زلزله ای به قدرت 7.5 ریشتر سراوان در استان سیستان و بلوچستان و نزدیک مرز ایران و پاکستان را لرزاند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ مرکز لرزه نگاری کشوری، وابسته به موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران اعلام کرد ساعت 15:14 امروز سه شنبه 27 فروردین 92، زلزله ای به قدرت 7.5 ریشتر سراوان در استان سیستان و بلوچستان را لرزاند.

مرکز این زمین لرزه در فاصله 81 کیلومتری سراوان، 83 کیلومتری خاش و 1314 کیلومتری تهران و در حوالی مرز ایران و پاکستان است.

کانون این زمین لرزه در عمق 95 کیلومتری سطح زمین ثبت شده است.

این درحالی است که مرکز زمین شناسی آمریکا، قدرت این زلزله را 7.8 ریشتر و عمق 82 کیلومتری سطح زمین اعلام کرده است.

این تصویر هوایی از مرکز زلزله است که مرکز زمین شناسی آمریکا منتشر کرده؛

خبرگزاری رویترز اعلام کرده این زلزله در هند و کشورهای حاشیه خلیج فارس احساس شده است.

نکته اینکه از ساعت 15:14 امروز که زلزله 7.5 ریشتری در سراوان سیستان و بلوچستان ثبت شده، تاکنون (18:18 سه شنبه 27 فروردین) هیچ پس لرزه ای نداشته است.
 

فارس نوشت: محمود مظفر رییس سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: زلزله در استان سیستان و بولچستان و در شهرهای زابل، کنارک و خاش احساس شده و تیم های امداد و نجات برای ارزیابی وسعت زلزله و اعزام نیروهای بیشتر اعزام شده اند.

وی افزود: 10 تیم عملیاتی برای بررسی خسارتهای احتمالی به منطقه اعزام شده اند. در 7روستا از جمله روستاهای گشت، کوه سفید، پشتوک و تیزاب این زلزله احساس شده است و امیدواریم به تراکم جمعیتی کم منطقه خسارتهای وارده شده زیاد نباشد. 

 

ایلنا نوشت: مرتضی اکبرپور معاون آمادگی و مقابله بحران کشور گفت: هنوز آماری از تلفات و خرابی‌ها در دسترس نیست و ارتباط تلفنی با سروان قطع شده و تیم‌های ارزیاب به منطقه اعزام شده اند.

گفته می‌شود شهر سروان و منطقه کلپورگان به طور جدی آسیب‌دیده است.

بر اساس گزارشات اعلام شده؛ شدت زلزله به حدی بوده که ساکنان کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس از ترس از خانه‌های خود بیرون ریخته و در خیابان جمع شده‌اند.

 

ایسنا نوشت: محمود مظفر، رییس سازمان امداد و نجات هلال احمر با بی‌سابقه خواندن وقوع زمین‌لرزه‌ای با این بزرگی در کشور، افزود: در پی وقوع زمین لرزه در 36 کیلومتری منطقه «گشت» حد فاصل خاش و سراوان، تیم‌های ارزیابی و امدادی جمعیت‌های هلال‌احمر استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، کرمان و هرمزگان از طریق زمین و هوا به مناطق زلزله‌زده اعزام شده‌اند.

مظفر در عین حال اظهار کرد: بر اساس اطلاعات آماری سرشماری سال 85 خوشبختانه شمار خانواده‌های ساکن در این منطقه بالا نیست.

وی همچنین اظهار کرد که از میزان تلفات و خسارت‌های احتمالی زلزله گزارشی حاصل نشده است.

زمین‌لرزه سراوان علاوه بر بندرعباس در شهرهای کراچی و بلوچستان پاکستان و همچنین در برخی کشورهای حوزه خلیج فارس نیز احساس شده است.

از ابوظبی امارات نیز خبر می‌رسد در پی این زمین‌لرزه مردم از خانه‌های خود خارج شده و سراسیمه به خیابان‌ها پناه آورده‌اند.

 

فارس نوشت: معاون اورژانس کشور گفت: تیمهای عملیاتی و نیروهای امدادی برای کمک به زلزله زدگان سیستان و بلوچستان اعزام شده‌اند.هنوز برآورد دقیقی از میزان مصدومان و تلفات نداریم اما با توجه به تراکم پایین جمعیت پیش بینی می کنیم تعداد تلفات و مصدومان زیاد نباشند.
محمدسرور افزود: زلزله ۷.۵ ریشتری سیستان و بلوچستان در حالی رخ داد که رئیس مرکز عملیات بحران اورژانس سیستان و بلوچستان در سراوان حضور داشت و طبق گزارش وی منطقه سراوان آسیب جدی ندیده است و علت آن این است که از کانون زلزله حدود ۱۵۰ کیلومتر فاصله دارد.

وی افزود: با توجه به پایین بودن تراکم جمعیت منطقه زلزله زده پیش بینی و امیدواری ما این است که تعداد تلفات و مصدومان این حادثه زیاد نباشد اما نیروهای ارزیابی و عملیاتی اورژانس هم اکنون در منطقه و در حال اعزام هستند و به زودی اخبار دقیق تر اعلام می شود. 

 

ایسنا نوشت: مدیرکل مدیریت بحران هرمزگان گفت: این زمین‌لرزه در مناطق کوهستانی سراوان رخ داده و ما درحال بررسی موضوع و وضعیت آن محل هستیم.

وی گفت: این زمین‌لرزه در اکثر شهرستان‌های هرمزگان ازجمله، بندرخمیر، بندرلنگه، بستک، قشم و همچنین بندرعباس و سایر شهرستان‌ها، به جز پارسیان که در شرقی‌ترین نقطه استان قرار دارد، احساس شده است.

 

زلزله بالای 7 ریشتر بی سابقه است
دکتر مهدی زارع، معاون پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی این زلزله را بزرگترین زلزله ایران در حدود 50 سال اخیر عنوان کرد.
وی کانون زلزله را 36 کیلومتری شمال گشت و 86 کیلومتری جنوب شرقی خاش و 55 کیلومتری شمال شرق سراوان عنوان کرد.
زارع با بیان اینکه امروز بعد از 16 سال شاهد رخداد زلزله‌ای با بزرگای بالای 7 ریشتر در فلات ایران بودیم، به خبرآنلاین گفت: بزرگترین زلزله قبلی در ایران زلزله سال 1336 در سنگچال مازندران با بزرگی 7.5 ریشتر بوده است.

 

اعلام وضعیت اضطراری پیچیده در مناطق زلزله زده سیستان و بلوچستان
ایرنا نوشت: قائم مقام سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: طبق گزارش گروه های ارزیاب اولیه، در مناطق زلزله زده شهرستان سراوان استان سیستان و بلوچستان، ˈوضعیت اضطراری پیچیدهˈ اعلام شده است.

ˈاحمدرضا شجیعیˈروز همچنین از اعزام امدادگران سه استان کرمان، هرمزگان و خراسان جنوبی به مناطق زلزله زده سراوان خبر داد.

این مقام مسئول در سازمان امداد و نجات اضافه کرد: با دریافت خبر وقوع زمین لرزه در استان سیستان و بلوچستان بلافاصله ضمن تشکیل ستاد بحران در مرکز هدایت عملیات بحران این سازمان، امدادگران جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان به منطقه اعزام شدند.

وی به اعزام گروه های زنده یاب به مناطق زلزله زده اشاره کرد و گفت: گروه های واکنش سریع امدادی، به منظور انجام عملیات جستجو و نجات از زیر آوار با استفاده از تجهیزات زنده یاب بیورادار به منطقه یادشده اعزام شدند.

 

نیروگاه اتمی بوشهر در زلزله آسیبی ندیده است
مهر نوشت: شرکت روسی سازنده نیروگاه اتمی بوشهر اعلام کرد زلزله امروز در استان سیستان بلوچستان، تاثیری بر نیروگاه اتمی بوشهر نداشته و هیچ آسیبی به آن نرسانده است.

شبکه تلوزیونی اسکای نیوز عربی به نقل از مقامات شرکت روسی سازنده نیروگاه اتمی بوشهر اعلام کرد که زلزله امروز سیستان و بلوچستان تاثیری بر نیروگاه اتمی بوشهر نداشته است و هیچ زیانی به آن وارد نشده است.

 

سراوان و زابل مصدوم نداشتند
فارس نوشت: معاون اورژانس کشور گفت: شهرهای سراوان و زابل مصدومی نداشتند اما در مورد روستاهای اطراف نیروهای اورژانس در حال تکمیل اطلاعات هستند.
محمد سرور افزود: هنوز هیچ آماری از کشته‌ها و مجروحان زلزله ۷.۵ ریشتری سیستان و بلوچستان قابل تأیید نیست اما اطلاعات اورژانس کشور حاکی از این است که نسبت به شدت بالای زلزله میزان تلفات بسیار کم است.

وی گفت: کانون زلزله نزدیکی سراوان بوده است اما خود شهر سراوان آسیب زیادی ندیده است . ارتباطات تلفنی برخی روستاهای اطراف سراوان و زابل قطع شده است. 

 

زلزله ارتباط مخابراتی مناطقی از استان سیستان و بلوچستان را مختل کرد
ایرنا نوشت:
 زمین لرزه هفت و نیم ریشتری شهرستان سراوان در استان سیستان و بلوچستان ، ارتباط مخابراتی مناطقی از این استان را مختل کرد.

خسارات وارده به شبکه ارتباطی و مخابراتی این منطقه باعث اختلال در سیتم تلفن منطقه شده است .

براساس اعلام جمعیت هلال احمر ، امدادگران از استانهای کرمان، هرمزگان و خراسان جنوبی به مناطق زلزله زده سراوان اعزام شده اند .

مرکز لرزه نگاری کشور ، ساعت وقوع این زمین لرزه را 15 و 14 دقیقه و 17 ثانیه عصر روز سه شنبه در عرض شمالی 04/28 و طول شرقی 03/62 شهرستان سراوان در استان سیستان و بلوچستان اعلام کرده است .

این زمین لرزه در استانهای همجوار و در برخی از کشورهای منطقه از جمله امارات نیز احساس شده است.

 

وضعیت در کانون زلزله عادی است

فارس نوشت: رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی سیستان و بلوچستان گفت: بنده اکنون در کانون زلزله هستم و شرایط نیز عادی است.

فریبرز راشدی رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی سیستان و بلوچستان که در مرکز بهداشتی و درمانی گشت (کانون زلزله) مستقر است گفت: تا اکنون تنها سه مجروح سرپایی داشتیم و مشکل خاصی وجود ندارد.

وی افزود: با این حال 4 دستگاه آمبولانس در مرکز مستقر شده است.

 

ارتباطات قطع شد
فارس نوشت:
معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور گفت: مرکز اصلی زلزله در بیابان‌های سیستان و بلوچستان بوده است و اعلام کرده است سراوان و خاش خسارت زیادی ندیده است.

مرتضی اکبر‌پور درباره زلزله 7.5 ریشتری در استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: مرکز اصلی زلزله در بیابان‌های سیستان و بلوچستان بوده است و اعلام کرده است سراوان و خاش خسارت زیادی ندیده است.

وی ادامه داد: به دلیل قطع ارتباطات ارتباطات مخابراتی اطلاعات دقیقی از مکان‌های زلزله زده نداریم ولی استان‌های معین، سیستان و بلوچستان نیز برای امداد رسانی در آماده ‌باش کامل به سر می‌برند و نیروهای هلال‌احمر نیز به مناطق زلزله‌زده اعزام شده‌اند.

 

برج خلیفه دوبی تخلیه شد
فارس نوشت: زلزله‌ای به بزرگی 7.8 ریشتر استان سیستان و بلوچستان را لرزاند و رسانه‌های خارجی گزارش لحظه به لحظه در این باره داده‌اند.
در پی وقوع زمین لرزه به بزرگی 7.8 ریشتری در سیستان و بلوچستان سه بالگرد تیم نجات به منطقه اعزام شده است.

یک شرکت روس که نیروگاه بوشهر را ساخته است در این باره گفت:این زلزله به نیروگاه آسیبی وارد نکرده است.

محمد وزیر، خبرنگار بی بی سی در پاکستان نیز گفت: این زلزله در شهرهای کراچی و کویته نیز احساس شده است.

پرس تی وی گزارش داده است، مقامات در دوبی دستور تخلیه برج‌های بلند از جمله برج خلیفه، بلندترین ساختمان جهان به ارتفاع 828 متر را صادر کرده‌اند.

خبرگزاری های بین المللی اعلام کرد که مردم در دهلی نو، دوبی و ابوظبی بر اثر لرزش زمین وحشتزده شده و به خیابان ها آمده‌اند.

خبرگزاری رویترز به نقل یک مقام شرکت روسی اتم استروی اکسپورت، پیمانکار احداث نیروگاه اتمی بوشهر گفته است که زلزله امروز در ایران هیچ خسارتی متوجه این نیروگاه وارد نساخته است.

 

ماموریت لاریجانی به کمیسیون عمران برای رسیدگی به زلزله زدگان سیستانی
رئیس مجلس ازاعضای کمیسیون عمران خواست تا برای رسیدگی به زلزله زدگان سیستانی اقدام لازم را انجام دهد.
علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز سه شنبه طی سخنرانی در صحن علنی مجلس اظهار داشت: با خبرشدیم زلزله‌ای در استان سیستان و بلوچستان رخ داده که با توجه به شدت این زلزله همه دستگاه‌های مسئول از جمله هلال احمر و وزارت کشور باید با سرعت به حل مشکل مردم بپردازند.

وی افزود: امیدواریم این حادثه به خیر بگذرد، دوستان کمیسیون عمران هم در این زمینه فعال شوند.

لاریجانی گفت: امیدواریم خسارات زیادی حاصل نشده باشد ولی آن طور که خبر دادند شدت زلزله زیاد بود.

 

آماده باش مرزبانان در مناطق زلزله زده
مهر نوشت: معاون اجتماعی فرماندهی مرزبانی نیروی انتظامی از آماده باش مرزبانان در مناطق زلزله زده خبر داد.

سرهنگ احمد نیکو فر اظهار داشت: بلافاصله پس از وقوع زمین لرزه تمامی نیروهای مرزبانی استان سیستان و بلوچستان به حالت اماده باش درآمده تا علاوه بر حفظ و حراست از مرزها در صورت نیاز اقدام به امدادرسانی کنند.

وی با اعلام اینکه هنوز گزارشی از مناطق مرزی دریافت نشده است، افزود: مرزبانان با هوشیاری در نقطه صفر مرزی سراوان و سایر مرزهای این استان حضور داشته و از آن حراست می کنند.

 

اعزام 9 آمبولانس و 2 اتوبوس آمبولانس به سراوان
مهر نوشت: در پی وقوع زلزله 7/7 ریشتری در شهرستان سراوان، 9 دستگاه آمبولانس و 2 دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک تیم ارزیاب به منطقه اعزام شد.

مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی کشور با اعلام این خبر از اعلام آمادگی استانهای هرمزگان، بوشهر و فارس خبر داد.

بنا بر این گزارش جمعیت هلال احمر کشور نیز از اعزام دهها تیم امداد و نجات و یک بالگرد به منطقه زلزله زده سراوان خبر داده است

هنوز آمار دقیقی از تعداد مصدومان احتمالی این حادثه گزارش نشده است.

همچنین رئیس مرکز فوریتهای پزشکی سیستان و بلوچستان از اعلام آماده باش گروههای پزشکی و اورژانس این استان خبر داد.

فریبرز اربابی گفت: هم اکنون گروههای امدادی در منطقه گشت سراوان که مرکز زمین لرزه است استقرار یافته اند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر مجروحان زمین لرزه به درمانگاه بخش گشت مراجعه کرده اند و در حال درمان هستند.

وی از آماده باش کامل مراکز درمانی و پزشکی سیستان و بلوچستان خبر داد و افزود: در حال حاضر در حال شناسایی مجروحان و درمان آنها هستیم اما هنوز موردی اثبات شده از کشته شدن ساکنان منطقه زلزله زده دریافت نکرده ایم.

همچنین طبق اعلام هلال احمر هم اکنون 10 تیم امدادی از استانهای مجاور به منطقه اعزام شده اند و تیمهای امداد هوایی نیز در راه سراوان هستند.

 

اعزام تیمهای واکنش سریع به مناطق زلزله زده
مهر نوشت:
رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر از اعزام تیمهای واکنش سریع به مناطق زلزله زده شهرستان سراوان خبر داد.

در پی وقوع زلزله 7.7 دهم ریشتری در شهرستان سراوان تمامی تاسیسات مخابراتی و برق مناطق زلزله زده قطع شده است.

راشدی، رئیس مرکز فوریتهای پزشکی سیستان و بلوچستان گفت: تا کنون سه نفر به مراکز درمانی مناطق زلزله زده مراجعه کرده اند که سرپایی مداوا شدند. تیم های پزشکی و پایگاههای این سازمان در آماده باش کامل هستند.همچنین رئیس امداد و نجات هلال احمر با بیان اینکه تیم های واکنش سریع به منطقه زلزله زده سراوان اعزام شده اند اظهار داشت: از مردم می خواهیم که در مناطق زلزله زده تجمع نکرده و راههای برای برای امداد رسانی باز گذارند.

همچنین تیمهای بهداشت و درمان اضطراری هلال احمر استانهای سیستان و بلوچستان و هرمزگان به مناطق زلزله زده اعزام شده اند.

گفتنی است هزار خانه در مناطق مرزی پاکستان آسیب دیده و زمین لرزه در مناطقی از کشور امارات متحده عربی احساس شده است.
 

زلزله در سیستان و بلوچستان خسارت زیادی وارد نکرده است
ایرنا نوشت: معاون امور عمرانی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس بررسیهای اولیه، خسارت زیادی از ناحیه زمین لرزه عصر امروز به مناطق زلزله زده در این استان وارد نشده است.

ˈمحمود میریˈ افزود: خوشبختانه تاکنون گزارشی مبنی بر جان باختن مردم در شهرستانهای سراوان، خاش و سوران نیز واصل نشده است.

وی ادامه داد: نشست ستاد استانی حوادث پیش بینی نشده در محل دفتر استاندار سیستان و بلوچستان هم اکنون تشکیل شده است.

معاون استاندر سیستان و بلوچستان همچنین گفت: در شرایط کنونی ارتباط تلفنی در شهرستانهای خاش و سراوان نیز به علت ترافیک بالا در مکالمات دچار مشکل شده است.

 

 

تلفات زمین لرزه سیستان و بلوچستان حداقلی خواهد بود/سه نفر مصدوم شدند
ایرنا نوشت: قائم مقام سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: فاصله 80 کیلومتری کانون زمین لرزه با شهرستان سراوان، حکایت از پایین بودن تلفات و خسارات جانی و مالی این زمین لرزه دارد.

ˈاحمدرضا شجیعیˈروز افزود: این زمین لرزه در عمق 90 کیلومتری زمین به وقوع پیوسته و با توجه به تراکم پایین جمعیت در منطقه زلزله زده پیش بینی می شود تلفات این سانحه نسبت به شدت آن کم باشد.

این مقام مسئول در سازمان امداد و نجات ادامه داد: تاکنون گزارشی از خسارات احتمالی نیز از سوی گروه های ارزیاب دریافت نشده است.

رییس مرکز فوریت های پزشکی استان سیستان و بلوچستان نیز انتشار اخبار برخی رسانه ها مبنی بر اینکه زمین لرزه یادشده منجر به مرگ 40 نفر شده را نادرست خواند و گفت: خوشبختانه تاکنون این زمین لرزه فوتی نداشته است.

فریبرز راشدی با بیان اینکه تابه حال در منطقه ˈگشتˈ شهرستان سراوان تنها سه نفر مصدوم شده اند، افزود: چند گروه امدادی نیز به روستاهای اطراف اعزام شده اند که تاکنون گزارشی دریافت نشده است.

به گفته وی اگر این زمین لرزه فوتی داشت تاکنون گزارش شده بود.

 

تسلیت وزیر امور خارجه انگلیس به خانواده های حادثه دیده

فارس نوشت: در پی وقوع زمین‌لرزه‌ای بسیار قدرتمند در استان سیستان و بلوچستان، «ویلیام هیگ» وزیر خارجه انگلیس با خانواده‌های قربانیان این حادثه ابراز همدردی کرد.

ساعتی قبل زمین‌لرزه‌ای به قدرت 7.7 درجه در مقیاس ریشتر زاهدان، سراوان و مناطق جنوبی استان سیستان و بلوچستان را به لرزه درآورد. این زمین‌لرزه قدرتمند در کشورهای دیگر از جمله پاکستان، امارات و عربستان هم احساس شده است. قدرت این زمین‌لرزه در 40 سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

در پیام «ویلیام هیگ» آمده است: به خانواده‌های تمام کسانی که جان خود را در زمین‌لرزه ایران از دست داده‌اند، تسلیت می‌گویم.


کانون زلزله در شهرها نبوده است
فارس نوشت: سردار مرتضوی فرمانده سپاه استان سیستان و بلوچستان اخبار منتشره در خصوص میزان تلفات انسانی در اثر زلزله استان سیستان را تکذیب کرد و گفت : هنوز آمار دقیقی از این تلفات به دست نیامده و آنچه در برخی سایتها منتشر شده صحت ندارد.

وی افزود: زلزله در کانون شهرها رخ نداده است ولی بسیج و نیروهای امدادی برای امداد رسانی در آمادگی کامل به سر می برند.

سردار مرتضوی تصریح کرد: سیستم های مخابراتی و برق رسانی آسیب چندانی ندیده اند و به خصوص در شهرهای بزرگ مثل سراوان شرایط نامناسب نیست و تنها به دلیل زلزله برخی خودروها دچار تصادف شده اند که کار امداد رسانی به آنها ادامه دارد.

فرمانده سپاه سیستان ادامه داد: در شهرها و روستاهای نزدیک مرز زلزله با شدت بیشتری احساس شده است و نیروهای امدادی برای برآورد خسارت به این مناطق اعزام شده اند.

 

حدود ۲۰ روستای سروان و خاش آسیب دیدند
فارس نوشت: قائم مقام وزیر بهداشت در استان سیستان و بلوچستان گفت: شهرهای سراوان و خاش که مرکز اصلی زلزله بوده‌ است، آسیی ندیده‌، اما روستای گشت و بیش از ۲۰ روستای بین سراوان و خاش آسیب دیده‌اند.
شکیبا افزود: اطلاعات اولیه نشان می‌دهد که شهرهای اصلی منطقه زلزله زده یعنی سراوان و خاش که بیش از ۶۰ هزار نفر جمعیت دارند، آسیب چندانی ندیده‌اند.

به گفته وی فقط شهر سراوان حدود ۵۰ هزار نفر جمعیت دارد.

وی ادامه داد:‌ با این حال به نطر می‌رسد روستاهای بین خاش و سراوان که بیش از ۲۰ روستا هستند، آسیب جدی دیده‌اند اما هنوز آماری از میزان تلفات و مصدومان این مناطق نداریم به خصوص اینکه هم اکنون تمام خطوط تلفنی در این مناطق قطع است. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: روستاهای مناطق زلزله حدود ۶ هزار نفر جمعیت دارند.

 

تشدید کنترل مرزهای سیستان و بلوچستان
جانشین فرمانده نیروی انتظامی از اعزام نیروهای کمکی و بالگرد به مناطق زلزله‌زده استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ سردار احمدرضا رادان در تشریح اقدامات نیروی انتظامی در پی وقوع زمین لرزه 7.5 ریشتری در منطقه مرزی سراوان، گفت: در مرحله اول نیروهای کمکی برای کنترل نظم و امنیت به مناطق زلزله‌زده اعزام شدند.

وی از تشدید کنترل مرزها خبر داد و گفت: همچنین در کلیه مرزهای سیستان و بلوچستان تمهیدات تشدید کنترل به مرحله اجرا گذاشته است.

جانشین فرمانده ناجا در ادامه از اعزام نیروهای کمکی و بالگرد به این منطقه خبر داد.

 

اگر کانون زمین لرزه داخل دریا بود سونامی بزرگی رخ می داد
ایرنا نوشت: یک کارشناس زمین شناسی گفت: اگر کانون زمین لرزه سیستان و بلوچستان داخل دریا بود بدون شک سونامی بزرگی رخ می داد.

ˈعبداله عباسیˈ در باره وقوع زلزله سیستان و بلوچستان اظهار داشت: زلزله سیستان و بلوچستان بسیار قوی بود و اگر در دریا رخ می داد، می توانست موج های بزرگی در دریای عمان ایجاد کند.

وی با بیان این که تاکنون خسارات زیادی در منطقه گزارش نشده، افزود: تعداد آبادی ها و جمعیت در منطقه زلزله زده زیاد نیست و بیشتر اهالی چادرنشین و کپر نشین هستند بنابراین امیدواریم شاهد خسارات زیاد در منطقه نباشیم.

عباسی گفت: تاکنون گسل مسبب زلزله سیستان و بلوچستان مشخص نشده، اما با توجه به ساز و کار زمین لرزه و فرو رانش گسل مکران در دریای عمان، بدون شک سیستم کششی بوده است.

وی در باره پس لرزه ها اظهار داشت: معمولا بعد از وقوع یک زلزله بزرگ، شاهد وقوع پس لرزه هایی خواهیم بود که امیدواریم پس لرزه ها با شدت کمی همراه باشند.

عباسی اظهار داشت: به طور کلی ایران از لحاظ زمین شناسی در جایی قرار گرفته که از اطراف تحت تاثیر تغییرات زمین شناسی و جنبایی زمین قرار می گیرد؛ از این رو پوسته زمین تا حدی می تواند فشارهای اطراف را تحمل کند که بعد از مدتی این فشارها در قالب انرژی آزاد می شود که پیامد آن مانند زلزله قابل رویت است.

 
وقوع زلزله در عمق ۹۵ کیلومتری زمین از خسارات زلزله کاست
فارس نوشت: معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال‌احمر گفت: به دلیل اینکه زلزله در عمق 95 کیلومتری زمین رخ داده خسارت چندانی در پی نداشته است.
مرتضی مرادی‌پور اظهار داشت: با توجه به اینکه شدت زلزله 7.5 ریشتر گزارش شده توقع داشتیم تا مناطق مسکونی و بافت فرسوده خسارت زیادی دیده باشد اما چون زلزله در عمق 95 کیلومتری زمین رخ داده خسارت در حد زلزله‌های 4 ریشتری است.

وی ادامه داد: لحظه به لحظه تیم‌های امدادی برای بررسی و ارائه خدمات اسکان و تغذیه و اضطراری افزایش یافته و تا این لحظه 32 تیم از هشت استان اطراف و 17 تیم سگ زنده‌یاب به محل اعزام شده‌اند.

 

منطقه زلزله‌زده سر‌اوان خالی از سکنه زلزله بوده
فاستاندار سیستان و بلوچستان گفت: زلزله سراوان تاکنون هیچگونه خسارت جانی نداشته و تنها ۳ نفر در سراوان و ۲ نفر در گشت مجروح شده و به بیمارستان منتقل شده‌اند.
حاتم نارویی اظهار داشت: ستاد بحران استان تشکیل جلسه داده و در حال آماده‌باش است، همچنین در شهرستان‌های زلزله‌زده نیز این ستاد تشکیل جلسه داده است.

وی گفت: در شهرستان سراوان تعدادی از دیوارها و خانه‌هایی که بافت قدیمی داشته‌اند تخریب شده است.

نارویی بیان کرد: زلزله به مرکزیت گُشت بوده و با توجه به اینکه آن منطقه خالی از سکنه می‌باشد خوشبختانه خساراتی به دنبال نداشته است. آب و برق مناطق زلزله‌زده به مدت 20 دقیقه قطع شده بود که با تلاش‌های صورت گرفته مشکل آب و برق در این مناطق برطرف شده است.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: نیروهای هلال‌احمر، بسیج و سپاه در شهرستان سراوان مستقر شده‌اند و مدیران استانی نیز در صورت ضرورت آمادگی دارند تا به مناطق زلزله‌زده اعزام شوند.

 

 

 

 

 

آخرین گزارش ها از زلزله سراوان
 رئیس مرکز فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی سیستان و بلوچستان از خسارات اندک زلزله در روستای تاریخی ˈگشتˈ واقع در مسیر خاش - سراوان خبر داد.

دکتر راشدی اعلام کرد که در یکی از مراکز درمانی روستای ˈگشتˈ در حدود هفتاد کلیومتری شمال سراوان مستقر شده و تنها تعدادی مجروح به این درمانگاه مراجعه و به صورت سرپایی درمان شده اند.

در همین حال گزارش های تایید نشده از کشته شدن تعدادی از اهالی منطقه در این زمینه لرزه خبر می دهد.

 

 

4747

کد خبر 287106

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 427
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • شيرازي IR ۱۵:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  اميدوارم كسي صدمه نديده باشه حتي شيراز لرزيد و احساس شد!
  • بدون نام IR ۱۶:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   129 6
   شاید باورتون نشه ولی تو بوشهر هم احساس شد جدی میگم حالا یا یه زلزله جدا بوده یا همون بوده نمیدونم. زمان:15:18
  • بدون نام IR ۱۶:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   23 49
   موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران عمق زمین لرزه را95کیلومتری زمین نوشته اشتباه نکرده؟
  • بدون نام IR ۱۶:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   32 8
   درخوزستان هم به طور خفیف احساس شد
  • فرشاد IR ۱۷:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   واقها دوست نداریم این طور بگم ولی شاید مورد غضب خدا قرار گرفته باشیم
  • بدون نام IR ۱۷:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   27 8
   سایتهای پژوهشگاه زلزله و موسسه ژئوفیزیک که اصلا باز نمیشن!! جزئیات فنی زلزله روی سایتهای علمی خارجی قابل دسترس تر هستند. امیدواریم همونطور که اعلام شده تلفات کم باشه. قدرت این زلزله بیش از 70برابر زلزله هفته گذشته بوشهر بوده.
  • پریشان IR ۱۷:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   زلزله گرانی خشک سالی ............................ اینها از ناشکری و ناسپاسی و گناه و معصیت است .خدا را شکر کنیم و قدر سلامتی و عافیت را بدانیم و معصیت نکنیم.
  • بدون نام IR ۱۷:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   1 0
   اگر کرم خدا نبود این زلزله قادر به نابودی و ویرانی توی هر شهر ایران بود بیایید خدا رو شکر کنیم که قادر به انجام هر کاری هست که قادر هست 7.8 ریشتر زلزله رو بدون تلفات بگذاره
  • بدون نام IR ۱۷:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   4 3
   اگر کرم خدا نبود این زلزله قادر به نابودی و ویرانی توی هر شهر ایران بود بیایید خدا رو شکر کنیم که قادر به انجام هر کاری هست که قادر هست 7.8 ریشتر زلزله رو بدون تلفات بگذاره
  • حميد IR ۱۷:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   1 2
   هارپ....لطفا سرچ كنيد خيلي اموزنده است
  • محسن IR ۱۸:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   2 7
   به لطف ایام فاطمیه و خانم فاطمه زهرا(س) خدا بهمون رحم کرد و تخفیف داد...... ما که اینقدر از.......میترسیم بیاییم کمتر گناه کنیم و به درگاه خدا به خاطر اشتباهامون استغفارکنیم.....
  • امير تبريز اوغلي IR ۱۸:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   3 0
   قدرتش مافوق تصور بوده.دود از سر ادم بلند ميشه.خدا نگهدار هممون باشه.ايشالله اتفاقي نيفته
  • بدون نام CA ۱۸:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   2 1
   این حرفا چی میزنین! "غضب خدا ، ناسپاسی !" اینکه خانه های مردم از خشت و گل و سنگ درست شده و مقاوم نیست و منابع به جای مسائلی که مربوط به جان مردم هست صرف پروژه های غیر ضروری و دهن پر کن میشه چه ربطی به خدا داره ؟ با این استدلال مردم ژاپن همیشه مورد غضبن! زلزلم یک واقعه طبیعیه که همه جای دنیا مکررا میاد ، با این استدلال مثل این دوست عزیزمون "پریشان" همه مشکلاتمون رو جنبه روحانی و متافیزیکی بهش میدیم ، گرانی هم میشه ناشکری و معصیت نه عدم مدیریت! "بگذریم از مدیریت جهانی، داخل رو میگم "
  • yhya IR ۱۹:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   2 1
   من الان سراوانم خداروشکر به خیر گذشت
  • شيرازي IR ۲۲:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   2 0
   وقتي اين نظر را گذاشتم باورم نميشد كسي صدمه نبينه خدايا شكرت
 • بدون نام EU ۱۵:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  خدا به خیر بگذرانه ما تو کیش احساس کردیم این دفعه شدید تر از هفته قبل بود و موج لرزه 2 بار رفت و برگشت
  • علی IR ۱۶:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   85 53
   برای چی منفی میدین آخه؟
  • بدون نام IR ۱۶:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   43 64
   خب، اونهايي كه منفي دادند حتماً زلزله رو احساس نكردند، چرا عصباني ميشي؟!
  • دانیال US ۱۷:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   32 76
   مگه برا مثبت گرفتن کامنت میزاری؟ یعنی کمبود در این حد؟
  • سجاد IR ۱۸:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   3 2
   الان ما چکار کنیم ؟منفی بدیم یا مثبت؟
  • نظام IQ ۲۲:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   2 3
   منفی یعنی خودمون کاری بکنیم، منتظر امداد غیبی نباشیم.
 • شیرازی EU ۱۵:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  خدایا امیدوارم کمترین خسارت جانی و مالی رو داشته باشه و تلفاتش صفر باشه.ایران این روزا همش داغدار هست .خدایا دیگه داغدار ترش نکن. من الان شیرازم .زمین لرزه به قدری قوی بود که ما تو شیراز متوجه شدیم.اتفاقا زمین لرزه ی هفته ی پیش بوشهر هم در شیراز به خوبی حس شد ولی با توجه به فاصله ی زیاد سیستان و بلوچستان با شیراز معلومه که این یکی خیلی قوی بوده.
  • من خودم تنها IR ۱۹:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   5 1
   خدایا کاری کن که از شادی بگوییم ...سالی که نکوست از بهارش پیداست... خدایا برای خانواده های داغدار سخت است خدایا تو گر رحم نکنی ما بیچاره ایم... خدایا بر دردهای دردمندان مرحمی باش و داغ دیدگان را همدمی باش...
  • ali IR ۲۰:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   4 1
   خدایااااااااااا شکرت که تلفات جانی نداشت.زاهدان بد لرزید دوستان سروان چجوری بوده. متاسفم برای کاربرانی که منفی دادن به کسانی ابراز همدردی کردند یا توضیحی دادن،افسوس داره بخدا. من بعنوان ی شهروند زاهدانی که حس کردم این زلزلرو خداروشاکرم که بخیرگذشت.وامیدوارم این زلزله ها در هیچ جای ایران دیگه رخ نده.
 • مریم US ۱۵:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  خدابه خیر کنه!دوستم میگف تو زاهدان زیاد احساس نشده اما نگران سراوان هستند :(
  • بدون نام IR ۱۶:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   91 14
   زلزله ۷.۸ اومده تو زاهدان احساس نشده بعد تو هند احساس شده ؟؟؟ خدا به خیر بگذرونه
  • سعید IR ۱۷:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   42 4
   زاهدان هم لرزید من توسایت دانشگاه بودم دیدم کل ساختمون میلرزه کامپیوترهابه هم میخوردن وصدامیدادن سرم خ گیج میرفت همه دویدیم بیرون
  • بدون نام IR ۱۸:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   3 0
   من مرددم
 • سیامک IR ۱۵:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  112 5
  یا خدا...
 • بدون نام IR ۱۵:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  121 5
  خدا خودش رحم کنه به ساکنین اون اطراف. انشاالله که تلفات جانی نداشته باشه
 • بدون نام FR ۱۵:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  7.5 ریشتر؟!!!!!!!!1 پناه می بریم به خدا...ایشالله طلفات جانی نداشته باشه
  • بدون نام TR ۱۶:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   44 32
   7.8 ریشتر واقعا غیر طبیعی هست
 • بدون نام IR ۱۵:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  خدا بخير بگذرونه .. 7.8 ريشتر كم نيست. تا هند و پاكستان و افغانستان هم حس شده. دوستانم تو شيراز هم كاملا حس كردن. واي به حال زاهدان و سراوان كه كلي روستا با خانه هاي گلي داره. فاجعه اي بدتر از بم ميشه
  • بدون نام EU ۱۶:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   70 45
   دوست عزیز زاهدان خونه های گلی نداره! در ضمن خیلی از شیراز و جاهای دیگه هم مدرن تره و تازه روستا هم کم داره!!
  • بدون نام IR ۱۶:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   48 29
   موندم اين يه نفر چرا به اين نظر و چندتا نظر بالا و پايينش منفي داده!
  • بدون نام EU ۱۶:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   80 12
   امیدوارم که همه ی شهر ها و روستا های ایران به قدری مدرن بشه که زلزله ی 10 ریشتری هم اثری نداشته باشه ولی مطمئنا زاهدان از شیراز و یا جاهای دیگه مدرن تر نیست و علت کم روستا بودنش هم آب و هواش هست.
  • بدون نام IR ۱۷:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   38 11
   دوست گرامی که گفتید همه شهر ها و روستاها مدرن بشن با شما موافقم ولی اگر شما سری به زاهدان بزنید و ساختمان های زاهدان رو ببینید شاید حداکثر 5 طبقه باشند و اکثرا یک یا دو طبقه هستند و ویلایی ولی با اطمینان میگم که از بسیاری از شهر های ایران ساختمان های نو ساز و مدرن تری داره از لحاض ایمنی.
  • فرهاد IR ۱۷:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   0 2
   عزیزم خوب راست میگن دیگه.منفی داره .خیلی هم منفی داره من هیچ اطلاعی از اینکه چقدر روستا هست ندارم و چند تا خونه گلی اون منطقه داره ندارم .شما هم نداری .بعد یهو نظر میزاری خوب یکی حسی کرده علمی صحبت نکردی منفی داده.نمونش دوستمون که گفت روستا نداره و خونه گلی و منم باز منفی دادمش .چون خیلی ضایع طرف داری کرده بود.این نظر منم خیلی منفی داره چون تو این وضعیت حرفای منو شما خنده داره.
  • بدون نام IR ۱۷:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   2 0
   بله ، زاهدان شهر جدیدیه ساختمونای قدیمی خیلی کم داره.. اکثرا مقاومن، خدا رو شکر که به خیر گذشت ولی سراوان احتمالا تلفات بالاست.چون قدرت این زلزله حدودا 10 برابر زلزله چند روز پیش بوده.
 • ... IR ۱۵:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  واي چرا انقد زلزله؟؟:(
  • حسین IR ۱۶:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   76 7
   خدایا خودت به مردم مصیبت دیده از زلزله صبر بده آمین یا رب العالمین
 • داود EU ۱۵:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  107 5
  زاهدان ، خونمون طوری لرزید که...........وای
  • بدون نام IR ۱۶:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   32 2
   دوست عزیز اونجا جمعیت حدودا چقدره اینو فقط بگین !!!!
  • بدون نام IR ۱۷:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   2 17
   250000 نفر
  • بدون نام IR ۱۷:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   5 27
   خاش نزدیک 850 هزار نفر و سراوان 250 هزار نفر در سال 85
  • بدون نام IR ۱۷:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   15 4
   جمعیت زاهدان حدودا یک میلیون نفر شاید کمی بیشتر
 • بدون نام IR ۱۵:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  105 4
  قدرت 7.8 درجه بوده طبق اعلام سایت سازمان زمین شناسی امریکا USGS
 • مثبت US ۱۵:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  به قدری شدید بود که لوستر ما در تهران هم لرزید
  • بدون نام IR ۱۶:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   خوشمزه!!
  • لولو EU ۱۶:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   فهمیدیم لوستر دارین! تو این فاجعه دیگه خوشمزگی نکن! فاجعه بم تکرار شد
  • سلی IR ۱۶:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   44 12
   خیلی .........
  • آیدین IR ۱۶:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   لوستر خونه ی ما هم در تهران لرزید
  • شيراز IR ۱۶:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   90 9
   متاسفم كه درميان اين همه نظر كه همه نگراني خودشون رو ابراز مي كنن، يكي مثل شما هم پيدا ميشه كه فقط مسخره مي كنه.
  • بدون نام IR ۱۶:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   10 70
   بابا بی خیال
  • مثبت US ۱۶:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   22 70
   من واقعا متاسفم برای کسانی که منفی داده اند....از نظر علمی شدت لرزه به تهران رسیدن عجیب نیست....اینقدر دروغ شنیدیم که حرف راست را هم باور نمیکنیم....متاسفم
  • مجید IR ۱۷:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   65 21
   بچه تهرون اینقدر بامزه بازی در نیار اگه خدای نکرده توی تهرون نصف این زلزله هم بیاد نزدیک به صدهزارنفر در جا میرین لای زمین!!!
  • بدون نام IR ۱۸:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   1 1
   بانمک جون مطمئن باش خیلی زودتر از اون چیزی که فک کنی تهرانم میاد خدا رحم کنه اونجا 5.8 هم بیاد فاتحه تهران خوندس
  • حامد IR ۱۸:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   2 0
   دوست عزیزم طبق اطلاعات سایت زمین شناسی تهران با شدت 2 درجه در مقیاس ریشتر لرزیده است. برید سایتش ببینید
  • رسول IR ۲۲:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   0 3
   اينجورى نگو اگه تو معرفت داشته باشى تو اين شرايط شوخى نميكنى يه خدايي هم هست يه انسانيتم هست خودتو بذار جاى اون كسى كه خونشو محل كارشو يه عمر زحمتشو از دست داد دم همه اونايي گرم كه با پيام هاشون دلدارى ميدن
  • محمداسلام IR ۰۷:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۲/۰۱
   0 0
   باسلام صفت زلزله تخریب وکشتاره ولی وقتی خدا این صفت راازش بگیره هیچ جیز نمی شه (یکی از شاهدان عینی زلزله )
 • رضا IR ۱۵:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  خداوند وعده داده كه زماني كه گناه زياد شود ، زلزله زياد ميشود. الان تو اين ٥ ماه آخر ، ٤ تا زلزله اومده..
  • بدون نام IR ۱۶:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   خدا فقط گناهاي مردم ايرانو ميشمره؟
  • بدون نام IR ۱۶:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   پس چرا در اروپا زلزله نمیاید؟؟؟؟؟؟؟اونها کمتر از ما گناه میکنند
  • محمد US ۱۶:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   162 8
   پس لابد مردم بوشهر و ورزقان هم آدمهای گنه کاری هستن؟ این حرفا چیه؟ انصاف هم خوب چیزیه
  • بدون نام IR ۱۶:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   اذا وقعت الواقعه*لیس لوقعتها کاذبه*خافضه رافعه*اذا رجت الارض رجا*وبست الجبال بسا... لاحول ولا قوه الا باالله العلی العظیم
  • رضا IR ۱۶:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   عزيزم ، اونجا بيشتر گناه ميشه ولي اونا كه مسلمان نيستن. فرق بين مسلمون گناهكار با اروپايي ها اينه كه : اونا اصلا تو امتحان شركت نكردن كه بخوان امتحان بدن و جريمه بشن. براي همين خدا بلا رو براشون نگه داشته تا قيامت. ولي ما كه تو امتحان شركت كرديم و مسلمون هستيم نبايد گناه كنيم. اميدواري گرفتي باشي منظورمو.
  • بدون نام IR ۱۶:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   154 5
   این حرف کاملا درسته!! اخه تعریف گناه رو باید دید که در چی می بینید. بی حجابی و اینا تو اسلام گناهان بزرگی نیستند. دروغ، مال مردم خوری، تصدی مسندی بدون داشتن صلاحیت، ریا و ... هزاران گناهی هستند که که در اروپا خیلی کم دیده می شه!!!! اگه فقط گناه رو نماز و روزه می دونی ایراد بگیر اما برو ببین چیا تو دین گناهان بزرگین که متاسفانه امروز فراموش شدند.
  • محمد IR ۱۶:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   دست از این خرافات بردار ! اینا واسه گسله ! ایرانم پر گسله ! ژاپنم همینطور ولی اروپا هیچی نداره
  • سلام IR ۱۶:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   148 2
   سلام
  • پوریا IR ۱۶:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   575 3
   تو کز محنت دیگران بی غمی/نشایند که نامت نهند آدمی
  • بدون نام IR ۱۶:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   90 1
   از بدبخت شدن یه عده مردم که حتی به نون شبشون محتاجن چی نصیبت میشه که اینطور میگی...گناه اگر باشه همه جا وجود داره...اگه خدا بخواد واسه گناه زلزله نازل کنه الان هیچ موجودی روی کره زمین نبود...سطح فکرتو عوض کن
  • بدون نام US ۱۶:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   100 6
   یه سوال پس گسل ها این وسط چیکاره ان یا هر جا که گسل باشه مردم اونجا گناه میکنند یا هر جا که گسل باشه مردم اونجا تنبیه میشن
  • علی IR ۱۶:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   68 4
   خدا به کی وعده داده؟ به شما یکی تنها وعده داده؟ کی کجا؟ کدوم کتاب مدرک سند دلیل همینطور الکی رو هوا یه چیزی می گی به جای تسلی و دلداری دادن
  • بوشهری IR ۱۷:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   24 3
   حالا چه وقت دعواست محض رضای خدا بجای دعوا یه اطلاعات وامار درست بدید من یک ساعته دارم گریه میکنم
  • بدون نام IR ۱۷:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   43 0
   چطور تو پاکستان ادم کشته ولی توایران نه
  • بدون نام EU ۱۷:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   43 5
   پس الان باید عربستان زیر و رو شده باشه. گسل هم که اینجا نقش پشم رو داره.
  • شیرازی ها EU ۱۷:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   56 2
   تنها روستا ها و مناطق محروم ایران گناه میکنن؟؟؟؟ فقط تو ایران هست که گناه میشه؟؟؟ گسل ها گناهکار و بی گناه میشناسن؟؟؟؟ پس کشورهایی که پر از تروریست و آدم کشه باید 24 ساعت زلزله بیاد.
  • فرهاد IR ۱۸:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   2 0
   رضا عاشقتم تحلیل هات بیست بیسته. وبلاگ شخصی یا کتابی منتشر نکردی من بیشتر با تو انس بگیرم
  • بدون نام IR ۱۸:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   3 0
   داش رضا! این یک موضوع زمین شناختی هست و ربطی به این حرفها نداره، قدیمها هم وقتی رعد و برق میزد مردم فکر میکردن اجنه دارن صدا در میارن!
  • ایرانی IR ۱۸:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   30 1
   داداش گلم هرچی چندنفرمیگن شمام قبول نکن و مثل طوطی تکرارنکن
  • بدون نام IR ۱۸:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   3 0
   گناهای تو و امثال تو هستش
  • سینا IR ۱۸:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   4 0
   میگم این ژاپنیا تو 24 ساعت فک کنم 30 ساعتی دارند گناه میکنند که این قدر زلزله میاد اونجا.
  • بدون نام IR ۱۹:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   4 2
   به رضا آقا اگه قرار باشه چون اونا مسلمون نیستن پس توی آزمون الهی شرکت داده نمیشن، خب مگه سرم درد میکنه مسلمون باشم؟! دینمو عوض میکنم!! عقل هم خوب چیزیه!!!! جون مادرتون انقدر از این حرفا نزنید
 • مجید IR ۱۵:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  97 6
  وای. 7.8 ریشتر. خدا کمک کنه مردم کشته نشده باشن. یعنی کم کشته شده باشن.
 • رامین IR ۱۵:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  80 4
  شیراز هم احساس شد.
 • بدون نام IR ۱۵:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  65 5
  ما تو زاهدان لرزیدیم خیلی شدید بود
 • nima mazloom CN ۱۵:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  76 7
  شیراز به شدت لرزید :-( خدا رحم کنه
 • رضا IR ۱۵:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  49 2
  خدا بخیر کنه
 • unname IR ۱۶:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  48 3
  این زلزله بندرعباس هم احساس شد
 • آرش IR ۱۶:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  90 10
  ای خدا همه جوره داریم بلا و بدبختی می کشیم سرنوشت ملت ایران رو با بیچارگی و بدبختی از هر لحاظ نوشتن . امیدوارم بلای جانی نداشته باشه
 • شاهین از تبریز IR ۱۶:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  78 6
  وای خدا به دادشون برسه ما اینجا تو 6.5 ریشتر که دیدیم واقعا دیوونه کننده بود وای به حال 33 برابر قویترش....خدا رحم کنه این چه بلاییه دست از سر ما ایرانی ها بر نمیداره...
 • بدون نام EU ۱۶:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  60 3
  من در شهرستان جهرم استان فارس زندگی میکنم و زمین لرزه رو حس کردم
 • reza IR ۱۶:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  43 2
  خدا بخیر کنه
 • هادی IR ۱۶:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  34 2
  اینجا در سیرجان هم احساس شد
 • حمید کبیریان IR ۱۶:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  51 1
  خدا رحم کنه دوباره باز هم وطنان عزیزمان رو از دست میدیم
 • خشایار IR ۱۶:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  71 1
  خدا بخیر کنه چند ماه پیش آذربایجان و خراسان جنوبی چند روز پیش بوشهر الان هم که سیستان و بلوچستان چه طوری می خوان بازسازی کنند
  • بدون نام IR ۱۶:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   رییس جمهور که اصلا به این مسائل کوچیک توجهی نمیکنند و بازسازی این مناطق هم روی هواست
  • بدون نام IR ۱۶:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   83 7
   رئیس جمهور فعلا تو فکر سفرهای استانی با آقای مشایی و جشن 100 هزار نفریه.وقت نداره به این مسائل فکر کنه.
 • بدون نام IN ۱۶:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  47 2
  یا خدا....
 • کیان IR ۱۶:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  47 1
  ای وای دوباره زلزله چه خبر شده آخه
 • bobo IR ۱۶:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  42 1
  خدا رحم کنه 7.8 ریشتر
 • بدون نام IR ۱۶:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  برا من سواله آمریکا که تو ایران ایستگاه نداره چطوری این چیزارو میفهمه با ماهواره یعنی ممکنه؟
  • بدون نام IR ۱۶:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   47 5
   قوزي ايستگاه ماهواره اي امريكا قرار نيس كه تو ايران باشه ماهواره كه اونا فرستادن كل دنيا رو رصد ميكنه
  • پيوندزني US ۱۶:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   62 0
   موج زلزله در سراسر كره زمين ثبت ميشود از اختلاف جهت موج و زماني مي شود شدت و مكان اون را پيداكرد. هر كجاي كره زمين زلزله بياد دستگاههاي ثبت آنرا حس مي‌كنند و اصلا ثبت زلزله كاري به ماهواره ندارد. به خاطر همين ميشود به راحتي فهميد كه كجا بمب اتمي هم آزمايش مي‌شود چون موج زمين نگاري آن متفاوت است.
  • ب EU ۱۷:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   19 0
   دوستان به خدا زلزله رو با ماهواره متوجه نمیشن!
  • بهزاد IR ۲۰:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   0 2
   آقای"" پیوند زنی"" اگه به راحتی هست پس چرا ایران نمی تونه براحتی بدونه؟؟ دوما آقای بدون نام شما که ناقوزی هستین پس بگین آمریکا پرا با ماهواره هاش نتونست یه طوفان شن ساده رو رصد کنه سوما من مینوشتم قوزی خبرآنلاین ایگنورم میکرد
 • مجید IR ۱۶:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  63 41
  یا حسین
 • احمد US ۱۶:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  43 2
  خدا بخیر بگذرونه :(
 • بدون نام IR ۱۶:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  49 9
  زاهدان که خیلی شدید بود زمین 2-3 دقیقه می لرزید، کانون زلزله دیگه چه خبر بود خدا رحم کنه
  • بدون نام IR ۱۶:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   47 3
   2 3 دقیقه ؟!!!!مگه می شه 2 3 دقیقه زمین بلرزه اینجوری که از ترس همه سنکوب می شن
  • بدون نام IR ۱۷:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   10 4
   شاید منظورش 2-3 ثانیه است
 • بدون نام IR ۱۶:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  41 1
  7.5 ریشتر خیلی زیاده، امیدوارم تلفات جانی نداشته باشه و خدا بهشون رحم کنه
 • بدون نام IR ۱۶:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  42 2
  خدا کنه یگان های ارتش و نبرو های امنیتی سریعتر راه بیفتند وکمک رسانی و امنیت مردم رو تامین کنن
 • بدون نام EU ۱۶:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  47 2
  شیراز هم لرزید اونم به شدت
 • farshid EU ۱۶:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  41 2
  ایرانشهرم اومد
  • بدون نام IR ۱۶:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   11 19
   آستانه هم اومد
  • بدون نام IR ۱۶:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   24 2
   سلام میخام بدونم ایرانشهر زلزله اومد خسارات هم داشت یا نه ؟
  • farshid EU ۱۷:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   9 1
   نه این قدر شدید نبود ولی کمم نبود
 • رضا IR ۱۶:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  48 1
  شیراز هم حس شد
 • بدون نام IR ۱۶:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  40 3
  شيراز هم لرزيد!!
 • محمد US ۱۶:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  83 2
  اون مناطق بلوچ نشین و از لحاظ وضعیت اقتصادی بسیار ضعیف هستن. امیدوارم تلفات زیاد نباشه و امداد رسانی سریع انجام بشه
  • بدون نام IR ۱۷:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   8 14
   البته سراوانی ها اکثرا سیستانی (زابلی هستن)
  • بدون نام IR ۱۷:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   2 0
   دوست عزیز سراوانی ها بلوچ هستن و اونی که شما فکر میکنی شهرستان زابلیه که همه بلوچن اسم شهرستان زابلیه
  • علی IR ۱۹:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   1 1
   بیشتر مردم سراوان و خاش بلوچ هستند البته مسئولان اون مناطق از برادران عزیز سیستانی نیز هستند خسارات جانی کمی با توجه به قدرت زلزله تا این لحظه داشته وفقط چند نفر زخمی شدن
  • بدون نام EU ۲۰:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   1 1
   زابلی تو سراوان کجا بود
  • سراوانی IR ۰۰:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۸
   4 0
   سراوانیا سراوانین. سیستان نیستن.کی میخواین اینو بفهمین
 • حامد IR ۱۶:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  51 0
  امیدوارم تلفات جانی نداش فقط همین!
 • پیام IR ۱۶:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  48 0
  هنوز یک هفته نشده. فقط خدا رحم کنه.
 • مجتبی IR ۱۶:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  44 1
  عسلویه هم احساسش کردیم خدابخیرکنه
  • علی IR ۱۸:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   1 0
   اخه من که عسلویم چرادروغ میگین بع قران فقط تا بندرلنگه رسیده اصولا از لحاظ زمین شناسی هرموجی تاباجسم سختی برخوردنکنه برکشت نداره اخه برگشتتشم سلسله حبار زاگرس نزدیکه بندرلنگه بوده.
 • هادی برزگر IR ۱۶:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  34 0
  ان شا الله تلفات نداشته باشه
 • علی IR ۱۶:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  48 1
  توی بوشهر هم احساس شد.
  • رضا IR ۱۶:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   11 1
   تو عالیشهر کاملا" حس شد و لرزوند
 • علی از شیراز IR ۱۶:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  42 5
  شیرازم شدید لرزید
 • بدون نام IN ۱۶:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  44 3
  یا خدا... تو هند هم احساس شده...
 • بدون نام IR ۱۶:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  25 0
  خدا ه خیر ه ما که بندر عباس بودیم هم احساس کردیم حتی از روی سمون گذشته اول وشهر حالا سیسان بلوچستان
 • aylar IR ۱۶:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  40 5
  چرا باید این مناطق محروم شاهد این وقایع باشد
  • بدون نام IR ۱۶:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   49 9
   ببخشید.دفعه بعد به خدا میگم یه 8 ریشتری آبدار بفرسته تهران 11 میلیون نفر ... اینطوری خوبه؟؟؟
  • بدون نام EU ۱۶:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   40 2
   باید این سوال رو از خدا بپرسی . ضمنا با توجه به روش های ساختمان سازی در ایران این 7.5 ریشتر اگر تو بهترین و نو ساز ترین جای ایران هم میومد همه ی شهر رو تخریب می کرد.
 • من IR ۱۶:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  29 0
  نیمی از اسیا لرزید تا هند موج زلزله رفته اما در ایران بیشتر قدرت نمایی کرده
 • بدون نام IR ۱۶:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  44 1
  یارب بلا بگردان به حق شاه مردان یارب بلا بگردان
 • بدون نام EU ۱۶:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  34 0
  هرواحد ریشتر 10 برابر قبلیه .....
  • فرزاد از شیراز EU ۱۷:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   1 0
   نه عزیزم 33 برابر میشه...
 • مهدیان IR ۱۶:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  28 0
  ان شاء الله که تلفات جانی نداده باشه
 • بدون نام IR ۱۶:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  12 71
  كي نوبت به تهران ميرسه...........!!!!!!!!!!
 • صلاح الدین IR ۱۶:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  24 1
  بندر عباس وحشتناک بود ما از خونه ریختیم بیرون
 • بدون نام IR ۱۶:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  31 4
  جنوب ایران رو ویبره هست... میگن سالی که نکوست از بهارش پیداست... بوشهر سیستان بعدی کجاست؟؟ سال 92 چی میشه؟؟
  • بدون نام IR ۱۷:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   19 0
   خدا بزرگه .ولی فکرشو بکنید در تهران !!!!وقتی مسئولان خودشون میگن با زلزله 6 ریشتر همون ساعات اول 2 تا 3 میلیون ازمردم میمیرن و و بهمین تعداد هم در مسیرها گرفتارمیشن و جون خودشونو از دست میدن با 7.8 ریشتر آیا جنبنده ای زنده میمونه با این فرض که با افزایش هر درجه 10 بار شدت زمین لرزه افزایش می یابد؟خدا خودش رحم کنه.
 • بدون نام IR ۱۶:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  9 0
  از اونجا که احتمالا عمق زلزله زیاد هست، خیلی جاها احساس کردند. از اینجا میتونید نقشه لرزش رو ببینید (تهیه شده در پژوهشگاه زلزله شناسی) https://sites.google.com/site/mshahvar/khash-shakemaps
 • پیمان IR ۱۶:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  16 1
  7.8 ریشتر خود زلزله بوده ....پس لرزه هاش چنده؟
 • بدون نام US ۱۶:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  20 0
  امیدوارم کسی صدمه ندیده باشه.
 • نجمه IR ۱۶:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  26 0
  بندرعباس خیلی لرزید.ما احساس کردیم سوار گهواره ایم.امیدوارم کسی آسیب ندیده باشه
 • صلاح الدین IR ۱۶:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  26 0
  بندر عباس هم لرزید حدودا 20 ثانیه و چند موج رفت و برگشتی ما از خونه بیرون رفتیم
 • بدون نام IR ۱۶:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  13 38
  وقتی از توی زمین زیاد نفت برداشت بشه اون مقاومت زمین ک در برابر زلزله هست فرو نمیره نفت توی زمین مثل کمک فنر و کمک ماشینه که اگه زلزله میاد بخاطر استخراح نفت از زمین هست لطفا تایید کنید تا بدونن چرا میشه انقد
  • بدون نام IR ۱۷:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   15 4
   تازه حالا میخوان توپارگ ملی کویر هم اکتشاف کنن
  • مهندس چرا بنزین تموم شد؟ EU ۱۹:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   2 0
   ماشالا هر کدوم از ما ایرانی ها برای خودمون مهندس و بعضی وقتا پزشک یا جامعه شناس میشیما. اگر اینجوری که شما میگی باشه.عربستان با بیشترین استخراج نفت در جهان باید رو ویبره باشه. برعکس ژاپن که یک قطره نفت هم نداره چون رو گسله دائم زلزله میاد.
  • بدون نام IR ۲۱:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   2 0
   سلام. این نظر شما علمی نیست. اول اینکه ضریب بازیافت نفت در ایران خیلی باشه حدود 25-30 % است. یعنی بیشتر نفت توی زمین (خلل و فرج سنگها) باقی می مونه. نفت از عمق حدود 3000 الی 4000 متری برداشت میشه نه عمق 95 کیلومتری!. در منطقه مکران هنوز مخزن نفتی فعال و در حال تولید نداریم. ژاپن بیشترین و بدترین زلزله ها میاد در حالی که تولیدش بسیار بسیار اندک است. در باره خیلی مناطق نفتخیز هم همین موضوع وارد است. به طور کلی بین استخراج نفت و تشدید آثار زلزله رابطه معناداری وجود ندارد.
 • شاهین از تبریز IR ۱۶:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  45 1
  این رئیس ستاد بحران سیستان و بلوچستان الان تو شبکه خبر میگه خسارت نداریم.از طرف دیگه میگن از فاصله 400کیلومتری هم احساس شده...تورو خدا اینجا جای شوخیه..6ریشتر آذربایجان رو ویران کرد بعد 7.5 خسارت نداره...خدا به داد مردمش برسه...
  • نسیم از شهر زلزله اهر IR ۱۹:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   1 0
   خدا به دادشون برسه ما که تو زلزله 6/5 ریشتری مردیم بیچاره اونا وقتی شنیدم یاد زلزله اهر افتادم که هنرزم دس از سرمون بر نداشته به همه تسلیت میگم واقعا خبر تاسف باریبود
  • نسیم از شهر زلزله اهر IR ۱۹:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   1 0
   خدا به دادشون برسه ما که تو زلزله 6/5 ریشتری مردیم بیچاره اونا وقتی شنیدم یاد زلزله اهر افتادم که هنرزم دس از سرمون بر نداشته به همه تسلیت میگم واقعا خبر تاسف باریبود
 • ممد IR ۱۶:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  36 0
  من کرمانی هستم خدا کنه هیچ اتفاقی نیوفتده باشه من می ئونم زلزله یعنی چی
  • حمیده IR ۱۶:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   33 0
   ممد آقا خیلی وحشتناکه
 • علی IR ۱۶:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  31 4
  یارب بلا بگردان به حق شاه مردان یارب بلا بگردان
 • محسن IR ۱۶:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  29 0
  با سلام، در بندرعباس هم 7ثانیه به صورت افقی و عمودی شدید احساس شد خدا ختم به خیر کند امیدوارم هموطنانمان سلامت باشند..
 • بدون نام US ۱۶:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  52 8
  حتی زمینم حالش از ما بهم میخوره!!
 • محمد DE ۱۶:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  77 9
  فعلا که رئیس جمهور مردمی! قراره فردا برن مراسم تحلیف جانشین چاوز ... اگه مرده سفرش رو لغو کنه ..
  • فروغ IR ۱۷:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   23 3
   برای جشن 100هزار نفری حتما برمی گرده.
 • ستار IR ۱۶:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  21 0
  خدا به خیر بگذرونه.این زلزله واقعا قوی بوده.من تو ایرانشهر پشت چراغ قرمز بودم یهو دیدم ماشین داره تکون میخوره.خیلی قوی بود.امیدوارم تلفاتش زیاد نباشه.الانم هرچی با دوستان در سراوان تماس میگیرم موفق نمیشم.در خاش هم خیلی شدید احساس شده.
 • بدون نام US ۱۶:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  30 15
  50 کشته تا الان خدا رحم کنه
 • اذربایجان IR ۱۶:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  56 4
  دقت می کنید چقدر اتحادمون زیاد شده. این جور موقع هاست که غیرت و وطن پرستی و انساندوستی ما ایرانیها خودشو نشون میده . اینکه ایننجور متحدیم مایه دلگرمی است حتی در مصیبتها. سراوان هم پاره ای از تن ماست. باز هم آبادش می کنیم
  • بدون نام IR ۱۷:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   88 3
   زنده باد به شما و همه ی ایرانیان
  • سالار IR ۱۸:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   2 0
   همه جای ایران سرای من است...ایران ایرانه فرق نداره کجا و چه زبان و گویشی داشته باشیم.
  • بدون نام IR ۱۰:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۸
   2 0
   امیدوارم دیگه زلزله در ایران نیاد . و از امروز همه با هم مناطق اسیب دیده را بسازیم.
 • نام US ۱۶:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  42 1
  ایشاله که حادثه بم تکرار نمیشه. مردم ما دیگه طاقت ندارن :((
 • نام US ۱۶:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  23 1
  ایشاله که حادثه بم تکرار نمیشه. مردم ما دیگه طاقت ندارن :((
 • پاپا IR ۱۶:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  24 0
  تویه خارکم لرزیدیم..................وامصیبتا.....
 • بدون نام IR ۱۶:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  7 119
  اینها علائم ظهوره
  • آرش IR ۱۳:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۸
   0 0
   از زیرزمین ؟
 • Ali IR ۱۶:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  32 2
  با سلام خدمت تمامی دوستان خبر آنلاین از شنیدن خبر زلزله خیلی ناراحت شدم و فقط از خدا می خوام هر چه زودتر مسئولین به داد مردم برسند با تشکر
  • مهدی IR ۱۶:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   48 5
   مسئولین؟!! هر چقدر که ایشان به آذربایجان و وزرقان رسیدن ،انشاالله به سراوان هم میرسن مردم بیشتر از مسئولین تلاش میکنن
 • سروش IR ۱۶:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  32 0
  خونمون توی تبریزه.زلزله تابستون91 یادمه که نمیدونستیم چیکار کنیم!!!بخدا از ته دل میگم که خدا کمکشون کنه!خیلی سخته!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
 • صادق IR ۱۶:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  1 53
  ما که در کرمانیم زلزله ای حس نکردیم. مردم کشورهای پایین چه جوری حس کردند؟
  • بدون نام IR ۱۶:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   32 1
   شما احتمالا خواب بودی خوابت هم بسیار سنگینه
  • سروش IR ۱۶:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   28 1
   اگه اولین نظر هارو بخونی نوشته که تو شیراز هم احساس شده!!!!
  • بدون نام IR ۱۶:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   26 1
   برادر !!چون شما حس نکردی ، الانت جماعتی داران الکی حرف می زنند؟؟؟
  • متعصب IR ۱۷:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   0 0
   اتفاقا منم کرمانم نزدیک 20،30 ثانیه حسابی تکون داد.شما حس لرزشیتو نشون یه پزشک بده حتما
  • رضا IR ۲۰:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   4 0
   همشهری زلزله کرمان رو مثل گهواره تکون داد جوری که همه اشناها به هم زنگ میزدن و احوال همو میگرفتن .
 • بدون نام IR ۱۶:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  4 38
  تهرانم حس شد.
 • مهتاب IR ۱۶:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  1 8
  زمان؟
 • آرش IR ۱۶:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  17 0
  همه شهرهای اینجا رو بشدت لرزوند اما خدارو شکر مرکز زلزله نزدیک مرز بود زیاد صدمه نزده اما بازم زیاد خبری نیست زاهدان رو که بشدت لرزوند فقط دعا کنید
 • مسعود IR ۱۶:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  35 0
  خدا کمک کنه اگر تهران بیاد فاجعه می شه با امید تلفات کم برای سراوانی ها
 • فریال IR ۱۶:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  23 1
  سلام بستک هم لرزید خدا خودش رحم کنه
  • بدالرئوف بلوچزهی IR ۱۹:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   1 0
   من بستک رو دوست دارم اومدم از شهرستان سربازم توی گارگاه اندیشمند بودم
 • یببشس IR ۱۶:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  20 0
  یا خود خدا
 • مجتبی IR ۱۶:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  25 0
  خدا کنه تلفات جانی نداشته باشه....خدا بخیر بگذرونه
 • پژمان US ۱۶:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  28 0
  بندرعباس رو هم لرزوند !! امیدوارم از هموطن های خوبمون کسی صدمه ندیده باشه :((
 • علی IR ۱۶:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  37 14
  شبکه خبر گفت 40 نفر متاسفانه فوت کردند . فعلا که خودش تایید و تکذیب نکرده
 • بدون نام IR ۱۶:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  6 26
  ما که تو شیرازیم نفهمیدیم که!!!!!!!!!
 • بدون نام IR ۱۶:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  21 1
  اینجا کنگان بوشهر هم احساس شد.
 • بدون نام IR ۱۶:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  21 0
  ما تو چابهار به شدت لرزیدیم اینقدر شدید بود که از کلاس پریدیم بیرون
 • علی IR ۱۶:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  17 1
  خیلی شدید بود طرفای جنوب
 • امیر IR ۱۶:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  12 3
  هتل هرمز بد جوری لرزید
  • از بندر EU ۱۷:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   8 1
   مواظب خودت باش این هتل اصلا خودش نشست کرده وایمنی نداره
 • رضا ازمشهد IR ۱۶:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  17 16
  الهی العفو
 • رضا از مشهد IR ۱۶:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  21 16
  الهی العفو
 • بدون نام IR ۱۶:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  19 6
  یارب بلا بگردان به حق شاه مردان یارب بلا بگردان
 • masoud PL ۱۶:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  34 30
  من نمیفهمم این منفیها برای چیه؟؟؟
 • معین IR ۱۶:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  29 8
  من زاهدانم ،بدبخت شدیم بدخت،الان با موبایل دارم مینویسم و همه سر خیابونان،ملت بدبخت شدیم
 • مجید IR ۱۶:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  34 3
  خدایا به محرومیتشان رحم کن. خدایا دارم از غصه دیوانه می شوم
 • طرص EU ۱۶:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  29 4
  نکنه امشب دوباره بیاد! اگه نصفه شب بیاد ! به همین بزرگی! ما که سیستان و بلوچستانیم....!!!!!!!!!!!
  • فرشاد IR ۱۷:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   24 1
   امشب رو تو محیط باز سر کنید
 • مسعود PL ۱۶:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  32 27
  من نمیفهمم این منفی ها برای چیه؟؟
 • علی پور IR ۱۶:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  39 3
  من زاهدان زندگی میکنم تمام مردم ریختن تو خیابون خیلی وحشتناک بود خدا خودش کمک کند اگه ادامه داشته باشه تلفات خیلی زیاد میشه آخه خانه های قدیمی زیاده .
 • فروغ IR ۱۶:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  69 17
  چرادولت عزای عمومی اعلام نمی کند؟
 • کاوه IR ۱۶:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  15 7
  کرمان که همیشه می لرزه بازهم لرزید
 • مجید US ۱۶:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  86 8
  همه جای ایران زلزله اومده بعد احمدی نژاد می خواد با پول بیت المال تو ورزشگاه آزادی جشن بگیره.آدم چی بگه!!
  • da US ۱۹:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۳۰
   0 0
   من مطمئنم هنوز خبر نداره زلزله اومده و گرنه ریئس جمهوری به این خوبی اگه که خبر داشت جشن نمیگرفت
 • بدون نام IR ۱۶:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  12 2
  ما تو بندر دیر هم حس کردیم ولی دیگه اینجا عادی شده
 • بهرام IR ۱۶:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  27 4
  من دانشحوی زاهدانم اینحا الحمدلله چیزی نشده من تو کتابخونه دانشگاه بودم که یهو هم چیزداش میرفت و میومد همه دانشجوا وحشت زده زدن بیرون فوق العاده ترسناک بود
  • سروش IR ۱۶:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   10 4
   ساختمون های سراوان تازه ساخت هستن یا کهنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • س م ط EU ۱۶:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  14 10
  فعلا 40 نفر کشته اعلام شده
 • پرستو از دبی AE ۱۶:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  21 4
  اینجا هم وحشتناک احساس شد مطمئنن اینجا کمتر از ایران بود ولی همه از ترس می دویدند خدا به داد مردمی برسه که تو اون منطقه بودند
 • علي IR ۱۶:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  15 5
  توي مشهد هم احساس شد
 • kgl IR ۱۶:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  1 95
