۰ نفر
۲۵ مرداد ۱۳۹۲ - ۲۰:۲۰

ضرورت یادآوری مطالبات اصحاب فرهنگ و هنر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و فراموش نشدن اهداف و برنامه های ارایه شده در پس انتخابات در اثر روزمرگی و فشار گروه ها و جناح هایی که برآیند رای مردم پشت کردن به برنامه های آنها بود. از وظایف ناظران و مراقبان فرهنگی و هنری است.

 

جناب  آقای جنتی 

سلام علیکم

رای اعتماد مجلس شورای اسلامی برای تصدی پست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رابه شما شادباش می گویم.و اجازه می خواهم چند نکته را که به  تجربه دریافته ام با شما در میان نهم.

 شایسته است در سیاهه برنامه های اعلامی ریاست محترم جمهور که در کارزار انتخابات، رای اعتماد ملت ایران را برای ایشان به ارمغان آورد فارغ از خوش آمد و  بدآیند جناح ها نصب العین خود قرارداده و در اجرای آنها بکوشید. این  برنامه ها در هفت  بند  به این شرح دسته بندی می شوند:

الف) ارایه گزارش صفر آنچه تحویل گرفته اید به ملت  از طریق رسانه ها. ( گزارشی با  رعایت شاخص های  فرهنگی و هنری   که در آن  از نحوه ی ارایه تسهیلات  دو لتی در بخش های مختلف کتاب، نشریه، سینما، تئاتر ، موسیقی و تجسمی به اشخاص حقیقی و حقوقی  طی هشت سال  گذشته را شامل شود. این گزارش ضمن اجرای تعهد ریاست محترم جمهور مبنی بر نامرم ندانستن مردم، برای خود شما و معاونان و مدیران تان  نیزعبرت آموز خواهد بود.)

ب) به کارگماری معاونانی با سابقه روشن و مورد اعتماد اهالی فرهنگ و هنر و یا دست کم  انتصاب مدیرانی  که نگاه قیم مآبانه به اصحاب فرهنگ و هنر نداشته باشند.

پ)  تدوین و تنظیم لوایح قانونی  جامع نظارت بر کتاب، رسانه ها، سینما، تئاتر، موسیقی و تجسمی  که با رویکرد باور و اعتماد به شخصیت مسئول و بالغ هنرمندان و ارباب قلم  و با مشارکت آنان تنظیم شده باشد. تا اینگونه راه را بر اعمال محدودیت های سلیقه ای که بیش ازسه دهه است بر این نخبگان روا داشته شده پرهیز شود.

پ)  مهم رفع تصدی گری دولت را با  بازنگری  و کوچک سازی ساختار و تشکیلات دولت  وواگذاری امور  به مجامع نمایندگی اصناف فرهنگی و هنری و امکان حضور روشمند شان در  تصمیم سازی را به اجرا  در آورده و نهادینه سازید.

ث) هر هفته فرصتی را برای  تازه شدن با دیدار و گفتگو با قله های فرهنگ و هنر(بدون مرزبندی خودی و ناخودی) سرزمینمان نه در دفترتان بلکه نزد آنان فراهم آورید.

ج) از فشار ها و اعمال غیر قانونی  گروه های  خود عمارپندار، نهراسید و بر برنامه ها و مجوز های صادره تان تمام قامت ایستادگی کنید.

چ) شفاف سازی حمایت های مالی و تسهیلات وزارتی با اعلان شاخص های برخورداری و گزارش بر خط آن در سایت وزارتخانه.این اقدام مانع رانتخواری و  چراغ راهنمای شما و معاونانتان در پیشگیری از  بروز تبعیض است.

 

 

 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 308630

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۲۰:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۵
  70 2
  عمار پندارو خوب اومدی!!
 • سعید IR ۲۰:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۵
  82 4
  امیدوارم اولین کار اقای جنتی رفع فیلترسایت سیدمحمدخاتمی عزیزوبزگوارباشد
  • بی نام IR ۲۱:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۵
   0 1
   اصلا به این وزیر جدید خوش بین نیستم. حق بدید. باید منتظر تک تک کردارش بود بعد حکم نهایی را داد.
 • بی نام A1 ۲۱:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۵
  5 1
  خوب بود ااقا خوب
 • بی نام IR ۲۳:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۵
  1 1
  عاشق بند جیمتم دیگه!!!!!! (((((((((((: