مروری بر مهمترین اخبار حوادث امروز دوشنبه 27 آبان 1392

رییس پلیس آگاهی استان کردستان از کشف ١٠ فقره قتل مربوط به سال‌های قبل در هفت ماهه نخست امسال خبر داد.

سرهنگ علی احمدی‌تبار، با اشاره به اینکه بررسی پرونده‌های مربوط به جرایم خشن از جمله قتل، سرقت مسلحانه، سرقت به عنف و غیره به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفته، گفت: این قتل‌ها بین دو تا ١٦ سال پیش رخ داده است.

وی با اشاره به اینکه پلیس آگاهی کردستان پرونده تمامی قتل‌های سال‌های گذشته را رسیدگی کرده است، افزود: در سال ٨٤ جنازه یک خانم مجهول‌الهویه در بیجار کشف شد و همسرش که بلافاصله بعد از این اتفاق متواری شده بود، مظنون واقع شد و جستجو برای کشف و دستگیری متهم به قتل آغاز شد.

وی بیان کرد: اقدامات زیادی در این فاصله زمانی هشت ساله صورت گرفت که متاسفانه منجر به نتیجه نشد، اما در یک اقدام غافلگیرانه با تلاش نیروهای آگاهی استان کردستان و کسب نیابت قضایی شوهر مقتوله در تهران دستگیر شد.

رییس پلیس آگاهی استان کردستان، تصریح‌کرد: متهم به قتل در ابتدا جرم خود را انکار می‌کرد که بعد از ارائه یکسری مستندات از سوی ماموران لب به اعتراف گشود.

وی با بیان اینکه این متهم همسر اولش را نیز به قتل رسانده بود، اعلام‌کرد: این متهم به قتل با هویت جعلی با این زن ازدواج کرده بود و بعد از ازدواج به صورت مشترک منزلی را در بیجار خریداری کرده بودند که به دلیل فروش منزل با یکدیگر درگیر می‌شوند و زنش را با ضربه چاقو به قتل می‌رساند.

احمدی‌تبار ادامه‌داد: خوشبختانه با تلاش ماموران آگاهی بعد از گذشت هشت سال این مرد که زن قزوینی خود را به قتل رسانده بود، دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شد.

وی گفت: در سال جاری تمامی قتل‌هایی که در استان اتفاق افتاده کشف شده است و در مجموع کردستان در این زمینه رتبه خوبی را دارد.

احمدی‌تبار خاطرنشان کرد: با خلافکاران و سارقان به عنف نیز به شدت برخورد می‌شود، بطوری که تمامی سرقت‌های به عنف سال جاری کشف شده است.

زورگیران راشناسایی کنید

پسران شرور که در پوشش مسافربر از طعمه های خود زورگیری می کنند، با بررسی دوربین های مداربسته شناسایی شدند.
به گزارش مهر، اوایل مرداد ماه امسال شخصی با مراجعه به گشت کلانتری 154 چیتگر به ماموران اعلام کرد که از سوی سرنشینان پراید سفید رنگ مورد تهدید و زورگیری با سلاح سرد قرار گرفته است.
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع زورگیری و به دستور شعبه پنجم دادیاری دادسرای ناحیه 27 تهران ، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

