، بودجه و نقشه‌ی راه دولت را با مشارکت کامل دولت و مجلس تهیه و تصویب کرد.

در ادامه‌ی مراسم کتاب یادنامه‌ی شهدای خوراسگان به ابوترابی اهداء شد و مجددا کشاورزان به بیان مشکلات خود پرداختند.

به گزارش ایسنا، ابوترابی‌فرد، هم‌چنین در مراسم ایام فاطمیه (س) در خمینی شهر اصفهان با اشاره به قرار داشتن ولایت فقیه در هرم سیاسی جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: این دوره یکی از استثنایی‌ترین مقاطع تاریخ ایران و اسلام است که مرجع تقلید آن به عنوان شخصیت اول کشور حضور دارد و در این جایگاه با اقتدار عزت و توان و قدرت برآمده از حضور ملت، نقش و رسالت خود را ایفا کرده است.

وی اضافه کرد: باید در کشور از همه‌ی ظرفیت‌ها استفاده کرد تا افراد صالح در تمام عرصه‌ها حضور یابند.

نایب رییس مجلس در جلسه پرسش و پاسخ به سوالات مردم در پاسخ به سوالی در مورد راه‌های توسعه‌ی اقتصادی گفت: بهترین راهکار برای تبدیل جمهوری اسلامی به قدرت اقتصادی اصلاح بودجه‌ی سالانه است که کلید آن در دست دولت است.

او در مورد بحث سیاست خارجی نیز گفت: ما راهی جز افزایش قدرت در برابر زیاده‌خواهی‌های نظام سلطه نداریم و در این راه دستگاه دیپلماسی کشور باید این دو هدف مهم را پی‌گیری کند که شامل دفاع از گفتمان انقلاب اسلامی و افزایش سطح امنیت کشور در فرامرزها و تبدیل تحدید‌ها به فرصت‌هاست.

وی هم‌چنین تأکید کرد دستگاه دیپلماسی باید تبدیل به بازوی رشد اقتصادی ایران شود.

ابوترابی فرد در پاسخ به سوال دیگری در مورد رمز فتنه‌ی 88 گفت: هوا و هوس و دنیا طلبی این ضایعه را خلق کرد.

نایب رییس مجلس کلید خوردن فاز دوم هدف‌مندی یارانه‌ها را زمانی اعلام کرد که شاخص‌های کلان اقتصاد کشور به ثبات رسیده و نرخ تورم تثبیت شده و سیر نزولی بیابد.

پس از این جلسه جمعی از آزادگان خمینی شهر نیز در دیدار با ابوترابی‌فرد به بیان مشکلات خود پرداختند.

نایب رییس مجلس سپس در منزل شهیدان قدرت‌الله و نعمت‌الله قدیری در خمینی شهر حاضر شد و پس از قرائت فاتحه به روح این دو شهید با پدر و مادر آنان به گفت‌وگو پرداخت.

/2727

کد خبر 286416

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • محمد IR ۱۹:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۳
  3 3
  حتما با حضور شما در ردای ریاست جمهوری کاملترو به نتیجه مطلوبتر میرسد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • محمدحسن بیاتی IR ۲۲:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۳
  3 1
  رای ماانتخاب اصلح است اگرچه برای انتخابب شدش ظاهراشانس کمتری داشته باشد این تکلیف شرعی مااست پاک باش وخدمتگذار