مروری بر مهمترین اخبار حوادث امروز شنبه 18 آبان 1392

کارآگاهان پلیس آگاهی تهران در عملیاتهای جداگانه ای اعضای دو باند سارقان زورگیر در پوشش مسافر را دستگیر کردند.
به گزارش مهر، 23 مرداد امسال فردی با مراجعه به کلانتری 150 تهرانسر به مأموران اعلام کرد که از سوی سرنشینان پراید مشکی مورد تهدید با سلاح سرد ، ضرب و شتم و زورگیری کیف دستی حاوی وجوه نقد و ... قرار گرفته است.
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت به عنف (زورگیری)، پرونده برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
مالباخته در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: ساعت 6 و 30 دقیقه 23 مرداد در میدان آزادی و به قصد رفتن به محل کار ، سوار پراید مشکی شدم که راننده آن در صندلی شاگرد ، یک کارتن قرار داده بود و به همین علت مجبور شدم تا در صندلی عقب سوار شوم . زمانی که قصد سوار شدن به ماشین را داشتم ، یکی از سرنشینان صندلی عقب با عذرخواهی عنوان کرد که قصد دارد تا چند صد متر جلوتر از ماشین پیاده شود و من نیز به همین علت و بدون آنکه کمترین شکی به اظهارات وی پیدا کنم سوار ماشین شده و در میان دو سرنشین عقب ماشین قرار گرفتم.
مالباخته در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت : هنوز مدت زیادی از حرکت ماشین نگذشته بود که ناگهان دو سرنشین صندلی عقب به جانم افتاده و در حالیکه چاقو را زیر گلویم قرار داده بودند ، سرم را به زیر صندلی فشار داده و همزمان اقدام به سرقت 290 هزار تومان وجه نقد و همچنین گوشی تلفن همراه و کیف دستی حاوی یک دستگاه تبلت همرام کردند . سارقان پس از سرقت ، مرا در جاده مخصوص پیاده و خودشان متواری شدند.
با شناسایی تعداد دیگری از مالباختگان که به همین شیوه و شگرد در مناطق غرب تهران به ویژه در محدوده میدان آزادی و از سوی سرنشیان پراید مشکی مورد زورگیری و تهدید با سلاح سرد قرار گرفته بودند ، بررسی سرقت های مشابه در شهرهای حاشیه ای به ویژه در غرب تهران در دستور کار کارآگاهان اداره پنجم قرار گرفت و به همین علت موضوع زورگیری سرنشینان پراید مشکی به پلیس آگاهی استان البرز و استان تهران اعلام شد.
در شهریورماه سال 1392، کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران متوجه شدند که دو سارق زورگیر که با پراید مشکی اقدام به زورگیری در شهریار کرده بودند، از سوی پلیس آگاهی شهریار دستگیر و به سرقت های مشابه اعتراف کرده اند. بلافاصله هماهنگی لازم قضایی انجام و هر دو متهم به نام های محمود و یاسر در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی قرار گرفتند.
با مواجه حضوری متهمان با تعدادی از شکات ، هر دو متهم از سوی تعدادی از مالباختگان مورد شناسایی قرار گرفتند. یکی از مالباختگان پس از شناسایی محمود و یاسر و معرفی محمود به عنوان سارق زورگیر صندلی عقب ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در میدان آزادی و به مقصد شهرک ولیعصر سوار خودرو مشکی با سه نفر سرنشین شدم که سرنشینان آن در میدان فتح اقدام به ضرب و شتم بنده کرده و در حالیکه دائما به من دشنام می دادند، با تهدید چاقو اقدام به سرقت وسایل همراهم کردند. سپس با تهدید، چشم ها و دستانم را بسته و پس از آنکه مرا پیاده و از محل دور شدند، متوجه شدم که مرا در منطقه تهرانسر رها کرده اند.
همزمان با تحقیقات کارآگاهان برای دستگیری اعضای گروه سارقان زورگیر پراید مشکی، پرونده مشابهی دیگر و از طریق شعبه پنجم دادیاری دادسرای ناحیه 27 تهران در اختیار اداره پنجم قرار گرفت که بر اساس اظهارات شاکی پرونده ، سرنشینان پراید سفید رنگ اقدام به زورگیری از وی کرده بودند.
مالباخته در اظهارات خود به کارآگاهان عنوان داشت: ساعت 10 شب 22 تیر ماه امسال در چهارراه ایران خودرو به سمت آزادگان ، سوار یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ با سه سرنشین شدم که سرنشینان آن با تهدید چاقو اقدام به سرقت گوشی تلفن همراه و مبلغ 520 هزار تومان وجه نقد همراهم کرده و پس از سرقت ، ساعت دو بامداد مرا در بیابان های اطراف جاده اندیشه از ماشین پیاده و از محل دور شدند.
با تشکیل پرونده دوم و با وقوع سرقت های مشابه ، کارآگاهان اداره پنجم با بررسی اظهارات تعداد دیگری از مالباختگان و جمع بندی اطلاعات به دست آمده موفق به شناسایی خودرو پراید سفید رنگ شدند.
با شناسایی هویت صاحب خودرو ، کارآگاهان متوجه شدند که پراید سفید رنگ مورد استفاده در سرقت ها به شیوه قولنامه ای و در چندین نوبت فروخته شده که با پیگیری های به عمل آمده ، هویت آخرین خریدار خودرو به نام بهروز شناسایی شد. بررسی سوابق بهروز نشان داد که وی از مجرمین سابقه دار و دارای سوابق دستگیری به اتهام سرقت و موادمخدر است.
تصاویر بهروز از سیستم جامع پلیس استخراج و تعدادی از شکات وی را به عنوان یکی از اعضای گروه سارقان زورگیر مورد شناسایی قرار دادند. با شناسایی دقیق بهروز، وی هشتم آبان در مخفیگاهش در شهر قدس - شهرک عزیزی دستگیر و به اداره پنجم پلیس آگاهی منتقل شد.
بهروز که پس از شناسایی از سوی تعدادی از مالباختگان و با وجود چندین روز انکار چاره ای جز اعتراف نداشت، لب به اعتراف گشود و با اعتراف صریح به زورگیری در پوشش مسافرکشی ، دو همدست خود به نام های اصغر و سبحان را نیز معرفی کرد.
با شناسایی محل تردد متهمان در قهوه خانه ای واقع در شهر قدس، کارآگاهان این محل را تحت مراقبت های نامحسوس پلیسی قرار داده و ساعت 11 شب14 آبان و در شرایطی که اصغر قصد داشت تا با درگیری از دست آنها متواری شود ، وی را دستگیر کردند . در ادامه و با شناسایی مخفیگاه سبحان در طبقه سوم یک مجتمع مسکونی در شهرک عزیزی ، کارآگاهان با شلیک تیر هوایی و در شرایطی که سبحان قصد داشت تا از طریق پشت بام متواری شود، آخرین عضو گروه را نیز دستگیر و به همراه اصغر به اداره پنجم منتقل کردند.
سرهنگ کارآگاه علی غیاثوند، معاون مبارزه با سرقتهای خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: هر دو گروه از اعضای گروه سارقان زورگیر مسافربرنما، به سرقت های مشابه در مناطق مختلف تهران به ویژه در غرب و شمال غرب تهران اعتراف کرده اند که در حال حاضر شناسایی و دعوت از شکات و مالباختگان در دستور کار کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است . به همین خاطر از تمام شکات و مالباختگانی که در طول چند ماه گذشته و بدین شیوه و شگرد مورد تهدید ، ضرب و جرح و سرقت قرار گرفته اند دعوت می شود تا برای شناسایی متهمان و پیگیری شکایات خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

 

 

10 سال زندان مجازات اعدامی نجات یافته
مرد جنایتکار که پس از قتل چهار سال فراری شده بود با رضایت اولیای دم به 10 سال زندان محکوم شد.
به گزارش مهر، در این پرونده اکبر متهم است 27 اسفندماه سال 86 در یک نزاع خیابانی در اسلامشهر مرد جوانی به نام محمود را با ضربه های چاقو به قتل رسانده است. متهم به قتل پس از این جنایت متواری شد که 16 اسفند سال 89 به طور غیابی در دادگاه محاکمه و به قصاص محکوم شد.
با گذشت حدود 4 سال از این جنایت مأموران متوجه شدند متهم به اسلامشهر بازگشته که او را 25 بهمن ماه سال 90 دستگیر کردند.
در حالی که شمارش معکوس برای اعدام اکبر شروع شده بود، او موفق شد رضایت اولیای دم را کسب کند و هفته گذشته از جنبه عمومی جرم در شعبه 74 دادگاه کیفری استان تهران و به ریاست قاضی اصغر عبداللهی پای میز محاکمه قرار گرفت.
در این جلسه اکبر به دفاع از خود پرداخت و گفت: من تولیدی کفش داشتم که شب حادثه برای فروش کفش هایم در کنار خیابان بساط کرده بودم. ابتدا با پسر جوانی به نام امیر درگیر شدم که او محل را ترک کرد و چند دقیقه بعد با محمود به سراغ من آمدند. در دفاع از خود چاقویی برداشته و نمی دانم چه شد که محمود را کشتم. برای رضایت اولیای دم خانه پدری ام را فروخته و 200 میلیون تومان دیه پرداخت کردم و حالا پولی ندارم تا دیه امیر را بپردازم.
در مدتی که فراری بودم به جنوب کشور رفته و در آنجا مخفیانه زندگی می کردم، در این مدت از کار خود پشیمان شده و درخواست بخشش دارم.
پس از آخرین دفاعیات متهم، قضات برای صدور حکم وارد شور شده و مرد جنایتکار را به 10 سال زندان محکوم کردند.

 

 

دردسرهای کلکسیونر دروغین اشیای عتیقه
مرد علاقمند به اشیای عتیقه تصور نمی کرد دروغ هایش درباره کلکسیون اشیای عتیقه او را قربانی سناریوی آدم ربایی کند.
به گزارش مهر، عصر روز پنجشنبه خودروهای عبوری در بزرگراه آزادگان مرد جوانی را دیدند که در داخل پرایدی با سرنشینان آن درگیر شده و درخواست کمک می کند.
در ادامه موضوع از طریق راننده خودرو عبوری به مرکز فوریت های پلیسی 110 اطلاع داده شده و تیمی از مأموران کلانتری خانی آباد نو با حضور در محل پراید را متوقف کردند. در ادامه سرنشینان پراید نیز دستگیر شدند.
مرد جوان که از خودروهای عبوری درخواست کمک داشت در شکایتش به مأموران گفت: من به اشیای عتیقه علاقمند هستم به همین خاطر خود را در فیس بوک به عنوان کلکسیونر اشیای عتیقه معرفی کرده ام. چند روز قبل در شبکه اجتماعی فیس بوک با فردی به نام ناصر آشنا شدم که او نیز خود را خریدار اشیای عتیقه معرفی می کرد. ناصر از من خواست برای خرید و فروش عتیقه با هم قرار بگذاریم. در حالی که می دانستم تمام حرف هایم در فیس بوک دروغ است اما به خاطر علاقه به اشیای عتیقه با ناصر قرار گذاشتم.
امروز به ناصر گفتم چند قطعه اشیای عتیقه و قیمتی در خانه دارم که میلیاردها تومان می ارزد به همین خاطر او از من خواست برای صحبت درباره معامله این اشیاء با هم به یک رستوران برویم. در میان راه یک پراید در مسیر ما توقف کرده و ناصر و همدستانش مرا به زور سوار خودرو کردند. آنها به تصور اینکه من کلکسیونر اشیای عتیقه هستم قصد گروگان گیری داشتند که مأموران متوجه ماجرا شده و آنها را دستگیر کردند.
در حال حاضر تحقیقات از متهمان در خصوص ادعای شاکی ادامه دارد.

 

جسد جوان ناپدید شده کلاچایی درمنطقه ساحلی کیاشهر ازآب بیرون کشیده شد
حسام ستوده، سرپرست جمعیت هلال احمر رودسر از پایان عملیات تجسس با یافتن جسد نفر دوم ناپدید شده سرنشین قایق موتوری در منطقه ساحلی آستانه اشرفیه خبر داد و به ایرناگفت: با گذشت 10 روز از ناپدید شدن نفر دوم سرنشین قایق موتوری، عصر روز گذشته جسد این جوان در منطقه ساحلی دستک بندرکیاشهر از توابع شهرستان آستانه اشرفیه از آب بیرون کشیده شد.
جسد این فرد نیز مشابه نفر اول در تور صیادی ماهیگیران گیر کرده بود که از آب بیرون کشیده شد.
به گفته ستوده؛ دو جوان کلاچایی یکی 18 و دیگری 20 ساله عصر چهارشنبه هشتم آبان ماه جاری که با یک قایق موتوری از بندر انزلی حرکت و قصد عزیمت به تله کابین رامسر را داشتند، به دلایل نامعلوم در سواحل شهرستان رودسر ناپدید شدند که در روز اول حادثه تنها باک بنزین و صندلی قایق کشف شده بود.
جسد نفر اول در کمتر از 24 ساعت در منطقه ساحلی حسن سرای رودسر که در تور ماهیگیران پره صیادی گیر کرده بود، کشف شد.
طی این مدت 30 نیروی امدادی به همراه 12 غواص از استان های تهران  گیلان و مازندران به منطقه اعزام شده بودند.

 

 

یک کشته در آتش سوزی پارکینگ منزلی در یزد
بی احتیاطی در یزد منجر به آتش سوزی خودرو و کشته شدن یک نفر شد.
آقای میرجلیلی، مدیر عامل سازمان آتش نشانی یزد با اشاره به بی احتیاطی 2 نفر که در پارکینگ منزل خود مشغول تعمیر پژو آردی بودند به واحد مرکزی خبر گفت: به علت تجمع بخارات بنزین در محل بسته پارکینگ با جرقه ناشی از اتصال سیم انفجار شدیدی رخ داد.
شدت انفجار تا حدی بود که درب پارکینگ از جا کنده شد.
در این حادثه یک نفر بر اثر سوختگی شدید جان خود را از دست داد و یک نفر هم زخمی شد.

 

آتش‌سوزی در یک کارخانه قارچ
شرکت یکتا قارچ سپاهان آتش گرفت.
علیرضا الماسی، مدیرعامل شرکت یکتا قارچ سپاهان به ایسنا گفت: آتش‌سوزی از شب گذشته در انبار کلاش گندم آغاز شده و هنوز هم مهار نشده است . متاسفانه حدود 4000 تن کلاش در این حادثه در حال نابودی است.
در این کارخانه 400 نفر اشتغال مستقیم دارند و 2000 نفر نیز به صورت غیرمستقیم در ارتباط با این شرکت در حال کار هستند و با اتفاقی که از شب گذشته رخ داد، تاکنون یک و نیم میلیارد تومان خسارت وارد شده است.
مدیرعامل شرکت یکتا قارچ سپاهان مدعی شد که این حادثه توسط عده‌ای از اراذل اوباش و با هدف باج‌خواهی و ایجاد مزاحمت رخ داد.
الماسی با بیان اینکه حجم بالای آتش‌سوزی کارخانه را تعطیل کرده است، در عین حال مدعی شد: برخی از مسئولان استان با توجه به اینکه در جریان ماجرا قرار داشتند، اما اقدامی انجام نداده‌اند.

 

تالار پذیرایی در آتش سوخت
آتش سوزی یک تالار پذیرایی در نیمه شب گذشته با تلاش آتش نشانان دو ایستگاه مهار و خاموش شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آتش نشانی، در پی مشاهده دود و آتش از یک تالار پذیرایی در جاده خاوران، بعد از خاورشهر، ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران ساعت 00:53 بامداد امروز شنبه آتش نشانان ایستگاه های 63، 66 و گروه امداد و نجات 15 را به همراهه دو تانکر آب و یک خاور تنفسی به محل حادثه اعزام کرد.
در محل اعلام شده یک تالار پذیرایی به مساحت 800 متر مربع و مملو از میز، صندلی و رومیزی و وسایل جانبی تالار پذیرایی دیده می شد که به علت نامعلومی دچار آتش سوزی شده و در زمان رسیدن آتش نشانان به محل حادثه کاملاً شعله ور بود.
در این عملیات آتش نشانان به سرعت با قطع برق و گاز، محل حادثه را ایمن سازی کرده و با اطمینان از نبود فرد محبوسی در میان شعله های آتش در یک اقدام منسجم و به موقع از چند جهت به سوی شعله های آتش هجوم برده و آتش سوزی را مهار و خاموش کردند.
خوشبختانه با اقدام به موقع ناجیان این آتش سوزی بدون هیچگونه مصدوم در ساعت 3:03 بامداد فروکش کرد.

 

توقیف لیفان با 195 کیلومتر سرعت در محور نطنز ـ کاشان
لیفان با 195 کیلومتر سرعت در محور نطنز ـ کاشان متوقف شد.
سرهنگ رضایی، فرمانده پلیس راه استان اصفهان به واحد مرکزی خبر گفت: مأموران کنترل نامحسوس پلیس راه،  جمعه شب این خودرو را در این محور متوقف کردند.
راننده این خودرو به پرداخت یک میلیون ریال جریمه، شرکت در دوره آموزشی ملزم و خودرو سه روز به پارکینگ پلیس منتقل شد.
45282

کد خبر 321680

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =