۰ نفر
۳۰ آذر ۱۳۸۸ - ۱۹:۵۲

وزیر جدید آموزش و پرورش گفته است: اما در 9 سالگی کتب درسی بین دختران و پسران متفاوت خواهد شد.

هنوز مدت زمان زیادی از قرار گرفتن علی احمدی، وزیر سابق آموزش و پرورش بر کرسی این وزارتخانه نمی‌گذشت که او از جداسازی کتاب‌های درسی بر اساس جنسیت سخن به میان آورده بود. اما ظاهراً هیچکس تصور آن را هم نمی‌کرد که این موضوع تا حد یک طرح جدی مورد بررسی قرار گیرد و در آینده‌ای نه چندان دور، نظام آموزشی را تحت تأثیر خود قرار دهد. نکته قابل توجه در اظهارات علی احمدی این بود که او اعلام کرده بود باید در طراحی مدارس اندرونی و بیرونی تعریف شود و حریم مدرسه رعایت شود و همین اظهارات او بعد از اشاره‌اش به ضرورت تألیف جداگانه کتاب‌های درسی برای دختران و پسران مخالفت‌های زیادی را برانگیخت.

یکی دیگر از پیشنهادهای وزیرسابق آموزش وپرورش امکان ادامه تحصیل دانش‌آموزان متأهل در مدارس عادی بود که این مسئله نیز با واکنش صاحب‌نظران و کارشناسان مسائل آموزش وپرورش مواجه شد.

اما حالا وزیرجدید آموزش و پرورش با بیان اینکه در نظام آموزشی جدید تا سن هفت سالگی تعلیم و تربیت کودک براساس بازی خواهد بود، گفته است: اما در 9 سالگی کتب درسی بین دختران و پسران متفاوت خواهد شد.

مهر: وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در نظام آموزشی جدید تا سن هفت سالگی تعلیم و تربیت کودک براساس بازی خواهد بود، گفت: اما در 9 سالگی کتب درسی بین دختران و پسران متفاوت خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه کار تحقیقاتی عمیقی درخصوص این طرح انجام شده است گفت: در این طرح دوره ابتدایی یکسال افزایش می یابد و کتب درسی نیز براساس سن دانش آموز تعیین می شود.

حاجی بابایی با تأکید بر اینکه برخی کارهای حاشیه ای آموزش و پرورش باید به متن برگردد، گفت: مطابق اصل 30 قانون اساسی و بنا به دستور رئیس جمهور، پیش دبستانیها و مهدکودکها باید در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد.

وی از انتصاب فردی به عنوان قائم مقام امور ورزشی برای خود در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: تمام امورات ورزشی زیر نظر این قائم مقام خواهد بود.

حاجی بابایی افزود: مهمترین سیاست ما این است که تجهیزات و امکانات موجود در آموزش و پرورش را با کمک استانداریها به سمت و سوی مدرسه ببریم.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تغییرات جدید در نظام آموزش و پرورش گفت: در این طرح که براساس وضعیت آموزش و پرورش در 110 کشور پیشرفته دنیا پی ریزی شد، نظام آموزش و پرورش دو دوره 6 ساله شده است.

کد خبر 31855

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۰۲:۳۷ - ۱۳۸۸/۱۰/۰۱
  3 0
  قران جدا نیست بعد اینا...
 • tasnim IR ۰۴:۱۲ - ۱۳۸۸/۱۰/۰۱
  1 1
  حالا اینکه پسر ها و دخترها کتابهای منطبق با شرایط و حالات خودشان را داشته باشند چه ربطی به تفکیک جنسیتی دارد شما فقط بنشینید و خبرها را مسئله دارکنید.
 • بدون نام IR ۰۴:۱۵ - ۱۳۸۸/۱۰/۰۱
  2 0
  من توصیه می کنم وقتی کتاب ها چاپ شد انی کتابها رو فقط تو مدرسه نگه دارند و ندهند بچه ها ببرند خونه شاید برادر یا خواهرشون این کتابارو ببینه!!! وای!!!
 • ایرانی IR ۰۴:۲۲ - ۱۳۸۸/۱۰/۰۱
  3 0
  پناه بر خدا،شفای عاجل برای مریضای اسلام خواستاریم