واحد مرکزی خبر نوشت:

پائولو برنینی یکی از اعضای پارلمان ایتالیا می گوید شاید اسامه بن لادن رهبر سابق گروه تروریستی القاعده هنوز زنده باشد.
به گزارش روزنامه نیویورک دیلی نیوز- پائولو برنینی که از اعضای بلندپایه حزب سیاسی جنبش پنج ستاره در پارلمان ایتالیا می باشد اخیرا در سخنرانی اخیر خود در پارلمان گفت به ادعای آمریکا درباره کشته شدن اسامه بن لادن در جریان یورش نیروهای ویژه آمریکا به محل اختفایش در پاکستان باید شک کرد.

برنینی همچنین مدعی است که حادثه یازدهم سپتامبر در آمریکا که جان هزاران نفر را گرفت یک اقدام داخلی بوده است که در درون آمریکا برنامه ریزی شده بود. برنینی با اشاره به اینکه هدف اصلی دولت بوش رئیس جمهور سابق آمریکا از حمله به افغانستان، مبارزه با تروریسم و نابودی گروه القاعده بود، از اینکه فعالیت های تروریستی از سوی القاعده در سوریه و در قالب گروههای شورشی مخالف دولت سوریه همچنان ادامه دارد از دولت آمریکا انتقاد نمود. برنینی گفت: آن شورشیان و گروههایی که آمریکا تمایل دارد در جنگ داخلی سوریه به آنها کمک کند همان القاعده ای هایی هستند که سالها قبل آمریکا برای نابود کردن آنها به افغانستان لشکرکشی کرد.
برنینی یکی از منتقدین دولت ایتالیا در پارلمان این کشور است که معتقد است نیروهای نظامی ایتالیا مستقر در افغانستان باید به کشور بازگردند. هم اکنون نزدیک به چهار هزار سرباز ایتالیا در افغانستان تحت امر آمریکا مستقر هستند.

52261

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 323101

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =