بزرگترین مانور زلزله در پهنه غربی پایتخت با شرکت 11 سازمان تهران در بافتهای فرسوده مسکونی بامعابر تنگ و پرجمیعت منطقه 9 انجام می شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از روابط عمومی ستاد مدیریت بحران منطقه ۹، این مانور با هدف اقدام موثر درسرعت عمل و چابک سازی عوامل سازمانی ونیروهای مردمی دست اندر کار مدیریت بحران منطقه9 در بیستم آبانماه جاری انجام می شود.

به گفته مدیر ستاد بحران منطقه ۹ هدف این مانور در محلات پرجمعیت و بافت فرسوده بسیج نیروهای مردمی (دوام) و سازماندهی امکانات موجود برای کاهش تلفات جانی ومالی ساکنین در محل وقوع حادثه در حداقل زمان ممکن است.

عباس خسروی با اشاره به مجاورت محله مهرآباد جنوبی با دروازه ورودی کلانشهرتهران شامل میدان آزادی و همینطور شریان های ارتباطی ازجمله فرودگاه مهرآباد و بزرگراه فتح گفت: دستاوردهای این مانور نشانگر هماهنگی سازمانهای همکار در وقوع حوادث غیر مترقبه به عنوان یک شاخص مستند در ارزیابی ساماندهی اهداف مدیریت بحران محاسبه می شود.

او گفت: انجام مانور زلزله در معابر تنگ و عرض کمتر از 2 متر محلات مسکونی با مشخصات بافت فرسوده و پرجمعیت با مشارکت پررنگ تشکلهای مردمی و همراهی شورایاری ها در کنار سازمانهای دست‌اندرکار مدیریت بحران با هدف حراست از زندگی مردم ملاک کاری سازنده و مکمل یکدیگر در استفاده بهینه از امکانات است.

۴۷۴۷

کد خبر 321892

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام IR ۱۹:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۹
    4 1
    این کارها اگر صرفا جنبه نمایشی نداشته باشند بد نیستند از این نظر که توانایی نهادهای امدادی محک بخورد البته در همان سطح مانور که همه تمهیداتش از قبل دیده شده ! اما کارهای اصولی و اساسی که باید انجام بشوند: ساخت بیمارستانها و مراکز آمبولانس و اتش نشانی مستحکم ارتقای سازمان امداد به وزارت امداد و پیشگیری تجهیز جدی و مکفی نهادهای امدادی یکپارچه سازی و تعیین مدیریت واحد برای نهادهای امدادی اعطای وام برای مقاوم سازی بدون کارمزد جدیت دبر نظارت در ساخت و سازها جلوگیری از ساخت و ساز با آهن و آجر و اجبار به ساخت و ساز با بتن آرمه