۰ نفر
۲۵ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۸:۰۲

خبرگزاری ایسنا نوشت:

مقامات یک شرکت کشتیرانی هند گفتند که مقامات نیروی دریایی ایران یک تانکر نفت هندی را که از عراق برای این کشور نفت می‌برد در خلیج فارس توقیف کرده‌اند.

شرکت کشتیرانی هند، مالک تانکر ام‌تی دش شانتی روز پنج شنبه گفت که مقامات ایران از بعد از ظهر روز سه‌شنبه این کشتی را توقیف کرده‌اند و می‌گویند که این تانکر نفتی سوئزمکس آب‌های ایران را آلوده کرده است.

به گزارش روزنامه‌ی وال استریت ژورنال، تانکرهای سوئزمکس،‌ تانکرهای نفتی با اندازه‌ی متوسط هستند که به طور متوسط می‌توانند یک میلیون بشکه نفت را حمل کنند.

بی.کی.ماندال، رییس و مدیر شرکت کشتیرانی هند در این‌باره گفت: آن‌ها یکی از تانکرهای ما را توقیف کرده‌اند. مقامات ایرانی مدعی‌اند که این تانکر آبشان را آلوده کرده است ولی این کاملا غلط است. این کشتی در نزدیکی آب‌های ایران نبود.

ماندال گفت که مقامات نیروی دریایی ایران روز پنج‌شنبه روی عرشه‌ی کشتی باقی ماندند و ممکن است آن را به یکی از بنادر ایران ببرند.

رییس شرکت کشتی‌رانی هند گفت: ممکن است کشتی را به بندرعباس ببرند.

روزنامه‌ی وال استریت ژورنال گزارش داد که دفتر مطبوعاتی وزارت دفاع ایران به تماس‌های تلفنی و ایمیلی که خواستار اظهارنظر درباره‌ی موضوع شده بود پاسخ نداد.

یکی از مقامات شرکت کشتی‌رانی هند اعلام کرد که این شرکت در حال همکاری با مقامات سفارت هند در تهران است تا این مساله را حل و فصل کند.

آمیتاوا بانرجی، یکی از مقامات ارشد وزارت کشتیرانی هند مدعی شد که ایران بدون هرگونه اقدام تحریک‌آمیزی از جانب این کشتی آن را توقیف کرده است.

او گفت: کنوانسیون قوانین دریایی 1982 سازمان ملل عبور این کشتی را تضمین می‌کند. یک سخنگوی وزارت امور خارجه هند از اظهارنظر فوری درباره‌ی این مساله خودداری کرد.

/222

کد خبر 308546

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =