برف و باران هوای بیشتر شهرهای ایران را زمستانی کرده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، از جاده‌ها هم خبر می‌رسد که حسابی برفی هستند و پلیس راهور به رانندگان توصیه می‌کند موارد ایمنی را جدی بگیرند و نکاتی که باید برای رانندگی در جاده‌های سرد و لغزنده انجام دهند را فراموش نکنند.

رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور می‌گوید: به رانندگان توصیه می‌شود به دلیل لغزندگی جاده ها سرعت مطمئنه در زمان بارش برف را رعایت کنند و وسایل ایمنی به همراه خود ببرند.

به گزارش فارس، سرهنگ رضا سلبی درمورد آخرین وضعیت جاده های کشور می‌گوید: برابر آخرین گزارش های دریافتی در بیشتر محورهای کشور بارش برف و باران جریان دارد.

او با بیان این که در استان های کهگیلویه و بویراحمد و ایلام بارش باران گزارش شده است، ادامه می‌دهد: در تمامی جاده های استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، ادربیل، لرستان، همدان، مرکزی، کردستان، چهارمحال و بختیاری، زنجان و در استان قزوین گردنه آوج، استان کرمانشاه محور قلاجه، استان گیلان محورهای دیلمان، پونل به خلخال و گردنه حیران، در استان مازندران محورهای هراز، فیروزکوه و کرج چالوس بارش برف گزارش شده است.

محور کرج - چالوس مسدود شد

از سوی دیگر مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که محور کرج - چالوس مسدود شد.

در این اطلاعیه آمده است: محور کرج - چالوس در استان‌های البرز و مازندران از ساعت 13:20 روز پنجشنبه 21 آذرماه به علت بارش شدید برف، کولاک و عدم دید کافی تا اطلاع ثانوی مسدود شده است و در زمان انسداد تردد وسایل نقلیه از سایر محورهای شمالی انجام خواهد گرفت.

این مرکز همچنین اعلام کرده است که با شماره تلفن 88255555 (10 خط) به طور شبانه‌روزی پاسخگوی وضعیت راه‌های کشور (جوی و ترافیکی) یا امدادرسانی احتمالی به هموطنان است.

مسدود شدن محور تکاب به ایرانخواه

همچنین مرکز مدیریت راههای کشور اعلام کرد که محور تکاب به ایرانخواه واقع در استان آذربایجان غربی به دلیل بارش برف، کولاک شدید و عدم دید کافی تا اطلاع بعدی مسدود شد.

به گزارش این مرکز، محور تکاب به ایرانخواه از ساعت 11 و ده دقیقه امروز پنج شنبه تا اطلاع ثانوی مسدود است و این محور مواصلاتی، جایگزین دیگری ندارد.

امکان بازگشایی راه‌های روستایی سلماس وجود ندارد
معاون فرماندار سلماس گفت: با توجه به کمبود ماشین‌آلات برف‌روبی امکان بازگشایی راه‌های روستایی سلماس در حال حاضر وجود ندارد و راه‌های اصلی در اولویت قرار دارند.

علیرضا علیزاده به فارس گفت: با توجه به بارش سنگین برف در سلماس و مسدود شدن راه 100 روستای این شهرستان و از سوی دیگر نیاز به بازگشایی راه‌های اصلی، هنوز بازگشایی را‌ه‌های روستایی سلماس امکان‌پذیر نیست.

وی با بیان اینکه برای بازگشایی و برف‌روبی، راه‌های اصلی سلماس در اولویت قرار دارند، تصریح کرد: پس از بازگشایی راه‌های اصلی، راه‌‌های روستایی نیز بازگشایی می‌شوند.

علیزاده افزود: شهرستان سلماس دارای 151 روستا است که راه ارتباطی 100 روستای این شهرستان به دلیل بارش سنگین برف مسدود شده است.

وی ادامه داد: هم اکنون میزان بارش در داخل شهر سلماس 18 سانتی‌متر و در ارتفاعات این میزان به 45 سانتی‌متر نیز می‌رسد.

 


47234

کد خبر 327285

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =