مروری بر مهمترین اخبار حوادث امروز سه شنبه 21 آبان 1392

پرونده قربانی اسیدپاشی که در فرودین ماه سال 91، همکارش با سه لیتر اسید سولفوریک به استقبالش آمده بود، از دادسرا به دادگاه عمومی جزایی شهید قدوسی ارسال شده بود که این دادگاه، پرونده را با صدور قرار عدم صلاحیت به دادگاه کیفری استان تهران ارجاع داد.

به گزارش ایسنا، در ابتدای جلسه دادگاه که صبح سه‌شنبه -21 آبان ماه - در شعبه 1041 دادگاه عمومی جزایی مجتمع شهید قدوسی به ریاست قاضی علوی برگزار شد، رئیس شعبه از سیداکبر مرتضوی وکیل‌مدافع قربانی اسیدپاشی خواست تا اظهارات خود را بیان کند.
وکیل‌مدافع این قربانی اسیدپاشی گفت: به دلایل واهی متهم در 19 فروردین ماه سال 91، چهار لیتر اسید سولفوریک را بر روی صورت و بدن موکلم می‌ریزد و بعد از آن بدون توجه به خواهش‌ها و التماس‌های موکلم، 16 ضربه چاقو نیز بر بدن او وارد می‌کند.
وی با بیان این که قطعا قصد متهم قتل بوده است، ادامه داد: زیرا متهم از قبل زمینه فرار خود را از مرز آماده کرده و قصد خروج از کشور داشته است که خوشبختانه زمانی که قصد داشته از مرز مریوان به خارج از کشور فرار کند، دستگیر شده است.
اسیدپاشی که بر روی موکل من صورت گرفته موجب نابود شدن زندگی وی و دخترش شده است؛ زیرا به گفته موکلم این موضوع سخت‌تر از قتل است و بارها خودش این مطلب را بیان کرده که ای کاش مرا می‌کشت و من به چنین روزی گرفتار نمی‌شدم.
تقاضای ما از دادگاه قصاص عضو است؛ زیرا چشم راست موکلم کاملا تخلیه شده و پلک‌های فوقانی، گوش و بینی وی از بین رفته است. بر همین اساس از دادگاه تقاضای قصاص چشم راست، گوش راست و بینی را داریم و برای مابقی جراحات وارده نیز خواهان دیه و اشد مجازات هستیم.
در ادامه وکیل‌مدافع قربانی اسیدپاشی در پاسخ به سئوال قاضی علوی مبنی بر این که آیا در مورد قصاص درخواستی داشته‌اید، گفت: درخواست قصاص عضو داریم. طول درمان نیز از سوی پزشکی قانونی به صورت قطعی اعلام شده است.
رئیس شعبه 1041 دادگاه عمومی جزایی خطاب به متهم پرسید که آیا اظهارات بیان شده را قبول دارید که وی گفت: کاری که انجام دادم به دلیل عصبانیت و به صورت غیراداری بوده است.
متهم افزود: شاکی همکارم بود و از زمانی که با من دوست شد، از من سوءاستفاده کرد.
قاضی پرسید که منظور از سوءاستفاده چیست‌ که متهم پاسخ داد: به دلیل اعتمادی که به شاکی داشتم مشکلات خانوادگی و بیماری همسرم را برایش تعریف می‌کردم، اما او تمام حرف‌های مرا با تمسخر برای دیگر همکاران تعریف می‌کرد و بیماری خانم مرا مسخره می‌کرد. همچنین یک بار به پدر و مادرم فحش داد.
متهم ادامه داد: شاکی حتی پشت‌سر همسرش نیز حرف می‌زد و زمانی که همسرش با اداره تماس می‌گرفت به من می‌گفت که به او بگویم همسرش در اداره نیست.
متهم با بیان این که شاکی مرتب از طریق تلفن مزاحم من می‌شد، ادامه داد: در این مزاحمت‌ها صدای خانم درمی‌آورد و خودش را یک زن معرفی می‌کرد و بعد از آن با همسرم تماس می‌گرفت و می‌گفت که شوهرت با زن دیگری در ارتباط است که این اقدامات باعث شد همسرم قهر کند و به منزل پدرش برود. همین حرف‌ها باعث شد که اعصاب من به هم بریزد و بعد از اینکه به محل کار آمدم و یکی از همکارانم به من گفت که شاکی باعث تمام این مزاحمت‌ها بوده است، با شنیدن این حرف عصبانی شدم و چاقو را برداشتم و به سراغ او رفتم.
بعد از اینکه اسید را بر روی صورت و بدنش ریختم تنها سه ضربه چاقو به او زدم، اما در اظهارات گفته شد که 16 ضربه چاقو به او زده‌ام که چنین چیزی صحت ندارد. پس از آنکه شرایط او را دیدم که به دلیل جراحات وارده خونریزی دارد، از ترس فرار کردم.
متهم در حالی که گریه می‌کرد، افزود: به دلیل عصبانیت این کار را کردم و نمی‌دانستم که چنین اتفاقی می‌افتد.
قاضی علوی خطاب به متهم گفت: وکیل شما استعفا داده آیا وکیل دیگری را اختیار کرده‌اید که متهم گفت: بله، وکیل دارم اما نمی‌دانم چرا در دادگاه حاضر نشده است.
رئیس شعبه 1041 دادگاه عمومی جزایی خاطرنشان کرد: با توجه به عدم صلاحیت دادگاه عمومی و درخواست قصاص شاکی، پرونده به دادگاه کیفری استان تهران ارجاع می‌شود.
سیداکبر مرتضوی وکیل‌مدافع قربانی اسیدپاشی گفت: برآوردی که برای دیه صورت گرفته مبلغی حدود 500 میلیون تومان است.

 

هیچ عمدی در حادثه تیراندازی به خودروی دانش آموزان بسیجی در جلفا نبود
مختار سیفی، فرماندار شهرستان جلفا ، تیراندازی به مینی بوس حامل دانش آموزان بسیجی در منطقه دره دیز (ورودی این شهرستان) طی روزهای گذشته را اتفاقی اعلام کرد وبه ایرنا گفت: محیط بانان محیط زیست این شهرستان در حین انجام ماموریت و تعقیب شکارچیان متخلف اقدام به شلیک با تفنگ شکاری می کنند که به صورت اتفاقی به مینی بوس که در حال عبور از منطقه بود، اصابت می کند.
طبق بررسی های اولیه و بنابر اظهارات عوامل محیط بانی منطقه حیات وحش کیامکی(دره دیز) و رده های اطلاعاتی و امنیتی این شهرستان هیچ عمدی در کار نبوده و حادثه اتفاقی بوده است.
فرماندار جلفا با تکذیب انتشار برخی اخبار مبنی بر وقوع تیراندازی به خودرو دانش آموزان اظهار کرد: سرنشینان مینی بوس همگی مربیان و ورزشکاران ناحیه غدیر تبریز بودند که برای انجام مسابقه فوتسال عازم این شهرستان بودند.
در حادثه اتفاقی تیراندازی به این خودرو گلوله سلاح شکاری به درب خودرو اصابت و از سقف آن خارج و به هیچ یک از سرنشینان آن آسیبی نرسیده است.
وی تلاش برخی رسانه ها و سایت های خبری برای تحت الشعاع قراردادن این حادثه را اقدامی بی ربط و هدفمند بیان کرد و از رسانه ها خواست به رسالت اصلی خود که انعکاس دقیق واقعیات است عمل کنند.

 

کلاهبرداری به روش ازدواج موقت!
با تلاش ماموران پلیس آگاهی شهرستان سبزوار خراسان رضوی، فردی شیاد و کلاهبرداری که با وعده ازدواج موقت از جوانان کلاهبرداری می کرد، دستگیر شد.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ آزادواری، فرمانده انتظامی شهرستان سبزوار در تشریح این خبر گفت: با کسب خبری مبنی بر کلاهبرداری از افراد جوان با وعده ازدواج موقت، شناسایی و دستگیری متهم در دستور کار تیمی از ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.
در تحقیقات به عمل آمده مشخص شد فردی با ارسال پیامک به جوانان و وعده ازدواج موقت در قبال پرداخت مبلغی از مالباختگان کلاهبرداری می کرده است.
ماموران پلیس آگاهی با بدست آوردن اطلاعاتی از متهم که زنی میانسال بود ،شناسایی مخفیگاهش را در دستور کار خود قرار دادند و سرانجام مخفیگاه وی را شناسایی و در اقدامی ضربتی او را دستگیر کردند.
متهم پس از انتقال به مقر انتظامی در بازجویی های به عمل آمده ابتدا منکر بزه انتسابی بود که با مشاهده مستندات موجود لب به اعتراف گشود و به کلاهبرداری از افراد جوان با شگرد فراهم کردن شرایط ازدواج موقت اعتراف کرد.

 

دستگیری 8 سارق مسلح در ایرانشهر
بسیجیان سپاه و ماموران انتظامی مستقر در ایرانشهر موفق به شناسایی و دستگیری اعضای 2 باند سارق مسلح در این شهرستان شدند.
اعضای این دو باند را 8 نفر تشکیل می دهند که به دنبال شکایت مالباختگان در شهر ایرانشهر شناسایی و دستگیر شده اند.
فرمانده انتظامی ایرانشهر به واحد مرکزی خبر گفت: از شرارتهای اعضای این دو باند سارق تیراندازی در سطح شهر و سرقت با سلاح سرد است.
سرهنگ آهنگران با بیان اینکه از این سارقان 2 سلاح کلت کمری ، مهمات و تعدادی سلاح سرد بدست آمده است افزود: یکی از باند سارقان مسلح 6 نفره و دیگری 2 نفره هستند که در عملیاتهای جداگانه دیشب و صبح امروز شناسایی و دستگیر شدند.

 

توقیف کشنده ماک با 000/250/22 ریال خلافی
تیم گشت پلیس راه اردستان استان اصفهان کشنده ماک را به دلیل تخلفات مکرر و با داشتن مبلغ بیست و دو میلیون و دویست و پنجاه هزار ریال خلافی، توقیف کرد.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ رضا رضایی، رئیس پلیس راه انتظامی استان اصفهان گفت: عوامل گشت پلیس راه اردستان اصفهان حین کنترل خودروهای عبوری کشنده ماک را متوقف و سوابق وی را مورد بررسی قرار دادند .
با استعلام کامیون یاد شده مشخص شد این خودرو در نقاط مختلف بدون توجه به قوانین و مقررات رانندگی تخلفات متعددی را مرتکب شده و در سوابق وی به ثبت رسیده است.
این مقام انتظامی با اشاره به اینکه کشنده ماک مجموعاً با بیست و دو میلیون و دویست و پنجاه هزار ریال خلافی و جریمه دارد افزود: برابر ماده 8 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی خودروی فوق توقیف و جهت سیر مراحل قانونی به پلیس راه استان منتقل شد.

 

دستگیری سارقان خشن خودرو
سرهنگ علی سعدی، رئیس کلانتری 119 مهرآبادجنوبی از دستگیری سارقان خشن خودرو در یک عملیات تعقیب و گریز نفس‌گیر خبر داد و به ایسنا گفت: در پی اجرای طرح امنیت محله‌محور و مقابله با سرقت منزل و اماکن عوامل تجسس این یگان اقدام به گشت‌زنی نامحسوس در محدوده مهرآباد کردند که در ساعت سه بامداد، 19آبان ماه امسال در خیابان شمشیری به پیکان وانت که در حال بار زدن آهن‌آلات بوده، مشکوک می‌شوند.
وی با بیان اینکه ماموران برای بررسی به این خودرو نزدیک شده که به محض حضور ماموران، سارقان اقدام به فرار می‌کنند گفت: ماموران شروع به تعقیب و گریز می‌کنند و این در حالی بود که خودرو با آهن‌الات مسروقه با سرعت زیاد به سمت خیابان 45 متری زرند متواری شده که ماموران با صدای بلند و رسا سه مرتبه دستور ایست به آنها داده که نه تنها توجه نکردند بلکه تیرآهن را به سمت ماموران پرتاب کردند که با عکس‌العمل مناسب شی آهنی به خودرو اصابت نکرد و سارقان پس از حرکت در خلاف جهت خیابان بی‌توجه به هشدار ایست در حال تردد بودند که سرانجام ماموران اقدام به تیراندازی هوایی کردند.
رئیس کلانتری 119 مهرآبادجنوبی بابیان اینکه بررسی‌ها نشان داد که خودرو مورد استفاده سارقان تحت تعقیب پلیس آگاهی شهرستان اسلامشهر نیز قرار دارد، گفت: ماموران به تعقیب سارقان ادامه دادند تا اینکه سارقان خلاف جهت وارد بازار مبل یافت‌آباد شده و این در حالی بود که این متهمان به ایست توجهی نکرده و با پرتاب تیرآهن قصد ایراد صدمه جانی به ماموران را داشتند که ماموران اقدام به تیراندازی به سمت خودرو کرده که دو تیر به لاستیک عقب خودرو اصابت کرده و سرانجام سارقان در محل بازار مبل یافت‌آباد زمین‌گیر شدند.
سعدی با بیان اینکه ماموران در بازرسی خودرو یک قبضه چاقو، کارت خودرو پیکان‌وانت، کارت موتور و کارت سوخت پیکان‌وانت را کشف کردند گفت: متهمان به نام‌های فرهاد» و عباس برای سیر مراحل قانونی به کلانتری دلالت داده شدند و به سرقت اماکن در اسلامشهر، واوان، آریاشهر و مهرآباد اعتراف کردند.
متهمان در اعترافات خود اظهارداشتند؛ در صورتی که شاکی یا فرد دیگر متوجه سرقت می‌شدند با اسپری و چاقو آنها را تهدید می‌کردند که بررسی‌ها نشان داد این سارقان، فردی را در اسلامشهر با اسپری مورد تهاجم قرار دادند که به همین دلیل تحت تعقیب آگاهی اسلامشهر نیز هستند.
متهمان به همراه پرونده متشکله برای تحقیقات بیشتر در اختیار کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران‌بزرگ قرار گرفتند.

 

حریق منزل مسکونی در جنوب پایتخت
سید جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از وقوع حریق در یک منزل مسکونی در جنوب پایتخت خبر داد و به ایسنا گفت: وقوع یک مورد حادثه حریق در ساعت 13:07 ظهر امروز سه شنبه به سامانه 125 اطلاع داده شد.
وی با بیان اینکه ستاد فرماندهی پس از اطلاع از این حادثه ‌آتش‌نشانان ایستگاه 1 را به آدرس اعلامی واقع در خیابان ولیعصر بالاتر از خیابان قزوین اعزام کرد، افزود: محل حادثه طبقه آخر یک ساختمان پنج طبقه پنج واحدی به مساحت حدود 100 متر مربع بود که آتش‌سوزی در اتاق‌خواب این واحد مسکونی رخ داده و شعله‌های ‌آتش در حال سرایت به اماکن دیگر بود.
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه آتش‌نشانان همزمان با قطع برق و گاز منزل مسکونی و ایمن‌سازی عملیات خود برای اطفای حریق و نجات افراد محبوس در محل را آغاز کردند افزود: یک پدر و دختر 52 و 32 ساله در این ساختمان محبوس شده بودند که آتش‌نشانان آنها را خارج کرده و در حالی که دچار دودزدگی شده بودند به عوامل اورژانس مستقر در محل حادثه تحویل دادند.
به گفته ملکی یکی از این افراد به علت دودزدگی توسط تکنیسین‌های اورژانس به بیمارستان منتقل شد.
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به عملیات اطفای حریق در این ساختمان افزود: آتش‌نشانان پس از مدتی شعله‌های ‌آتش در این واحد مسکونی را مهار و به طور کامل اطفا کردند.
وی با بیان اینکه علت این حادثه از سوی کارشناسان سازمان آتش‌نشانی در دست بررسی است افزود: عوامل آتش‌نشانی در ساعت 13:40 پس از ایمن‌سازی محل به عملیات خود خاتمه دادند.
47282

کد خبر 322247

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام GB ۰۱:۰۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۲
  24 5
  از وقتی آمنه مجید را بخشید این اتفاقات بیشتر شد،شما یک بار قصاص کنید،حساب کار دست بقیه میاد و کمتر شاهد این جنایت خواهیم بود
  • بی نام IR ۱۰:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۷
   1 1
   این اسیدپاش ها چه خدمتی به جز به ارمغان آوردن ارعاب می خواهند به جامعه بکنند که درصدد دفاع از حقوقشان و جمع آوری ادله محکم باشیم؟! دیگر از سوختن و نابود شدن که با چشم غیرمسلح هم عیان است، دلیل محکم تری باید جمع آوری گردد؟