ایسنا نوشت:

در پی انتشار اخباری در خصوص کمک آمریکا به کشورهای منطقه برای مقابله با آنچه تهدید سایبری ایران می‌خواند، نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز ادعا کرد که ایران و متحدین فلسطینی و لبنانی اش حملات سایبری بی‌وقفه‌ای را علیه سیستم‌های کامپیوتری این رژیم انجام می‌دهند.

خبرگزاری رویترز با اشاره به این خبر افزود که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی به جزییات تعداد حملاتی که مدعی است توسط ایران و متحدینش انجام می‌شود، اشاره‌ای نکرد اما در عین حال مدعی شد که سایت‌های آب، برق و بانکی این رژیم نیز تحت این تهدید قرار دارند.

وی در کنفرانسی درباره جنگ‌افزار سایبری در تل‌آویو ادعا کرد: در ماه‌های گذشته ما افزایش قابل توجهی را در دامنه حملات علیه اسرییل توسط ایران شناسایی کرده‌ایم. این حملات مستقیما توسط ایران و از طریق واسطه‌هایش انجام می‌گیرد.

نتانیاهو در ادامه این ادعا افزود: با وجود حملات بدون توقف علیه ما، شما فقط درباره تعدادی از آنها می‌شنوید زیرا ما بیشتر آنها را خنثی کرده‌ایم.

نتانیاهو در سال 2011 هیات مدیره ملی سایبری را با مسوولیت حمایت از سیستم‌های کامپیوتری این رژیم در برابر اختلالات راه‌اندازی کرد.

این ادعاها در حالی مطرح می‌شود که بنا بر این گزارش، باور بر این است که رژیم صهیونیستی و آمریکا در پس حملات سایبری علیه برنامه هسته‌یی ایران در سال‌های اخیر قرار داشته‌اند.

در عین حال دولت آمریکا که "ایران‌هراسی" را بهانه‌ای برای فروش تسلیحات خود به کشورهای منطقه با انعقاد قراردادهای چند میلیارد دلاری کرده است، این بار قصد دارد در فضای سایبر این سیاست را ادامه دهد و سخت‌افزار و نرم‌افزارهای امنیت سایبر خود را در منطقه به فروش برساند و بنا بر گزارش روزنامه نیویورک‌تایمز به نقل از مقامات عالی‌رتبه آمریکایی، دولت اوباما کمک به متحدانش در خاورمیانه را برای تقویت دفاع‌شان در برابر آن چه زرادخانه تسلیحات سایبری رو به رشد ایران می‌خواند، آغاز کرده است.

بنابراین گزارش مقامات آمریکایی مشخص نکرده‌اند که کدام کشورها در این خصوص برای مقابله با توانایی‌های کامپیوتری ایران درخواست کمک کرده‌اند اما به گفته برخی مقامات این فهرست شامل کشورهایی است که به ادعای آن‌ها در دنبال کردن نقل و انتقال تسلیحات و ردگیری آن‌ها در بنادر و ارایه اطلاعات به آمریکا درباره اقدامات ایران فعال‌تر بوده‌اند.

بنابراین گزارش سه کشور فعال در این حوزه شامل عربستان، امارات و بحرین است.

این گزارش حاکی است دستورالعملی که روز جمعه به امضای رییس‌جمهور آمریکا رسید تاکید می‌کند که دولت اوباما چطور برای آماده کردن خود و متحدانش تلاش می‌کند. بنابر اخبار افشا شده در این باره دولت اوباما یک عملیات بزرگ نظارت اینترنتی را به اجرا در آورده است.

این دستورالعمل شامل اعلام این موضوع است که آمریکا حق "اقدام پیش دستانه" علیه تهدیدهای بالقوه را برای خود محفوظ می‌داند.

پنتاگون این بار پیشنهاداتی برای تامین سخت‌افزار و نرم‌افزارهای پیشرفته برای دفاع شبکه کامپیوتری که می‌تواند در سراسر خلیج‌فارس به فروش برسد را تدوین کرده است. برنامه‌های آموزشی مربوطه شامل آموزش امنیت کامپیوتر، نیروهای نظامی و همکاری با شرکت‌های خصوصی است.

/2727

کد خبر 297704

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • مختار IR ۱۴:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۳/۲۲
    11 3
    خوب کردند استاکس نت یادتونه ای احمق های اسرائیلی