مهر نوشت:

رئیس کانون کارکنان بازنشسته سازمان تأمین اجتماعی گفت: این سازمان نمی تواند پذیرای مدیران نابلد و ناآشنا به مفاهیم بیمه های تامین اجتماعی باشد.
محمد جعفری در نامه ای خطاب به رئیس جمهور منتخب، ضمن اعلام حمایت این کانون از برنامه های دکتر حسن روحانی به بیان انتظارات و توقعات "مجمع مدیران و کارشناسان ادوار سازمان تأمین اجتماعی" از رئیس جمهور منتخب پرداخت.

وی در این نامه با ذکر جایگاه و اهمیت قانونی سازمان تأمین اجتماعی از قانون اساسی و سند چشم انداز، یادآور شده است، سازمان تامین اجتماعی در طی 60 سال فعالیت با برکت خود از وجود مدیران و کارشناسان خدوم ، تلاشگر و در عین حال متخصص و مجرب سازمانی بهره برده و یکی از دلایل پایایی و مانایی آن نیز همین عرق و حمیت سازمانی همکاران در بدنه های عملیاتی آن بوده است و از رهگذر این قدمت فعالیتی، سازمان به ذخایری از دانش سازمانی نائل شده است که می توانند بخوبی این سازمان را اداره نمایند و دیگر این سازمان نمی تواند پذیرای مدیران نابلد و نا آشنا به مفاهیم بیمه های اجتماعی و فاقد عرق و حمیت سازمانی باشد.

جعفری تأکید کرده است که این سازمان دیگر نبایستی محل کارآموزی مدیران غیر حرفه ای و غیر متخصص و دارای رویکرد و صبغه سیاسی باشد.

وی در نامه خود به رئیس جمهور منتخب نوشت: همانطور که مستحضرید، سازمان تامین اجتماعی یک سازمان خدمات رسان و ارائه دهنده طیف وسیعی از خدمات اجتماعی به قشر عظیمی از آحاد جامعه است، که این سازمان را با عرق جبین خویش شکل و قوام داده اند تا روزی در زیر سایه این درخت تناور به آسایش و آرامش بگذرانند و این امانت مردم می بایست به دست اهلش اداره شود.

رئیس کانون کارکنان بازنشسته سازمان تامین اجتماعی عنوان داشته است: بی شک کارکرد بیمه های اجتماعی که سازمان تامین اجتماعی محوری ترین و اصلی ترین متولی آن در کشور است، به لحاظ نقشی که در بازتوزیع درآمد و کاهش شکاف درآمدی جامعه، حمایت و صیانت از نیروی کار و اعطای آرامش خاطر و امید به آینده و تضمین حداقل های معیشت و سلامت ایفاء می نماید، یکی از ابزارهای تحقق عدالت اجتماعی و همچنین لازمه پیشرفت و تعالی کشور است و بایستی دولت یازدهم از همان ابتدا به این مقوله مهم عطف توجه نموده و به تقویت و استحکام آن بکوشد و از تجربه سه دوره دولتهای قبلی که در اواخر دوره مسئولیت به نقشها و کارکردهای سازمان تامین اجتماعی پی بردند، درس بگیرد.

وی در پایان نامه خود ضمن حمایت همه جانبه کانون کارکنان بازنشسته سازمان تأمین اجتماعی از رئیس جمهور منتخب، افزود: بی شک رابطه مستقیمی بین عدالت اجتماعی و رویکرد "اعتدال" وجود دارد و تأمین اجتماعی راهی مطلوب برای "تدبیر" بهینه امور زندگی مردم و ایجاد "امید" به آینده در اقشار و گروههای هدف است و دولت "تدبیر و امید" بایستی به این مهم توجه ویژه ای نماید و شایسته است تا با عطف به توجه به بدنه کارشناسی و تخصصی سازمان، "تدبیر" به خرج داده و بذر "امید" در عرصه سازمان تأمین اجتماعی بکارد.

۴۷۴۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 305928

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • یک رفیق قدیمی IR ۰۹:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۸
  8 1
  مگه مدیر نا بلد هم داریم مرتضوی یک تنه کافیه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • بی نام IR ۱۵:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۳
   1 0
   اتفاقا زمان مرتضوی بهترین افزایش حقوق و رفاهیات واسه ما بازنشستگان اعمال شد
 • بی نام IR ۰۹:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۸
  6 0
  من نیز یکی از 40000نفر ازبازنشستگان پیش ازموعد میباشم .تامین اجتماعی درسال 87 و88 بیش از دوهزارمیلیارد تومان بابت حقوق سنوات ارفاقی وحق بیمه از بابت ما دریافت نمود وحالا بیش از 5سال است بدنبال حقوق تضییع شده میباشیم که توسط اعمال مدیریت سازمان به حق خود نرسیدیم.
 • بازنشسته تامین اجتماعی- حداقل بگیر IR ۰۹:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۹
  15 0
  لطفا در مورد بیمه تکمیلی و بی خاصیت بیمه دی! هم اقدام فرمائید ما بازنشستگان این بیمه را نمیخواهیم در ضمن نظام هماهنگی حقوق ها را هم دنبال کند با تشکر
 • سید علی رفیعی A1 ۱۶:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۴
  3 6
  ما خواستار انتصاب محمود احمدی نژاد برای ریاست تامین اجتماعی و برقرار عدالت بین این سازمان و تورم هستیم
  • علی IR ۰۴:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۶
   1 0
   جالب بود
  • بی نام IR ۱۱:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۶
   9 0
   اگر میخواست کاری انجام دهد در این مدت میتوانست همسانسازی را انجام دهد ولی این کار را نکرد
 • بهرام بهرام A1 ۱۷:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۲
  0 0
  سلام . اگر همسانسازی حقوق بازنشستکان انجام شود بازنشستکان از سال 88 که این قانون اجرایی شده بود طلبکار هم می شوند