خانه ملت نوشت:

نمایندگان مجلس در طول یک سالی که از عمر مجلس نهم گذشت جمعا با ۴۹۴۳ تذکر به اعضای هیئت وزیران دولت‌ دهم بیشترین تذکر را به رئیس جمهور و کمترین تذکر را به وزیر اطلاعات دادند.
نمایندگان مجلس در طول مدت یک سالی که از عمر مجلس نهم میگذرد جمعاً ۴۹۴۳ تذکر به اعضای هیئت وزیران دولت‌ دهم داده اند.

بر این اساس نمایندگان از آغازین نشست مجلس نهم(۷خرداد۹۱) تا ۲۹ اردیبهشت ۹۲، جمعاً ۴۹۴۳ تذکر به اعضای هیئت وزیران دولت‌ دهم دادند که از این میان رئیس‌جمهور بیشترین و وزیر اطلاعات کمترین تذکر را دریافت کردند.

بیشترین فراوانی این تذکرات را، حوزه‌های مدیریت اجرایی کلان کشور، راهسازی، پرداخت مطالبات و حقوق بازنشستگان، تقسیمات کشوری، احداث سد و تأمین آب، تأمین و توزیع کود شیمیایی و نهاده‌های دامی و کشاورزی و بازار محصولات، استخدام آموزشیاران نهضت سوادآموزی و معلمان پیش‌دبستانی، قیمت کالاهای اساسی وسایر مسائل اقتصادی شامل می‌شود‌ که جزئیات آن در نمودار زیر به صورت تطبیقی آمده است.

بر اساس ماده ۲۰۸ آیین نامه داخلی مجلس، در کلیه مواردى که نماینده یا نمایندگان مطابق اصل هشتاد و هشتم (۸۸) قانون اساسى، از رئیس جمهور یا وزیر درباره یکى از وظایف آنان حق سؤال دارند، مى‏توانند درخصوص موضوع موردنظر به رئیس‌جمهور و وزیر مسؤول کتباً تذکر دهند، هیأت رئیسه مجلس خلاصه تذکر را در جلسه علنى مجلس قرائت و متن کامل تذکر را به رئیس‌جمهور یا وزیر مربوط ابلاغ می‌کند.

دولت و مجلس

/2727

کد خبر 301552

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مهدی IR ۰۵:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۲
  15 0
  خوبه دوستان دولتی اینم به امار عملکردهاشون اضافه کنند واقعا حیفه این همه افتخارات رو پنهان کنیم!!!!!!!!!
 • مهدی A1 ۰۹:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۵
  6 0
  افرین دکتر در دریافت تذکر از نمایند گان مجلس هم اول شدی .