زورگیری 3 پسر شرور در پوشش مسافربر
مالباخته پس از حضور در پایگاه پنجم پلیس آگاهی ، در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: ساعت 11 شب ، در میدان آزادی به مقصد شهریار سوار پراید سفید رنگ با سه نفر سرنشین جوان شدم که به غیر از راننده یک نفر در صندلی شاگرد و یک نفر نیز در صندلی عقب نشسته بود . زمانی که راننده سه راه تهرانسر را رد کرد، از وی پرسیدم: مگر شما به شهریار نمی روید ؟ که ناگهان سرنشین صندلی عقب چاقویی را زیر گلویم گذاشت و گفت: هرچه داری بده و با تهدید چاقو، کیف دستی حاوی چهار فقره دسته چک ، هشت فقره عابر بانک و مبلغ یک میلیون و سیصد هزار تومان وجه نقد را به همراه سه حلقه انگشتر نقره را سرقت کرده و مرا در خیابانی در جاده مخصوص پیاده و از محل دور شدند.
با توجه به اظهارات مالباخته، کارآگاهان به بررسی تراکنش حساب های بانکی مربوط به عابربانک ها پرداخته و در بررسی های به عمل آمده متوجه شدند که سارقان علاوه بر سرقت مبلغ یک میلیون و 300 هزار تومان داخل کیف، با استفاده از رمزهای عابربانک ها که با تهدید چاقو اقدام به گرفتن آنها از مالباخته کرده بودند، وجوه نقد داخل حساب ها را برداشت کرده اند. بلافاصله شعبات بانکی شناسایی و کارآگاهان در بررسی تصاویر به دست آمده از دوربین های مداربسته موفق به شناسایی تصاویر سه سارق زورگیر شدند.

 

سرهنگ گزافی، رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با شناسایی تصاویر سه سارق زورگیر از سوی مالباخته و به منظور شناسایی دیگر جرایم ارتکابی و همچنین هویت متهمان ، دستور انتشار تصاویر هر سه متهم از سوی مقام قضایی صادر شده است. به همین خاطر از تمام شهروندان که موفق به شناسایی متهمان شدند درخواست می شود تا هرگونه اطلاعات خود در خصوص هویت، مخفیگاه و یا محلهای تردد آنها را از طریق شماره تماسهای 51055464 و یا 51055617 در اختیار کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند. همچنین از شکات و مالباختگانی نیز که موفق به شناسایی تصاویر متهمان شدند دعوت می شود تا برای پیگیری شکایات خود به پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

دستگیری عامل قتل کارگردان زنجانی
عامل قتل کارگردان زنجانی 24 ساعت پس از ارتکاب جنایت دستگیر شد.
به گزارش مهر، 21 آبان ماه امسال ماموران پلیس از کشف جسد مردی در سد حسن ابدال با خبر شدند. در ادامه تیمی از ماموران در محل کشف جسد حاضر شده و در بررسی های خود دریافتند جسد متعلق به حمید بیگلی از کارگردانان مشهور استان زنجان است.
بررسی های پلیسی نشان می داد عامل یا عاملان این جنایت پس از قتل این کارگردان، جسد او را داخل سد انداخته اند.
با توجه به حساسیت موضوع تیمی از کارآگاهان تجسس برای کشف راز این قتل را آغاز کرده و در تجسس های خود به یکی از دوستان مقتول به نام محمد مشکوک شده و او را دستگیر کردند.
متهم در بازجویی های اولیه منکر قتل شد اما در ادامه به ارتکاب جنایت اعتراف کرد و گفت: به خاطر احتلافاتی که با مقتول داشتم روز حادثه او را با نقشه قبلی سوار خودروی خود کرده و بعد او را در میان راه بیهوش کردم. برای اینکه ردی از خود باقی نگذارم جسد را داخل سد انداختم.
در حال حاضر تحقیقات از متهم در اداره آگاهی زنجان ادامه دارد.

90 ماه زندان مجازات قتل دختر فراری
پسر شیشه ای که در جریان یک درگیری مرگبار، دختر فراری را به قتل رسانده بود، با گذشت اولیای دم به 90 ماه زندان محکوم شد.
به گزارش مهر، دهم شهریور سال 90 ماموران کلانتری ۱۳۲ نبرد از قتل دختری در پشت‌بام یکی از خانه‌های منطقه خاوران با خبر شدند. همان موقع ماموران به ساختمان مورد نظر رفتند و با پیکر مهسا ۲۶ ساله روبه‌‌رو شدند که با ضربه های کارد کشته شده بود. در آن بین سعید ۳۲ ساله که دستانش خونین بود تلاش می‌کرد با تهدید ماموران از مهلکه بگریزد اما نتوانست.
نخستین بررسی ها نشان داد، مهسا معتاد بود و برای مصرف مواد مخدر به آلونک سعید رفت ‌و‌آمد داشته است. جسد به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای امور جنایی به پزشکی قانونی فرستاده شد. پسر جوان هم در بازجویی ها به قتل اعتراف کرد و گفت: چندماه پیش به‌طور اتفاقی در یک پارک با مهسا آشنا شدم. او به دلیل اعتیاد از خانه فرار کرده بود و برای مصرف مواد به آلونک من می‌آمد. شامگاه دهم شهریور امسال، من و مهسا پس از مصرف شیشه دچار توهم شدیم. او با چاقو به من حمله کرد و من هم قمه کشیدم. زمانی به خودم آمدم که کار از کار گذشته بود. باور کنید نمی‌خواستم آدم بکشم.
پس از آخرین دفاعیات متهم و وکلیش، قضات دادگاه ختم رسیدگی به پرونده را اعلام و او را به قصاص نفس - اعدام- محکوم کردند.
با اعتراض پسر جنایتکار پرونده برای رسیدگی نهایی به دیوان عالی کشور فرستاده شد که قضات شعبه 9 دیوان عالی کشور حکم را تأیید کردند.
در حالی که شمارش معکوس برای اجرای حکم قصاص آغاز شده بود، اولیای دم با مراجعه به دادسرا رضایت خود را اعلام کردند.
صبح دیروز سعید از جنبه عمومی جرم پای میز محاکمه قرار گرفت. پسر جوان با قبول اتهامش گفت: از کار خود پشیمانم. این حادثه در یک لحظه رخ داد و من قصد کشتن مهسا را نداشتم.
پس از آخرین دفاعیات متهم قضات دادگاه برای صدور حکم وارد شور شده و متهم را به 90 ماه زندان محکوم کردند.

فاطمه دختری که خورشید چشمانش در اختلافات خانوادگی خاموش شد
از حادثه ناگوار و دلخراش ریختن آهک در چشمان فاطمه کلوندی بیش از چهار سال می‌گذرد، فاطمه قربانی کینه‌توزی و انتقام‌جویی اختلافات خانوادگی شده و پلک‌هایش برای همیشه به هم دوخته شده است.
به گزارش ایسنا، فاطمه کوچولو که هم‌اکنون خورشید چشمانش خاموش شده بزرگترین آرزویش دیدن روی پدر و مادرش است.
پدر فاطمه در این باره گفت: خواستار پیگیری هر چه سریعتر پرونده برای انجام قصاص هستم.
امیر کلوندی به تشریح داستان و روز اتفاق پرداخت و گفت: در روز 17 تیر ماه سال 88 به همراه خانواده و مادرم برای مهمانی به منزل خواهرم در شهر قروه سنندج رفتیم، در آن زمان ما در روستایی واقع در اسدآباد زندگی می‌کردیم.
شب برای استراحت در منزل خواهرم خوابیدیم، نیمه شب متوجه عدم حضور فاطمه در کنار مادرش شدیم.
مادر فاطمه وقتی متوجه عدم حضور فاطمه در داخل اتاق شد شروع به فریاد زدن کرد، همگی سراسیمه از خواب بلند شدیم و من متوجه نبودن محمدرضا شوهرخواهرم شدم، هنگامی که به حیاط رفتم فاطمه را کنار اتاق خرابه‌ای در گوشه حیاط پیدا کردم.
فاطمه به حالت نیمه‌جان در گوشه حیاط افتاده بود، لباس‌هایش سوخته و تمامی دست‌ها و صورتش آهکی شده بود.
شوهرخواهرم محمد رضا سر فاطمه را در داخل کیسه آهک گذاشته و فاطمه در آهک سوخته بود.
با شوهر خواهرم هیچ گونه دشمنی و خصومتی نداشتیم اما او با خواهرم به علت اختلافات دچار مشاجره شده بود که انتقامش را از دختر بی گناه من گرفت.
شوهر خواهرم به مواد مخدر اعتیاد دارد اما اینکه او در آن زمان از مواد روان‌گردان مصرف کرده باشد صحت ندارد.
بعد از وقوع این حادثه فاطمه را برای درمان به بیمارستان شهرستان اسدآباد منتقل کردیم که چیزی تشخیص ندادند و بعد از آن به بیمارستان بعثت همدان بردیم که پزشکان گفتند دیگر دیر شده و چشمان فاطمه نابود شده است.
تحمل دیدن نابینایی دخترم را نداشتم و او را به بیمارستان فارابی تهران بردم تا شاید بتواند بینایی‌اش را به دست بیاورد اما این اتفاق نیفتاد، بعد از اینکه در تهران هم به نتیجه‌ای نرسیدیم شرایط برای اعزام به آمریکا فراهم شد و دخترم را برای درمان به آمریکا بردم اما همچنان فاطمه هیچ بینایی‌ای ندارد و چشمانش به صورت 100 درصد از بین رفته است.
فاطمه در حال حاضر در مدرسه موسی بن جعفر همدان در مقطع دوم ابتدایی در حال تحصیل است، او از نظر درسی هیچ مشکلی ندارد و حافظه خوبی برای یادگیری دارد.
برای تحصیل دخترم از روستای اسدآباد به همدان آمدیم، هم‌اکنون در منطقه حصار همدان مستاجر هستیم و باید علاوه بر هزینه تحصیل، درمان و سایر امورات زندگی اجاره خانه هم پرداخت کنم، این هزینه‌ها زندگی را برایم مشکل کرده است.
برای درس فاطمه از مجموعه بهزیستی و آموزش و پرورش خدماتی از جمله کتاب‌های کمک درسی و ماشین بریل درخواست کردیم اما تا‌کنون به نتیجه‌ای نرسید‌ه‌ایم و نمی توانیم فاطمه را در خانه برای ادامه تحصیل کمک کنیم.
کلوندی به پیگیری پرونده فاطمه اشاره کرد و گفت: مهم‌ترین خواسته من این است که پرونده فاطمه هر چه سریعتر پیگیری شود چون ما قصاص می‌خواهیم و باید این امر انجام شود.
در حال حاضر متهم در زندان مرکزی سنندج به سر می برد و پرونده را برای قصاص در تهران پیگیری می‌کنم، باید این عمل انجام شود چون زندگی فاطمه نابود شده است.
یک دختر دیگر به نام فهمیه دارم که در مقطع سوم راهنمایی در حال تحصیل است و مادر فاطمه نیز در بستر بیماری به سر می‌برد.
وی در پایان از گران بودن هزینه سرویس مدرسه فاطمه ابراز نارضایتی کرد و گفت: به دلیل بالا بودن قیمت سرویسی‌ که مدرسه در نظر گرفته و شرایط بد مالی اغلب والدین، آنها اقدام به گرفتن سرویس از بیرون کرده‌اند.
رییس آموزش و پرورش استثنایی استان همدان از رایگان بودن سرویس مدارس استثنایی برای والدین دانش‌آموزان خبر داد.
ایرج بصیری در پاسخ به چرایی هزینه‌ی بالای سرویس مدرسه اظهار کرد: سرویس ایاب و ذهاب تمامی مدارس استثنایی دانش‌آموزان با نیاز خاص رایگان است و والدین هیچ هزینه‌ای را در این زمینه به اجبار پرداخت نمی‌کنند.
هزینه سرویس مدارس مشارکتی بوده و هر خانواده‌ای که از نظر مالی در رفاه باشد به صورت داوطبانه می‌تواند به مدرسه کمک کند اما سرویس مدرسه برای تمامی دانش‌آموزان رایگان است.
در اوایل آغاز سال تحصیلی جاری برای ایاب و ذهاب دانش‌آموزان مشکلاتی نیز وجود داشت که این موضوع ظرف کوتاه‌ترین زمان ممکن برطرف شد.
ماشین های بریل که ویژه روشن‌دلان طراحی شده بسیار گران‌قیمت بوده و به این ترتیب داشتن ماشین بریل به تعداد دانش‌آموزان طرحی ایده‌آل است اما با این موضوع کمی فاصله داریم، البته حمل و نقل ماشین بریل توسط دانش‌آموزان برای بردن به منزل امکان‌پذیر نیست.
در صورتی‌که شرایط لازم و بودجه فراهم شود ماشین‌های بریل برای تحصیل و تمرین در منزل تامین می‌شود اما در حال حاضر شرایط لازم و بودجه فراهم نیست اما مدراس تا جایی که امکان داشته باشد ماشین‌های بریل را در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهند.

قربانی اسیدپاشی: خانواده اسیدپاش تهدیدم می‌کنند!
داوود روشنایی جوانی است که دوم آبانماه سال 84 از سوی فردی به نام حمید مورد اسیدپاشی قرار گرفته و اکنون پس از گذشت حدود 9 سال از روز حادثه همچنان از اجرایی‌نشدن حکمش گله دارد و از رئیس دستگاه قضا می‌خواهد که زودتر به این موضوع رسیدگی کند.
این قربانی اسیدپاشی با بیان اینکه خانواده متهم به شکل غیرمستقیم مرا تهدید می‌کنند به ایسنا گفت: متاسفانه پس از آن که مورد اسیدپاشی قرار گرفتم حتی یک بار نیز خانواده متهم برای کسب رضایت نزد من یا وکیلم نیامده‌اند و حتی در چندین تماسی که با آنان داشته‌ام مدعی شده‌اند که از آنجا که با افراد بلندپایه در ارتباطند از طریق آنان می‌توانند دست به کاری بزنند که نه تنها اجرای حکم متوقف شود بلکه من با پای خودم بروم و رضایت دهم.
حتی در یکی از آخرین تماس‌هایی که حدود دو سال پیش با خواهر متهم داشتم وی گفت که تعداد زیادی در اسید سوخته‌اند و تو هم یکی از این افراد هستی.
این قربانی اسیدپاشی با اشاره به روند پیگیری پرونده‌اش افزود: پرونده آمنه بهرامی که حدود شش ماه زودتر از من قربانی اسیدپاشی شد، پس از گذشت هفت سال به سرانجام رسید اما متاسفانه پرونده من وارد سال نهم شده و تاکنون حکم صادره، اجرا نشده است.
وی با اشاره به برگزاری چندین جلسه دادگاه برای رسیدگی به شکایتش از عامل اسیدپاشی افزود: آخرین جلسه دادگاه در سال 88 به ریاست قاضی عزیزمحمدی که قاضی پرونده آمنه بهرامی نیز بود، برگزار شد و پس از آن حکم صادره در شعبه دیوان عالی کشور به ریاست قاضی عروجی نیز مورد تأیید قرار گرفت.
روشنایی با بیان اینکه قصاص چشم چپ و دیه حکمی است که برای من در نظر گرفته شده است گفت: پس از رفتن حکم به دیوان عالی کشور خواسته شد که پزشکی قانونی نحوه اجرای آن را تأیید کند که پس از برگشت پرونده در صحبتی که قاضی عزیزمحمدی با رئیس وقت سازمان پزشکی قانونی داشت، چگونگی اجرا تأیید شد و پرونده مجدد به دیوان عالی کشور بازگشت.
وی با بیان اینکه پرونده درسیزدهم فروردین‌ماه سال 90 در شعبه ششم دیوان عالی کشور به تأیید نهایی رسید گفت: پس از آن که حکم به لحاظ قانونی و شرعی تأیید شد برای اجرا به اجرای احکام رفت که در آنجا خواسته شد تا پزشکان پزشکی قانونی خود نحوه اجرای قصاص را تأیید کنند که باز هم از سوی پزشکان نحوه اجرا و قابلیت آن تأیید شد.
این قربانی اسیدپاشی با اشاره به ارسال پرونده‌اش برای اذن رئیس قوه قضاییه افزود: بنا بر اطلاعاتی که من دارم رئیس دستگاه قضا از طریق معاونت قضایی نامه‌ای به دادسرای ناحیه 27 ارسال کرده که بر اساس آن از تأخیر در اجرای پرونده انتقاد کرده بود اما به نظر می‌رسد در ارسال حکم نهایی از اجرای احکام به رئیس قوه قضاییه کوتاهی صورت گرفته و افرادی هستند که اجازه رسیدن نامه به آیت الله آملی لاریجانی را نمی‌دهند.
وی با بیان اینکه تا کنون مراجعه‌ای به رئیس دستگاه قضا نداشتم گفت:‌ حدود سه ماه پیش با حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای دادستان کل کشور دیداری داشتم که وی نیز نامه‌ای را به معاون قضایی قوه‌قضاییه ارسال و خواستار رسیدگی سریع به پرونده شد اما متاسفانه تاکنون حکم اجرا نشده است.
روشنایی همچنین درباره وضعیت متهم و شرایط وی نیز گفت: بنابر اطلاعاتی که من دارم تا حدود چهار ماه پیش متهم در زندان رجایی‌شهر زندانی بود اما در حال حاضر اطلاعی از وی ندارم.
به گفته این قربانی اسیدپاشی پیش از این یک بار متهم از زندان آزاد شده که با دستور قاضی عزیزمحمدی بار دیگر دستگیر و به زندان رجایی‌شهر منتقل شد.
وی درباره اقدامات انجام گرفته از سوی خانواده متهم برای جلب رضایت نیز وی گفت: بر اساس اطلاعات من خانواده حمید در قم ساکن هستند اما متاسفانه نه تنها برای رضایت نزد من یا وکیلم نیامده‌اند بلکه به شکلی غیرمستقیم نیز مرا تهدید کرده و به من گفته‌اند که کاری خواهند کرد تا با استفاده از نفوذی که دارند نه تنها حکم اجرا نشود که خود من با پای خودم برای کسب رضایت نزد آنان بروم.
وی همچنین درباره آخرین وضعیت درمان و پیگیری جراحی‌های خود نیز گفت: قریب به 9 سال است که خانه‌نشین شده‌ام اما حدود سه سال به دنبال دیدار با آقای احمدی‌نژاد بودم تا سرانجام توانستم به ثمره هاشمی مشاور ارشد وی دسترسی پیدا کنم.
روشنایی با بیان اینکه پس از پیگیری‌های فراوان دستوری از جانب رییس دولت‌دهم به وزیر وقت بهداشت، دکتر طریقت‌منفرد صادر شد که بر اساس آن تیمی از پزشکان می‌بایست مرا معاینه کرده و پس از برآوردهای هزینه درمان داخل کشور تمامی آن از سوی دولت پرداخت می‌شد.
این قربانی اسیدپاشی با بیان اینکه برای پیگیری پرونده‌اش تا بیمارستان لبافی‌نژاد و فاطمه الزهرا (س) نیز پیش رفته است گفت: متاسفانه پس از اتمام عمر دولت و روی کار آمدن دولت جدید به من گفتند که مصوبات دولت قبل قابلیت اجرا ندارد.
وی درباره پیگیری‌هایش در دولت جدید نیز گفت: حدود یک ماه پیش پیگیری‌هایم را ادامه دادم که به من گفته شد دولت تنها می‌تواند تا سقف سه میلیون تومان آن هم به شکل غیرمستقیم به من کمک کند.
بر این اساس من باید بعد از انجام عمل‌های خود نزد دولت رفته و حداکثر سه میلیون تومان از هزینه عمل‌های خود را دریافت می‌کردم که این رقم در مقایسه با هزینه میلیاردی درمان من رقم بسیار ناچیزی بود.
وی با بیان اینکه به دنبال دیدار با رئیس‌جمهور و رئیس قوه قضائیه برای حل مشکلات درمان و اجرای حکمش است گفت: به نظر می‌رسد علی‌رغم این‌که من و آمنه بهرامی هر دو در زمانی نزدیک به هم دچار حادثه شدیم اما توجهات رسانه‌ای به وی سبب شد تا حکمش را زودتر از من دریافت کند، متاسفانه نمی‌دانم به چه علت حکم من اجرا نشده و من همچنان پس از گذشت 9 سال بلاتکلیفم.
داوود روشنایی در دوم آبان‌ماه سال 84 حدود سه هفته‌ از زمانی که به دلیل لاغری از سربازی معاف شد و در جستجوی کار بود، در ساعت 11:30 در حوالی محله مجیدیه مشغول رفتن به پارک بود که توسط جوانی مورد اسید پاشی قرار گرفت.

