۰ نفر
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۶:۰۰

«اصلا مهم که نیست» عنوان جدیدترین مجموعه شعر علیرضا بهرامی است که در نمایشگاه کتاب از سوی نشر آموت عرضه شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، این کتاب که گزیده‌ای از شعرهای پس از سال 88 شاعر را شامل می‌شود، برخلاف مجموعه شعر پیشین بهرامی با نام «وقتی که برف می‌بارد» که تم عاشقانه داشت، به حال و هوای اجتماعی و حتی سیاسی هم ورود یافته است.
 
علیرضا بهرامی درباره این شعرها گفته است: «وقتی در شهری مثل تهران زندگی می‌کنیم، نمی‌شود که شاعر تمام صداقتش را زیرپا بگذارد و به شکلی مسخره از حوض فیروزه یا کمان ابروی یار صحبت کند. او می‌تواند این موضوعات را آرزو کند، اما اگر همه روایت‌اش به این سمت برود، توهم ایجاد می‌کند.»


 
او می‌افزاید: «من به شخصه، خودم موافق وا دادن در برابر این تلخی‌ها نیستم ولی بویژه در زبان شعر می‌توان به نوعی تعادل رسید که در آن، هم از ترور و مرگ سخن گفته شود و هم از دوست داشتن و زندگی کردن.» 
 
در مجموعه شعر «اصلا مهم که نیست»، علاوه بر 50 شعر سپید، 10 شعر نیمایی هم با رویکردهای جدید و در فصلی با عنوان «صدای باستانی سکوت» منتشر شده است.
 
مجموعه شعر «اصلا مهم که نیست» در 88 صفحه و شمارگان 1100 نسخه با قیمت چهار هزار تومان ازسوی نشر آموت عرضه شده است.
 
از علیرضا بهرامی قرار بود مجموعه غزل «غم صدای تو یعنی...» هم در نمایشگاه کتاب امسال ازسوی نشر نیماژ عرضه شود که بنا بر اعلام ناشر، مجوز نشر آن پس از گذشت چند ماه، بلاتکلیف مانده است.
 
58244
کد خبر 290576

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =