زنگ خطر برای کمیته ملی المپیک/ در بی سامانی وزارت ورزش ، مجمع را چیدند

درحالی که وزارت ورزش همچنان بی وزیر اداره می شود ، تعدادی از اعضای هیات اجرایی کمیته ملی المپیک به دنبال چیدن اعضای مجمع هستند.

مهدیه جباری : بر اساس اساسنامه جدید کمیته ملی المپیک ، درحالی که تعدادی از اعضای پیشین فدراسیون های غیر المپیکی حذف شده اند، تعداد آرای معلق که از سوی هیات اجرایی افزایش یافته اند .بر این اساس نزدیک به 12 عضو مجمع  را آرای مستقیم اعضای هیات اجرایی مشخص می کنند. 12 عضوی که در آخرین نشست هیات اجرایی انتخاب شدند . جلسه ای که از 9 نفر ، 4 غایب داشته است و 5 نفر دیگر انتخاب هایی داشتند که حتی اعتراض محمود خسروی وفا را به همراه آورده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ؛ او در نامه ای به رئیس کمیته ملی المپیک اعتراضش را بیان کرده و خواهان تعویق ثبت نام برای مجمع 25 آذر شده است. این خبری است که طی نامه ای صبح دوشنبه از سوی بهرام افشارزاده به محمد علی آبادی اعلام شده است.

هیات اجرایی کمیته المپیک که بر اساس اساسنامه جدید خود می توانسته 12 عضو مجمع را انتخاب کند در نشستی که غایبان سرشناسی چون محمود مشحون ، علی کفاشیان و محمود خسروی وفا و البته یکی دیگر از اعضا داشته است ؛ برای این 12 عضو تصمیم گرفته اند: انتخاب اصغر رحیمی ، یکی از اعضای تیم مدیریت علی آبادی در کمیته ملی المپیک به عنوان کارشناس المپیک ، درحالی که در این بخش روی نام هایی چون نصرالله سجادی و مصطفی هاشمی طباء چشم بسته شده تا شاید این دو نتوانند کاندیدای حضور در انتخابات کمیته ملی المپیک هم باشند. انتخاب دکتر هادوی ، مربی تیم ملی بسکتبال بانوان  درحالی که او با اعتراض اعضای حاضر در جلسه ، جانشین شاه محمدی از آشنایان علی آبادی شده بود. البته خسروی وفا معترض است که در حضور گزینه هایی چون دکتر طاهریان و دکتر فرهادی زاد ، انتخاب دکتر هادوی هم به چالش کشیده است.

جنجالی تر از این انتخاب ها ، انتخاب یک داور رزمی به عنوان نماینده داوران و مربیان است . گزینه ای که ارتباطی نزدیک با گروه قدمی ، علی آبادی و رحیمی دارد به جای محمد بنا ، رسول خادم و هزاران مربی و داور سرشناس کشورمان می شود که در المپیک ها هم افتخارات زیادی برای کشورمان کسب کرده اند.

محمد جمشیدی؛ این نام به عنوان نماینده باشگاه ها معرفی می شود. مدیر پیشین حراست صدا و سیما و باشگاه انقلاب به واسطه حضور در هیات مدیره پرسپولیس می شود نماینده باشگاه های کشور.انتخابی که باز شائبه بر انگیز است. درحالی که گزینه های بسیار سرشناس تری می توانستند در روز مجمع رای بدهند. از بین علی مرادی و قلم سیاه ، درحالی که مرادی قصد کاندیداتوری داشته ، علی قلم سیاه را بر می گزینند. انتخابی که اعتراضات زیادی را به همراه داشته است و جالب اینجاست که این برگزیده ها ، خیلی های شان در لیست پیشنهادی دبیرکل یعنی افشارزاده هم نبودند اما اعضای متفق هیات رئیسه این تصمیم را گرفته اند.

برای انتخاب 6 ورزشکار هم اگرچه نام های سرشناسی چون سوریان ، ساعی ، سلیمی و میران دیده می شود اما دو عضو دیگر خیلی در این سطح نیستند. کشتی آزاد سهمیه ای ندارد و البته مهمتر نکته ای است که محمود خسروی وفا در نامه اعتراض آمیزش برای علی آبادی نوشته:« بر اساس اساسنامه ما باید ابتدا کمیسیون ورزشکاران را تشکیل می دادیم و بعد این اعضا از سوی کمیسیون انتخاب می شدند. آنچه شما انجام دادید مخالف قانون IOC است و کافی است تا بتوانند انتخابات کمیته المپیک ایران را تعلیق کنند.»

انتخابات کمیته ملی المپیک قرار است روز 25 آذر برگزار شود. این ترس بین اهالی ورزش هست که در روزهای بی سامانی ورزش کشور ، انتخاباتی طراحی شده ، سبب شود تا ورزش ایران لطمه ای جدید بخورد بعد از دو سالی که کمیته اجرایی با لولوی تهدید توانست به مدیریتش ادامه بدهد.

4141

 

 

کد خبر 322510

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 10
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • آرین کبیر A1 ۰۷:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۴
  6 0
  کمیته ی جهانی المپیک باید ورزش ایران رو تعلیق کنه تا امثال علی آبادی نونشون کساد شه
 • بی نام IR ۰۷:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۴
  4 0
  چقدر سود وپول گیرشان میاید که این همه دعوا سر مقام است
 • روزبه A1 ۰۸:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۴
  3 0
  دوستان لطفا علی ابادی رو بر دارید. سپاس فراوان
 • مسعود A1 ۰۹:۱۸ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۴
  3 0
  به نظر من راي اعتماد ندادن نمايندگان به وزراي پيشنهادي به خاطر خريدن وقت براي انتخابات مجمع فدراسيون فوتبال و اعضاي كميته المپيك و همچنان سر كار ماندن برخي مديرعاملان باشگاهها حداقل براي چند هفته بيشتر است.
 • شهناز A1 ۰۹:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۴
  4 0
  خدایا شرِ این علی آبادی رو از سر ورزش این مملکت کم کن!
 • بی نام A1 ۰۹:۴۲ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۴
  7 0
  یکی بگه این علی ابادی پارتی باز کی وقتش تموم میشه خدااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا؟
 • روشنای سکوت IR ۱۰:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۴
  0 4
  نوووووووووووووووش جوووووووووووونشوووون
 • کمال IR ۱۰:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۴
  4 0
  مدیریت علی ابادی هولناکه و از تمام خلا های قانونی نهایت استفاده رو میبرند متاسفانه کسی نظارت و رسیدگی نمیکند ولی منه بدبخت دو روز مالیاتم عقب بیافته کلی جریمه میشم
 • بی نام A1 ۱۱:۱۵ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۴
  7 0
  علی ابادی دست از سر ما و ورزش بردار
 • حسین IR ۱۵:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۴
  4 0
  خدایا شرِ این علی آبادی بی خاصیت رو از سر ورزش این مملکت کم کن!هنوز گند کاری تو فوتبالش جمع نشده ...تو این مملکت کسی نیست جلوی این احم رو بگیره