  وای برق خونه ماام رفت تهران
  • بدون نام IR ۱۸:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   2 2
   قصه نخور نوبت شمام میشه اونوقت کجا میخوای دربری
  • از تهران IR ۲۳:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   6 0
   آخه مگه تو مریضی؟خودتو به یه دکتر نشون بده . جدی میگم
 • بدون نام IR ۱۶:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  14 16
  طرف نوشته یا خدا 3 نفر منفی دادن بعضی ها به زمین و زمان منفی می دن دمشون گرم
 • علیرضا IR ۱۶:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  22 1
  خدا کنه چیزی نشده باشه.تو اصفهان هم احساس شد...
 • علی IR ۱۶:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  19 2
  خدا خودش رحم کنه
 • اسم! IR ۱۶:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  24 5
  چه جکمتیه تو مناطق سردسیر آستانه فصل سرما زلزله میاد و تو مناطق گرمسیر آستانه فصل گرما !!!
 • ali IR ۱۶:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  18 8
  آخه چرا....................خــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــدا
 • habib IR ۱۶:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  33 6
  زلزله گرانی خشک سالی ............................ خدا را شکر
 • بدون نام IR ۱۶:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  49 9
  خدا ميدانست الان تلويزيون خبر بوستون را تو بوق و كرنا ميكنه اما حالا مجبوره ...
 • محسن IR ۱۶:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  19 3
  سیرجان هم گهواره شد15:20دقیقه
 • فریاد EU ۱۶:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  30 2
  به تمام کسایی که خسارات مالی یا جانی دیدند تسلیت می گم. ما مردم ایران با تمام وجود کنار مردم رنج دیده بلوچستان هستیم، ما رو تو غم خودتون شریک بدونید. بیاید همگی برای تمام بازماندگان دعا کنیم ، طبق آخرین اخبار بیش از 50 کشته داشته، تسلیت می گم
  • بدون نام IR ۲۰:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   1 2
   نه دوست عزیز طبق اخباررسیده کشته نداشته تا الان.خدارشکر
 • صادق IR ۱۶:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  26 3
  امیدوارم مردم مناطق زلزله زده مذکوردرصحت سلامتی بوده باشند.
 • آزاده IR ۱۶:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  31 1
  خیلی متاسفیم خدا رحم کند به ملت شریف ایران پیشنهادی برای مسئولین صدیق و خدمتگذار دارم . چه میشود برای خانه های گاه گلی روستائیان یک سوئیت آهنی ضد زلزله درست شود . که تلفات انسانی نداشته باشیم . دلمان برای آن کودکان بیگناه بسوزد . خداوندا رحم کن خدایا پشت و پناه انسانهای بیگناه باش
 • ناطق IR ۱۶:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  16 3
  خدا به خیر کنه .... تو شهر ما رویدر (استان هرمزگان - شهرستان بندرخمیر) هم محسوس بود
 • reza IR ۱۶:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  24 5
  باورتون نمیشه ولی باور کنید تو آبادان حس شد
 • .. IR ۱۶:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  25 2
  بنده کارمنده یکی از پتروشیمی های عسلویه هستم . این زلزله به شدت در عسلویه احساس شد.
 • حسن IR ۱۶:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  22 3
  انشاالله خداوند به خیر کند . زلزله خیلی سخت هستش شهرستان زیرکوه در 20 اردیبهشت سال 1376 نیز 7/1 دهم ریشتر رلزید و بیش از 1200 نفر کشته شدند
 • زهرا US ۱۶:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  29 2
  وای خدا جون خودت به دادشون برس ما که تو تبریز بودیم می دونیم چه احساسی دارن واقعا سخت خدا خودش به درد مردم زلزله برس :(((((((((((((((((((((((((((( واقعا احساس هم دردی می کنم
 • سمیرا US ۱۶:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  22 8
  دوبی هم لرزید
 • مازیار IR ۱۶:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  23 2
  اگر همه هم بمیرن مهم نیست وکمکهای مردمی فراموش نشود دولت که به فکر نیست خودتان به هم رحم کنید
 • خدایا!! EU ۱۶:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  11 12
  بچه ها زاهدان هنوز داره می لرزه الان رو صندلی فنری من نشستم انگار داره میاد بالا می ره پایین !! خدایا رحم کن! نمی خوایم بمیریم
 • بدون نام IR ۱۶:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  13 1
  دوستان خبر آنلاین لطفا تصحیح بفرمایید.زابلی که به اشتباه نوشته اید زابل.
 • حمیده IR ۱۶:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  4 30
  بچه ها چرا کرمان اتفاقی نیافتاده یاشایدماحس نکردیم چون ماهمیشه با زلزله داریم حال میکنیم
  • محسن IR ۱۷:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   8 3
   بله معلومه داری حال میکنی الان چطوری؟
 • علي AE ۱۶:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  24 3
  من تو دوبي ام اينجا هم احساس شد مردم ريختن بيرون خدا به خير كنه
 • بوشهری IR ۱۶:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  21 1
  بوشهر هم دوباره لرزید...
 • دورود IR ۱۶:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  17 1
  واقعاسخته من خودم تجربشودارم خدابه دادشون برسه
 • زهرا US ۱۶:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  26 1
  وای خدا جون خودت به درد هاشون برس . واقعا سخت چون زلزله ی تبریز خیلیی دشوار بود و من نیز تبریزی هستم واقعا با هم وطن هام احساس هم دردی می کنم :((((( فقط خدا به دردشون برسه
 • حسام IR ۱۶:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  16 1
  آره بابا...خدا خودش به خیر بگذرونه..واقعا بلا و میبت زیاد شده تو این چند ماهه...بندر رز هم حسابی لرزوند..... خدااااااااااااااااااااااا..........به خیر بگذرون
 • بدون نام IR ۱۶:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  22 9
  از خودم میپرسم واقعا بناهای سیستان و بلوچستان طوری هستند که بتونن بالای 6 ریشتر زلزله رو تحمل کنند؟؟؟ باید آمار تلفات بالا باشه. تو بم که حدود 100 هزار نفر بود.
  • بدون نام IR ۱۶:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   18 1
   جمعیت شهرستان سراوان بر اساس سر شماری در سال 1385 ، 246100نفر که 94987 شهری و 148170 نفر روستایی می باشند .
  • بدون نام IR ۱۶:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   10 20
   بله شما حتما به سیستان و بلوچستان سفر نکردید.البته در روستا ها احتمال خرابی هست اما در شهر ها بسیار کمتر از بسیاری از استان های دیگر کشور شاهد خرابی خواهیم بود.به عنوان مثال اگر سری به زاهدان زده باشید شاهد ساختمان های خوب و قوی خواهید بود.البته بافت قدیمی شهر ها رو هم نباید از نظر دور داشت.
 • دورود IR ۱۶:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  16 1
  من خودم تجربشودارم خدا به دادشون برسه
 • رضا IR ۱۶:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  30 4
  الان یکی توی شبکه خبر گفت عمق زلزله زیاد بوده و وقتی عمقش زیاد باشه خسارتش کمتره منتهی توی مناطق بیشتری احساس میشه.امیدوارم اینجوری باشه
 • بدون نام IR ۱۶:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  6 16
  اینجا هم احساس شد .
 • پرند IR ۱۶:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  16 3
  خدا به خير كنه....اينجا عسلويه هم به خوبي حس شد.
 • شاهپور IR ۱۶:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  23 3
  معلوم نیست الان کدوم و چند هموطن در زیر خروارها آوار در حال جان دادن هستند. .مردم بیچاره.....
 • ناعمه US ۱۶:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  18 2
  خدا بهشون صبر بده خدایا رحم کن به بندهات خدااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
 • samaneh IR ۱۶:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  6 31
  وای الان داره تهرانم میاد
  • مثبت US ۱۷:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   1 19
   دو دقیقه بعد تهران لرزه ی خفیف داشت 15/16 دقیقه
  • امیر علی IR ۱۷:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   3 3
   چی میاد؟
  • محمد GB ۱۷:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   12 2
   حالا وقتی واقعا اومد میفهمی که اینجور چیزا مسخره بازی نیست !
  • فرهاد IR ۱۷:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   0 0
   در ساعت 12 و 43 دقیقه در تهران هم زلـــــــــــــزله آمد !! منبع: http://irsc.ut.ac.ir/currentearthq.php?lang=fa خیـــــــــــلی باید مواظب باشید ، حــــــــــــــــــــــــــــــــــــــادثه خبر نمی کند !!!
  • سعید IR ۱۷:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   1 0
   کی میاد ؟چی میاد؟
  • نيلو IR ۱۷:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   1 0
   از كدوم منبع ميگي تهران اومده؟
 • علی IR ۱۶:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  13 3
  وای چقد شدید! تو شهر ما ممسنی هم احساس شد...خدا رحم کنه...
 • علی IR ۱۶:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  7 9
  تاحالا5کشته داشته؟
 • بدون نام IR ۱۷:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  14 5
  7/7
 • سلمان نیکشهر US ۱۷:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  18 2
  نیکشهر هم احساس شد بخیر کنه
 • حسين IR ۱۷:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  14 20
  دوستان اين زلزله خيلي تلفات نداشته
 • بدون نام US ۱۷:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  2 0
  نیکشهر هم احساس شد بخیر شه ÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷
 • رضا GB ۱۷:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  4 20
  روایت شده که اخرالزمان که میشه بلا های طبیعی هم زیاد میشه ؟خدایا هرچه رودتر ظهور حجتت را برسان!!!!!!!الهم عجل لولیک الفرج
  • بدون نام US ۲۳:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   2 0
   ز لزله تو سیستان و بلوچستان اومده تو چرا قاطی کردی
 • م.ج IR ۱۷:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  3 7
  مشکوک است عرض جغرافیایی را چک کنید
 • رضا IR ۱۷:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  30 7
  زلزله نشانه ای از وجود خداست. زلزله آیت الله واقعی است. برای امور طبیعی واجب است و برای ذکر خدا لازم. زلزله یک تذکر است. بعضی از مردم آن را ابزاری می دانند برای تسویه حساب خدا با گناهان مردم! اگر به تعداد بیشمار کودکان معصومی که در اغلب زلزله های دنیا از بین می روند توجه کنید مطمئن خواهید شد که ارتباطی معناداری با گناه آدمیان ندارد. آیا هر زلزله ای عذاب الهی است؟ ما نباید با استفاده از این الفاظ دل داغدار و مصیبت دیده برادران و خواهران مسلمان زلزله زده هموطن را آزرده کنیم!!!!
 • زاهدان IR ۱۷:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  19 1
  ما تو زاهدانيم موبايلها انتن نميده
 • ناصر IR ۱۷:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  17 5
  عجب صبری خدا دارد!
 • بدون نام IR ۱۷:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  18 10
  چرا جنوب ایران اینقدر زلزله میاد ؟! مگه در جنوب ایران چه اتفاقی داره می افته ؟؟؟ ربطی به آزمایشان هسته ایی بوهشر و ... نداره ؟!
  • بدون نام EU ۱۷:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۸
   0 0
   آقا تو رو خدا ندانسته کارشناسی نکنید.95 کیلومتر زیر زمین چجوری میتونن آزمایش هسته ای کنن نابغه.
 • مهدي IR ۱۷:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  22 0
  همراه شو عزيز كين درد مشترك هرگز جدا جدا درمان نمي شود
 • شیر US ۱۷:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  9 3
  من ترسیدم
 • رسول GB ۱۷:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  19 0
  من تو امریکا ترسیدم خدا به هم میهنامون رحم کنه
  • me IR ۱۳:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۸
   2 1
   داداش یعنی تو امریکا از وی بی ان انگلیس استفاده میکنی!
 • شیر US ۱۷:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  4 0
  من ترسیدم
 • رسول IR ۱۷:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  18 2
  به جاى مسخره كردن واسه اونايي دعا كنيد كه الان زير اوارن به دل اونايي فكر كنيد كه نگران عزيزاشونن فقط از خدا بخواين حالا كه اين اتفاق افتاد بدتر از اين اتفاق نيوفته انشأ الله كسى توريش نشه
 • بدون نام IR ۱۷:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  24 0
  خدا سرنوشت هیچ ملتی رو عوض نمیکنه مگر اینکه خودش بخواد...
 • امیر CH ۱۷:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  22 0
  ما زنده برآنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست اونها خانواده های ما هستند. یا علی مدد
 • بدون نام IR ۱۷:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  8 0
  بیچاره مردم فکر کن طوری بود ه زمین موجی بالا و پایین میرفته نیروی امداد ماه های سختی رو گزروندن خا به اونها هم قوت بده
 • یه سراوانی IR ۱۷:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  11 1
  سلام دوستان .. دوستان فعلا که زیاد خسارت وارد نشده ... من سر کلاس بودم ... همه رفتیم بیرون ... از زخمی و کشته ها هنوز خبر ندارم
  • بانو IR ۲۳:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   1 0
   هر چی سنگه مال پای لنگه!
 • بی نام IR ۱۷:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  6 3
  چون عمق 95 کیلومتری بوده بیشتر دورترین ها احساس می کنند تا کانون زلزله و خرابی هم خیلی کمتر اتفاق می افته .
  • بدون نام IR ۱۸:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   1 0
   نخير عمق 9500كيلومتري!
 • siam US ۱۷:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  12 2
  خودش کریم هست و بس.....خدا بخیرکنه ....ایمان به خدا را قویتر کنید و توکل بر عزوجل
 • صلاح الدین IR ۱۷:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  11 2
  از دهلی تا شیراز از بیرجند تا مسقط و ابوظبی گستره ای به وسعت 20000 کیلومتر مربع به این میگن زلزله
  • ادونی IR ۱۷:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   1 0
   واویلااااااا
 • نیلوفر IR ۱۷:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  12 4
  ماشا.. صداو سیمای ایران که فقط از کشورهای دیگه میگه
  • سیدمهدی موسوی IR ۱۸:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   0 3
   شبکه خبر کل برنامه هاشو قطع کرده فقط داره خبر لحظه ای ارسال می کنه . حداقل یکبار تلویزیون خونتون رو روشن کن بعد بیا دروغ بگو
  • امیر IR ۲۳:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۹
   0 0
   صدا و سیما شاید به زلزله بپردازه ولی به پاکستان و دبی کار داره فعلا استاد
 • بدون نام IR ۱۷:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  10 1
  زمین لرزه طولانی و شدید بود . تو کرمان کاملا حس شد
 • نیلوفر IR ۱۷:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  9 4
  خدایا کمی ارومتر اخه این مردم چرا؟
 • بدون نام IR ۱۷:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  6 1
  سلام خداروشکر ایرانشهر خسارتی نداشته
 • سام IR ۱۷:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  9 2
  ایا امکان فعال شدن گسل تهران در اثر این دو زمین لرزه بزرگ هست.روزهای اینده هوشیارتر باشید.
  • خاطره IR ۱۷:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   0 2
   من اگر جــــــای تهرونی ها بودم و روی چند دینامیت فعال شده زندگی می کردم همین الان فرار می کردم !!!!
 • کیوان IR ۱۷:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  3 3
  خداراشکرکه ازخبرهامعلومه که کشته شدن 40نفرگاف صداوسیما بوده .ماتوکرمان آنرااحساس کردیم.بازهم شکرکه تلفات جانی چندانی نداریم.فعلا بخیرگذشت ولی مسولان بدانند که اینهاهشداری است برای محکم کاری درآینده.
 • ناصر IR ۱۷:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  6 17
  دوستان این زلزله نیست، پروژهی هارپ هست که جهت کشف سلاح اتمی توسط آمریکا انجام میشه: لطفا خوتان از این لینک بخونید و قضاوت کنید...خبر آنلاین لطفا چاپ کن فقط جهت مطالعه: http://fa.wikipedia.org/wiki/هارپ
  • سونیا IR ۱۸:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   1 1
   بعید نیست واقعا چون خیلی مشکوکه
  • مثبت IR ۱۹:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   1 0
   این که درباره ی یوزپلنگ نوشته!
 • نوید ر IR ۱۷:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  6 3
  هنگ کردم اساسی، آخه یعنی چی؟؟ هنوز یه هفته هم نشده که بوشهر لرزیده، خیلی ناراحتم، ای کاش هموطنامون توی این زلزله ها آسیب نمی دیدن. ایکاش میتونستم کمک کنم یا لااقل خون بدم.ولی الان دارم دوره نقاهت بعد از عمل رو میگذرونم
 • 007 A1 ۱۷:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  17 2
  من اونجا بودم من جون سالم دررفتم خداکنه همه جون سالم به درببرند همه بگید الاهی امید
 • محمد IR ۱۷:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  4 45
  اي مردم گناه كمتر بكنيد كفرهمه جاراگرفته
 • بدون نام IR ۱۷:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  6 2
  چطور مرکز زلزله در عمق خاک بوده ولی دوبی لرزیده در عین حال سونامی رخ نداده ؟!!! این همه آب دریا در برابر این موج ارزش بی تفاوت بوده ؟!!! سریعا سواحل ایران رو پوشش خبری بدید ...
  • بدون نام IR ۱۸:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   1 0
   مزکز زلزله باید تو دریا باشه تا اب رو با ارتفاع زیاد به بالا پرتاب کنه و به سمت خشکی حرکت بده
 • یک مطلع IR ۱۷:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  11 67
  این زلزله ها کار آمریکاست دو ساله که تونسته این قدرتو پیدا کنه. اولیش توی ژاپن دومیش توی آذربایجان سومیش سیستان بلوچستان (بوشهر کار اونا نبود)
  • بدون نام IR ۱۷:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   39 2
   برو بابا.......
  • بدون نام IR ۱۸:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   1 1
   پس کار کیا بود ؟ وافعا ما داریم تو چه مملکتی زندگی می کنیم تاسف
 • چایپارالی IR ۱۷:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  20 4
  هموطنان عزیز بلوچستانی، عرض تسلیت مارا از آذربایجان پذیرا باشید ، نباید منتظر اقدامات دولت بود خود مردم باید مدیریت کنند و کمک رسانی بشه با تجربه زلزله اهر هریس ورزقان آذربایجان تو ساعات و روزهای اول بطریهای آب معدنی و غذای گرم و اقلام بهداشتی و کفش و دمپایی بیشتر از هرچیزی مورد نیازه از هموطنانی که نزدیکترن تقاضا میشه در صورت امکان کمک رسانی کنن تا کمکهای راه دور برسه ، هیش کی نواس به امید دولت دس رو دس بزاره هرکی هرچی میتونه کمک کنه
  • saravan IR ۱۹:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   1 0
   خیلی از نظر شما ممنونیم اما الحمدالله فعلا که به خیر گذشته است
  • ali IR ۲۰:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   2 0
   درود برتوهم وطن.خداروشکرتا الان خبری مبنی برتلفات جانی نداشتیم.واقعا خدایا شکرت
  • بدون نام IR ۱۱:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۸
   2 0
   همه با هم برای کمک رسانی اماده باشیم. سپاسگذارم از تو هموطن خوب اذربایجانی.
 • بدون نام US ۱۷:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  19 16
  گزینه ی دیگه ای هم غیر زلزله هست! مطمئنید زلزله بوده؟ اینم نظریه دیگه منتشر کنید فوقش منفی می خوره!
 • عبدالرئوف بلوچزهی شهرستان سرباز IR ۱۷:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  7 2
  خدا به همه رحم کنه بیرون از خونه راه میرفتم سرو صدایی اومد دیدم زمین موجی خورد همه چیز لرزید فورا رفتم دور از دیوار طوری بود که کابلهای تیر برق میچرخیدند ولی از سروان از دوستم خبر گرفتم چند تایی سقف گلی ریخته خودش دیده فکر کنم این زلزله سراسری بوده ولی توی سراوان از همه بزرگتر بوده
 • امید IR ۱۷:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  12 2
  اینجا کیش لرزید بالای برج تکان زیاد بودو ما برج در حال ساخت رو تخلیه کردیم
 • رسول IR ۱۷:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  32 4
  دم همه اونايي گرم كه دارن دل دارى ميدن به همه زلزله زدهها اين يعنى معرفت بچه ايران همه شما از خيلى ها كه فقط اسمشون بزرگ بزرگترين فداااااااااااااااى هر چى بچه ايرونى با معرفت
 • بدون نام IR ۱۷:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  22 24
  سراوان زلزله آمده شما نشستید پای کامپیوتر و با هم بحث میکنید؟!!همه شدند عالم و دین شناس و زمین شناس؟!
  • بدون نام IR ۱۷:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   21 4
   چکار کنند برن سراوان ؟
 • محمد IR ۱۷:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  17 10
  من الان زاهدانم امن وامان از منبع موثق شنیدم که هیچ کشته ای در سراوان نداشته خدا رو شکر به خیر گذشت
 • بدون نام IR ۱۷:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  1 27
  وای تو تهرانم احساس کردم
  • فریاد IR ۱۷:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   2 0
   اگه تو تهران بود که الان غوغا میشد . یکم خاک میشه سر چهار راه بهتون شیر میدن و تعطیل میکنن و از زیر قرآن ردتون میکنن که مبادا .... بعد ما اینجا تو خوزستان زیر باران خاکیم کسی درک نمیکنه (لطفا چاپ کنند )
 • asp IR ۱۷:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  22 11
  شک ندارم که این زلزله نیس.
 • mad h.ham AE ۱۷:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  19 0
  تو راس الخیمه امارات متحده عربی هم احساس شد خدارحم کنه
 • چایپارالی IR ۱۷:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  19 1
  روستاهای دورتر نواس فراموش بشه تو اهر و ورزقان اکثر کمکهای مردمی تو روستاهای دم دست پخش میشد اما دور افتاده ها بیشتر محتاج کمکهای مردمن، دولت فقط روستاهایی رو که جلو دید مردمن بهتر پشتیبانی میکنه دور افتاده ها معمولا کمکی بهشون نمیشه تورو خدا بهشون کمک رسانی کنین ، بحث جون مردم فقیر و بدبخته بلوچ و غیر بلوچ نداره باید کمک بشه
 • مهسا IR ۱۷:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  18 1
  واقعا متاسفم، از راه دور براشون آرزو سلامتی می کنم
 • سلمان IR ۱۷:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  19 1
  سلام من روی سکوی نفتی کار مینم شمالی ترین نقطه خلیج فارس ما هم اینجا زلزله رو احساس کردیم به حدی بود که فکر کردیم کشتی با سکو برخورد کرده
 • مهدی IR ۱۷:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  22 0
  از همین جا میخاستم به همه دوستان زاهدانی ابراز همدردی کنم.استان ما هم چند روز پیش 6.2 ریشتر احساس کرد(بوشهر)انشاالله که زیاد تلفات نداشته باشه.فقط خدا رو شکر تو دریا نزد که بد سونامی میشد.
  • بدون نام IR ۱۷:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   0 0
   مرسی داداش
 • محسن IR ۱۷:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  16 1
  خدا بخیر کنه هرکی می تونه بره اونجا کمک کنه
 • بدون نام IR ۱۷:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  13 4
  آقا ما هم تو کنارک لرزیدیم
 • شیما .فنیکس IR ۱۷:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  8 2
  واااای چه بد ....آخه طفلکی ها !!
 • بدون نام IR ۱۷:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  18 1
  ايشاا...كه تلفات نباشه و يا خيلي كم باشه.،، ايران ما دوباره لرزيد....اي خدا
 • عبدالرئوف IR ۱۷:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  18 3
  خدا رو شکر بخیر گذشت برید خدا رو شکر کنید اومدند به یک دیگه مسخره میکنند اگه کسی گناه کنه خداوند اونو میبخشه
 • بدون نام IR ۱۷:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  7 2
  توزاهدان احساس شد خداروشکرتوسراوان تلفات زیادی نداشت وبه شهرآسیب زیادی واردنشد
 • کپرنشین IR ۱۷:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  34 4
  عزیزان منازل روستاهای که کانون زلزله بوده اکثرا از کپر است و کپر نیز با 10 ریشتر نیز خراب نمی شود این نیز از فواید فقر است . گپر از حصیر ساخته میشود و حصیر از برگ نخل ساخنه میشود . صرفآ جهت اطلاع عرض کردم
  • هادی مولایی IR ۱۹:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   2 0
   داخل کپر اینترنت داری!!!!!!!!!!!!
  • بدون نام IR ۲۱:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   3 0
   شما از کپرخوب اینترنت و رایانه داری ها ای شیطون:)
 • بدون نام IR ۱۷:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  5 16
  حتی در اراک کمی شیشه ها لرزید
 • بدون نام IR ۱۷:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  26 3
  طبق خبری که یکی از دوستان موثق به من داد، زلزله در منطقه بیابانی و خالی از سکنه رخ داده و احتمال کشته های زیاد خیلی کمه
 • هومن IR ۱۷:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  27 27
  اینا همه مشکوک! دیگه بلایای طبیعی میشه گفت کاملا طبیعی نیست! درباره پروژه هــــــــارپ خبر آنلاین بنویس لطفا
  • جاوید IR ۱۷:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   2 0
   دوست عزیز زیاد فیلم میبینی اونم تخیلی،اگه هارپ واقعیت داشت تهرون یا مراکز مهمو ویران میکرد نه بیابون
  • محمد IR ۱۸:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   5 0
   قبل از هارپ باید درباره توهم توطئه بنویسه !
 • زاهدان IR ۱۷:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  46 4
  سلام من از زاهدانم دعا کنید اگه انسانیت هنوز وجود داره
  • امیر IR ۱۷:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   0 2
   فکر نمیکنم خسارت جانی زیادی داشته باشه چون این اتفاق تو روز افتاده و مردم مجال فرار داشتن
 • شیراز EU ۱۷:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  23 4
  این چی بود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! شیراز هم لرزید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • دانیال زمانی IR ۱۷:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  0 0
  اینجا توی بندر دیرِ استان بوشهر هم زلزله احساس شد . حالا یا پس لرزه های زلزله شنبه و طسوج یا و یا همون زلزله ساوانه . خدا بخیر کنه 7.8 ریشتر خیلی بزرگه تصورشم دیوانه کنندس خدا بهمون رحم کنه . تهران هم روی گسله و اگه خدادینکرده خداینکرده خداینکرده اونجا همچین زلزله ای بیاد ایران فلج میشه اینطور که یپداس کل ایران باید هر لحظه منتظر و آماده زلزله باشن :( خدا بهمون رحم کنه
 • saeed IR ۱۷:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  0 0
  :(
 • alireza IR ۱۷:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  0 0
  فقط خدا کمک کنه
 • خسرو US ۱۷:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  0 0
  انشاالله کسی هیچ بلای سرش نیاد.خدا به دادشون برسه.اللهی امین
 • حميد IR ۱۷:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  0 0
  هارپ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!كسي ميدونه چيه ؟تحقيق كنيد چرا بعد از جلسه 5 1 اين زلزله ها رخ ميده!!!
 • سعید IR ۱۷:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  0 0
  تمامی ترسهایتان رابه خدا بسپارید او حلال همه ی مشکلات است
 • فرشيد IR ۱۷:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  2 2
  احتمالا مركز زلزله جايي بوده كه خيلي جمعيت نداشته.من تا مهر پارسال توي زاهدان سرباز نيروي انتظامي بودم. يه بار يه باد شديد اومد يه خونه توي حوضه كلانتري ما (بازار مشترك) خراب شد و 7 نفر اعضاي يه خانواده كشته شدن. يعني مي خوام بگم خونه ها اصلا شرايط ايمني ندارن.مردم اونجا هم فوق العاده فقير هستند.
 • بدون نام IR ۱۷:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  3 0
  چرا راستش رو نميگن؟ اخه پاکستان 5 نفرمردن اونوقت ميگن 3نفر زخمي؟ اخه ميشه؟
 • سعید IR ۱۷:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  3 0
  خدایا آرامتر، نیازی به زمین لرزه نیست ، مدتهاست کاخ آرزوهای این مردم فرو ریخته است … راستی فردا قرار است به کجا تسلیت بگوییم؟! به کدام شهروند ایرانی؟!
 • بدون نام IR ۱۷:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  2 0
  هر دم از این باغ بری می رسد
 • هادی IR ۱۷:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  2 1
  خدا به بازمانده اش صبر بده تو یه هفته دو تا زلزله ........
 • ایرانی IR ۱۷:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  1 1
  ای باباایرانم شده فقط زمین لرزه چه خبره اینجا خدابخیربگذرونه نمیدونم چه اتفاقی افتاده برامردمش ولی خداصبرشون بده
 • س IR ۱۷:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  0 4
  دوستان جریان هارپ دیگه چیه یعنی ممکنه واقعا تو این بلایای طبیعی بشر دخیل باشه ؟؟؟ لطفا راهنمایی کنید از خبر آنلاین هم خواهش میکنم راهنمایی کنه ؟
 • راستشو بگین IR ۱۸:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  3 1
  چرا راستش رو نميگين؟ تو پاکستان 5 نفر مردن اونوقت میگن3نفر فقط زخمی شدن اخه میشه؟
 • علي EU ۱۸:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  1 1
  خدا بهشون رحم كنه......
 • مازندران - سوادکوه - شیرگاه US ۱۸:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  2 1
  از همه جا خوردیم کم بود ، زمین هم داره ما رو میکوبه . خدا هم با ما لج کرده .
 • حمیدرضا IR ۱۸:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  2 0
  اصفهان هم کمی احساس شده. شیشه ها لرزیده ولی چون عمق زلزله خیلی زیاد بودخ خسارتش کمتر میشه
 • محسن IR ۱۸:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  2 0
  شانس آوردیم لب مرز بود و منطقه کویری تراکم جمعیتی کمتری داره
 • علي EU ۱۸:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  1 2
  امتحان الهي به اين ميكنًًً
 • علي EU ۱۸:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  5 49
  امتحان الهي به اين ميكنًًً
 • وحید IR ۱۸:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  1 1
  آخه تو که میگی مورد غضب خداوند قرار گرفتیم چرا کشورهای دیگه مغضوب خدا نمیشن.مگه ما مردم بدبخت که گرانی و تحمل میکنیم فساد و ظلم و همه چی و تحمل میکنیم چه گناهی کردیم.نزنید این حرفارو
 • حمید IR ۱۸:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  1 4
  من موندم اینها کی هستند که به همه ی دیدگاه ها امتیاز منفی میدن...؟ کم نیاری یه وقت...!! یه منفی هم به نوشته ی من بده....!! واقعا که...
 • salar IR ۱۸:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  3 1
  چو ایران نباشد تن من مباد............امیدوارم خدا به همه ما رحم کنه و دعا کنیم بلایی سر کسی نیاد .آمین
 • zahed IR ۱۸:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  0 3
  من که مطمعانیستم زلزله باشه.چرا مرزها
 • لیلا IR ۱۸:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  2 2
  یه نکته جالبی این وسط هست چند روز پیش که بوشهر زلزله شد کشورهای عربی به شدت ترسیده بودند که نیروگاه بوشهر نشت کنه و اونها آسیب ببینند ایران اعلام کرد که مقاومت نیروگاه تا 8 درجه ریشتر هست. حالا امروز 7/8 درجه اومده....درسته که بوشهر نبوده ... ولی اگه بوشهر بود کی می تونست شمار تلفات فاجعه انسانی رو بشمره؟
 • محسن IR ۱۸:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  3 0
  بندرعباس هم لرزید واقعا بد بود خدا به خیر بگذرونه
 • خالد IR ۱۸:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  2 0
  قشم هم لرزید خدا خودش به مردم آن منطقه رحم کنه
 • شیرازی IR ۱۸:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  0 3
  این زلزله های اخیر فکر کنم از اثرات هارپ آمریکا باشه .........
 • محمد IR ۱۸:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  4 1
  هر 2 سال یک بار داره عین حادثه بم تو جاده های ایران (حدود 18 هزار کشته در سال) اتفاق می افته و هیچکس عین خیالش نیست !!
 • عبدالرئوف بلوچزهی IR ۱۸:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  2 2
  توجه توجه این یک آزمایش الهی است تا همگی از خواب غفلت بیدار شده و خود را متوجه الله نمائید تا الله را فراموش نکنید هستند اکثر اصلا از یاد خدا غافلند.
 • بدون نام IR ۱۸:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  1 1
  به امید روزی که به این گونه زلزله ها بخندیم اومدن زلزله برامون مثل خورشیدگرفتگی ماه گرفتگی باشه البته بایستی قبل از زلزله بازسازی مناطق مسکونی کشور جدی گرفته شود.
 • هرمزگان سرافراز IR ۱۸:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  0 3
  دوستان من،هموطنانم،کافی است واژه ی هارپ را در گوگل سرچ کنید تا پی به علت زلزله های اخیر ایران ببرید!!! حدوداً چهار سال پیش بود که در بندر عباس،سه شب پیاپی در ساعت حدوداً دو نصف شب زلزله ی شدیدی آمد.حتی استاندار توصیه می کرد بیرون بخوابید.پس از آن توصیه کردند ماهی نخورید چرا که تمامی آبزیان به شکل عجیبی مرده بودند.... زلزله های شبانه ای که همراه با صدای شدید و تشعشع نور زیادی بود... سه شنبه ی هفته ی پیش اطراف بوشهر لرزید در همین ساعات و درست یک هفته ی بعد یعنی امروز سه شنبه بازهم زلزله آمد قربانی بعدی کچاست؟؟؟؟هرمزگان؟شیراز؟کرمان؟و یا هرجای دیگر از ایران.در نظر بگیرید که نزدیک انتخابات هم هستیم
 • عطا26 IR ۱۸:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  2 0
  واقعا شدت زلزله زياد بود توي قشم هم به خوبي احساس شد
 • magid US ۱۸:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  1 1
  سلام من از زاهدانم لان به زور آن شدم ببینم واقعا چه خبره ولی اینجا الان همه شیشه ها نرم شده تو حل ما از 20 خونه 7 تاش خراب شده و کلا همه وحشت کردن
 • علیرضا IR ۱۸:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  1 1
  دلیل کم بدن تلفات جمعیت کم اون جاست اگراعلام شد
 • بدون نام IR ۱۸:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  1 1
  دوستان اینقدر اسم گناه رو نیارین اروپا از نظر زمین شناسی پیره و دیگه زلزله نمیاد ولی ایران جوان هست تمام دیگه خواهشا این بحثا رو نکنید ممنون
 • عبدالروف سبحانی IR ۱۸:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  3 0
  قبل از هر چیز خداوند را شاکریم که زلزله سراوان فعلا به خیر گذشت . متاسفانه کار شناسان هر احتمالی را برای اندک بودن تلفات و خسارات این زلزله مطرح می کنند جز لطف و رحمت خداوند تبارک و تعالی را . که به نظر اینجانب لطف و کرم الهی اولین و آخرین عامل اندک بودن خسارات و تلفات بوده است . خدایا هزاران بار شکر. خداوند تبارک و تعالی در قران کریم می فرمایند :و ان تعدوا نعمت الله لا تحصوها ان الانسان لظلوم کفاریعنی اگر بخواهید نعمت های الهی را بشمارید نمی توانید قطعا انسان ستم پیشه و ناسپاس است...
 • رضا آواره IR ۱۸:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  2 2
  خیلی شدید بود من تو دبی احساس کردم خدایی مورد غضب پروردگار واقع شده ایران.از بس گناه زیاد شده
 • فاطمه IR ۱۸:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  1 1
  خدايا به خانواده ها صبر عطا بفرما و ظهور آقا را نزديک تر
 • داراب IR ۱۸:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  2 1
  داراب واقع در استان فارس به شدت 4.3 لرزید 5 زخمی داشته است
 • علی از چهار محال IR ۱۸:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  2 0
  سلام ! تهرانیهای عزیز وقت آن نشده که عبرت بگیرید هشدار تا کی لونه گنجشکهاتون را بفروشید بیایید تو زادگاه خودتوت با پولش یه قصر محکم بسازید برای خودتان چه لذتی دارد در محلی که پر از دوده امنیت جانی ندارید زندگی میکنید فرض میکنیم خونتون ضد زلزله ! از کجا معلوم برج بغل دستی خراب نشه تو سرتون ! مغازه ای که خرید میکنید امنه ؟ محل کارتون چطور ؟ آدم پول را میخواهد برای سلامتیش ! برا آسایشش! بفروشید ! بیایید تو روستاها ویلای اون چنانی بسازید ! از زندگیتون لذت ببرید ! یه قسمتی از سرمایتون هم که شده دلار و سکه تبدیلش کنید به یه کار جمع و جور که هم خرج خودتون در بیاد هم یه روستایی صاحب شغل بشه! تصور کن من کجا دارم اینا را مینویسم ! جلوم یه درخت گلابیه که پر شکوفه سفیده! تک و توک برگایه سبزش باز شده !
 • بدون نام IR ۱۸:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  1 0
  خدا به داده مون برسه
 • محمدرضا IR ۱۸:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  2 4
  سلام دوsستان عزیزم برادران وخواهران گرامی بیاییم حالا که این زلزله به شکر خدا خیلی تلفات نداشته یه کم بیشتر به هم رحم کنیم.با هم مهربون باشیم تا خدا هم بهمون رحم کنه. از گناهامون توبه کنیم. بلای آسمانی همیشه بوده وخواهد بود...
 • اسماعیل IR ۱۹:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  2 0
  دعا کنید خدا رحم کنه
 • سرباز IR ۱۹:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  4 0
  من از راسكم اينجا زلزله به قدري شديد بود كه يك كوه بزرگ كامل ريزش كرد
 • بدون نام IR ۱۹:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  3 0
  نمیدونم چرا بعضی ها سعی دارند نمک رو زخم مردم زلزله زده بریزند و زلزله را به گناهشون ربط بدند. اگه شهر خودتون هم زلزله اومده بود همین حرف رو میزدید؟!! متاسفانه در ایران گسل های زیادی وجود دارد مثل کشور ژاپن . بهتر به جای این حرف ها مناطق زلزله خیز شناسایی بشه و ساختمان های اون منطقه ها مجهز تر ساخته بشه و حتی بهتر است روی گسل ها ساخت و ساز نشه و ....
 • هدی IR ۱۹:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  2 0
  خدایا خودت به همه مون رحم کن ما ازین جا کاری از دستمون بر نمیاد اما بدونید با شما هم دردیم :(
 • mohammad_abi70 IR ۱۹:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  4 0
  وقتی قدرت زمین لرزه رو از شبکه خبر از یه مجری شنیدم بخدا موها سرم سیخ شد. بدنم سست شد. دقیقا گفت (متاسفانه دقایقی پیش زمیلرزه شدیدی به بزرگی بیش از 7 ریشتر استان سیستان و بلوچستان را لرزاند.)
 • رامین CA ۱۹:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  2 0
  دوستان عمق کانون زلزله زیاد بوده، شاید دلیلش همین بوده که خسارتش کمه. البته باید مکانیزمش هم بررسی بشه تا دقیق تر مشخص بشه. حالا بریم دانشگاه ببینیم US ARRAY چی ثبت کرده.
 • unes A1 ۱۹:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  3 2
  سیستان....................... تسلیت
 • مجيد IR ۱۹:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  2 1
  ماشالا همينحورى اونجا خيلىامن بود اينم اضافه شد.به همه مردم سيستان وبلوچستان از صميم قلب تسليت مىگم ,خدا صبر بهتون بده.
 • soltan-as IR ۱۹:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  7 0
  الله نگه دار بلوچای باغیرت باشه
 • زاهدانی IR ۱۹:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  1 1
  خدا رو شکر خسارت زیاد نبوده ولی تو زاهدان بشدت احساس شد.
 • حسام IR ۱۹:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  0 4
  هارپ!
 • ایرندگانی IR ۱۹:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  1 0
  من خود خاشم 85 کیلومتری کانون زلزله خیلی وحشتناک بود 20 ثانیه انگار روی موج آب سوار بودیم. داشتم به ساختمون های اطراف نگاه میکردم که کی میریزن و لی خدارو شکر تلفات جانی و مالی نداشت . ولی کوها ریزش کردن و غبار تو هوا پراکنده شد.
 • مهدي IR ۱۹:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  7 27
  با سلام اين زلزله ها كار آمريكاست كه مي خواد به تاسيسات اتمي بوشهر آسيب بزنه
 • ایرندگانی IR ۱۹:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  14 2
  تا الان تو خاش و مرکز زلزله هیچ گونه پس لرزهای حس نشده. دعا کنین پس لرزه نیاد.
  • بدون نام EU ۲۲:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
   2 0
   اتفاقا پسلرزه های کوچیک میتونه خیلی کمک کنه چون تمام نیروی پتانسیل جمع شده در گسل ها یواش یواش خالی میشه و از زلزله ی قوی جلوگیری میشه.
 • نسیم یه زلزله دیده از اهر IR ۱۹:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  3 1
  واسه هم وطنام تو سیستا بلوچستان از خداوند صبر میخوام امیدوارم غم اخرشون باشه راستی خواستم بگم جونتونو دوس داری شب به خانه هاتون نرید ما خودمون تو زلزله اذربایجان 3 ماهی بیرون خوابیدیم تا بالاخره سرما فراریمون داد خدا به دادتون برسه وقتی خبر زلزله رم شنیدم فقط گریه کردم خدا آرامش رو به خونه هامون برگردونه پس کی زلزله تموم میشه ما تو اهر دیشب چند تا زلزله رو احساس کردیم ریشترش کم بود ولی کلی از لحاظ روحی ریختیم به هم شما دیگه چیکار میکند اخه چرا این قدر زیاد 7/8 هم زلزله میاد اخه
 • محمدحسن IR ۲۰:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  2 1
  عزیزی که آیات ابتدایی سوره واقعه رو نوشتی،این آیات درباره ی روز قیامت هست
 • وحید- چابهار IR ۲۰:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  3 0
  بنده چابهار هستم.سر سفره داشتیم نهار می خوردیم که زلزله آمد.چندین ثانیه هم طول کشید. البته نکته ی مهمی که می خواستم عرض کنم این است که واقعا خداوند رحم کرد و این نشان دهنده لطف و کرم خداوند است که بندگانش را دوست دارد که هیچ گونه خسارت جانی وارد نشده است.امیدوارم که بیشتر شکرش را بجا آوریم.
 • ایرندگانی IR ۲۰:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  4 0
  بسیار وحشتناک بود. من در خاش هستم فاصله تا کانون زلزله 85 کیلومتره. حدود 20 ثانیه لرزید. انگار روی موج آب بودیم. کوههای اطراف هم ریزش کردن و غبار به هوا بود. تا الان یک پس لرزه 4 ریشتری داشت. خوشبختانه تلفات جانی و خسارت نداشته. دعامون کنین
  • آسیه قربانی دادکان IR ۰۴:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۸
   0 0
   راست میگین خیلی وحشتناک بود ولی 40 ثانیه لرزید!
 • رها IR ۲۱:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  5 1
  من خاش هستم حتی فک کردن به زلزله ای که آمد وحشتناکه دع کنید از پس لرزه های بعدش خدا رحم کنه به همه مسلمونا
 • مهران DE ۲۱:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  2 0
  باسلام خدمت دوستان من ازسراوان هستم خداروشکر زلزله تلفات نداشته تاالان که ساعت 21:00 هستش پس لرزه نداشته ولی واقعا قوی وخطرناک بود طوری که خودم مثل برق پریدم بیرون وایستادم ولی هنوز دیوارها وتیرهای برق هرچی بود مثل بید میلرزید خدانیاره دیگه وحشتش هنوز تو دلمه
 • یاشار IR ۲۲:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷
  2 0
  واقعا خیلی سخته خداکنه تلفات انسانی نداشته باشد ومن اززلزله شهرستان ورزقان هستم فعلا درکانکس زندگی می کنیم روزهای سخت 21مراد91 درخاطرات مان زنده شد
  • سروش IR ۱۵:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۸
   0 0
   داداش خدا شما رو هم کمک کنه!خونه ما هم تو تبریزه حتی واسه کمک به مردم اهر و ورزقان رفته بودیم!!اگه چیزی خواستی حتما بنویس تا اونجایی که از دستم بر بیاد کمک میکنم:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
 • ابراهیم IR ۰۰:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۸
  2 9
  امام صادق می فرماید: هرگاه در جامعه ای امر به معروف و نهی از منکر ترک شد، بلا نازل می شود و وقتی که بلا نازل شد ، تر و خشک با هم می سوزند.
 • عماد IR ۱۴:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۸
  1 0
  امیدوارم تمام کسانی که صدمه دیدن هرچه زودتر وضعشون بهتر بشه و برای اونایی که عزیزانشونو چه توی این زلزله و چه توی بمب گذاری بوستون آمریکا از دست دادن آرزوی صبر دارم
 • بی نام IR ۲۰:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۳
  0 0
  ببینم زمان این زلزله کی بوده ؟