سخنگوی قوه قضاییه از وکالت ۱۰ میلیاردی برخی وکلا در پرنده فساد ۳ هزار میلیاردی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سخنگوی دستگاه قضایی در ادامه نشست خبری خود ویژگی‌های وکیل را ارزان‌ بودن، امین بودن و در دسترس بودند دانست و گفت: اگر قیمت وکالت بالا باشد مردم محروم نمی‌توانند از وکیل استفاده کنند و این موضوع به نفع یک عده پولدار تمام می‌شود و افرادی که غنای مالی دارند گاهی بیش از حق خود کارها را به تأخیر می‌اندازند اما کسی که توانایی مالی ندارد نمی‌تواند از وکیل استفاده کند.
محسنی اژه‌ای تأکید کرد: بنابراین یک امر لازم عقلانی به نفع یک طبقه خاص تمام می‌شود.
وی گفت: وکیل باید در دسترس عموم مردم باشد چرا که گاهی در یک زمان فوق‌العاده مهم نیاز به استفاده از وکیل احساس می‌شود.
سخنگوی قوه قضاییه در ادامه گفت: وکیل باید امین باشد چرا که اگر این ویژگی را نداشته باشد لغزش پیدا می‌کند برای مثال در پرونده فساد 3 هزار میلیاردی وکیلی هم از شاکی و هم متهم وکالت گرفته بود بدون اینکه دو طرف بدانند و از شاکی در همان مرحله 600 میلیون تومان پول گرفته بود.
وی افزود: حتی در پرونده فساد 3 هزار میلیاردی وکلایی داشتیم که قرارداد 10 میلیاردی بستند این قراردادها بر چه مبنایی است؟ آیا رئیس جمهور می‌تواند یک طرفه لایحه‌ای از که از طرف قوه قضاییه آمده را به تشخیص خود بایگانی کند؟ این اقدامات به هیچ عنوان درست نیست و در واقع لایحه‌ای که برای نفع عموم جامعه تنظیم شده می‌تواند به جامعه ضرر برساند به نظر من اگر بخواهیم از حقوق مردم دفاع کنیم باید همه این جهات را مورد توجه قرار دهیم.

 

خرداد بی حادثه
اژه ای همچنین در بخشی از سخنانش گفت: خوشبختانه خرداد امسال خواسته رهبر معظم انقلاب مبنی بر خلق حماسی سیاسی رقم خورد و انتخابات پرشور، بانشاط و در امنیت کامل در کشور برگزار شد.
سخنگوی دستگاه قضایی ضمن تبریک مجدد به رئیس جمهور منتخب گفت: یکی از ویژگی‌هایی که ما در انتخابات یازدهم شاهد آن بودیم قانون‌مداری تمامی شرکت‌کنندگان اعم از نامزدها و هواداران آن‌ها در انتخابات بود.
وی افزود: امیدواریم قانونگرایی بین همه طبقات نهادینه شود و همه خود را ملزم به اجرای قانون بدانند که اگر این موضوع محقق شود بسیاری از چالش‌هایی که با آن مواجه هستیم به وجود نمی‌آید.
محسنی اژه‌ای ادامه داد: با این انتخابات پرشور و با رعایت امانتداری از سوی همه دست‌اندرکاران خط بطلانی روی تلاش‌های دشمن از گذشته تا به حال کشیده شد.
47232

کد خبر 301416

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • مصطفی دانشجوی حقوق RS ۱۱:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۰
    8 7
    آقای اژه ای حق الوکاله بر مبنای قانون وکالت تنظیم میشه که اگر اشتباه نکنم ده درصد از کل مبلغ دعوی یا دعواس ده درصد 3 هزار میلیلارد چقدر میشه؟! چقدر قشر بدبختی هستن وکیلها طبق قانون عمل میکنن میگن چرا زیاد میگیرین کم میگیرن میگن واسه این میگیرین که مشتری داشته باشین و ...