ستاد انتخابات کشور: محدودیتی برای رای دهندگان نیست/ اخذ رای با شناسنامه و شماره ملی

تسنیم نوشت:

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه‌های شماره 9 و 10 راجع به شرایط و محدودیت‌های رای دادن توضیحاتی ارائه داد.
در اطلاعیه شماره 9 ستاد انتخابات کشور آمده است:

به اطلاع کلیه هموطنان عزیز می‌رساند از آنجا که در انتخابات ریاست جمهوری هیچ محدودیت و ممنوعیتی برای مراجعه رای‌دهندگان به شعب اخذ رای وجود ندارد، همه واجدین شرایط می‌توانند در نقاط مختلف کشور اقدام به رای دادن نمایند.

بنابراین آن دسته از هواداران که به هر دلیل در شهر محل سکونت خود حضور ندارند، می‌توانند با مراجعه به نزدیکترین شعبه در دسترس با انداختن رای خود در انتخابات ریاست جمهوری شرکت نمایند.

لازم به ذکر است در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی تنها کسانی حق رای دادن دارند که در انتخابات دوره نهم مجلس شورای اسلامی در همان حوزه انتخابیه رای داده‌ باشند و یا در دوره مذکور رای نداده باشند.

همچنین در اطلاعیه شماره 10 این ستاد آمده است:

به اطلاع کلیه هموطنان عزیز و اعضای شعب اخذ رای می‌رساند که اخذ رای در کلیه شعب ثابت و سیار فقط با ارائه شناسنامه و شماره ملی رای دهندگان امکان‌پذیر است و هیچ مدرک دیگری به جز شناسنامه قابل قبول نیست.

ضمنا به کلیه رای‌دهندگان گرامی در انتخابات ریاست جمهوری توصیه می‌شود جهت تسهیل و تسریع در روند اخذ رای کارت ملی خود را همراه داشته باشند.آن دسته از هموطنان محترم که شماره ملی خود را نمی‌دانند، برای اطلاع از شماره ملی می‌توانند از طریق تماس تلفنی با ادارات ثبت‌احوال شماره ملی خود را دریافت نمایند.

29219

 

 

کد خبر 298397

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =