تیتر سه وبلاگ‌ها

 • جشنواره فیلم فجر یا جشن پیروزی انقلاب؟

  جشنواره فیلم فجر یا جشن پیروزی انقلاب؟

  در بحث پیرامون جشنواره‌ها یک قانون اولیه وجود دارد. اینکه جشنواره‌ها تابع سیاست‌های برگزار کنندگانشان و کشتزار آنان هستند و در هیچ جای دنیا جشنواره‌ها با سلیقه متقاضیان شکل نگرفته است.

 • کژ راهه‌ای به نام اتحادیه تشکل‌های فرهنگ و هنر

  کژ راهه‌ای به نام اتحادیه تشکل‌های فرهنگ و هنر

  سیدمحسن هاشمی: همان‌گونه که قانون‌گذار برای رسته‌های مختلف شغلی مهندسی و پزشکی نظام‌های جداگانه پیش‌بینی و طراحی کرده است شایسته است برای عرصه سینما به دلیل کثرت مشاغلش، رسانه‌ها و هنرهای تجسمی نظام‌های جداگانه پیش‌بینی و طراحی شود و به تصویب قانون‌گذار برسد.

 • ضرورت لغو الزام به دریافت مجوز ساخت فیلم

  ضرورت لغو الزام به دریافت مجوز ساخت فیلم

  سیدمحسن هاشمی: بیش از ۲۰۰ تن از فیلم‌سازان و فعالان سینما روز سه‌شنبه سیزدهم آذر ماه، در نامه‌ای سرگشاده از مقامات مسئول، ریاست‌جمهوری و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، خواستار لغو الزام به تهیه پروانه ساخت فیلم شدند.

 • پول های مشکوک در فرهنگ و هنر

  اخیرا مباحثی در خصوص تاثیر پول های مشکوک در تولید و عرضه هنرهایی چون موسیقی، سینما و تیاتر و تجسمی پیش کشیده شده است.

 • اقتصاد فرهنگ و هنر

  پیش از هر چیز باید پرسید و دانست که شیوه مدیریت فرهنگ و هنر برای امروز و فردای ایرانمان چگونه خواهد بود؟ مهندسی فرهنگی؟ معماری فرهنگی؟ سیاست فرهنگی تسهیل‌گرا؟ یا سیاست فرهنگی حامی؟ پس از پاسخ به این پرسش‌ها ناگزیر باید پذیرفت که اقتصاد فرهنگ و هنر جزیره‌ای جدا از وضعیت کلان اقتصاد کشور نیست. سپس در این چارچوب می‌توان به موضوع مورد اشاره به گفت‌وگو، نقد و تفسیر نشست!

 • پیوستگی عمیق شعر و نقاشی در آثار سهراب

  سهراب سپهری در میان عموم مردم، شاعری شناخته شده و شهره است اما سهراب نقاش در میان دوستداران هنرهای تجسمی، جایگاهی ممتاز و برجسته دارد.