«پنهان زیر باران» خاطرات «علی ناصری» یکی از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس است که با تدوین «سیدقاسم یاحسینی» توسط انتشارت سوره مهر برای دهمین بار منتشر خواهد شد.

به گزارش خبرآنلاین، راوی خاطرات «پنهان زیر باران»، سردار علی ناصری مسئول اطلاعات‌ عملیات لشکر هفت ولیعصر(عج)، جانشین مرکز اطلاعات‌ عملیات قرارگاه کربلا، فرمانده تیپ 6 امام حسن عسکری‌ (ع) و جانشین قرارگاه نصر بوده که سرانجام در تیرماه سال 1385 بازنشسته شده و خاطرات وی که حاصل ماه ها گفت و گو و مصاحبه‌های طولانی او با گردآورنده کتاب(سید قاسم یاحسینی) است.

سید قاسم یاحسینی درباره این کتاب اظهار دارد: برای تدوین این کتاب حدود 70 ساعت مصاحبه با سردار ناصری انجام شد. محتوای این کتاب دربرگیرنده دوران کودکی و نوجوانی ناصری در جاهای مختلف اهواز و روستاهای حومه است. پیروزی انقلاب اسلامی، جذب او به سپاه، شروع جنگ تحمیلی و حضور ایشان در جنگ و مخصوصاً قرارگاه سری نصرت از دیگر بخش‌های کتاب است.

وی ادامه داد: ناصری بعد از عملیات خیبر و قبل از عملیات بدر به اسارت درمی‌آید و حدود 4 سال با نام مستعار اسیر عراق بوده و هر لحظه احتمال این بوده که نامش فاش شود و جانش به خطر بیفتد. در مجموع کتاب جالبی است که نکات ناگفته و بیان نشده‌ای از هشت سال جنگ تحمیلی را روایت می‌کند.

تدوینگر کتاب پنهان زیر باران در مورد علت انتخاب نام کتاب همچنین تصریح نمود: «یک برش از این کتاب چند سال پیش با عنوان «پنهان زیر باران» منتشر شد. در قسمتی از این مجموعه، سردار ناصری و عده‌ای دیگر برای شناسایی به خرمشهر می‌روند و با کمین عراقی‌ها مواجه می‌شوند و مجبور می‌شوند زیر باران بمانند تا عراقی‌ها بروند و این‌ها نجات پیدا کنند. این قسمت تحت عنوان «پنهان زیر باران» چاپ شد. همچنین باران در این‌جا یک حالت استعاره‌ای دارد هم بلاست و هم نعمت و زیر باران یعنی زیر تیغ جنگ ماندن.

درمقدمه این کتاب آمده است: «این کتاب خاطرات مرد بلندبالایی است که آشنای ایل‌ مردان روزگار خود است، اما پیش از همه ما این نیزارهای هور هستند که او را می‌شناسند و حتی نام کوچکش را می‌دانند. این آبراه‌های باریک و پیچ در پیچ هستند که نگاه تیزبین او را در لابه لای چولان‌ها نگه داشته‌‌اند، تا روزی گواهی بدهند که مردی تنها و جسور این آب‌گرفتگی‌های مرموز را در مه و در شرجی، وجب به وجب شناسایی کرده است....

کتاب «پنهان زیر باران» در 496 صفحه، منتشرشده است.

خبر دیگر از این ناشر اینکه، کتاب‌های زندگینامه سیداحمد خمینی(ره) و طاهره صفارزاده، به عنوان دو شخصیت انقلابی از مجموعه «شخصیت‌های مانا» مراحل صفحه‌آرایی را سپری می‌کنند. این کتاب‌ها به ترتیب از سوی جواد کامور بخشایش و ذبیح‌الله حبیبی‌نژاد نوشته شده‌اند.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد خمینی، فرزند امام خمینی(ره) است که همراهی‌اش با رهبر کبیر انقلاب در سال‌های منتهی به انقلاب اسلامی او را در ردیف چهره‌های انقلابی قرار داده است.

طاهره صفارزاده نیز از شاعران آیینی و انقلابی است که به دلیل سرودن شعر‌ «مقاومت انقلابی» در سال 1355 از دانشگاه اخراج شد. تاسیس کانون فرهنگی نهضت اسلامی از اقدامات وی محسوب می‌شود. صفارزاده در سال 2006 از سوی سازمان نویسندگان آسیا و آفریقا به عنوان شاعر مبارز و زن نخبه دانشمند مسلمان برگزیده شد.

در مجموعه 100 جلدی «شخصیت‌های مانا» به زندگینامه شخصیت‌هایی پرداخته می‌شود که در صد سال اخیر بانی فعالیت‌های مهمی در زمینه‌های علمی، سیاسی، فرهنگی و... بوده‌اند. هر مجلد از این مجموعه در 100 صفحه و به‌گونه‌ای نوشته می‌شوند که برای جوانان خواندنی و جذاب باشند.

 

 

6060

کد خبر 305991

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =