معاون لنکرانی، معاون وزیر بهداشت روحانی شد/ نخستین تغییر سیدحسن هاشمی در وزارت بهداشت

سیدحسن هاشمی، نخستین تغییر را در وزارت بهداشت داد. او رسول دیناروند را به ریاست سازمان غذا و دارو منصوب کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ دیناروند در دولت نخست محمود احمدی نژاد و وزارت کامران باقری لنکرانی، معاون غذا و داروی وزارت بهداشت بود. 

اما در متن حکمی که قاضی زاده هاشمی برای دیناروند زده است، چنین آمده:

جناب آقای دکتر رسول دیناروند
استاد محترم دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران
سلام علیکم
با توجه به سوابق علمی و تجربیات ارزنده و مفید جنابعالی، به موجب این ابلاغ به سمت معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو منصوب می شوید. امید است با اتکال به ذات باریتعالی و رعایت قانون و با بهره گیری از تجارب کلیه صاحب نظران و تعامل مناسب با حوزه های مرتبط در راستای ارتقاء کیفی و کمی کنترل و نظارت بر تولید، واردات، نگهداری، توزیع غذا، دارو، تجهیزات، اقلام پزشکی و فرآورده های آرایشی و بهداشتی نهایت تلاش خود را معمول داشته و در بهبود شاخص های سلامت جامعه و ساماندهی امور راهبردی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موفق و موید باشید.

دکتر عباس حاجی آخوندی پیش از این معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو بود.

دیناروند متولد سال 1343 در شهرستان بروجرد، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران از سال 1369 تاکنون و در حال حاضر رئیس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران است.

او دارای مدرک دکترای عمومی داروسازی از دانشگاه علوم پزشکی تهران، MSc از دپارتمان داروسازی دانشگاه منچستر انگلستان،  PhD از دپارتمان داروسازی دانشگاه منچستر انگلستان است. 

۴۷۴۷

کد خبر 310625

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 25
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • محمّد IR ۱۰:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۷
  63 31
  دارم به اعتدال امیدوار می‌شم!
 • بی نام A1 ۱۰:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۷
  43 63
  بازگشت به عقب.
 • علی IR ۱۰:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۷
  80 49
  من حدس می زدم که این آقای هاشمی ، به اصولگرایان و بخصوص جبهه ی پایداری نزدیک باشه و حالا حدس من به حقیقت نزدیک تر شد !
  • بی نام IR ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۷
   53 19
   اگر خدمت به مردم و وفاداری به رئیس جمهور و آرمانهای دولت تدبیر و امید را در عمل نشان دهد ، مهم نیست که به کدوم جناح نزدیکه.
  • علی IR ۱۳:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۷
   35 28
   حزف بی راهی نزدم ....این آقای هاشمی ، فامیل نزدیک آقای قاضی زاده سخنگوی جبهه ی پایداریه ....واسه چی منفی می دی؟!!!
  • بی نام IR ۱۶:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۷
   4 18
   علی جان ایشان انقدر پزشک هست که وقت حضور در جرگه جبهه پایداری را نداشته باشد بنا نبود که با حضور اقای روحانی سر همه مسئولین دولت قبلی بریده شود که اقا انسان کاردان وارسته غیر وابسته با هر نام و عنوان و زبانی باید در این کشور خدمت کند و دکتر هاشمی نیز ایشان را اینگونه تشخیص داد و حتما نیز اینگونه است اینها فرزندان این اب و خاکند درست فکر کنیم سرمایه خود را نسوزانیم
 • علی IR ۱۱:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۷
  15 6
  لطفا جناب وزیر سایرمعاونین خصوصامعاونین درمان وبهداشت رانیزبخاطرنداشتن استقلال رای دروزارت دکترمنفردوتاییدغیراصولی وعلمی وچشم بسته ایشان تغییردهندوازکارشناسان دلسوزومستقل آزاده دردولت تدبیراستفاده نمایند.
 • داروساز A1 ۱۱:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۷
  18 19
  دکتر دیناروند از بزرگان داروسازی و از مدیران موفق می باشند. حضور ایشان در این عرصه کمک شایانی به جامعه خواهد کرد. در طول 4 سال مدیریت ایشان بر دانشکده داروسازی خدمات ارزنده ایشان مثال زدنی است. همچنین در زمینه علمی ، دکتر دیناروند و آزمایشگاه ایشان بسیار فعال و قوی ظاهر می شود.
 • بی نام A1 ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۷
  4 10
  دکتر دیناروند هم تخصص هم تجربه دارد امیدوارم قدر ایشان را بدانند و با ایشان همکاری قوی داشته باشند.
 • احمد A1 ۱۵:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۷
  6 14
  ایشون زمان دکتر مرندی معاونت داویی بوده به اینم اشاره کنید
 • بی نام A1 ۱۵:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۷
  3 13
  دکتر دیناروند استاد داروسازی دانشگاه تهران و دارای سابقه مدیریت صنعتی است
 • همکار A1 ۱۵:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۷
  8 14
  احسنت بر وزیر بهداشت با این انتخاب بجا وسلام بر دکتر دیناروند استاد اخلاق
 • علی EU ۱۵:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۷
  6 8
  دو مدیر بسیار موفق وزارت بهداشت : آقای دکتر دیناروند و آقای دکتر سید موید علویان.با این امید که آقای دکتر هاشمی از این مدیران شجاع و دلسوز استفاده کند.اگر بتوان یکی از وزارتخانه های کارامد دولت نهم ( و نه دهم ) را نام برد یکی همین وزارت بهداشت ( با وزارت آقای دکتر لنکرانی و معاونینی چون دکتر دیناروند و دکتر علویان ) بود.
  • علیرضا A1 ۰۰:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۸
   16 8
   فردی که بدون سابقه مدیریت ستادی در وزارت بهداشت به مقام وزارت و معاونت برسد نتیجه اش هم همین خواهد بود که دوست و آشنا در کامنتها برایش سابقه مدیریت موفق درست کنند ! آقای دکتر لنکرانی از ریاست بیمارستان نمازی شیراز و آقای دکتر علویان از ریاست گروه داخلی بیمارستان بقیه الله به وزارت و معاونت رسیدند و تا بفهمند وزارتخانه چه شرایطی دارد خداحافظی کردند. هیچ اتفاق مهم و خلاقانه ای هم در زمان ایشان نیفتاد که قابل ذکر باشد و برای بیان کارآمدی هم میتوان به شاخصهای بهداشتی و درمانی زمان آقایان توجه کرد که بهبودی نشان نمی دهند.
  • بی نام A1 ۰۹:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۵
   9 6
   اطلاعات شما کم است دکتر لنکرانی چندین سال ریاست مرکز تحقیقات سیاستگذاری و سلامت دانشگاه شیراز رو بر عهده داشتند و چندین سال هم ریاست بیمارستان نمازی رو بر عهده داشتند. دکتر علویان هم چند سال ریاست دانشکده پزشکی دانشگاه بقیه الله را بر عهده داشتند و چندین سال نیز ریاست بیمارستان بقیه الله را بر عهده داشته اند. ایشان ریاست مرکز تحقیقات گوارش و کبد این دانشگاه رو هم بر عهده داشته اند و در سال های گذشته تقریبا بی رقیب بوده اند. البته ایشان مسئولیت های متعددی بر عهده داشته اند که خارج از حوصله این متن است
 • بی نام IR ۱۵:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۷
  10 12
  مشی دولت، اعتدل است.حتی مدیران طرفدار جبهه پایداری در صورت صلاحیت،در این دولت جای گرفته اند.قابل توجه اصولگرایان افراطی
 • بی نام A1 ۱۷:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۷
  10 7
  امیدوارم شرکتهای دارویی را شفاف کنه و آمارنامه دارویی را هم منتشر کنه
 • بیمار ایرانی A1 ۲۳:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۷
  20 2
  وزارت بهداشت و درمان مدتهاست که افتاده دست جبهه پایداری و متاسفانه با تغییر دولت هم بازم پایداری سرکارند و بیمارستانها و کارکنان آنها و بدتر از همه بیماران را خراب و بدبخت می کنند. خدایا مددی!
 • بی نام A1 ۰۸:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۸
  8 11
  قیمت دارو را اصلاح کنید جوری که نیاز به پورسانت دادن و گرفتن نباشد و پورسانت فروش را هم ممتوع کنید.
 • پزشک A1 ۰۹:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۸
  1 16
  تنها راه نجات وزارت بهداشت از مشکلات کنونی رهایی از سیاست زدگی است که دامن مدیران و روسای دانشگاه ها را گرفته است. جناب وزیر لطفا روسای دانشگاه ها و معاونین خود را بر اساس توان علمی و اجرایی و به گونه ای نخست کمی به فکر پرسنل و پزشکان و مجموعه کارکنان وزارت بهداشت باشند و در عین حال بتوانند نیازهای مردم را پاسخگو باشند.امیدوارم وزارت بهداشت تمام بار بیماران و نابرابریهای خدمات را بر دوش پزشکان نیاندازد وبا اصلاح سیستم عدالت درسلامت را تحقق بخشد. مقایسه نرخ ویزیت پزشکان با هر یک از اقلام مصرفی نشان می دهد که ما صورت خود را با سیلی سرخ نگه داشته ایم.لطفا براساس اقلیت پزشکان بسیار مرفه درمورد همه قضاوت نکنید ما تا 40 سالگی فقط تحصیل و کشیک و سختی کشیده ایم کمی اسایش حق خانواده های ماست
  • بی نام A1 ۱۳:۳۰ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۷
   2 5
   واقعا با شما موافقم جای 4 نر کار می کنیم مرخصی و پول یک نفر و میگیریم شدیم ماری کوری
 • بی نام FI ۱۸:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۸
  6 9
  قیمت دارو را اصلاح کنید و جلو پورسانت فروش را بگیرید . آیین نامه های را هم اصلاح کنید (پورسانت فروش نابود کننده سلامت مردم هست ولی بعضی ها بخاطر بعضی منافع صداش را در نمی آورند. در دارو نباید پورسانت باشه باید قیمت و سود درست حاکم باشه)
 • سعید IR ۱۹:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۸
  7 1
  مهمترین مشکل کشور ما اینه که مدیران در این سطح باید تخصص مدیریتی(مدیریت استراتژیک نه دکتری داروسازی) داشته باشند نه تخصص صنفی متاسفانه در سطح وزیر هم این اتفاق افتاده در هیچ کجای دنیا مدیران اجرایی تحت تاثیر سیاست عوض نمی شن بلکه سیاسیون به دنبال مدیران حرکت می کنند انشالله بینش آقای دکتر دیناروند بینش مدیریتی در سطح کلان باشه نه بینش صنفی تا بحال که از ایشان در این سطح چیزی دیده نشده شاید در دولت دکتر روحانی فرصت انجام کاری اساسی به ایشان داده شود تا خودشان را نشان بدهند
 • بی نام A1 ۲۳:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۶/۰۸
  14 2
  اتفاق عجيبى نيست،به هر حال ايشون پسرعموى سخنگوى جبهه ى پايدارى هستند و بارها خود شخص دكتر هاشمى در جلسات جبهه ى پايدارى حضور داشتن ،گرچه ايشون با آقايان خاتمى،رفسنجانى،.. هم رابطه ى خوبى دارند
 • پزشک A1 ۱۳:۲۲ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۷
  10 0
  امیدوارم ایشان دستور بفرمایند که اقایان داروساز لطف کنند داروهای غیر otc رو نسخه نفرمایند با تشکر