کشف 40 فقره سرقت در خرمشهر
فرماندهی انتظامی شهرستان خرمشهر استان خوزستان از دستگیری 8 سارق حرفه ای و کشف 40 فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ نادر سهیلی در تشریح جزئیات این خبر گفت: در راستای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و برخورد قاطع با سارقان حرفه ای موضوع در دستور کار ماموران انتظامی و آگاهی این شهرستان قرار گرفت.
ماموران پلیس با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی در چند عملیات جداگانه، 8 سارق حرفه ای را در شهرستان خرمشهر دستگیر کردند.
متهمان در بازجویی های فنی و پلیسی به 3 فقره سرقت سیم برق، 13 فقره تلفن همراه ، 5 فقره سرقت منزل، 8 فقره سرقت موتور سیکلت، 2 فقره وسایل خودرو، 4 فقره سرقت بعنف و 5 فقره سرقت اماکن عمومی جمعاً 40 فقره سرقت معترف شدند.

امداد فوری آتش نشانان زندگی را به دختر کرمانشاهی بازگرداند
حضور به موقع نیروهای سازمان آتش نشانی کرمانشاه سبب شد دختر جوانی که با قصد خودکشی خود را از پل ولایت پرتاب کرده بود، نجات یابد.
آتشپاد حجت الله جهانبخشی، مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمانشاه به ایرنا گفت: ساعت 23 و 30 دقیقه یکشنبه شب خبر اقدام به خودکشی یک دختر جوان در بالای پل ولایت به این سازمان مخابره شد.
نیروهای امداد و نجات این سازمان نیز با تمام امکانات و در اسرع وقت خود را به محل حادثه رساندند و ابتدا سعی کردند در سخنانی کوتاه با این فرد ، وی را از خودکشی منصرف کنند که موفق نشدند.
به محض اینکه دختر جوان خواست خود را از بالای پل به پایین پرتاب کند، نیروهای امداد و نجات در اقدامی فوری مانع از انجام این عمل شدند و پس از نجات به دلیل آنکه شرایط روحی خوبی نداشت وی را فورا به بیمارستان فارابی کرمانشاه منتقل کردند.
این دختر جوان با حدود 22 سال سن باران شجاعی نام داشت که به دلیل اختلافات خانوادگی قصد خودکشی کرده بود.

توقیف 41 خودرو در یک روز از جمله یک پژو 206 با خلافی 7.5 میلیون تومانی
سرهنگ عین الله جهانی، رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ از توقیف 41 خودرو و 5 گواهینامه در روز گذشته در تهران خبر داد و به فارس گفت: در راستای طرح برخورد با خودروهای دارای خلافی بالای یک میلیون تومان، روز گذشته تعداد 41 خودرو توقیف شده است.
پژو 206 یکی از این خودروها بود که خلافی آن 7 میلیون و 592 هزار تومان است.
همچنین تعداد 5 گواهینامه نیز در این روز به علت نمره منفی بالای 30 توقیف شده است.
45282

 

 

کد خبر 323134

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =