شهروندان درصورت شناسایی کودک ربوده شده و یا فرد یا افرادی که در طول یک ماه گذشته اقدام به نگهداری این کودک کرده اند مراتب را با شماره تماس 51055611 به پلیس آگاهی تهران بزرگ اطلاع دهند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از پایگاه خبری پلیس، در تاریخ 29 خردادماه سال جاری وقوع یک فقره کودک ربایی در منطقه نارمک ـ بزرگراه رسالت ـ تقاطع دوم 16 متری دوم مجیدیه ، به کلانتری 127 نارمک اعلام شد.
زنی جوان ، با وضعیتی بسیار پریشان ضمن مراجعه به کلانتری به مأموران اعلام کرد: در حالیکه پسربچه 8 ماهه ی خود را در داخل کالسکه و در مقابل درب مغازه گذاشته و او نیز خوابیده بود ، برای لحظه ای کوتاه و برای خرید عروسک وارد مغازه عروسک فروشی شده بودم اما هنگام بازگشت از داخل مغازه با کالسکه خالی محمدطه روبرو شدم و متوجه شدم که پسرم را دزدیده اند.
با توجه به حساسیت موضوع ، کارآگاهان اداره یازدهم با مراجعه به محل ربایش به تحقیق از کسبه پرداخته و اطلاع پیدا کردند که محمدطه توسط زنی حدودا 35 ساله با روسری قرمز و مانتوی بنفش ربوده شده و این زن ، پس از اقدام به ربایش کودک و پیش از خروج مادر محمدطه از داخل مغازه ، به سرعت از محل متواری شده است.
سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به حساسیت موضوع تیم ویژه ای در اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در حال رسیدگی به این پرونده است.
محمد طه کودک ربوده شده
سرهنگ حاجی زاده با اشاره به وضعیت بسیار پریشان خانواده کودک ربوده شده بویژه مادر محمدطه که خود را مقصر در ربوده شدن فرزندش می داند ، در ادامه اعلام این خبر گفت: به منظور رسیدگی هرچه سریع تر به این پرونده و به منظور درخواست کمک از شهروندان برای پیدا شدن پسربچه ربوده شده و بازگردان آن به آغوش خانواده اش ، دستور انتشار تصویر محمدطه از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است ؛ لذا از کلیه شهروندان محترم درخواست می شود تا در صورت داشتن هرگونه اطلاعات در خصوص کودک ربوده شده و یا فرد یا افرادی که در طول یک ماه گذشته اقدام به نگهداری کودکی با مشخصات کودک ربوده شده کرده اند ، مراتب را بلافاصله از طریق شماره تماس 51055611 در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند. 

کلاهبرداری 18 میلیارد ریالی به بهانه تحویل خودروهای خارجی
سرهنگ حسین کهیایی، فرمانده انتظامی شهرستان آبادان استان خوزستان گفت: به همت کارآگاهان پلیس آگاهی فردی که با راه اندازی نمایشگاه خصوصی عرضه خودرو ، اقدام به کلاهبرداری میلیاردی از مردم می نمود، دستگیر شد.
او به پایگاه خبری پلیس گفت: در پی وصول گزارشی به پلیس آگاهی آن فرماندهی مبنی بر کلاهبرداری فردی که در قالب نمایشگاه عرضه و فروش خودرو توانسته بود بیش از 18 میلیارد ریال وجه نقد را از شهروندان آبادانی کلاهبرداری کند ، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران قرار گرفت.
در نتیجه تحقیقات و بررسی ماموران پلیس آگاهی آبادان سرانجام مخفیگاه این کلاهبردار متواری در شهرستان کرج شناسایی و در یک اقدام غافلگیرانه دستگیر شد.
این مقام ارشد پلیس ، با بیان اینکه متهم در بازجویی های فنی پلیس به بزه انتسابی معترف شد، خاطرنشان ساخت: بنا به اظهارات فرد دستگیر شده ، وی تحت عنوان بنگاه معاملاتی خرید و فروش خودرو توانسته بود با دادن وعده های دروغین مبنی بر تحویل کوتاه مدت خودروهای خارجی در قبال مبالغی بسیار اندک تر از قیمت واقعی آن ، بیش از 18 میلیارد ریال وجه نقد را از مشتریان گرفته و متواری گردد.
با تشکیل پرونده این کلاهبردار حرفه ای و تحویل وی به مراجع قانونی صبح روز گذشته با صدور قرار مناسب روانه زندان شد.

دستگیری مدیر یک سایت مبتذل
سرهنگ کامبیز اسماعیلی، رییس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان کرمان از شناسایی و دستگیری دایرکننده وب سایتی غیراخلاقی و مبتذل در این استان خبر داد و به ایسنا گفت: در راستای مقابله با جرائم علیه اخلاق و عفت عمومی، ماموران، هنگام پایش فضای مجازی، وب‌سایتی را شناسایی کردند که در آن فردی اقدام به انتشار آهنگ و فیلم‌های مبتذل کرده بود.
وی با بیان اینکه کارآگاهان پلیس فتا با انجام تحقیقات دایرکننده این وب سایت غیرقانونی را شناسایی کردند، گفت: سرانجام متهم پس از هماهنگی با مقام‌قضایی در شهرستان زرند دستگیر شد.
متهم دستگیرشده پس از انتقال به مقر انتظامی ابتدا منکر هر گونه عمل خلاف قانون شد اما پس از مواجهه با مستندات و شواهد پلیس، به جرم خود مبنی بر دایرکردن وب‌سایتی با محتویات مبتذل اعتراف کرد.
به گفته رییس پلیس فتای کرمان مجرم دستگیرشده به دلیل علاقه به فضای مجازی اقدام به طراحی یک وب‌سایت سرگرمی کرده بود اما پس از مدتی آهنگ‌های غیرمجاز و فیلم‌های مبتذل را نیز در وب سایت خود انتشار داده بود. این فرد پس از تشکیل پرونده برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد.

زایمان مادر جوان در آزادراه پردیس
با توجه به پاره شدن کیسه آب خانم جوانی در اتوبان، ماموران اورژانس برای انجام زایمان مجبور به توقف در مسیر بیمارستان و انجام زایمان شدند.
به گزارش مهر، مرکز حوادث و فوریتهای پزشکی اعلام کرد: مأموریتی مبنی بر درد شکم و احتمال زایمان خانم بارداری به آدرس بومهن شهرک طلائیه فاز 1 به مرکز اورژانس تهران مخابره شد. با دریافت خبر یک تیم امدادی اورژانس از نزدیکترین پایگاه به محل اعزام شد.
تکنسینهای اورژانس 115 تهران با حضور بر بالین خانم 28 ساله مشاهده کردند کیسه آب وی پاره و از درد شدید شکم شکایت دارد، با انجام معاینات پزشکی علائمی از زایمان مشاهده نشد و به دلیل شرایط حاد حال مادر بلافاصله با تمهیدات لازم وی را به داخل آمبولانس منتقل و به سمت بیمارستان حرکت کردند.
بنابه اظهارات مادر و معاینات پزشکی مجدد و مشاهده علایم زایمان، آمبولانس برای انجام عمل زایمان در نزدیکی عوارضی اتوبان تهران - پردیس متوقف شد.
همکاران اورژانس در داخل آمبولانس عمل زایمان را انجام داده و پس از به دنیا آمدن نوزاد (پسر) اقدامات لازم و حیاتی را برای مادر و فرزند انجام داده و مادر و نوزاد را در صحت و سلامت کامل تحویل بیمارستان امام حسین (ع) دادند. 

سرهنگ قلابی، سارق خودرو از آب درآمد
کارآگاهان پلیس آگاهی تهران‌بزرگ فردی را به بهانه خرید خودرو، آنها را سرقت می‌کرد را دستگیر کردند.
به گزارش ایسنا، ماموران کلانتری 114 غیاثی در21 خردادماه امسال در جریان سرقت یک دستگاه خودرو پژو پارس در خیابان خاوران قرار گرفتند که با حضور صاحب خودرو در کلانتری، وی به مأموران اعلام کرد: به دلیل مشکلات مالی قصد فروش خودرو شخصی‌ام را داشته و به همین علت آگهی فروش خودرو را به همراه شماره تماس، در پشت شیشه عقب ماشین چسبانده بودم تا اینکه یک روز قبل از سرقت فرد ناشناسی با من تماس گرفت و مدعی شد که خودرو را در خیابان دیده و قصد خرید آن را دارد؛ فردای روز سرقت این شخص برای بازدید و خرید خودرو، با من داخل گاراژ ... واقع در خیابان خاوران ملاقات کرد و زمانی که به بهانه امتحان کردن ماشین، موتور خودرو را روشن کرد، در یک لحظه و با استفاده از غفلت من اقدام به سرقت ماشین کرده و از محل متواری شد.
با توجه به شیوه و شگرد سرقت و احتمال سابقه‌دار بودن سارق، کارآگاهان با انجام چهره‌نگاری و بررسی بانک اطلاعات مجرمان سابقه‌دار موفق به شناسایی فرزین شدند که از سال 75، بارها و به اتهام ارتکاب جرایم مختلف ایراد ضرب و جرح، غصب عناوین و مشاغل دولتی و ... بارها دستگیر و روانه زندان شده بود.
با شناسایی هویت متهم، کارآگاهان پایگاه ششم با اخذ نیابت قضایی به محل سکونت فرزین در منطقه سلطان‌آباد مراجعه و در تحقیقات خود اطلاع پیدا کردند که وی پس از آزادی از زندان در سال 1391 محل سکونت خود را تغییر داده که مأموران پلیس آگاهی شهرستان قم در حین گشت‌زنی به یک دستگاه خودرو پژو پارس مشکوک شدند که با بررسی سوابق خودرو اطلاع پیدا کردند که خودرو مسروقه بوده و دستور توقیف خودرو و دستگیری سرنشینان آن از سوی پایگاه ششم پلیس‌آگاهی تهران‌بزرگ در سیستم جامع پلیس ثبت شده است. خودرو به همراه دو سرنشین داخل آن توقیف و هویت راننده آن به نام فرزین مورد شناسایی قرار گرفت.
با انتقال سرنشینان خودرو به پلیس‌آگاهی شهرستان قم و انجام تحقیقات‌اولیه مشخص شد که سرنشین دوم خودرو از مسروقه‌بودن ماشین و هویتِ فرزین به عنوان یک مجرم سابقه‌دار هیچ اطلاعی نداشته و متهم قصد داشته تا با غصب عناوین دولتی و به بهانه تهیه وام برای این شخص، اقدام به کلاهبرداری از وی کنند.
در بررسی اسناد و مدارک شناسایی بدست آمده از داخل خودرو مسروقه، کارآگاهان تعداد دیگری از مالباختگان و شکات را شناسایی کردند که متهم به شیوه‌ای مشابه اقدام به سرقت خودرو آنان کرده بود؛ یکی از این افراد، پس از حضور در پایگاه ششم و شناسایی متهم در اظهاراتش به کارآگاهان گفت که این فرد، با معرفی خود به عنوان سرهنگ یکی از ارگان‌های نظامی و به بهانه خرید خودرو سمند با من قرار ملاقات گذاشت؛ زمانی که این شخص از من درخواست کرد تا خودرو را از نظر فنی بررسی کند، من نیز غافل از نیت وی خودرو را در اختیارش قرار داده و او نیز از همین فرصت استفاده کرد و خودرو سمند را در برابر چشمانم سرقت کرد.
سرهنگ کارآگاه محمد اشراقی، رییس پایگاه ششم پلیس‌آگاهی تهران‌بزرگ با اعلام این خبر به ایسنا گفت: با شناسایی تعدادی از مالباختگان که متهم به شیوه‌ای مشابه و با غصب عناوین و مشاغل دولتی اقدام به سرقت خودرو از آنها کرده و با توجه به احتمال ارتکاب سایر سرقت‌ها و جرایم و افزایش تعداد شکات و مالباختگان، دستور انتشار تصویر متهم از سوی بازپرس صادر شد.
فرزین متهم به سرقت
وی از کلیه شکات احتمالی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند خواست تا برای پیگیری شکایات خود به پایگاه ششم پلیس‌آگاهی تهران‌بزرگ واقع در خیابان نبرد شمالی انتهای خیابان شهید بیدی مراجعه کنند.
28245

کد خبر 304811

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام IR ۱۸:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۴/۳۱
    22 0
    وای . خدایا بچه مظلوم پیدا شه .