مهر نوشت:

فرمانده یگان حفاظت کهگیلویه و بویراحمد از درگیری مسلحانه یک گروه 12 نفره از شکارچیان متخلف با محیط بانان منطقه حفاظت شده دنا خبر داد.
محسن عبدی پور با بیان این مطلب افزود: به دنبال گزارش مردمی مبنی بر حضور افراد مسلح در منطقه حفاظت شده دنای شرقی، صبح یکشنبه مورخ ۱۳۹۲/۴/۹ رئیس اداره محیط زیست شهرستان بویراحمد به همراه تعدادی از نیروهای یگان حفاظت محیط زیست اعزام و با یک اکیپ ۱۲ نفره از شکارچیان شرور و حرفه ای درگیر می شوند.
به گفته وی، متخلفان بدون توجه به فرمان ایست محیط بانان، ضمن تیراندازی به سمت مامورین اقدام به فرار می کنند که به علت ناهمواری جاده خاکی خودروی آنها منحرف و متوقف می شود.
عبدی پور اظهار داشت: شکارچیان متخلف پس از پیاده شدن از خودرو به درگیری تن به تن و مسلحانه با محیط بانان پرداخته و با توجه به برتری تعداد نفرات شکارچیان غیرمجاز، پس از ضرب و شتم محیط بانان بناچار به ترک منطقه می شوند اما در نهایت نیروهای یگان حفاظت محیط زیست موفق می شوند یک نفر از متخلفین را دستگیر و خودرو، ادوات شکار و لاشه یک راس کل وحشی را توقیف کنند.
فرمانده یگان حفاظت کهگیلویه و بویر احمد با بیان اینکه گلوله های شلیک شده از اسلحه کلاشینکف شکارچیان غیرمجاز به محیط بانان آسیب جدی وارد نکرده و تنها یکی از گلوله ها به خودرو خود متخلفان اصابت کرده تصریح کرد: البته در جریان درگیری تن به تن محیط بان محمد فصیح مفرد از ناحیه پشت دست و پا به شدت مجروح شده و هم اکنون تحت مراقبت های پزشکی قرار دارد.
عبدی پور یادآور شد: هسته اصلی این گروه ۱۲ نفره ۳ نفر از متخلفان حرفه ای بودند که علاوه بر شکار غیرمجاز دارای سوابق جرمهای متعدد دیگری نیز هستند که سه نفر اصلی که برای شکار وارد منطقه می شوند تعدادی از افراد محلی را با خود همراه می کنند تا در صورت مواجهه با محیط بانان سایر نفرات با مامورین درگیر شده و نفرات اصلی فرار کنند.
وی افزود: در حال حاضر متخلف دستگیر شده به همراه خودرو و ادوات توقیفی به مراجع قضایی معرفی و در جریان بازجویی تمام همدستان خود را معرفی کرد که با مشخص شدن هویت تمام متخلفان و با دستور اکید قاضی پرونده، تلاش گسترده نیروی انتظامی برای بازداشت سایر متهمان آغاز شده است. 
45282

کد خبر 301789

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۱۳:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۲
  9 2
  لعنت خدا بر شکارچیان غیر مجاز ؛
 • بی نام IR ۱۵:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۲
  3 1
  شکار انسان
 • ناشناس IR ۱۵:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۲
  9 1
  باید از محیط بانها حمایت بشه اگه تو این درگیریها یه شکارچی متخلف کشته بشه با محیط بان مثل یک مامور نیروی انتظامی رفتار نمیشه و متاسفانه محکوم میشه
 • بی نام A1 ۱۶:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۲
  7 1
  دریغ از یه گوشمالی حسابی تا اینا باز از این غلطا نکنن
 • بی نام A1 ۱۹:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۲
  10 1
  باید به شدت با این شکارچیان خلافکار برخورد بشه و البته حمایت از محیط بانان. در کنارش کار فرهنگی در اون مناطق تا مردم خودشون جلو شکارچیا رو بگیرن. اگرچه مشکلات اقتصادی هم بی تقصیر نیس در این قضه
 • امیر محمد IR ۱۲:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۷
  0 1
  این جانب شخصا شاهد این جریان بودم که نیروهای محیطبان ماشین انهارا باز رسی کرد وهیچ چیزی نبود و بدلیل بدوبیرا گفتن نیروهای محیطبان به افرادی عادی کا اسم انها را شکارچی قلم داد میکردندبحث بوجود امد که در این حین راننده پژو سوار ماشین شد که یکی از نیروهای محیطبان با یک اسلحه کلاشینکف به پژو سواری تیراندازی کرد ولاستیک ماشین رو زد و با صدای شلیک نیروهای محیط زیست مردم تجمع کردن و راننده ماشین را دستگیر کردن و من تعجبم چرا کسانی را که هیچی به همراه ندارن (نه تفنگ نه وسایل شکاری دیگری)را شکارچی میپندارند..................؟
 • امیر محمد IR ۱۲:۴۱ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۷
  0 1
  مردان خدا در جبهه برا نامداری 8 سال نجنگیدن اما متاسفانه چند نفر انگشت شمار که نمیدانند جبهه خدا کجاست در محیط زیست کهگیلویه و بویر احمدبدنبال نام ونامداری هستن اما به قیمت تهمت زدن به 12 نفر ادم معمولی وبی گناه که دستشان خلا ای بیش نبوده.دین ایمان ان مردان خدا کجا و تهمت های نیروهای محیطبان کهگیلویه و بویر احمد کجا.کجاس این دیار اریوبرزن کجاست غیرت لر بودن........؟ یادمان باشد اول همت خدا