مروری بر مهمترین اخبار حوادث امروز شنبه 2 شهریور 1392

زوج جوان سه ساعت پس از ازدواج تصمیم گرفتند برای طلاق توافقی به دادگاه مراجعه کنند.
به گزارش مهر، تازه عروس در حالی که سعی می کرد غم بزرگی که بر روی چهره اش نشسته را مخفی کند، رو به روی قاضی دادگاه نشست و با اشاره به همسرش گفت: 6 ماه قبل با سعید در دانشگاه آشنا شدم. او پسر مودب و مهربانی بود. همیشه 5 دقیقه قبل از شروع کلاس ها به دانشگاه می آمد و بلافاصله پس از کلاس، از دانشگاه بیرون می رفت. یک روز وقتی به سمت خانه می رفتم او سد راهم شد و گفت، به من علاقه دارد و می خواهد همراه خانواده اش برای خواستگاری به خانه ما بیاید. یک هفته بعد آنها به خانه مان آمدند و ما با 114 سکه طلا به عنوان مهریه عقد کردیم. همیشه حس می کردم سعید غم بزرگی در سینه دارد و سعی می کند آن را از من مخفی کند. سعید در یک شرکت بزرگ استخدام شد و با کمک پدرش توانست ماه گذشته مراسم عروسی را برگزار کند.
زن جوان ادامه داد: وقتی به خانه آمدیم او از من خواست منطقی به حرفهایش گوش کنم. اول تصور کردم در مورد آینده قصد دارد حرف بزند اما او موضوعی را مطرح کرد که هیچ وقت انتظارش را نداشتم. سعید هیچ علاقه ای به من نداشت و برای ازدواج با دختر دایی اش مرا قربانی کرده بود. آن شب وقتی متوجه علاقه شدید سعید به دختر دایی اش شدم تصمیم به جدایی گرفتم. الان هم مهریه ام را می بخشم تا به صورت توافقی جدا شویم.
مرد جوان هم در دفاع از خود گفت: من عاشق دختر دایی خود بودم، اما او مطلقه بود و تنها راه من برای ازدواج با او شکست در یک زندگی مشترک بود. من هم برای این کار مجبور شدم ازدواج کنم.
قاضی شعبه 260 مجتمع قضایی شهید باهنر پس از شنیدن صحبت های این زوج جلسه دادگاه را تجدید کرد تا آنها درباره تصمیمشان بیشتر فکر کنند. 

حادثه قتل مأمور گارد بندر آبادان در حال پیگیری/موتورسیکلت قاتلان سرنخ حادثه
مدیر بنادر و دریانوردی آبادان گفت: حادثه کشته‌ شدن مأمور گارد بندر آبادان توسط اراذل و اوباش در حال پیگیری است.
سیاوش خدابخشی در خصوص حادثه کشته‌شدن یکی از ماموران گارد حراست این بندر به فارس گفت: این حادثه در حالی اتفاق افتاد که هیچ ارتباطی با اداره بندر نداشته است.
فردی که از دست تعدادی ارازل و اوباش در حال فرار کردن بود، از فاصله زیر درب ورودی بندر استفاده کرده و وارد محوطه بندر شد.
بلافاصله پس از لحظاتی افرادی که به دنبال وی بودند، قصد ورود به بندر و تعقیب وی را داشتند.
در این هنگام مأموران گارد حراست بندر بنا به وظیفه قانونی خود از ورود این افراد جلوگیری می‌کنند.
این اراذل و اوباش سپس با مأموران حراست بندر درگیر و در جریان درگیری ضربات متعدد چاقو را به قلب یکی از مأموران وارد می‌کنند.
علاوه بر این یکی دیگر از مأموران نیز مورد حملات چاقو و قمه این افراد قرار می‌گیرد.
متأسفانه علی ظاهری که مورد اصابت ضربات متعدد چاقو در قلب خود قرار گرفته بود قبل از رسیدن به بیمارستان جان خود را از دست می‌دهد.
همچنین مأمور دوم نیز زخمی شد که پس از بستری شدن در بیمارستان و بهبود وضعیت جسمانی مرخص شد.
مدیر بنادر و دریانوردی آبادان در خصوص سرنخ‌های این حادثه نیز تصریح‌کرد: موتورسیکلت و برخی از اشیای قاتلان در محل حادثه باقی مانده است که مراجع قضایی از این طریق در حال پیگیری موضوع هستند.
خدابخشی در خصوص سیستم مداربسته در محوطه بندر نیز اظهار کرد: سیستم مداربسته برای بندر آبادان خریداری شده، اما متأسفانه هنوز نصب نشده است.
البته مراجع قضایی از طریق سیستم‌های مداربسته بانک‌ها و محل‌های اطراف بندر درصدد شناسایی راکبان این موتورسیلکت در روز حادثه هستند. 

شهادت دو مأمور توسط متهم به قتل‌فراری
فرمانده انتظامی استان فارس گفت: دو تن از مأموران پلیس در درگیری مسلحانه با شرور و قاتل فراری در اطراف شهرستان لامرد، به درجه رفیع شهادت رسیدند.
به گزارش ایسنا، سردار سرتیپ سیروس سجادیان در این باره گفت: این دو تن عصر روزجمعه در بخش علامرودشت شهرستان لامرد در جنوب فارس با یک متهم به قتل فراری درگیر شده و به شهادت رسیدند.
مأموران بخش «علا» مرودشت شهرستان لامرد پس از آن که مطلع شدند یک متهم به قتل فراری در یکی از باغ‌های اطراف منطقه علا مرودشت شهرستان لامرد مخفی شده، برای دستگیری وی وارد عمل شدند.
مأموران پس از هماهنگی قضایی مخفی‌گاه این متهم به قتل فراری را محاصره و یکی از همدستان وی را دستگیر کردند اما زمانی که قصد دستگیری شرور را داشتند، متهم با استفاده از یک قبضه اسلحه کلاش، به سمت مأموران تیراندازی کرد.
در این درگیری مسلحانه شرور و متهم به قتل فراری به هلاکت رسیده و دو تن از جان برکفان انتظامی استان فارس نیز به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.
مراسم خاکسپاری پیکر پاک شهید والامقام ستوان دوم مسلم صفری اشکوری فردا صبح یکشنبه راس ساعت 8 و 30 از دارالرحمه شیراز به طرف زادگاهش شهرستان خفر انجام می‌شود.
پیکر پاک استوار دوم شهید جوادشرفی نیز ساعت 9 صبح روز دوشنبه در زادگاهش شهرستان فسا از معراج شهدا در میدان شهدای این شهرستان، به طرف گلزار شهدا تشییع خواهد شد.
یک قبضه اسلحه کلاش به همراه چهار تیغه خشاب مربوطه و نیز یک قبصه کلت‌کمری به همراه شش تیر فشنگ مربوطه و یک قاب دوربین شکاری از متهم به قتل فراری معدوم در محل درگیری، کشف و در این راستا فرد دیگری که در آن محل همراه متهم بود، دستگیر شد.
قتل عمد در علامرودشت لامرد با استفاده از سلاح کلاش، تیراندازی به قصد کشتن یکی از شهروندان، حمل سلاح غیرمجاز و اخلال در نظم عمومی، درگیری و تیراندازی به طرف ماموران و ... از سال 1370 تاکنون، از جمله جرائم این شرور بود.

اعتراف زورگیر موتورسوار به 3 فقره سرقت میلیونی در یک روز
زورگیر موتورسوار غرب تهران در جریان درگیری با یکی از طعمه هایش شناسایی و دستگیر شد.
مأموران گشت کلانتری 118 ستارخان روز گذشته حین گشت زنی متوجه درگیری دو مرد در یکی از خیابان های منطقه شدند. همزمان با حضور مأموران پسر جوان موتورسوار قصد فرار داشت که با اقدام به موقع مأموران پسر 25 ساله دستگیر و به همراه شاکی به کلانتری منتقل شدند.
مرد جوان همزان با آغاز تحقیقات به مأموران گفت: در حال عبور از خیابان بودم که پسر موتورسوار با نزدیک شدن و تهدید چاقو قصد داشت کیف دستی ام را که حاوی چند میلیون تومان پول نقد بود به سرقت ببرد. وقتی در برابرش مقاومت کردم او قصد مجروح کردنم را داشت که با حضور به موقع مأموران شناسایی و دستگیر شد.
در ادامه مأموران در بازرسی از پسر زورگیر دو قبضه چاقو،تعدادی کیف پول،تلفن همراه و مقادیری وجه نقد کشف و ضبط کردند. در ادامه پسر جوان به نام مهدی در بازجویی ها به زورگیری اعتراف کرد و گفت: از صبح با شناسایی دو طعمه که پول زیادی به همراه داشتند از آنها در خیابانی خلوت زورگیری کردم و عصر نیز در حال پرسه زنی در خیابان ستارخان بودم که متوجه شدم مرد جوان پول های زیادی را با خود حمل می کند. وقتی به او نزدیک شدم در برابرم مقاومت کرد و همان موقع نیز از سوی مأموران شناسایی و دستگیر شدم.
سرهنگ جوانمرد، سرکلانتر دوم پایتخت با اعلام این خبر به مهر گفت: متهم به سه فقره زورگیری در یک روز اعتراف و تحقیقات برای شناسایی سایر جرایم این متهم ادامه دارد.

اعدام قاچاقچی موادمخدر در زندان/خانواده های قربانان حلالم کنید!
قاچاقچی حرفه ای مواد مخدر پس از تأیید حکم اعدامش در زندان اهواز به دار مجازات آویخته شد.
قاضی علی افتخاری، معاون قضایی رییس دادگستری استان خوزستان در این باره به مهر گفت: این قاچاقچی به نام سعید گشتیل به اتهام حمل و نگهداری 11 کیلوگرم هروئین در اهواز دستگیر شده بود.
پس از محاکمه در دادگاه انقلاب سعید به اعدام محکوم شد که پس از اعلام حکم دو بار تقاضای عفو برای این قاچاقچی انجام شد که با رد این تقاضا و تنفیذ رأی صادره شده از سوی رئیس قوه قضائیه حکم اعدام تأیید شد.
صبح امروز حکم اعدام در زندان اهواز اجرا شد. مرد اعدامی قبل از اجرای حکم از کار خود ابراز پشیمانی می کرد اما دیگر دیر شده بود. او در آخرین خواسته اش نیز گفت؛ من خانواده های زیادی را با موادمخدر بدبخت کردم که امیدوارم آنها حلالم کنند. 

دستگیری زمین‌خواران میلیونی
سرهنگ قدرت‌الله دالوند، رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان لرستان از کشف یک فقره زمین‌خواری به ارزش بیش از 400 میلیون ریال خبر داد و به ایسنا گفت: به دنبال شکایت اداره راه و شهرسازی شهرستان سلسله مبنی بر تصرف غیرقانونی زمین‌های حریم رودخانه و جاده که در آن اقدام به احداث مزرعه پرورش ماهی شده بود، بررسی موضوع در دستور کار مأموران پلیس‌آگاهی قرار گرفت.
وی با اشاره به تحقیقات مأموران و اطمینان از صحت اظهارات مطرح شده، ادامه‌داد: مأموران پس از هماهنگی قضایی به محل اعلام شده، مراجعه و دو تن از متهمان را به اتهام زمین‌خواری دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.
رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان لرستان با اشاره به تشکیل پرونده برای متهمان دستگیرشده، اظهارکرد: این افراد سپس برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.
به گفته دالوند، مزرعه احداث شده توسط این افراد نیز که دارای ارزش بیش از 400 میلیون ریال بود، تخریب و رفع تصرف شد. 

هشدار درباره کلاهبرداری‌ الکترونیک بانکی
بانک ملی ایران در اطلاعیه ای خطاب به شهروندان در خصوص احتمال کلاهبرداری های الکترونیک در قالب تماس‌های مشکوک و ارسال پیامک هشدار داد.
به گزارش مهر، بانک ملی ایران در اطلاعیه‌ای از مردم خواست مراقب کلاهبرداری‌های الکترونیک در قالب تماس‌های تلفنی و پیامک های مشکوک و کلاهبرداری افراد سودجو از پایانه‌های فروش و خودپرداز باشند و در انجام امور مالی خود هوشمندانه عمل کنند.
براساس اطلاعات دریافتی، اشخاصی طی تماس‌ تلفنی با افراد مختلف و اعلام آمادگی جهت پرداخت تسهیلات کلان و یا اعلام برنده‌ شدن مشتریان در قرعه‌کشی‌های مختلف، اقدام به کلاهبرداری و اخذ وجوه به صورت الکترونیک کرده و از روش‌هایی نظیر درخواست معرفی شماره کارت بانک، اخذ شماره سریال کارت شارژ تلفن همراه و ... استفاده نموده‌ و به اطلاعات مشتریان دسترسی پیدا می‌کنند.
این بانک با تأکید بر ضرورت هوشیاری مشتریان در خصوص کلاهبرداری‌های مختلف الکترونیکی، از آنها خواست از ارائه اطلاعات کارت‌های بانکی و حساب‌های شخصی خود به دیگران خودداری کنند. انتخاب زبان انگلیسی یا فارسی در خودپرداز هیچ تأثیری بر ارائه خدمات بانکی ندارد لذا از هموطنان درخواست می شود در صورتی که شخصی درخواست تغییر زبان دستگاه را نمود به او مظنون شده و با دقت بیشتری عمل کنند.
ضمناً وارد نمودن رمز کارت در زمان خرید باید توسط شخص دارنده کارت صورت گیرد و در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک در زمان خرید توسط دستگاه POS رمز خود را تغییر دهند. همچنین دارندگان دستگاه POS باید در تحویل دستگاه به مسئول پشتیبان دقت لازم را داشته باشند و فقط پس از احراز هویت و حصول اطمینان از مسئولیت مراجعه‌ کننده، آن را تحویل دهند.   

کمین کلاهبرداران در اطراف دادگاه‌ها
علی شفیعی، رییس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان کرمان به فارس گفت: با وجود اطلاع‌رسانی‌های صورت گرفته همچنان شاهد اغفال مردم توسط برخی افراد سودجو یا به اصطلاح کارچاق‌کن هستیم.
عمده فریب خوردگان افراد ساده‌لوح و کسانی هستند که آشنایی به مسایل حقوقی ندارند و به همین لحاظ در دام افراد شیاد گرفتار می‌شوند.
شفیعی اطراف دادگاه و دادسراها را کمین‌گاه این افراد ذکر کرد و بیان داشت: این افراد کلاهبردار افراد گرفتار و مستأصل را پیدا کرده و با وعده‌های واهی و با ادعای توانایی ارتباط با قضات به جلب اعتماد آنها پرداخته و مبالغ کلان را از آنها کلاهبرداری می‌کنند.
افراد باید مسایل خود را مستقیماً و بدون واسطه با قضات در میان بگذارند و بدانند اگر در پرونده‌ای امکان تخفیف وجود داشته باشد این تخفیف به تشخیص خود قاضی بوده و سفارش کسی در آن دخیل نیست. 

45282

کد خبر 309864

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 12
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • میم IR ۱۶:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۲
  29
  اون آقا پسر واقعا هیچ راه دیگه ای نداشت ؟ حتما باید با احساسات دختر بیچاره بازی میکرد ؟
 • بی نام IR ۱۶:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۲
  30
  واقعا چطور یک نفر میتونه با آینده و آبروی یک نفر دیگه بازی کنه فقط بخاطر رسیدن به هدف خودش!!!!!!!! این آدم هیچ بویی از انسانیت نبرده و دختر داییش هم باید خیلی بی فکر باشه که بهش اعتماد کنه.
 • حتماً دیگه IR ۱۶:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۲
  10
  حالا دختر داییه پولداره؟
 • بی نام IR ۱۷:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۲
  5
  مورد اول واسه این سریال کلید اسرار آمیز ترکی نبود که شبکه 3 هم نشون میداد؟
 • بی نام A1 ۱۷:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۲
  8
  اون طلاق سه ساعت پس از ازدواج بوده؟!!!!!!!!!!!!!یا طبق نوشته خودتون یک ماه بعد؟!!!!!!!!!
 • پوریا A1 ۱۷:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۲
  32
  سلام واقعا برای چنین ازدواجی باید تاسف خورد اون مرد یک شیاد بوده و باید مجازارات بشه زندگی یه دختر رو خراب کرده اون دختر نباید مهریه را میبخشید و به جرم کلاهبرداری از مرد شکایت میکرد. من جای دختر باشم اینکارو میکنم.
 • بی نام IR ۱۸:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۲
  33
  خطاب به پسری که دختر مظلوم رو بازیچه قرار داد: شک نکن خدا سرت میاره و آه دختره تو رو میگیره....منتظر روزهای سختت بمون آقا سعید.....
  • بی نام IR ۱۰:۲۴ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۳
   24
   در واقع منتظر مکر خداوند باش که مکر خداوند بالاتر از همه مکرهاست. تو این مکرو حیله رو به کار بردی که به هدف پستت برسی ولی منتظر مکر وحشتناک خداوند باش که حتی نمی فهمی از کجا خوردی و چی شد که اینجوری شد. چنان خدا بزندت که نه صدا داشته باشه نه دوا...
 • بی نام A1 ۱۴:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۳
  7
  آقا سعيد شما وقتي غذا ميخوري لقمه رو از پس گردنت ميذاري دهن؟
 • مقیمی A1 ۱۵:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۳
  9
  سقف رذالت آدمها کجا می تونه باشه ؟؟؟؟. حالا اگر یک دلیل دیگه می آورد کمتر روی اعصاب بود .اون دختر مظلوم ، برادر نداره ؟؟!!
 • بی نام IR ۱۵:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۳
  9
  خوب چرا باید حتما شکست توی زندگی داشته باشه تا بتونه با دختر داییش ازدواج کنه//
 • بی نام IR ۱۵:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۴
  8
  واقعا تاسف باره.اخه ادم چقد خودخواه.امیدوارم واسه هیچ کسی این طور پیش نیاد