مروری بر مهمترین اخبار حوادث امروز سه شنبه 28 آبان 1392

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی از دستگیری مرد کلاهبرداری خبر داد که به بهانه کمک مالی از 10 نماینده مجلس کلاهبرداری تلفنی کرده بود.
به گزارش مهر، سرهنگ فریدون رهبریان با اشاره به نحوه دستگیری فردی که با برانگیختن احساسات انسان‌دوستانه نمایندگان از تعدادی از آنها کلاهبرداری کرده بود، در توضیح ماجرا گفت: اواسط مردادماه امسال گزارشی از سوی حراست مجلس شورای اسلامی به پلیس آگاهی ارسال شد که بر اساس آن نسبت به فردی که از احساسات بیش از 10 نماینده سوءاستفاده و از آنها کلاهبرداری کرده بود، شکایت شده بود.
در این کلاهبرداری فرد کلاهبردار از طریق تماس تلفنی با تلفن شخصی نمایندگان خود را از شهروندان حوزه انتخابیه نمایندگان معرفی کرده و عنوان می‌کرده است که در اثر تصادف در حوزه انتخابیه نمایندگان همسرش را از دست داده و برای فرزندان حادثه‌دیده‌اش تقاضای کمک می‌کرد.
معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی با بیان اینکه فرد کلاهبردار در تماس صورت گرفته با نمایندگان شماره حسابی را برای واریز کمک‌های نمایندگان در اختیار آنها قرار می‌داده گفت: نمایندگان مجلس پس از تماس این فرد از روی دلسوزی و رسالت انسان‌دوستانه خود کمک‌های نقدی خود را که مبالغی در حدود 250 هزار تا 2 میلیون تومان بوده است را به شماره حساب عنوان شده واریز می‌کردند و وقتی برای پیگیری روند معالجه فرزندان این فرد کلاهبردار با مراکز درمانی تماس گرفتند مشاهده کردند که چنین مطلبی به هیچ عنوان صحت ندارد.
این فرد در کلاهبرداری‌های خود با این شیوه از بیش از 10 نفر نمایندگان کلاهبرداری کرده بود و شماره حسابی را که به عنوان شماره‌حساب خود معرفی کرده حسابی بود که به صاحبان هتل و مراکز اقامتی مختلف تعلق داشته است.
وی با بیان اینکه اولین سرنخ‌های این کلاهبرداری در شهر قم به دست آمد، افزود: با توجه به سرنخ‌های به دست آمده و طی یک عملیات پلیسی پیچیده توانستیم این فرد 55 ساله را که پیش از این سابقه مشابه کلاهبرداری داشته و پس از اتمام مدت حبس خود از زندان آزاد شده بود در شمال کشور دستگیر کنیم.
معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تاکید کرد: این فرد در کلاهبرداری‌های خود از تعدادی از مدیران و روسای ادارات دولتی نیز کلاهبرداری کرده و حتی در این کلاهبرداری تلفنی هیچگونه مستندات جعلی را نیز به مالباختگان ارائه نکرده بود.
رهبریان در توضیح نحوه به دست آوردن شماره تلفن شخصی نمایندگان توسط این فرد گفت: این فرد با مراجعه به دفاتر نمایندگان و اصرار بر اینکه می‌خواهد مشکلاتش را به صورت مستقیم با نمایندگان مطرح کند، شماره مستقیم نمایندگان را به دست آورده بود و از این طریق توانسته بود با آنها تماس بگیرد.
وی با هشدار نسبت به شیوه‌های کلاهبرداری‌های تلفنی از شهروندان خواست تا نسبت به این موارد هوشیار باشند تا در تله کلاهبرداران تلفنی نیفتند.
معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی در پایان با اعلام برخی از شیوه‌های کلاهبرداری تلفنی تاکید کرد: از شیوه‌های کلاهبرداری تلفنی کلاهبرداران به بهانه‌های مختلف همچون برنده شدن در قرعه‌کشی‌های مختلف و از این قبیل در تماس‌های تلفنی و پیامکی سعی در کشاندن افراد به پای دستگاه‌های خودپرداز دارند تا از این طریق با هدایت فرد به سمت اینکه از منوی زبان انگلیسی دستگاه استفاده کنند از وی کلاهبرداری نمایند لذا شهروندان می‌بایست نسبت به اینگونه تماس‌ها و پیامک‌ها هوشیاری بیشتری داشته باشند.

قتل پسر جوان به خاطر ارتباط با دختر مورد علاقه اش/ دستگیری قاتل در کمتر از 8 ساعت
پسر جوان وقتی متوجه شد خواهرش با پسری دوست شده است سناریوی قتل دوست خواهرش را اجرا کرد.
به گزارش مهر، ساعت 21 و 30 دقیقه 26 آبان امسال ماموران پلیس آگاهی شهرستان آمل در جریان مرگ مشکوک پسر جوانی در یکی از بیمارستان های این شهر قرار گرفتند. در ادامه تیمی از ماموران راهی بیمارستان شده و در بررسی های اولیه خود متوجه شدند، مقتول پسر 24 ساله ای به نام نصیر است که بر اثر اصابت ضربه کارد به سینه اش فوت کرده است.
تحقیقات از خانواده مقتول نشان داد، شب حادثه افراد ناشناسی به در خانه آنها رفته و پس از اینکه نصیر در را باز کرده آنها با ضربه کارد او را مجروح کرده و از محل گریخته بودند.
با توجه به نوع قتل تیم جنایی دو فرضیه را در این خصوص مطرح کردند. قتل با انگیزه اختلاف مالی و مسائل شخصی دو فرضیه ای بود که پیش روی ماموران قرار گرفت.
در نخستین گام کارآگاهان به تحقیق از دوست صمیمی مقتول پرداخته که او در بازجویی ها گفت: نصیر چندی قبل با دختر جوانی آشنا شد و آنها قصد داشتند با هم ازدواج کنند.
همزمان با کشف این سرنخ شناسایی دختر جوان در دستور کار پلیس قرار گرفت و همان شب دختر 18 ساله به نام سارا شناسایی شد. سارا در بازجویی ها گفت: مدتی قبل با نصیر آشنا شده و قرار بود با هم ازدواج کنیم. به دلیل اینکه برادرم بر روی این ارتباطات حساس است این موضوع را هنوز به خانواده ام نگفته بودم.
کاراگاهان سپس برادر سارا به نام مجید 27 ساله را شناسایی و او را در عملیاتی ضربتی دستگیر کردند. مجید در بازجویی های اولیه منکر قتل شد اما خیلی زود لب به اعتراف گشود و گفت: وقتی متوجه دوستی مقتول با خواهرم شدم تصمیم به انتقام گرفتم. شب حادثه همراه دو تن از دوستانم به مقابل در خانه نصیر رفتیم. وقتی در زدم خود نصیر در را باز کرد. بدون اینکه حرفی بزنم چاقو را در سینه او فرو کرده و از محل جنایت گریختم.
سرهنگ محمد عظیمی، رئیس پلیس آگاهی استان مازندران با تأیید این خبر گفت: با عملیات همزمان کارآگاهان پلیس آگاهی آمل و ماموران عملیات ویژه پلیس آگاهی استان راز این قتل در کمتر از هشت ساعت فاش شد و در حال حاضر تحقیقات برای دستگیری دو همدست متهم از سوی ماموران ادامه دارد.

زنی که در اسید حسادت زنانه سوخت
می‌گوید 15 اردیبهشت‌ماه سال 89 دنیا برایش تمام شد و از آن پس درد، سوزش و تاریکی مهمان روزهای سختی‌اش بود. با اینکه دختری که با همسرش در ارتباط بود، با چهار لیتر اسید سولفوریک این بلا را بر سر او و دخترش آورده، با خودکشی‌ به زندگی‌اش پایان داده، اما هیچ‌گاه او را نخواهد بخشید.
طاهره بهرامی در تشریح جزئیات این خبر به ایسنا می‌گوید: در پانزدهم اردیبهشت‌ماه سال 89 بود که با شنیدن صدای زنگ حیاط به همراه پانیذ، دختر سه ساله‌ام، به سمت حیاط رفتم. اما پس از بازکردن در حیاط، با زن بلندقامت و ناشناسی روبرو شدم که دستکش و سطل آبی رنگی به همراه داشت. این زن با بیان اینکه شیره انگور برای ما آورده، وارد منزلم شد، اما هنگامی که برای آوردن ظرف بزرگتر به داخل آشپزخانه رفتم، با آچاری که به همراه داشت، ضربات متعددی به سرم کوبید.
او در یادآوری روز حادثه می‌گوید: بی‌حال روی دو زانو نشسته بودم که منا سطل آبی رنگی را که به همراه داشت، روی بدنم پاشید و بعدها متوجه شدم محتویات آن سطل، چهار لیتر اسید سولفوریک بود!
در این حادثه پانیذ نیز از ناحیه پیشانی، بینی و لب دچار سوختگی‌هایی شد و با وجود سه عمل جراحی روی صورتش، باز هم نتیجه مطلوب حاصل نشد.
وی با بیان اینکه با تحقیقات انجام شده توسط ماموران، منا دستگیر شد، گفت: منا در حالی که بر اثر سوختگی ناشی از اسید، به بیمارستان مراجعه کرده بود، مورد ظن ماموران قرار گرفت و دستگیر شد و در تحقیقات مشخص شد که ارتباطاتی میان جعفر (همسر طاهره) و منا بوده و برای انتقام‌جویی، این بلا را بر سر من آورده است.
طاهره می‌گوید که تمام امیدش قصاص منا بود، اما خودکشی این فرد باعث شد که تمام آرزوهایش از بین برود و حالا تمام امیدش بهبودی پانیذ است.
او معتقد است که دولت باید برای قربانیان اسیدپاشی همچون او که حالا خانه‌نشین شده‌اند و به نوعی پزشکان نیز از آنها قطع امید کرده‌اند، فکری بکند. حالا چه حمایت مالی و چه حمایت‌های روانی.
او می‌گوید که مسئولان باید ما را به مانند عزیزان خود ببینند. چرا که ممکن است این آسیب روزی برای هر کسی اتفاق بیفتد.
با اینکه این روزها طاهره خانه‌نشین شده، اما می‌گوید: تنها امیدش بهبودی پانیذ است که این روزها به پیش دبستانی می‌رود و جراحت چهره‌اش علامت سئوال بزرگی در ذهن همکلاسی‌هایش ایجاد کرده، به گونه‌ای که پانیذ به تعدادی از دوستانش گفته که از دوچرخه افتاده و به بقیه گفته است که چای‌داغ روی صورتش ریخته است.
طاهره بهرامی این روزها برای معاینه چشم‌هایی که پزشکان بیمارستان فارابی از آن قطع امید کرده‌اند، به تهران سفر می‌کند اما همان گونه که در مصاحبه‌هایش بارها اعلام کرده است، تنها امید این روزهایش، دخترک شش ساله‌ای است که نمی‌داند در پاسخ به سئوال صورتت چه شده دوستانش پاسخ مناسبی بدهد.

مهدکودکی در مشهد آتش گرفت
مدیر حوزه یک آتش‌نشانی مشهد به ایسنا گفت: آتش‌سوزی مهدکودک خوشبختانه تلفات جانی نداشت.
مهدی رضایی در خصوص این حادثه عنوان کرد: ساعت 21:37 دوشنبه شب‌ حادثه‌ای مبنی بر آتش‌سوزی مهدکودکی واقع در بلوار توس اعلام شد که پس از آن ستاد فرماندهی ایستگاه‌های 14 و 36 آتش‌نشانی و چهار خودرو اطفای حریق سبک و سنگین را به محل اعزام کرد.
نیروهای آتش‌نشانی پس از بازکردن قفل در مهدکودک متوجه شدند تنها یکی از این اتاق‌ها دچار آتش‌سوزی شده که با اطفای آن به حادثه پایان دادند.
علت این حادثه گرم‌شدن شرشره‌های آویزان و افتادن آن روی بخاری روشن بود.

دستگیری مدیر 16 ساله وبلاگ مبتذل
سرهنگ داریوش پورسعید، رئیس پلیس فتای استان بوشهر از دستگیری نوجوانی که با تحریک دوستانش اقدام به راه‌اندازی وبلاگی غیراخلاقی و انتشار محتوای مبتذل کرده بود، خبر داد و به ایسنا گفت:‌ ماموران پلیس فتای استان بوشهر در راستای پایش فضای مجازی وبلاگی را شناسایی کردند که اقدام به انتشار محتوای غیراخلاقی و ترویج فرهنگ ابتذال غرب کرده بود.
وی با بیان اینکه ماموران در راستای مقابله با جرائم علیه عفت و اخلاق عمومی، مدیر این وبلاگ را شناسایی کردند، افزود: پس از هماهنگی با مقام قضایی، متهم که نوجوانی 16 ساله بود، به مقر انتظامی منتقل شد.
پس از انتقال این نوجوان به مقر انتظامی، وی مدعی شد که از سوی دوستانش برای راه‌اندازی چنین وبلاگی اغفال شده و قصد داشته برنامه‌ها و تصاویر مشابه آنچه که در برخی شبکه‌های ماهواره‌ای منتشر می‌شود را انتشار دهند.
به گفته پورسعید، پرونده متهم پس از تکمیل پرونده، وارد سیر مراحل قضایی شد.

دستگیری باند سارقان به عنف در غرب استان تهران
رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی ویژه غرب استان تهران از دستگیری باند سارقان به عنف و کشف 20 فقره زورگیری و کیف قاپی خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ منصور خدادادی، رئیس پلیس آگاهی غرب استان تهران گفت: با دریافت پرونده های زورگیری و کیف قاپی از کلانتریهای شهریار و اندیشه مبنی بر اینکه چند نفر با استفاده از موتورسیکلت همگی با صورتهای پوشیده در منطقه شهریار و اندیشه اقدام به زورگیری وکیف قاپی می کنند بررسی موضوع در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی قرار گرفت.
در بررسی یکی از سرقتها توسط پلیس، چهره یکی از متهمان توسط شاکی شناسایی و در چهره نگاری های بعمل آمده توسط پلیس در اختیار واحد های عملیاتی قرار گرفت و با تلاش شبانه روزی و تعقیب و مراقبتهای مکرر در نهایت 3 روز گذشته یکی از اعضای این باند در شهریار دستگیر شد.
با شناسایی متهم توسط یکی از شکات ، وی با اعتراف به جرم خود گفت به همراه 5 نفر دیگر از همدستانش با استفاده از موتور سیکلت با شناسایی طعمه های خود از قبل و تعقیب آنها در مکانهای خلوت با پوشاندن صورتهای خود با استفاده از چاقو، چوب، چماق وتهدید اموال آنان از قبیل گوشی تلفن همراه و وجه نقد را به سرقت می بردند که با هماهنگی مقام قضایی در عملیات پلیسی، 5 عضو دیگر این باند در شهریار و اندیشه دستگیر و به 20 فقره زورگیری و کیف قاپی اعتراف کردند.

نجات معجزه‌آسای کارگر پس از سقوط از 5 طبقه
کارگر ساختمانی پس از سقوط از پنج طبقه، به شکل معجزه‌آسایی نجات یافت.
سید جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در این باره به ایسنا گفت: وقوع یک مورد حادثه سقوط از ارتفاع در ساعت 12:43 به سامانه 125 اطلاع داده شد و به دنبال آن ستاد فرماندهی آتش‌نشانان ایستگاه 87 و گروه نجات پنج را به محل حادثه واقع در یافت‌آباد، شهرک نگارستان اعزام کرد.
پس از حضور آتش‌نشانان در محل که یک ساختمان پنج طبقه در حال ساخت با یک طبقه زیرزمین بود، مشاهده شد که یک کارگر افغانی به دلیل بی‌احتیاطی از طبقه چهارم به چاهک آسانسور در طبقه منفی یک سقوط کرده است.
آتش‌نشانان با تجهیزات ایمنی وارد چاهک آسانسور شده و این کارگر 20 ساله افغان را در حالی که از ناحیه کمر و پا دچار آسیب شده بود، برای انتقال به مراکز درمانی به عوامل اورژانس تحویل دادند.
ملکی، علت این حادثه را بی‌احتیاطی کارگر حین کار اعلام کرد و گفت: آتش‌نشانان پس از ایمن‌سازی محل و ارائه هشدارهای لازم به عملیات خود خاتمه دادند.

نجات 10 نفر در حادثه آتش سوزی کارگاه نجاری
آتش نشانان سه ایستگاه، آتش سوزی کارگاه نجاری و چوب بری در منطقه تهران پارس را خاموش کرده و 10 نفر از ساکنان ساختمان های مسکونی را از میان دود و آتش نجات دادند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آتش نشانی، ستاد فرماندهی آتش نشانی با اطلاع از وقوع این حادثه بلافاصله آتش نشانان ایستگاه های92، 56 و نیز گروه نجات 10 این سازمان را ساعت 22:38 دقیقه دوشنبه شب به محل حادثه در تهران پارس، خیابان امین، میدان والفجر اعزام کرد.
رمضان بشیریان، افسرآماده منطقه 3 عملیات سازمان آتش نشانی تهران در این مورد گفت: محل حادثه یک کارگاه نجاری و چوب بری به وسعت 70 مترمربع بود که در مجاورت آن دو ساختمان مسکونی قرار داشت.
در پی این آتش سوزی دود و آتش از طریق حیاط خلوت به داخل دو ساختمان مسکونی مجاور گسترش یافت که در جریان آن 10 نفر از ساکنان این ساختمان ها گرفتار شدند.
گروهی از آتش نشانان جریان گاز و برق ساختمان را قطع کرده و با استفاده از دستگاه تنفسی ودو رشته لوله آب رسانی آتش سوزی کارگاه را مهار و کاملاً خاموش کردند و همچنین از سرایت آتش به داخل واحد های مسکونی مجاور جلوگیری به عمل آوردند.
همزمان گروهی دیگر از آتش نشانان و نجاتگران این سازمان به جستجو در طبقات ساختمان های مسکونی پرداختند و تعداد 10 نفر از ساکنان از جمله 4 مرد، 4 زن و 2 کودک را ازمیان دود و آتش به سلامت نجات داده و به عوامل اورژانس سپردند.
این افسر آماده آتش نشانی با اشاره به این که علت بروز این آتش سوزی توسط کارشناسان آتش نشانی تهران درحال بررسی است، ابراز داشت: نیروهای عملیاتی پس از مهار کامل آتش، با بکارگیری دستگاه هواکش قوی، دود حاصل از آتش سوزی را از داخل این ساختمان ها تخلیه کردند.

سیل بی سابقه در ابوموسی جاری شد
توکل سلیمانی، بخشدار مرکزی ابوموسی به ایرنا گفت: بارش شدید باران دراین شهرستان باعث سیلاب وآبگرفتگی بی سابقه خیابان ها و معابر شهری این جزیره در روز سه شنبه شد.
این سیل که در دو دهه اخیر مشابه آن گزارش نشده به دلیل ناپایداری هوای چند روز اخیر استان هرمزگان بوده است.
این بارش ها از ساعت پنج بامداد روز دوشنبه 27 آبان ماه آغاز شد و شدت گرفتن آن موجب جاری شدن سیل و آب گرفتگی معابر در روز بعد شد که این حادثه خوشبختانه خسارات مالی و جانی نداشته است.
در ساعت اولیه صبح به همراه شهردار و شورای شهر ابوموسی از معابری که دچار آب گرفتگی بودند بازدید کردیم و اقدام لازم و ضروری برای بازگشایی معابر و تخلیه آب انجام شد.
عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان ابوموسی بیان کرد: تمام نهادها و مسوولان این شهرستان می بایست برای خدمت رسانی به مردم آماده باشند تا در مواقع اضطراری و بروز حوادث غیر مترقبه اقدامات لازم را انجام دهند.
هواشناسی میزان بارندگی در ابوموسی را 48 میلی متر گزارش کرده است.
45282

 

کد خبر 323329

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام A1 ۱۵:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۸
    53 0
    کی بوده که تونسته سر نماینده های محترم مجلس کلاه بزاره!